رفتن به مطلب
rezaee

باز سازی جوملا

پست های پیشنهاد شده

الان سایتی که درحال بروزرسانیش هستم و متاسفانه راهنمایی دوستان تقریبا هیچ مشکلی رو رفع نکرده این سوال رو به ذهنم آورده

الان سایت نسخه 2.5.4 هست.. حالا نمیدونم درست بروز رسانی شده یا غلط

با تمام این احوال..

1- آیا راهی هست که سیستم سایت رو بازسازی بکنم؟

2- بلاخره نفهمیدیم کدوم بسته ها برای نصب از طریق سایت و کدوم برای اکسترکت کردن هست!

3- چکاری میشه انجام داد که دیتابیس و سیستم خود سایت بازسازی بشه و خیالم از اینکه مشکلی توی سیستم نیست راحت بشه..

4- چرا لینکی برای دریافت آخرین نسخه فایل زبان فارسی وجود نداره؟ اینچیزا باید بصورت کامل و واضح توی بخش دانلود نسخه جوملا توی سایتهای ارائه کننده باشه..!!!

خورده مشکلایی مثل چپ چین بودن صفحه 404 - نداشتن ترجمه برخی از لیبلهای سایت.. مثلا بخش تماس با ما لیبل ایمیل نیست - نبودن بخش 'گزینه های انتشار" و... - وقتی میره به صفحه پیکربندی خود به خود میره زبانه دوم یعنی "زبانه سیستم" - شاید بعضی از این خورده مشکلا مساله ای نباشه اما چون این سایت برام مهم هست نمیخوام مشکلی توش باشه

چندین روز راهکارهای مختلفی رو که بلد بودم انجام دادم و دیگه واقعا کلافه شدم...

از بروزرسانی با بسته های مختلفی که تیمهای فارسی سازی مختلف ارائه دادن تا خود زبان اصل و روشهای مختلفو عجیب غریب دیگه

واقعا راهی وجود نداره که به کامپوننت هام مشکل نخوره و اطلاعاتم حذف نشه و سیستم سایت این مشکلاتش درست بشه؟؟؟!!!!!!!!!!!!

:1:

:(

:dodgy:

:@

:exclamation:

:v2:

:snapoutofit:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

الان سایت نسخه 2.5.4 هست.. حالا نمیدونم درست بروز رسانی شده یا غلط

با تمام این احوال..

خوب مشخصه 2.5.4 هست

1- آیا راهی هست که سیستم سایت رو بازسازی بکنم؟

منظورتون از بازسازی چیست ؟ اگر منظورتون اینه که سایت را از اول درست کنید نیازی نیست میتونید مشکلاتی که دارید را تک به تک حل کنید

2- بلاخره نفهمیدیم کدوم بسته ها برای نصب از طریق سایت و کدوم برای اکسترکت کردن هست!

دلیلش تغییر رویکردی است که جوملای جهانی داشته است در نسخه 1.5 شما باید فایل را اکسترکت میکردید اما در نسخه 2.5 نسخه های بروز رسانی نصبی هست مگر انکه در توضیحات فایل نوشته شده باشه که باید اکسترکت کنید

- چکاری میشه انجام داد که دیتابیس و سیستم خود سایت بازسازی بشه و خیالم از اینکه مشکلی توی سیستم نیست راحت بشه..

سئوالتون واضح نیست

- چرا لینکی برای دریافت آخرین نسخه فایل زبان فارسی وجود نداره؟ اینچیزا باید بصورت کامل و واضح توی بخش دانلود نسخه جوملا توی سایتهای ارائه کننده باشه..!!!

حالا با لفظ بایدش زیاد اوکی نیستم اما شما میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید

http://www.joomina.ir/component/content/article/47-handmade/472-joomlapersian205.html

مضافا بر اینکه بهتره به دلیل تصحیحاتی که در تاریخ انجام شده از جوملای فارسی شده استفاده نمایید که مشکلی هم نداشته باشید .

خورده مشکلایی مثل چپ چین بودن صفحه 404 - نداشتن ترجمه برخی از لیبلهای سایت.. مثلا بخش تماس با ما لیبل ایمیل نیست - نبودن بخش 'گزینه های انتشار" و... - وقتی میره به صفحه پیکربندی خود به خود میره زبانه دوم یعنی "زبانه سیستم" - شاید بعضی از این خورده مشکلا مساله ای نباشه اما چون این سایت برام مهم هست نمیخوام مشکلی توش باشه

احتمالا در فارسی سازی مشکل داشته اید دمو نسخه فارسی شده جومینا را میتونید از لینک زیر مشاهده نمایید

http://www.ahooragraphic.com/joomina25/

موفق باشید

گزاشتن تصاویر و اسمایل به نحوی که مرقوم فرمودید اسپم محسوب میشه لطفا رعایت کنید

لینک به ارسال
نقل قول: الان سایت نسخه 2.5.4 هست.. حالا نمیدونم درست بروز رسانی شده یا غلط

با تمام این احوال..

