رفتن به مطلب
سامان آخته

تغییر پوشه administrator جوملا

پست های پیشنهاد شده

شاید براتون اتفاق افتاده باشه که در نظر داشته باشید مسیر دسترسی به پوشه مدیریت که administrator هست رو تغییر بدید.خوب اینکار شدنی هست و بسیار ساده است.

برای اینکار فایلی defines.php در پوشه includes را ویرایش می کنید.

سپس کد زیر را مشاهده خواهید کرد. ( در این نسخه که جوملا ۱.۵.۱۴ می باشد در خط ۳۰ می باشد )

define( 'JPATH_ADMINISTRATOR', 	JPATH_ROOT.DS.'administrator' );

حال مثلا اگر تمایل دارید نام پوشه مدیریت را به joomfa تغییر دهید ، بصورت زیر تغییر میدهید کد بالا را.

define( 'JPATH_ADMINISTRATOR', 	JPATH_ROOT.DS.'joomfa' );

همچنین بایستی پوشه ای به نام joomfa ساخته و سپس محتویات پوشه administrator را در این پوشه نیز داشته باشید.

حال فایل defines.php را در پوشه includes که در پوشه جدید محتویات فایلهای مدیریت را کپی کردید را ویرایش و این تغییرات را نیز همچون بالا تغییر دهید.در اصل میشود فایل joomfa/includes/defines.php

توجه: این ترفند به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود و تنها جهت آشنایی با این بخش است.با انجام دادن اینکار ممکن است یکسری افزونه ها کار نکنند.و همچنین جاوا اسکریپتهای پیشفرض مدیریت جوملا

نويسنده : سامان آخته

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

خب يك روش خيلي خيلي ساده تر هم استفاده از jsecure هست بطوريكه شما مي توانيد تنظيم كنيد كه كدوم آي پي ها بتونه به مديريت دسترسي داشته باشه ، آدرس مديريت رو بدون هيچ مشكلي تغيير بديد و حتي تنظيم كنيد هر وقت كسي سعي داشت به مديريت وارد بشه اطلاعاتش به شما ايميل بشه. كلاً يك راه ساده براي دور نگه داشتن پنل مديريت از دست ديگران است.

من روي اين سايت نصب كردم امتحان كنيد و سعي كنيد به مديريت وارد بشيد.

لینک به ارسال

دوست عزيز سامان جان

با روش اولي كه شما توضيح داديد موافق نيستم چون مشكلات زيادي براي جوملا پيش مي ياد كه خودتون نيز توضيح داديد ولي يك مشكل بزرگ اين هست كه با آپديت كردن جوملا دوباره بايد تنظيمات را ويرايش كرد

ولي پلاگيني كه دوست عزيزمان torghoundy گفتند من ازاش استفاده كردم و كارايي خوبي هم داره

كه مي تونيد از اينجا اطلاعات بيشتري بگيريد

http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/login-protection/12254?qh=YToxOntpOjA7czo3OiJqc2VjdXJlIjt9

موفق باشيد

لینک به ارسال

منم ازش استفاده کردم اونم به گفته ی امیر تهرانی چون خیلی کارامد بود همون اول در جومینا آیکن استفاده شده می تونید امتحان کنید

www.joominaicon.ir

لینک به ارسال

سلام

دوستان عزیزم jsecure دیگه رایگان نیست و فکر نکنم انتشارش در این انجمن درست باشه، باز هم اختیار با خودتونه. 

لینک به ارسال

سلام می شه از کد اقای سامان اخته استفاده کرد و بعد تمام ماژولهایی که دوچار مشکل می شن دوباره ادرسدهی کرد؟؟؟؟

اخه من باید در محل کارم حتما این کاررو انجام بدم اون پلاگینی که معرفی شده بازهم ادمین رو داره و بعدش اسم میگیره من می خوام ادمین عوض شه :huh:

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز شما برای راحتی کار میتونید از پلاگین تغییر پوشه ادمین استفاده کنید

فقط نیاز به سرچ داره

موفق باشید

لینک به ارسال

من از یک افزونه که در انجمن نام برده شد برای تغییر پوشه پیش فرض Administrator استفاده کردم . بار اول از نام پیش فرض استفاده کردم و مشکلی نداشت . الان یک نام جدید برای پوشه مدیریت قرار دادم که قسمت مدیریت ارور

Forbidden

You don't have permission to access /administrator/index.php

on this server.

