رفتن به مطلب
مصطفی صفرعلی

پلاگین حذف فاصله خالی در مرورگر وب remove whitespace - برای جوملا 2.5

پست های پیشنهاد شده

download.php?imgf=13388180671.png

سلام به همه جومینــــــایی های عزیز

در این تاپیک با پلاگینی آشنا خواهید شد به نام remove whitespace

هر چند لیبل تاپیک را برای ترجمه فاقد ارزش قرار دادم اما این افزونه به لحاظ کارایی واقعا" با ارزش است

حتما خیلی از شماها این نکته را میدانید که ظاهر یک سایت اون چیزی نیست که به نظر میرسه

در حقیقت یک وب سایت مجموعه ای از کدهایی میباشد که در کنار هم قرار گرفته اند و این کدها هم بوسیله یک نرم افزار مترجم که عموما" ما به آن لقب مرورگر را داده ایم ترجمه شده و بصورت گرافیکی نمایش داده میشه

حالا شاید خیلی ها بپرسید که چرا این چیزها را گفتم

دلیلش این بود که میخواستم این مقدمه ای باشه برای آشنایی بیشتر با مقوله ای به نام Page Source

بازم شاید بگید که این را هم میدانید چیست

بله قبول دارم که همتون میدانید Page Source چیه ولی یه نکته ای در این قسمت وجود داره که باعث میشه نقش این پلاگین پر رنگتر و مشخص تر بشه

برای نمونه چند سایت مختلف را باز کنید و به سورس کدها دقت کنید . در مرورگر فایرفاکس میتوانید از کلیدهای Ctrl+U نیز استفاده کنید

اگه خوب به سورس کدها دقت کنید متوجه چند نکته باید بشید

یکی اینکه ممکنه در بین خطوط فاصله خالی باشه و یا در بین کدها

دوم اینکه تعداد ردیفهای ایجاد شده (دقت کنید که منظورم تعداد خطوط نیست) ممکنه چیزی حدود چند صد ردیف و یا بیش از هزاران ردیف باشد

خب حالا با توجه به این دو مورد ، کاری که این پلاگین میکنه اینه که این خطوط و فواصل خالی را حذف میکنه و کدها را بطور پیوسته در کنار هم قرار میده

این عمل میتونه چندین مزیت داشته باشه :

* حذف فاصله های اضافی که در کدنویسی HTML حاصل میشود

* کاهش میزان سطرهای خروجی در مرورگر

* افزایش سرعت لودشدن مرورگر

* کاهش تداخل در کدهای جاوا اسکریپت

من این پلاگین رو روی قالب پیشفرض جوملا تست کردم . قبل از فعال سازی پلاگین در Page Source تعداد 323 ردیف کد دیدم

اما پس از فعال سازی همان کدها در 2 ردیف خلاصه شدند !!!

این پلاگین هیچ تنظیم خاصی ندارد . فقط کافیست تا پس از نصب آن را فعال کنید

این افزونه محصول ساخت یک سایت ایرانی میباشد و در سایت رسمی جوملا نیز معرفی شده است

لینک سایت سازنده + دموی افزونه - به سورس سایت دقت کنید

لینک معرفی افزونه در سایت رسمی جوملا

لینک دانلود از سایت سازنده - نسخه بتا

لینک دانلود نسخه بتا از سرور جومینــــــا برای جوملا :25::pj:

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...