رفتن به مطلب
mhdghavam

طراحی صفحات داخلی قالب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان من بعد از کلی گشتن دنبال قالب ها مختلف تصمیم گرفتم که خودم قالب طراحی کنم که فکر می کنم خیلی بهتر باشه و علم خودمم زیاد تر میشه

یک سؤال داشتم اینکه فرض کنید قالب من شبیه به این قالبی باشه که براتون عکسش رو گذاشتم و این صفحه اولش هستش من می خوام که مثلا در صفحات داخلی (شرح متن خبر) به جای اون قسمتی که دورش کادر قرمز کشیدم متن خبر بیاد حالا توی طراحی قالب چی کار باید بکنم؟ میشه کمی توضیح بدید؟ این موضوع منو گیج کرده

95034014964990632173.png

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز

شما تو اون قسمت باید کد مربوط به دریافت مطالب رو قرار بدید:

حالا جوای سوالتون به طور دقیق تر:

شما میخوای صفحه اول ماژول نمایش داده بشه و در صفحات داخلی شرح خبر.

کد مربوطه در حال ساده بدون شرط های php به صورت زیر است:

[align=left]

[/align]

حالا ماژول مربوطه رو فقط به صفحه اصلی assign می کنی تا در صفحات داخلی نمایش داده نشود.

هیچ مطلبی رو هم برای انتشار در صفحه اصلی قرار نده.

با این کار به خواستت می رسی.

( البته کار بهتر از این هم میشه کرد )

لینک به ارسال

سلام

اینکه عکسه

شما باید فایل پی اس دی رو برش بزنید و تبدیل کنید به قالب جوملا

بعد کدهای مربوطه رو بذارید همونطور که دوستمون براتون گفت

یا علی

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

[align=left]

[/align]

حالا ماژول مربوطه رو فقط به صفحه اصلی assign می کنی تا در صفحات داخلی نمایش داده نشود.

سلام متوجه شدم .

اما یک سؤالی توی صحات داخلی(مثلا شرح خبر) تکلیف اون موقعیت هایی که برای اون ماژول های صفحه اول در نظر گرفتم چی میشه؟

و یک سؤال دیگه مثلا فرض کنید من در صفحه اول یک ماژول ساختم که مهمترین اخبار رو بهم نمایش میده مثلا 10 تا خبر رو تو صفحه اول تو این ماژول می خوام نمایش بدم بعد می خوام که مثلا یک لینک More بگذارم و اوقتی که روی این لینک کلیک کنی بره به صفحه ای که تمام اخبار مهم توش هستن مثلا 100 تا خبر مهم به ترتیب زمان ورود بیان حالا برای قالب چی کار باید بکنم؟ برای اینجور صفحات؟؟

لینک به ارسال
اما یک سؤالی توی صحات داخلی(مثلا شرح خبر) تکلیف اون موقعیت هایی که برای اون ماژول های صفحه اول در نظر گرفتم چی میشه؟

وقتی شما ماژول مورد نظر رو فقط به منوی اصلی assign کنید، فقط توی صفحه اول نمایش داده می شود و در صفحات داخلی نمایش داده نمیشود. هم چنین چون شما مثلا دکمه ادامه مطالب رو زدی، رفته به صفحه ادامه مطالب و کد دوم فعال میشه و مطلب نمایش داده میشه.

و یک سؤال دیگه مثلا فرض کنید من در صفحه اول یک ماژول ساختم که مهمترین اخبار رو بهم نمایش میده مثلا 10 تا خبر رو تو صفحه اول تو این ماژول می خوام نمایش بدم بعد می خوام که مثلا یک لینک More بگذارم و اوقتی که روی این لینک کلیک کنی بره به صفحه ای که تمام اخبار مهم توش هستن مثلا 100 تا خبر مهم به ترتیب زمان ورود بیان حالا برای قالب چی کار باید بکنم؟ برای اینجور صفحات؟؟

برای این کار شما باید دست به کدنویسی ببرید. زیاد سخت نیست. باید یه مجموعه بسازید و همه خبر ها رو توی اون مجموعه منتشر کنید. بعد توی اون ماژول برای لینک more بگید به مجموعه جاری برو که 10 تا مطلب رو داری می خونی.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

[align=left]

[/align]

سلام متوجه شدم .

