رفتن به مطلب
poonoodi

انتقادی در باب بخش افزونه های فارسی جومینا

پست های پیشنهاد شده

سلام

با عرض خسته نباشید خدمت اقای تهرانی و تیم پرتلاش جومینا

امروز تعطیلات ام رو در بخش افزونه های فارسی جومینا گذروندم که انصافا خوش گذشت

نود و پنج صفحه و بیش از 350 افزونه و محصول منتشر شده

اما چند تا مورد دیدم که خواستم به عرض مدیران برسانم تا در صورت صلاحدید اصلاح بشه:

البته ممکنه اطلاع داشته باشین ویا دوستان انجمن قبلا ذکر کره باشند که من بی اطلاعم

ا- در اکثر محصولات معرفی شده نسخه جوملای هدف ذکر نشده یا اینکه در تصویر بسته محصول به نحوی گنجانده شده که خواننده مطلب ممکن است متوجه نشود

مسلما از من بهتر میدانید که اگر فرضا یک پلاگین سیستمی 1.5 بصورت اشتباه روی جوملای 2.5 نصب شود چه اتفاقی برای سایت استفاده کننده خواهد افتاد و مشکلات غیره

2- در خیلی از موارد دمویی برای نمایش کارکرد محصول و جذب ببننده استفاده نشده است

البته لازم به ذکر است که در خیلی از موارد از آموزش جناب اقای تهرانی با آن لحن شیوا و ساده و دلنشین لذت بردم

3- در مواردی که افزونه ای ازسایت خارجی اقتباس و فارسی سازی شده لطفا منبع رو هم برای استفاده دوستانی که به دانستن منابع اهمیت میدن ذکر کنید

4- لطفا انتظار 10 ثانیه اپلود سنتر رو حتی الامکان حذف یا کم کنید

شاید در نگاه اول 10 ثانیه ناچیز باشد ولی وقتی خواننده ای حداقل 10 تا از افزونه های شما رو دانلود بکنه همین 10 ثانیه ها براش عذاب اور میشه

شایان ذکر است باز شدن اجاکسی اپلود سنتر پس از کلیک دانلود هم زیبایی دوچندانی به این بخش بخشیده است

5- حتی الامکان افزونه هایی که برای عموم منتشر نمیشن رو در بخش مجزا معرفی نمایید تا اینکه در بین سایر محصولات عمومی نباشند

اینجوری باعث رنجش و ناراحتی بازدیدکنندگان نخواهد شد . هرچند که دراین مورد به نحو احس اطلاع رسانی کردید ولی همه که نمیتونند (ناتوانی علمی و سایر محدودیت ها که اکثر دوستان دارند مثل زمان وفرصت و...) بیاین و عضو فعال جومینا باشند پس بیخودی ناراحت و حسرت به دل میشند که این خود به مرور باعث درد سرهایی میشه که تا اونجا که یادم میاد (زمانی که جومفا بودم) به خاطرش کلی بحث کردیدو...

6- فایلی که از دانلود سنتر جومینا دانلود میشه به جای اینکه شامل یک نام روشن و گویا باشه فقط یک عدد سیستمی است که لازم است دانلود کننده پس از دانلود آن را در پوشه ای قرارداده و نام فایل را جوری که براش قابل فهم باشه روی پوشه یادداشت کند

البته در صفحات اخر و محصولات جدید اینکار صورت گرفته است ولی با زهم کافی نیست و بهتره نسخه جوملای هدف نیز به انتهای نام فایل اضافه بشه

البته این ها رو شما بهتر از من حقیر میدونید ولی قصدم یادداوری بود

در پایان برای تیم قدرتمند و پرتلاش جومینا آرزوی موفقیت های بیشتر در عرصه جوملا و زندگی . دارم

:thankyou:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

درباره مورد اول عرض کنم که افزونه هایی که عنوان نشده برای کدام ورژن جوملا هست 1.5 می باشد. به این دلیل که اکثر افزونه ها زمانی منتشر شده که اصلا جوملای 2.5 وجود نداشت!

من هم با شما در مورد 6 هم نظرم.

توجهتون جای تشکر داره

با احترام

لینک به ارسال

واقعا جالبه

مدیران محترم جومینا کوچکترین توجه ای به انتقاد و پیشنهاد من نشان ندادن !!

پس ای دوستان :

اگر این انتقاد و پیشنهاد از دید شما درست بود شایسته بود به رسم احترام با زدن کلید تشکر اعلام کنید که متن شما را خوانده و موافقیم

اما اگر این مطلب و انتقاد از نظر شما بی اساس و اشتباه بود باز شایسته بود که به رسم بزرگی و معلمی من را از ابهام و اشتباه در آورده و نظر من را اصلاح می نمودید

هرچند که ممکن است من از نظر شما کاریری حقیر و دون پایه و یا ناشناس و بیگانه باشم

اما هدف من چیزی جز اعتلای جوملا در میهن عزیز مان ایران نبوده و نخواهد بود و در این راه همه تلاش ام را بکاربرده و خواهم برد

پس سعی کنیم تا قدر یکدیگر بدانیم

لینک به ارسال

با سلام

دوست من شما اصلا بیگانه نیستید. درسته در تیم جوملا فارسی فعالیت میکنید ولی نمیدونم چرا فقط از جومینا دارید مدام انتقاد میکنید.

