رفتن به مطلب
rose

حذف " رمز عبور خود را فراموش کرده اید"

پست های پیشنهاد شده

سلام

می خوام دو جمله ای که در بخش ورود به سایت هست " رمز عبور خود را فراموش کردید " و " نام کاربری خود را فراموش کردید" را حذف کنم. چه کار باید بکنم؟:blush:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

می خوام دو جمله ای که در بخش ورود به سایت هست " رمز عبور خود را فراموش کردید " و " نام کاربری خود را فراموش کردید" را حذف کنم. چه کار باید بکنم؟:blush:

سلام ...

راهی که بنده قبلا استفاده کردم اینه:

برید به ادرس زبر

modules\mod_login\tmpl\default.php

و فایل default.php رو باز کنید و کدهای زیر را disable یا پاک کنید

>
</pre>
<ul>

<?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_PASSWORD'); ?>

<?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_USERNAME'); ?>

<?php
	$usersConfig = &JComponentHelper::getParams( 'com_users' );
	if ($usersConfig->get('allowUserRegistration')) : ?>

<?php echo JText::_('REGISTER'); ?>

<?php endif; ?>
</ul>

پاک کردن کدهای بالا باعث حذف "رمز عبور خود را فراموش کرده اید" و" نام کاربری خود را فراموش کرده اید" و" ایجاد حساب جدید می شود"...

حالا اگه شما بخوایید فقط 1 کیشو پاک کنید فقط تگ li مورد نظر رو پاک کنید

لینک به ارسال

با سلام

با راه حلی که گفتید، درست شد.

حالا اگه در مدیریت جوملا یک بخش و مجموعه ای رو سطح دسترسی اش رو روی "ثبت نام کرده" قرار بدیم و سپس یک منو ایجاد کنیم که مطالب این مجموعه رو نشون بده و سطح دسترسی این منو هم روی "ثبت نام کرده بذاریم" اونوقت که بازدیدکنندگان میهمان روی این منو کلیک می کنند، از آنها می خواهد که با نام کاربری خود وارد سایت شوند... با اینکه اون تگ هایی رو که گفتید پاک کردم ولی دوباره در این قسمت همان جملات « آیا نام کاربری خورد را فراموش کرده اید ... » ظاهر می شه.

ممنون می شم یه راه حلی برای این قسمت هم ارائه بدید.:002:

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، خودتون دارید میگید

سطح دسترسی این منو هم روی "ثبت نام کرده بذاریم"

بعدش میگید

اونوقت که بازدیدکنندگان میهمان روی این منو کلیک می کنند

حالا سوال اینه که : مگه میشه منویی که سطح دسترسیش ثبت نام شده است برای کاربر مهمان قابل نمایش باشد ؟

جواب : خیر !

کاربر مهمان بایستی ابتدا لاگین کند تا بتواند منو را ببیند

در مورد اون لینکها هم ، فرم لاگین در هر جایی به نمایش در بیاد ، دیگه اون لینکها قابل نمایش نیست

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

سلام

منم قبلا همچین چیزی رو ندیده بودم ولی خوب در سایت جدیدی که طراحی کردم :

یه بخش ساختم که سطح دسترسی اش روی «ثبت نام کرده» است و یه مجموعه برای اون درست کردم که اونم سطح دسترسیش روی «ثبت نام کرده» است. سپس یه منو در منوی اصلی ایجاد کردم و سطح دسترسی اونم روی «ثبت نام کرده» گذاشتم اما حالا که به عنوان مهمان وارد سایت می شم اون منو رو می بینم .

یادم رفت بگم:

اون منو که گفتم منوی " مطالب ویژه دانش آموزان " در فهرست اصلی هست.

واقعانم دیده می شه ( با اینکه سطح دسترسیش روی ثبت نام کرده هست.) و با کلیک روش ازتون یوزر پسورد می خواد...

لینک به ارسال

با سلام

والا من دیگه با این شرایط این مدلیش رو ندیده بودم

ولی مثل اینکه هنوز هم مشکل نمایش لینکهای بازیابی یوزر و پسورد را دارید . هر چند در صفحه اصلی این مشکل وجود نداره . داخل همون منو مشخصه

برای رفع این مورد ، در پوشه language/fa-IR فایل fa-IR.mod_login.ini را باز کنید و متن لینکهای مربوطه را در بین ترجمه ها پیدا کنید و فقط ترجمه فارسی آن را حذف کنید

برای سطح دسترسی منو هم ، سطح دسترسی بخش و مجموعه موردنظر را روی عمومی قرار دهید و فقط سطح دسترسی منو را روی ثبت نام شده بگذارید و تست کنید ببینید تاثیرش چگونه است

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

کاری رو که گفتید انجام دادم( اون دو تا جمله رو در اون فایل حذف کردم) ولی نشد!:(

لینک به ارسال

سلام.

