رفتن به مطلب
amin2012

انتقال دیتا از جوملا 1.5 به 2.5

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت مدیران و کاربران سایت

من از جوملا 1.5 به 2.5 با توجه به آموزش های سایت خوبتون مهاجرت کردم

می خواستم بدونم چطوری می تونم اطلاعاتم رو از جوملا 1.5 به 2.5 انتقال بدم

و اینکه اسم سایت رو درست کنم

بعد از مهاجرت به اسم سایتم jUpgrade اضاف شده

ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قبلا بحث شده، تغییر نام به تنظیمات جوملا بر میگرده

1- از تنظیمات کلی نام رو تغییر بدین

2- نام رو توی مدیریت لینک منوی صفحه نخستتون هم عوض کنین.

یاعلی./

لینک به ارسال

با سلام

می خواستم بدونم چطوری می تونم اطلاعاتم رو از جوملا 1.5 به 2.5 انتقال بدم

اینکار رو خود jupgrade انجام میده و نیازی به کار خاصی نیست . توی تنظیماتش این موارد رو میتوانید تعیین کنید

و اینکه اسم سایت رو درست کنم

بعد از مهاجرت به اسم سایتم jUpgrade اضاف شده

اگه منظورتون اینه که اینجوری شده http://www.yoursite.com/jupgrade

خب برای اینکار ابتدا یه بک آپ از فایلهاتون بگیرید و بعد از حذف جوملایی که در روت هاستتون داشتید ، محتویات پوشه jupgrade را به روت هاست منتقل کنید و فایل کانفیگ را هم تنظیم کنید و همچنین بعد از انجام اینکارها اگر مشکلی نبود میتوانید پوشه jupgrade را نیز حذف کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

با تشکر از عرفان ومصطفی عزیز

من تازه با جوملا آشنا شدم و اینایی که می گینو نمی دونم باید چطوری انجام بدم

ممنون می شم یه توضیح کامل تری بهم بدین

ممنون

لینک به ارسال

با سلام

خواهش میکنم دوست عزیز

فقط شما تو کدوم قسمت مشکل دارید ؟ بک آپ گیری یا ارتقا ؟

برای بک آپ گرفتن که خب فقط کافیه فایلها و پوشه های موردنظرتون رو انتخاب کنید و یه فایل فشرده زیپ ازشون تهیه کنید

برای دیتابیس هم میتونید از طریق phpmyadmin در کنترل پنل هاستتون و از تب Export از جداول موردنظرتون بک آپ تهیه کنید

یا اینکه از کامپوننت AkeebaBackup استفاده کنید . ولی من خودم بک آپ گیری از طریق phpmyadmin برای دیتابیس رو ترجیح میدم چون مطمئن تره

در مورد ارتقا ، وقتی وارد کامپوننت jupgrade میشید اون بالا یه دکمه تنظیمات داره که از طریق اون میتونید تعیین کنید که چه مواردی ارتقا پیدا کنند

همانطورکه در پست شماره 3 هم گفتم پس از ارتقا آدرس سایتتون به صورت زیر تغییر میکنه

http://www.yoursite.com/jupgrade'>http://www.yoursite.com/jupgrade

در این حالت هم قبل از هر کاری یک بک آپ تهیه کنید و جوملایی رو که در روت هاست (داخل پوشه Public_html) داشتید رو حذف کنید به غیر از پوشه jupgrade

حالا محتویات پوشه jupgrade را داخل پوشه Public_html منتقل کنید . بعد فایل configuration.php را باز کنید و موارد لازم را بررسی کنید و تغییر دهید

توجه داشته باشید که چنانچه نیاز باشد تا فایل را ویرایش کنید میبایست سطح سترسی فایل را قابل نوشتن (755) کنید و پس از اتمام تغییرات به (444) تغییر دهید

تقریبا در انتهای فایل مشخصه گزینه های مربوط به tmp و log

بعد این تغییرات حالا آدرس سایتت رو چک کن http://www.yoursite.com

اگه مشکلی نبود میتونی پوشه jupgrade را هم حذف کنی

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

ممنون مصطفی جان

من رو سایتم یه عالمه data دارم که با جوملا 1.5 طراحی شده نمی خوام اونا پاک بشه فقط می خوام ورژن جوملارو که ارتقا دادم بتونم رو جوملا 2.5 تغییرات اعمال کنم آخه وقتی تو جوملا 2.5 تغییر انجام میدم تو سایت اصلی تغییر پیدا نمی کنه ولی تو جوملا 1.5 تغییر پیدا می کنه

وقتی من جوملا 1.5 رو پاک کنم دیتاهام پاک نمیشن؟ یا چطوری باید دیتاهام رو انتقال بدم

ممنون

لینک به ارسال

با سلام

امین جان ، راجع به ارتقا دادن جوملا زیاد بحث شده

شما اول باید جوملات رو سبک و سنگین کنی !

یعنی اینکه ببینی داری از چه چیزهایی استفاده میکنی . کامپوننت ها ، ماژولها ، پلاگینها و قالبها

مرحله بعد باید جستجو کنی که ببینی ورژن سازگار با جوملا 2.5 دارند یا نه . اگه نبود ، دو راه داری : یا باید صبر کنی تا سایت سازنده اقدام به سازگاری کنه یا دنبال یه افزونه مشابه بگردی

در کل بحث اصلی ارتقا روی انتقال هسته جوملا و مطالب میباشد . شما افزونه ها و قالبتون رو هم بعدا میتونید در جوملا 2.5 نصب کنید . اگه نیاز به انتقال جداولشون هم باشه بعدا میشه اینکار رو کرد

در ضمن باز هم تاکید میکنم ، قبل از هر کاری بک آپ از فایلها و دیتابیستون تهیه کنید

و اینکه تا قبل از ارتقا هیچ چیزی را حذف نکنید

شما اسم افزونه هایی که استفاده میکنید رو اینجا بگید تا اولین قدم مشخص بشه

برای مراحل بعدی هم در خدمتم

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...