رفتن به مطلب
arash2860

درخواست راهنمایی درباره تغییر نمایش عکس در مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام

بنده از ماژول گلوبال نیوز در سایتم استفاده می کنم

گلوبال نیوز اولین عکس موجود در مطلب را تغییر سایز داده و در موقعیت ماژول نشان می دهد.

چطور می توان مطلب را به گونه ای تنظیم کرد که عکسی که در گلوبال نیوز به نمایش در آمده در مطلب دیده نشود و تصاویر دیگری در مطلب مورد نظر دیده شود

مثلا در سایت عصر ایران به ستون یادداشت ها دقت فرمایید

http://www.asriran.com

عکسی که در ماژول دیده می شود وقتی وارد صفحه مطلب مورد نظر می شویم در آنجا دیده نمی شود.

دوستان و اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید

با سپاس

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز

این امکان در گلوبال نیوز وجود ندارد. افزونه ی دیگری هم با این امکان ندیدم. شما یا باید با داشتن تخصص پی اچ پی گلوبال نیوز را تغییر دهید و یا بدنبال نوشتن افزونه ی دیگری با امکان بارگذاری تصویر جداگانه باشید.

یاعلی

لینک به ارسال

با سپاس از توجه شما

یادمه مدتها قبل در یکی از انجمن ها ترفندی برای این موضوع نوشته بودند

نویسنده به کلید های ادامه و صفحه بعد در مطلب و نحوه قرار دادن تصویر اشاره کرده بود که متاسفانه الان هر چه می گردم اون مطلب رو پیدا نمی کنم...

لینک به ارسال

با سلام

همانطور که جناب پارسا فرمودند خود گلوبال نیوز همچین امکانی رو نداره مگر آنکه به کدنویسی آشنا باشید و یا افزونه دیگری که اینکار رو براتون انجام بده استفاده کنید که من اینچنین افزونه ای رو سراغ ندارم

ولی خود جوملا یه همچین امکانی رو بطور پیشفرض داره ، به اینصورت که :

فرض کنید میخواهیم یه مطلبی بسازیم که با یه تصویر و یه متن مختصر شروع میشه و در ادامه مطلب میخواهیم که اثری از متن و تصویر مقدمه نباشه و در ادامه مطلب متن و تصویر دیگری مشاهده بشه

خب ، ابتدا تصویر را وارد کنید و یه متن مختصری بنویسید حالا هر جا خواستید دکمه ادامه مطلب را بزنید تا خط ادامه مطلب در ادیتور وارد بشه

از اینجا به بعد تصمیم با شماست که بعد از اینکه کاربر روی ادامه مطلب کلیک کرد مطلب رو به چه شکل ببینه

مثلا تصویر جدیدی وارد کنید و در صورت تمایل میتونید عین همون سایتی که لینکش رو در بالا قرار دادید بخشی از متن مقدمه را در کادری نمایش دهید و ادامه متن مطلب را تا انتها وارد کنید

بعد از اینکه نوشتن مطلب تمام شد در سمت چپ در قسمت پارامترهای پیشرفته گزینه خلاصه متن را روی مخفی قرار بدید و سایر تنظیمات لازم رو انجام بدید و مطلب را منتشر و ذخیره کنید

البته به جای آنکه برای هر مطلب در قسمت پارامترهای پیشرفته گزینه خلاصه متن را روی مخفی قرار بدید میتونید برای اعمال این تنظیم به تمام مطالبتون در مدیریت مطالب اون بالا دکمه پارامترها را بزنید و نمایش خلاصه مطلب را روی مخفی قرار بدید

با این روش کاربر پس از کلیک بر روی ادامه مطلب فقط قسمتی که در ادامه مطلب قرار گرفته را میبیند و متن مقدمه نمایش داده نمیشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

سپاس از راهنمایی شما

بنده طبق گفته شما عمل کردم اما همچنان ادامه مطلب به همراه عکس متن مقدمه در صفحه دیده می شود.

جوملا 1.5

96538234532358389588.jpg

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، راه حلی که گفتم خودم قبلا اونو تست کردم . ممکنه مشکل از جوملاتون باشه . محض اطمینان شما در لوکال هم این مورد رو تست کنید روی نسخه اصلی جوملا

شما از جوملا کدام تیم استفاده میکنید ؟ ورژن جوملاتون 1.5.26 هستش یا نه ؟

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

بنده روی دو هاست و دو قالب متفاوت با دو جوملای 1.5.26 و 1.5.23 تست کردم اما جواب نداد ...

یعنی خلاصه مطلب در هر حالت دیده می شود ...

جوملا رو که دیگه نمی تونم عوض کنم سایت کامل شده ...

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، این روش مربوط به استفاده از امکانات هسته جوملا میشه . پس یا مشکلی در جوملاتون وجود داره یا کش مرورگر مشکل ایجاد کرده

ببینید من یکبار دیگر هم تست کردم و تصویرش رو براتون قرار میدم . نگاه کنید :

download.php?imgf=13413970431.png

در تصاویر سمت راست ، تصویر دوم مربوط به مطلب به همراه لینک ادامه مطلب میباشد و تصویر سوم مربوط به زمانیه که کاربر روی لینک ادامه مطلب کلیک کرده

در تصویر سمت چپ هم مشخصه که فقط یک گزینه را روی مخفی قرار دادم

شما میتونید از لینک دانلود زیر بسته جوملای فارسی ترجمه تیم مامبولرن را دریافت کنید و اون رو روی جوملای موجود اکسترکت کنید . جوملا را نصب نکنید و پس از اکسترکت ، پوشه Installation را حذف کنید

قبل از این کار از فایلها و دیتابیستون بک آپ تهیه کنید !!!

لینک دانلود بسته فارسی جوملا 1.5.26 ترجمه تیم مامبولرن

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سپاس بابت وقتی که گذاشتید

اما متاسفانه فکر نمی کنم بتونم جوملا رو تغییر بدم ...

لینک به ارسال

به فرض که جوملای تازه نصب شده سایت در حال طراحی بنده دارای ایرادی در قسمت محتوا و ثبت متن باشد ...

آیا می توان فقط بخشی از فایل های جوملای دیگری که مربوط به مطلب است را جدا و در هاست کپی کنیم؟

یعنی قصد بنده این است که بخش های دیگر جوملا بهم نریزد.

لینک به ارسال

با سلام

بله این کار رو هم میتونید انجام بدید ولی در کل بهتره قبل از هر گونه تغییری بک آپ از فایلها و دیتابیستون بگیرید تا اگه مشکلی پیش اومد امکان بازگردانی باشه

البته با اکسترکت بسته کامل جوملا هم مشکلی پیش نخواهد آمد . اگر قبلا در فایلهای هسته جوملا تغییراتی داده باشید پیشفرض خواهند شد

اکسترکت بسته جوملا تاثیری روی قالب نداره و فقط فایلهای هسته بازنویسی میشوند

باز هم تاکید میکنم بک آپ فراموش نشه !!!

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

متاسفانه وقت زیادی روی این جوملا گذاشتم

از آیکن های صفحه مدیریت گرفته تا حذف انواع و اقسام اضافه ها مثل راهنما

نمی تونم همه ی جوملا رو به راحتی جا به جا کنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...