آقا مصطفی این آدرسی و فایلی که شما فرمودید مربوط میشه به ماژول لاگین نه لاگینی که در منوی کامپوننت user قرار داده میشه!!! این چیز هایی که دوستمون می خواهند حذف بشه ، مربوط میشه به لاگین کامپوننت user جوملا!

شما باید در آدرس:

language/fa-IR

فایل fa-IR.com_user.ini را باز کنید و خط های 19 ، 27 و 28 را حذف کنید یا تغییر دهید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

با سلام

بله آقا مهدی شما هم درست میگید ولی بحث سر این نبود که منوی ورود نمایش داده بشه . البته روش شما کارساز هستش فقط زمانی که منو ایجاد شده باشه نه ماژول

بحث کلی الان روی سطح دسترسی هستش

ایشان یک ماژول ورود فقط در صفحه اصلی منتشر کرده بودند . ظاهرا" هم از پست شماره 2 استفاده کردند

ببینید دوست عزیز ، من فکر میکنم شما یه جای کار رو دارید اشتباه میروید

با این توضیحاتی که آقا مهدی گفتند من حدس میزنم شما یا نوع منو را اشتباه انتخاب کردید یا ...

اگه براتون امکانش هست اطلاعات دسترسی به مدیریت جوملا + لینک این تاپیک رو برام پ.خ کنید تا بررسی کنم

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام.

بله آقا مصطفی. ببینید دوستمون دارند میگن وقتی که مثلا یک مطلبی را روی ثبت نام کرده می گذارند ، وقتی کاربر مهمان می خواهد این مطلب را ببیند ، باکس لاگین می آید. حالا این باکس لاگین که ظاهر می شود ، دیگه ماژول نیست بلکه مربوط به کامپوننت یوزر جوملا می شود!

rose عزیز اگه کاری را که گفتم انجام بدید ، 1+99% نتیجه میگیرید! برای راهنمایی بهتر لطفا یک دمویی از سایتتان بگذارید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

با سلام

بله آقا مصطفی. ببینید دوستمون دارند میگن وقتی که مثلا یک مطلبی را روی ثبت نام کرده می گذارند ، وقتی کاربر مهمان می خواهد این مطلب را ببیند ، باکس لاگین می آید. حالا این باکس لاگین که ظاهر می شود ، دیگه ماژول نیست بلکه مربوط به کامپوننت یوزر جوملا می شود!

بنده که خدمتتون عرض کردم

فقط زمانی که منو ایجاد شده باشه نه ماژول

rose عزیز اگه کاری را که گفتم انجام بدید ، 1+99% نتیجه میگیرید!

در این مورد هم عرض کردم

البته روش شما کارساز هستش

در ادامه گفتم

بحث کلی الان روی سطح دسترسی هستش

به نقل از پست شماره 5

منم قبلا همچین چیزی رو ندیده بودم ولی خوب در سایت جدیدی که طراحی کردم :

یعنی چرا وقتی یک منویی سطح دسترسی ثبت نام شده یا بالاتر داره ، همچنان برای کاربر مهمان قابل نمایشه ؟!!!

چون اصلا خود منو نباید نمایش داده بشه

من نه تو جوملا 1.5 و نه تو جوملا 2.5 همچین چیزی ندیدم !!!

احتمالا یه جای کار ایرادی داره

اگه به نظرتون اینکار طبیعیه ، دلیلش چیه ؟!

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

آقا مصطفی عزیز ببینید وقتی که فایل زبان کامپوننت را ویرایش کنیم ، دیگه در منو و اونجایی که سایت میگه شما دسترسی به این مطلب ندارید و ابتدا وارد بشید اعمال میشه. دوستمون مشکلشون منو نبودند بلکه مشکلشون در هنگام دیدن مطلبی بود که سایت می خواست اول لاگین کنند.

حالا باید از بحث اضافی پرهیز کنیم چون مهم حل مشکل دوستمون بوده است که حل هم شده است.

یاعلی

لینک به ارسال

با سلام

اولا" از اینکه مشکل این دوستمون حل شد من هم خوشحالم

در ثانی ، این چیزی که شما اسمش رو گذاشتید بحث اضافی ، من اسمش رو میذارم پاک کردن صورت مسئله

چون اینجوری من آخرش به جواب سوالم نرسیدم

البته مهم هم نیست . بالاخره خودم جوابش رو پیدا میکنم

قصدم این بود که کمی هم دوستان تجربیاتشون رو در اختیارمون بزارن که قسمت نشد

این سوال رو هم اگه مطرح کردم فقط برای این بود که خیلی برام جالب بود . چون تا حالا همچین موردی رو ندیده بودم و گفتم شاید قبلا برای کسی اتفاق افتاده باشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام.

