رفتن به مطلب
shamir

پاک کرن لاگ امار بازدید کنندگان

پست های پیشنهاد شده

با سلام حجم دیتابیس من 70 مگابایت شده اپتیمایزش کردم 62 مگلبلیت شده ولی چون حجمش زیاده باعث شده سایتم ارور 500 (اینترنال سرور ارور بده) میشه برای این مشکل راه حلی بگین خیلی مهمه، چطوری میتونم لاگ جوملامو لاگ امار های بازدیده سایتو پاک کنم لطفا کامل توضیح دهید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

منظورتون از لاگ جوملا و لاگ آماربازدید چیه ؟

تا جاییکه من میدونم لاگ جوملا فایلیه برای ثبت پیامهای خطا و ربطی به دیتابیس نداره . لاگ آماربازدید من تاحالا نشنیدم مگه اینکه برای یه افزونه آماری باشه که بازهم اگه فایل باشه ارتباطی با دیتابیس نداره ، مگر آنکه افزونه ای باشه که اطلاعاتش در مدیریت جوملا ثبت بشه که در آنصورت جدولی در دیتابیس خواهد داشت

در دیتابیس در جلوی هر جدول مقدار حجم اون جدول ذکر شده

شما بررسی کنید کدام جدول حجمش بیشتره

معمولا جدول content بیشترین حجم رو داره که مربوط به مطالب میباشد

در ضمن ارور 500 دو حالت داره ، یا سرورتون مشغول تغییراتی هستش یا اینکه فایل htaccess. مشکلی پیدا کرده

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

سرورم مشکلی نداره از اون نطر خیالم راحته htaccess. مشکلی پیدا کرده یعنی چی؟یعنی چه مشکلی پیدا کرده؟باید چی کارش کنم؟ اخه دیتابیسو اپتیمایز میکنم حجمش کم میشه ارور کم میشه دیگه لطفا راهنمایی کنید

لینک به ارسال

منظور از مشکل در فایل htaccess. اینه که شاید افزونه ای باعث تغییراتی در این فایل شده باشه . مخصوصا افزونه های امنیتی

شما از فایل جاری یک کپی تهیه کنید و بعد حذفش کنید و از بسته نصبی جوملا فایل htaccess.txt را آپلود کنید و تغییر نام دهید

ممکنه مشکل برطرف بشه یا نشه . اگه از سمت سرورتون هم مطمئن هستید ، پس در اینصورت مطمئنا" مشکل از افزونه هاتونه ، که میتونید یکی یکی غیرفعال کنید و تست کنید

البته اینکه دیتابیس هم میتونه مشکلی رو ایجاد کرده باشه نمیشه نادیده گرفت . ولی بهتره اول روی دو مورد بالا تستهای لازم رو انجام بدید . دیتابیس رو بزارید برای آخرین راه حل

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

اقغا یکی از تیبل های داخل دیتابیسم اینه jos_jvcounter_logs حجمشو زده 40 مگابایت این ماله چیه؟ پاکش کنم؟

لینک به ارسال

با سلام

بله این جدول برای افزونه آمارگیر به نام JV Counter میباشد

البته افزونه های آمارگیری همچون همین میتونن باعث اختلال در سایت بشن

شما از مدیریت افزونه ها و در تب مدیریت این افزونه رو که از ماژول و پلاگین تشکیل شده را غیرفعال (منتشر نشده) کنید ، شاید مشکل بالا آمدن سایتتون هم برطرف بشه

در مورد اون جدول هم ، فکر نکنم حذف اطلاعاتش کمکی کنه . ممکنه با حذفش در کار افزونه مشکل ایجاد شه . اما اگه فکر میکنید با حذفش چیزی تغییر میکنه میتونید ازش بک آپ بگیرید و بعد جدول را Empty کنید . یعنی جدول را خالی کنید و خود جدول را حذف نکنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...