سلام

قسمت اول سوال : همانطور كه دوستمون گفتن زماني كه شما ماژول را به يك صفحه اختصاص دهيد در صفحات ديگر آن ماژول نمايش داده نمي شود

مثال : ما ماژول نظر سنجي يا آمار سايت را به صفحه اصلي و يا خانه اختصاص مي دهيم حال ماژول غير از صفحه اصلي نبايد در صفحات ديگر نمايش داده شود.

قسمت دوم سوال : شما براي اين كار به يك ماژول خبري نياز داريد كه مطالب (اخبار) را به تعداد دلخواه از يك مجموعه داخل ماژول بارگذاري كند (همون لود خودمون) (نمايش دهد ) و يك لينك( بيشتر ) كه كاربر به ميسر مجموعه اخبار يا مطالب هدايت كند يعني شما لينك را به مجموعه مطالب مي دهيد.

و اما.... دوست عزيز نيازي نيست كه شما براي هر صفحه كد نويسي انجام دهيد . ساختار به گونه اي است كه شما وقتي يك و چند موقعيت را در قالب تعريف كرديد از آن موقعيت ها به هر ميزان كه نياز باشد مي توانيد در سايت استفاده كنيد.

مثال : شما يك موقعيت براي نمايش مطالب تعريف كرده ايد حال هر بار براي نمايش مطالب شما از آن موقعيت استفاده مي شود.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

[align=left]

[/align]

سلام متوجه شدم .

سلام

قسمت اول سوال : همانطور كه دوستمون گفتن زماني كه شما ماژول را به يك صفحه اختصاص دهيد در صفحات ديگر آن ماژول نمايش داده نمي شود

مثال : ما ماژول نظر سنجي يا آمار سايت را به صفحه اصلي و يا خانه اختصاص مي دهيم حال ماژول غير از صفحه اصلي نبايد در صفحات ديگر نمايش داده شود.

قسمت دوم سوال : شما براي اين كار به يك ماژول خبري نياز داريد كه مطالب (اخبار) را به تعداد دلخواه از يك مجموعه داخل ماژول بارگذاري كند (همون لود خودمون) (نمايش دهد ) و يك لينك( بيشتر ) كه كاربر به ميسر مجموعه اخبار يا مطالب هدايت كند يعني شما لينك را به مجموعه مطالب مي دهيد.

و اما.... دوست عزيز نيازي نيست كه شما براي هر صفحه كد نويسي انجام دهيد . ساختار به گونه اي است كه شما وقتي يك و چند موقعيت را در قالب تعريف كرديد از آن موقعيت ها به هر ميزان كه نياز باشد مي توانيد در سايت استفاده كنيد.

مثال : شما يك موقعيت براي نمايش مطالب تعريف كرده ايد حال هر بار براي نمايش مطالب شما از آن موقعيت استفاده مي شود.

مرسی ممنونم من هم PHP' date='CSS,HTML بلدم و هم قبلا برای جوملا ماژول و کامپوننت نوشتم اما 3 سال گذشته اما من یک مشکلی رو همیشه داشتم و یک قالب div نمی تونستم ایجاد کنم و همیشه بهم میریخت و مجبور بودم که از table استفاده کنم

یک سؤال اینکه اینجا هم میشه از table استفاده کرد حتما اما میخوام که از div استفاده کنم اما اگر مجبور بشم از table استفاه می کنم آیا کسی میتونه برای استفاده از div در قالب های جوملا کمکم کنه؟ آموزشی چیزی کسی سراغ داره؟ کتاب؟ مقاله؟ فیلم؟ یا ...

[/size']

لینک به ارسال

آموزش هم تجاری و هم رایگان در اینترنت هست! نمونه آموزش آقای تهرانی در فروشگاه جومینا

شما یک حرکتی کنید تا ما هم کمکتون می کنیم. شروع به ساخت قالب کنید. از روی سورس قالب های انجمن هم می تونید یاد بگیرید

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...