Additionally, a 404 Not Found

error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

میده و نمیزاره وارد شم . لطفا راهنمایی کنید

لینک به ارسال

سلام

دسترسی پوشه administrator رو در روت برسی کنید که روی 755 باشه

اگر درست بود از phpmyadmin جدول مربوط به پلاگین ها رفته و این افزونه رو پیدا کنید و غیر فعال کنید.( ادیت رو بزنید و رکود 1 رو به 0 تغیر بدید )

بدرود

لینک به ارسال

سلام

دسترسی پوشه administrator رو در روت برسی کنید که روی 755 باشه

اگر درست بود از phpmyadmin جدول مربوط به پلاگین ها رفته و این افزونه رو پیدا کنید و غیر فعال کنید.( ادیت رو بزنید و رکود 1 رو به 0 تغیر بدید )

بدرود

کامپوننتشو پیدا کردم و 1 را به صفر تغییر دادم ولی باز همونطوریه .کامپوننتشو پاک کنم مشکلی بوجود میاد ؟

کامپوننتشو پیدا کردم و 1 را به صفر تغییر دادم ولی باز همونطوریه .کامپوننتشو پاک کنم مشکلی بوجود میاد ؟

لینک به ارسال

سلام

اگر پلاگینی همراهش هست همه رو غیر فعال کنید

می تونید حذفش هم بکنید ولی تمام افزونه های همراهش باید پاک بشه

لینک به ارسال

پاکش کردم . پلاگین هم انگار نداره ولی باز همونطوریه . پرمیشن فولدر مورد نظر هم 755 هست . نام کامپوننت این هست تغییر دایرکتوری مدیریت / com_changeadmin

لینک به ارسال

با سلام

دقیقا" همین مشکل را یکی از کاربران داشتند که براشون رفع کردم

کافیه شما در دیتابیستون رکورد مربوط به این افزونه رو غیرفعال کنید

اگر جوملاتون 1.5 هست در جدول components و اگر جوملاتون 2.5 هست در جدول extensions پیدا کنید و غیرفعالش کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

رکورد جدول 1 بود تبدلیش کردم به صفر تا افزونه غیر فعال بشه .ولی باز مشکل وجود داره .تو یکی از ساب دومین هام به طور کل افزونه را پاک کردم ولی باز همونطوری مونده

لینک به ارسال

با سلام

وارد پوشه administrator شوید و فایل error_log رابررسی کنید که چه خطایی ثبت شده

اگر داخل این پوشه فایل htaccess. هم ایجاد شده حذف کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

فایل htaccess. را پاک کردم حالا هرچی administrator را میزنم میره روی صفحه اصلی سایت و قسمت مدیریت را پیدا نمیکنه

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز مطمئن هستید از افزونه مثلا پلاگین دیگه ای استفاده نمی کنید؟

این دقیقن کاری است که پلاگین تغیر پوشه ادمین میکنه و موقع زدن administrator وارد صفحه اصلی سایت میشه

لینک به ارسال

من از کامپوننتی که نام بردم استفاده میکنم . اسم پلاگینی که شما میگید چی هست چون تو این چند روزه چند بار دیتابیس را دیدم ولی چیزی نبوده .خیلی هم کارم گیره

لینک به ارسال

سلام

مثلا یکی از پلاگین ها jisecuremysite است

شاید یکی دیگه اسم دیگه ای داشته باشه

اگر گشتید و پیدا نکردید به سی پنل تون دسترسی رو برام پ.خ کنید برسی کنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...