آقا مصطفی اینطور نیست! خودتون می دونید دوستان هرچی بدونند در اختیار می گذارند!

بله من تازه متوجه شدم!!!! سوال شما اینه که وقتی مثلا منویی سطح دسترسی اش اعضا هست چطوری این باکس لاگین می آید. درسته؟

ببیید. شما ابتدا یک آیتم منو بسازید و سطح دسترسی اش را عمومی بگذارید. وقتی ساختید ، روی آیتم منو کلیک کنید. صفحه ای که می آید برای شما قابل نمایش است. برای مثال آیتم منوی من آدرس زیرا دارد:

http://localhost/work25/index.php/menuitem

حالا بدون بستن این صفحه ، در مدیریت منو ها منویی را که ساخته اید ، سطح دسترسی اش را روی اعضا بگذارید. حالا آن صفحه ای که قبلا باز کرده بودید را ریفرش کنید. در این صفحه خواهید دید که باکس لاگین ظاهر می شود!!

یک مثال دیگه. آدرس پیش فرض یک مطلب در جوملا به شرح زیز است. (البته با فعال کردن سئو):

site.com/component/content/artcle/5

5 هم id مطلب هست و شما باید به جایش id مطلب را بگذارید. حالا اگر این مطلب که id اش 5 هست ، مخصوص اعضا باشه ، وقتی آدرس بالا را در مرورگر وارد می کنیم ، باکس لاگین ظاهر می شود!

مطالب و منو ها و کلا کامپوننت ها دقیقا همینطور است. درسته که دیگه مطلب یا منو یا هرچیز دیگری نمایش داده نمی شود ، ولی لینک آن وجود دارد و با وارد شدن به آن لینک ، چون سطح دسترسی برای اعضا است و ما کاربر عمومی هستیم، جوملا از ما درخواست می کند که لاگین کنیم!!

این هم یکی از ویژگی های شگفت انگیز جوملاست!!!

یاعلی.

لینک به ارسال

با سلام

ببینید آقا مهدی ، واقعا دیگه نمیدونم چه جوری منظورم رو برسونم

تقریبا همینه که شما میگید یعنی با تغییر سطح دسترسی باید فرم لاگین نمایش داده بشه . در صورتی که برای من اینطور نمیشه !

من تو نسخه های اصلی جوملا فرقی نمیکنه 1.5 یا 2.5 اگه سطح دسترسی یک منو را ثبت نام شده قرار بدم منو کلا نمایش داده نمیشه

واضح تر میگم :

فرض کنید یه ماژول منو به نام فهرست اصلی داریم . حالا تو این ماژول به فرض 4 تا منو منتشر شده که نام یکی از آنها جوملا میباشد

حالا تا وقتی که دسترسی منو جوملا عمومی هست مشکلی نیست

اما اگه سطح دسترسیش رو به فرض به ثبت نام شده تغییر بدم در آن صورت در ماژول فهرست اصلی فقط 3 منو قابل مشاهده است و نامی از منو جوملا اصلا نمیبینید چه برسه به فرم لاگین

آخه نکته جالبش اینه که هم تو جوملا 1.5 اینجوریه و هم تو 2.5

به خاطر همینه که کنجکاو شدم بدونم فقط برای من اینطوریه یا برای بقیه هم همینطوره !

نمیدونم شاید هم برای اینکه منو مخفی نشه و به جاش فرم لاگین نمایش داده بشه تنظیم خاصی رو باید انجام بدم

در هر صورت راهش رو پیدا میکنم

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64‌ (17):

لینک به ارسال

سلام.

آقا مصطفی لطفا این متنی را که نوشتم با دقت بخونید:

درسته که دیگه مطلب یا منو یا هرچیز دیگری نمایش داده نمی شود ، ولی لینک آن وجود دارد و با وارد شدن به آن لینک ، چون سطح دسترسی برای اعضا است و ما کاربر عمومی هستیم، جوملا از ما درخواست می کند که لاگین کنیم!!

ببینید ، مثلا در فرض خودتون ما یک منویی به نام فهرست داریم که 4 تا آیتم منو داره. مثلا یکی اش نام مستعارش joomla هست که وقتی عمومی باشه ، وقتی رویش کلیک می کنیم ، چنین لینکی به ما میده:

http://localhost/work25/index.php/joomla

ولی وقتی سطح دسترسی این آیتم منو برای اعضا شود ، درسته دیگه این آیتم منو در سایت نمایش داده نمیشود ولی اگر در مرورگر لینک:

http://localhost/work25/index.php/joomla

را وارد کنیم ، اونوقت به دلیل اینکه ما کاربر عمومی هستیم ، جوملا باکس لاگین را ظاهر می کند و درخواست می کند ابتدا وارد شویم.