همه ی ما دلایلی برا خودمون داریم که چی سایت هایی به درد نمیخورن و چه سایت هایی به درد بخورند.

شما نظر خودتون رو گفتید حالا چه اشتباه چه درست و بجا.

یادم میاد آقای شمسی در یکی از پست هاش گفته بود که مدیریت من همینه که هست. بهتر از این نمیشه ولی خیلی دوست دارم که به مدیریتم بهبود ببخشم.

من همه ی شما جوملا فارسی هایی ها رو میشناسم.

چه آقای مرصاد نادری & آقا مهدی & صفاجوی و ... از جمله شما. با خیلی هاشون ( تیم مدیریتی ها ) رفت و آمد دوستانه دارم.

مطمئن هستم و مطمئن باشید که سرپرستان محترم جومینا به انتقاد ها اهمیت میدن و بهشون تا امکان داره عمل میکنن.

ممنون خوندید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

من موارد رو با شماره جواب میدم

1- که دوستمون جواب داد قبلا این مشکل بود که الان دیگه اینجوری نیست

2- برخی موارد چون سازنده اصلی افزونه دمو نذاشته بود و امکان ایجاد دمو هم نبود بعلت تعداد زیاد افزونه ها

3- قبول دارم ولی براحتی پس از دانلود افزونه میشه با یه سرچ ساده پیداش کرد

4-نمیشه چون رو یه حساب کتاب این زمان رو در نظر گرفتیم

5- بگذریم

6- خب تو همون صفحه ای که برای دانلود 10 ثانیه صبر می کنید اسم فایل رو نوشته دیگه

موفق باشید

لینک به ارسال

دوست عزیزم

من پست شما را ندیده بودم اتفاقا از پیشنهادات شما هم لذت بردم چون هم لحن مناسبی داشتید و هم مشخص بود دلسوزانه بود .

kafco عزیز دوستانی هم که در جوملا فارسی کار میکنند زحمت میکشند و ما برای ایشان هم خیلی احترام قائلیم . اتفاقا انتقاد هم باعث پیشرفت هست و چه من و چه شما باید از خدامون هم باشه که بهمون انتقاد بشه مخصوصا اگر همانند کاربر محترم poonoodi انتقاد کنند .

اما در مورد انتقاد شما برای تک به تکش قبلا پاسخ داده شده است اما باز هم برای شما دوست عزیز با اینکه جناب دفاعی و سایر دوستان پاسخ دادند پاسخ میدم

ا- در اکثر محصولات معرفی شده نسخه جوملای هدف ذکر نشده یا اینکه در تصویر بسته محصول به نحوی گنجانده شده که خواننده مطلب ممکن است متوجه نشود

اتفاقا تمام سعی ما این بوده که در توضیحات افزونه کاربرد ، آموزش و حتی نحوه استفاده هم ذکر گردد . لطفا پستی که به نظر شما ناقص بوده است را ذکر بفرمایید که اگر مشکلی بود تصحیح بشه

مسلما از من بهتر میدانید که اگر فرضا یک پلاگین سیستمی 1.5 بصورت اشتباه روی جوملای 2.5 نصب شود چه اتفاقی برای سایت استفاده کننده خواهد افتاد و مشکلات غیره

زمانی که بسیاری از این افزونه ها منتشر شده است جوملا 2.5 وجود خارجی نداشته است به همین دلیل در ان زمان ورژن جوملا ذکر نشده لذا یک قرارداد نانوشته بین بازدید کنندههای جومینا وجود دارد و ان این است که برای افزونه ای که نسخه نوشته نمیشه یعنی برای جوملا 1.5 است . پس از اینکه جوملا 2.5 منتشر شد برای تمامی افزونه هایی که بااین نسخه سازگارند هم در تصویرش قرار داده شد و هم در عنوانش ذکر میگردد که افزونه برای چه نسخه ای است .

2- در خیلی از موارد دمویی برای نمایش کارکرد محصول و جذب ببننده استفاده نشده است

در بسیاری از موارد سایت های ارائه دهنده به اشتباه قیلطر هستند و یا اصلا دمویی وجود ندارد در مورد افزونه هایی که برای اعضا منتشر میشود امکان قرار دادن دمو نیست دلیلش هم قبلا توضیح داده شده است . در بسیاری از مواقع هم چون افزونه بومی سازی میشه کلا دمو افزونه فرق خواهد کرد . حتما قبول دارید که برای 350 افزونه امکان قرار دادن افزونه وجود ندارد .

