رفتن به مطلب
mamad1

امنیت جوملا 1.5 پیشوند jos_

پست های پیشنهاد شده

سلام

من کامپوننت تغییر پیشوند _jos را نصب و اجرا کردم حالا وقتی سایتو باز می کنم می گه :

Warning: require_once(/home/bpdatarc/public_html/configuration.php) [function.require-once]: failed to open stream: Permission denied in /home/bpdatarc/public_html/includes/framework.php on line 46

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/bpdatarc/public_html/configuration.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/bpdatarc/public_html/includes/framework.php on line 46

چــراااا ؟؟؟؟ درضمن رفتم و دیدم پیشوند جداول هنوز jos_ بود و تغییر نکرده بود .

فایل configuration.php هم به اون شکلی که تو توضیحات کامپوننت گفته شده بود نبود اما داخل فایل configuration.php-dist تونستم پیداش کنم.

لطفا کمک کنید باید خیلی زود سایتو برگردونم .

ممنون

من این کامپوننت و آموزشش رو از جومینا دریافت کردم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

یه بک آپ بگیرید از سایت

بعد جوملای خام رو تو روت اکسترکت کنید و پوشه اینستالیشن رو حذف کنید

لینک به ارسال

سلام

یه بک آپ بگیرید از سایت

بعد جوملای خام رو تو روت اکسترکت کنید و پوشه اینستالیشن رو حذف کنید

خب حالا چطور پیشوند رو تغییر بدم ؟ البته بی دردسر

لینک به ارسال

سلام

ببینید این کارتون رو راه میندازه :

http://www.joomina.ir/joomla-extension/site-facility/security/399-database.html

بدرود

منم همینو نصب کردم که اینجور شد . تو پیکربندی کلی مدیریت یه قسمتی هست که پیشوند جداول رو نوشته _jos و میشه تغییرش داد، اگه اونو تغییر

بدم چی میشه ؟

راستی من مسیر مدیریت رو با پلاگین مربوطه jsecure تغییر دادم اما هنگام ورود 404 میده. امکانش هست از هاست این پلاگین رو غیرفعال کنم ؟

لینک به ارسال

با سلام

تغییر پیشوند جداول رو میتونید در دیتابیس بصورت دستی هم انجام بدید

روش اول :

به این صورت که ابتدا از طریق phpmyadmin وارد دیتابیس موردنظرتون بشید و بعد روی هر یک از جداول در پنل سمت چپ به نوبت کلیک کنید و در پنل سمت راست از سربرگهای بالا سربرگ Operations را انتخاب کنید و در قسمت Table options در فیلد Rename table to قسمت ابتدایی نام جدول که مربوط به پیشوند جدول میباشد رو ویرایش کنید و در انتها روی دکمه Go کلیک کنید و همین عمل را به نوبت برای سایر جداول تکرار کنید

روش دوم :

از کلیه جداولتون بک آپ بگیرید بصورت فایل sql و بعد فایل رو با یک ویرایشگر متنی خوب مثل ++Notepad باز کنید و از طریق کادر جستجو پیشوند جداولتون رو جستجو کنید و با پیشوند جدید Replace کنید و تغییرات را ذخیره کنید و مجددا" این فایل را به دیتابیس موردنظر ایمپورت کنید

توصیه میکنم در استفاده از هر دو روش حتما" قبلش بک آپ از دیتابیس تهیه کنید !!!

راستی من مسیر مدیریت رو با پلاگین مربوطه jsecure تغییر دادم اما هنگام ورود 404 میده. امکانش هست از هاست این پلاگین رو غیرفعال کنم ؟

سوال جدید در تاپیک جدید !

هر چند در این مورد قبلا در تالار بارها در موردش بحث شده . کمی سرچ کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

آقا مصطفی ممنون از راهنمایی کاملتون .

اما یه سوال موند : مدیریت -> پیکربندی کلی -> سرور -> تنظیمات پایگاه داده -> پیشوند پایگاه داده ( اینجا رو تغییر بدم چی میشه ؟؟؟ )

لینک به ارسال

آقا مصطفی ممنون از راهنمایی کاملتون .

اما یه سوال موند : مدیریت -> پیکربندی کلی -> سرور -> تنظیمات پایگاه داده -> پیشوند پایگاه داده ( اینجا رو تغییر بدم چی میشه ؟؟؟ )

با سلام

خواهش میکنم

تغییر اون قسمت باعث میشه که دیگه سایتتون بالا نیاد . اون قسمت ربط مستقیم به دیتابیس نداره و در اصل تنظیمی است که از فایل کانفیگ فراخوانی شده و مشخص میکنه که اطلاعات از کدوم جداول با چه پیشوندی میبایست فراخوانی شوند

البته یه نکته را هم یادم رفت بگم اونم اینکه ، بعد از اینکه پیشوند جداول دیتابیس رو تغییر دادید میبایست پیشوند جدید رو به فایل کانفیگ معرفی کنید

در غیر اینصورت سایت بالا نخواهد آمد و ارور عدم اتصال به دیتابیس خواهد داد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

آهان چه خوب اشاره کردید.وقتی configuration.php رو واسه ویرایش باز کردم هیچی داخلش نبود اما اون کد مربوط به jos_ را توی configuration.php-dist پیدا کردم .

بی زحمت اینا رو هم بفرمایید داستانش چیه ؟

لینک به ارسال

با سلام

خالی بودن فایل configuration.php به دلیل اینه که سطح دسترسی این فایل غیرقابل نگارش بوده

شما میتونید محتویات فایل configuration.php-dist را کپی کنید و در فایل configuration.php فراخوانی (paste) کنید و ویرایشهای لازم رو انجام بدید

قبل از اینکار سطح دسترسی فایل configuration.php را روی 777 قرار بدید و پس از اعمال تغییرات به 444 بازگردانید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...