من می فهمم شما چی میگید. درسته آیتم منو نمایش داده نمیشه ، ولی با فعال بودن آن آیتم منو ، لیتکی که می سازد هم فعال هست!

حالا اینکه ما یک کاری بکنیم که آیتم منو نمایش داده شود ولی با کلیک روی آن باکس لاگین ظاهر شود که فکر کنم مهمترین بحث است ، من تاحالا چنین چیزی ندیدم.

یاعلی.

لینک به ارسال

با سلام

مهدی جان ، این چیزی رو که شما میگید من میدونم ولی این مال زمانیه که شخصی لینک مستقیم رو بدونه یا اینکه از طریق سایتها یا موتورهای جستجو به اون صفحه هدایت بشه

حرف من هم همون دو سه خط آخر پست شماره 17 هست . راستش یه مقدار حق بدید باورش خیلی سخته . چیزی رو که به چشم دیدم ولی راهش رو هنوز نمیدونم

به گفته استارتر تاپیک بخش و مجموعه و حتی خود منو روی ثبت نام شده قرار گرفته ولی نکته جالب این بود که درصفحه اصلی بازم منو قابل نمایش بود !

جل الخالق :exclamation:

نمیدونم واقعا شانسی اینجوری شده یا یه راهی داره

قبول کنید که تو جوملا هیچی نشد نداره

بیشتر از این هم نمیخوام تاپیک طولانی بشه و به اسپم کشیده بشه . مهدی جان ، ممنون از لطفت :002:

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام.

خواهش می کنم. آقا مصطفی یک راهی هست که تونستم پیداش کنم!! با من پیش برید:

اول یک مطلب بسازید و سطح دسترسی اش را اعضا بگذارید. سپس یک آیتم منو بسازید و این مطلب را بهش وصل کنید. (سطح دسترسی اش باید عمومی باشه) بعد اگه روی این آیتم منو کلیک کنید ، 100% باکس لاگین ظاهر می شود. (البته من امتحان نکردم شما خودتون امتحان کنید ولی قاعدتا باید همینطور باشه.)

در جوملا 2.5 به دلیل اینکه سطوح دسترسی را به راحتی برای هرچیز حتی کامپوننت ها هم میشه تنظیم کرد ، بنابراین این کار را با هرچیزی انجام دهید.

در این صورت به قول شما آدرس ها هم توی موتور هیا جستجو و خود سایت ثبت خواهند شد.

یاعلی.

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیر (مصطفی صفرعلی) اگه به آدرس سایتم ( که به شما داده بودم) رفته باشید دیدید که از ماژولی برای نمایش فهرست اصلی استفاده کردم، فکر می کنم این که منوی «ویژه شده یا مخصوص کاربر» دیده می شه ، به خاطر این ماژول هست . چون در جاهای دیگه که منو با سطح دسترسی «ثبت نام شده» ایجاد می شه قابل رؤیت نیست. پس من اینجوری نتیجه می گیرم که از خصوصیت این ماژول تجاری هست که خریدم.:64 (1):

لینک به ارسال

سلام

من تمامی کار هایی رو که در صفحه اول دوستان گفته بودن انجام دادم ولی پاک نشد!!!!

میشه یک نفر کمک کنه؟

من جوملا 2.5.8 استفاده میکنم

لینک به ارسال

سلام

کار زیر را انجام دادید بازم نشد؟

سلام ...

راهی که بنده قبلا استفاده کردم اینه:

برید به ادرس زبر

modules\mod_login\tmpl\default.php

و فایل default.php رو باز کنید و کدهای زیر را disable یا پاک کنید

کد php:

• <?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_PASSWORD'); ?>

• <?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_USERNAME'); ?>

• <?php

$usersConfig = &JComponentHelper::getParams( 'com_users' );

if ($usersConfig->get('allowUserRegistration')) : ?>

• <?php echo JText::_('REGISTER'); ?>

• <?php endif; ?>

پاک کردن کدهای بالا باعث حذف "رمز عبور خود را فراموش کرده اید" و" نام کاربری خود را فراموش کرده اید" و" ایجاد حساب جدید می شود"...

حالا اگه شما بخوایید فقط 1 کیشو پاک کنید فقط تگ li مورد نظر رو پاک کنید

مطمئنید که کامل کد را پاک کردید؟

لینک به ارسال

بله مطمئنم

آدرس سایت هم اینه

www.ahm.ir

من از قالب Yougrids استفاده میکنم. به نظرتون از قالب نیست؟

باید چه کار کنم؟

لینک به ارسال

با سلام

لینکی که قرار دادید باز نمیشه

در هر حال به غیر از روش فوق میتونید با حذف ترجمه لینک موردنظر در فایل زبان نیز میتونید این کار رو انجام بدید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

لینک درست شد.

من ترجمه های ماژول و کامپوننت رو هم حذف کردم بازم نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...