4- لطفا انتظار 10 ثانیه اپلود سنتر رو حتی الامکان حذف یا کم کنید

حدف 10 ثانیه باعث ایجاد حمله میشه . اما یک نکته هم وجود دارد و ان این است که شما به سایت جومینا به عنوان یک دانلود سنتر نگاه میفرمایید که در ادامه برایتان توضیح میدهم هدف ما ایجاد سایت دانلود سنتر جوملا نیست

5- حتی الامکان افزونه هایی که برای عموم منتشر نمیشن رو در بخش مجزا معرفی نمایید تا اینکه در بین سایر محصولات عمومی نباشند

اتفاقا باید باشند اما برای اطلاع رسانی در خود پست هم اعلامی در جعبه زرد رنگ وجود دارد . به نظر ما سایر کاربران به شرکت در فرآیند عضویت بدین صورت تشویق میشوند. کسی به کسی تعهدی نداره افزونه فارسی کنه و در اختیار سایرین قرار بده . همینه که میگم شما به جومینا به عنوان دانلود سنتر نگاه میفرمایید در صورتی که اینطور نیست .

- فایلی که از دانلود سنتر جومینا دانلود میشه به جای اینکه شامل یک نام روشن و گویا باشه فقط یک عدد سیستمی است که لازم است دانلود کننده پس از دانلود آن را در پوشه ای قرارداده و نام فایل را جوری که براش قابل فهم باشه روی پوشه یادداشت کند

این مورد را من هم با شما موافقم اما متاسفانه آپلود سنتری که در جومینا استفاده شده است به دلایل امنیتی این نام را تغییر میدهد

ضمن سپاس از شما

لازم میدانیم کمی در مورد اهداف سایت باز هم توضیح دهیم .

کل مجموعه جومینا با هدف ایجاد محلی برای طراحان وب سایت های جوملایی و توسعه ایجاد شده است . در خود سایت جومینا هدف از انتشار افزونه های فارسی دانلود بازدید کننده نمیباشد بلکه کمک به یک طراح وب جهت صرفه جویی در زمان و هزینه است . جومینا از طریق فرآیندی گروهی اداره میشود که تمامی کاربران در آن شرکت داده میشوند حال هر کاربری بسته به تلاش خود میتواند از امکانات بهتری استفاده نماید امکاناتی که سایر دوستان وی برای وی فرآهم میاورند . نگاه دانلود سنتر بودن جومینا چیزی است که ما سعی در پرهیز از ان داریم به همین دلیل سعی میکنیم حتی در پست هایی که در سایت زده میشود جنبه آموزشی موارد رعایت کردد . هر افزونه ای که در جومینا منتشر میشود جنبه آموزشی ان از انتشار خود افزونه برای تیم مدیریت از اهمیت بیشتری برخوردار است . گرچه هدف جومینا ارائه خدمات به طراحان وب است اما سعی نموده ایم بستری فرآهم نماییم تا کسانی که تازه با جوملا هم آشنا شده اند نیز بتوانند با کمک ساریرین موجبات رشد خود را فراهم آورند .

حافظ خدایت باش

لینک به ارسال

سلام

آقاي تهراني عزيز باز هم من را تحت تاثير بيان خوب و شيوا و معلم وار اتون قرار داديد

از اينكه باعث شدم اينقدر از وقت ارزشمند شما صرف تايپ اين متن طولاني بشه شرمنده شدم

بازهم تاكيد ميكنم كه هدفي جز اعتلاي جوملا ( در هر تيمي و تحت سرپرستي هر استادي) نداشته و ندارم

و خوشحال ميشم اگر بتونم به همه جوملا دوستان در تمامي تيم هاي جوملا خدمت نمايم

هر چند كه بدلايلي شخصي ديگر مثل گذشته نتونستم در معيت جوملا و جوملا دوستان باشم كه اين خود غمي بزرگ برايم مي باشد كه كنار اومدن باهاش برام خيلي سخت و غير ممكن ميباشد

همين جا از دوستان خوب جوملا ميخوام واسه ما هم دعا كنيد تا مشكلات ام رفع شده و فعاليت ام به روال سابق برگردد.

بگذريم

براي شما اقاي تهراني و تيم پرتلاش جومينا آرزوي موفقيت روز افزون دارم

و

با سلام

دوست من شما اصلا بیگانه نیستید. درسته در تیم جوملا فارسی فعالیت میکنید ولی نمیدونم چرا فقط از جومینا دارید مدام انتقاد میکنید.

با تشكر از شما دوست عزيز ولي هرچي فكر كردم و تو پست هام نگاه كردم چيزي نيافتم و اين اولين انتقادم بود !

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...