خوب مشخصه 2.5.4 هست

منظورم این بود که سایتم الان 2.5.4 هست. و تا این نسخه بروزرسانی شده

نقل قول: 1- آیا راهی هست که سیستم سایت رو بازسازی بکنم؟

منظورتون از بازسازی چیست ؟ اگر منظورتون اینه که سایت را از اول درست کنید نیازی نیست میتونید مشکلاتی که دارید را تک به تک حل کنید

هرجایی صحبت از بازسازی و تعمیر سایت کردم منظورم این هست که فکر میکنم شاید با استفاده نادرست از بسته ها باعث ایجاد مشکل در سیستم سایت شده باشم یا فایلهایی خراب شده باشن ویا بخشی از پایگاه داده مشکل پیدا کرده باشه. برای همین میخوام بازسازی یا بهتر بگم تعمیرش کنم!

و سراغ راه تعمیر هستم بدون اینکه کامپوننتهایی که دارم به مشکل بخورن و یا اطلاعاتی که توی دیتابیس دارم از بین برن...

نقل قول: - چرا لینکی برای دریافت آخرین نسخه فایل زبان فارسی وجود نداره؟ اینچیزا باید بصورت کامل و واضح توی بخش دانلود نسخه جوملا توی سایتهای ارائه کننده باشه..!!!

حالا با لفظ بایدش زیاد اوکی نیستم اما شما میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید

http://www.joomina.ir/component/content/...an205.html

مضافا بر اینکه بهتره به دلیل تصحیحاتی که در تاریخ انجام شده از جوملای فارسی شده استفاده نمایید که مشکلی هم نداشته باشید .

لینکی که گذاشتید بسته جومینا هست و نه بسته فارسی ساز..

درست میفرماید هیچ تیمی وظیفه ای نداره.. فعالیت بهتر باعث جذب بهتر میشه و اینجا بایدی نیست...

خیلی ممنون از جناب تهرانی عزیز از وقتی که گذاشتید

در انتها من با این مشکلات چیکار کنم..!

لینک به ارسال

چون بسته های نصبی از طریق بخش افزونه ها نصب نشدن من آخرین نسخه رو روی سایت اکسترکت کردم..

1- ایا اینکار درست بوده...

اصلا از بخش نصب افزونه هیچکدوم از بسته ها نصب نشدن و موقع اینستال یه اروری میدادن

برای بسته کامل 2.5.4 جوملا فروم

مثلا مرورگر پیام The connection was reset میده

یا اینکه بسته جومینا آپدیت تمام ورژن ها به 2.5.3 :

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/assafir/public_html/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 417

مثل اینکه عدم هماهنگی ماگزیمم آپلود سایز توی php.ini باعثش شده...توی اخطارها گفته:

مقدار براي upload_max_filesize در فايل php.ini بيشتر از متغير post_max_size . post_max_size متغير در اينجا اولويت دارد و درخواست مسدود شده بزرگتر از آن است.به طور معمول اين يک تنظيم غلط در سرور آن هم در زمان سعي در افزايش حجم آپلود است. لطفا مقدار upload_max_filesize را افزايش دهيد تا حداقل با متغير post_max_size مطابقت نمايد يا برعکس

یه اخطار دیگه هم هست:

پوشه موقت تنظیم نشده است

پوشه موقت جوملا محلی است که در هنگام نصب الحاقات هر فایل در آنجا آپلود میشود در صورتی که این پوشه در فایل configuration.php وجود نداشته باشد جوملا از نصب الحاق عاجز خواهد بود '%s' همچنین این پوشه باید دارای دسترسی قابل نگارش نیز باشد و مسیر آن مشخص شده باشد

2- آیا میتونه به اینها ربطی داشته باشه؟

3- درکل الان برای اینکه یکبار به درستی آخرین نسخه رو روی سایت نصب کنم تا تمام تغییرات به درستی در فایلها و پایگاه داده انجام بشه باید چیکار کنم....!!!

لینک به ارسال

با سلام

اون پیغام خطا مربوط به گزینه max_execution_time در فایل php.ini میباشد و کارش هم حداکثر مدت زمان لازم برای اجرای اسکریپتهاست که در حال حاضر روی 30 ثانیه است

در چنین شرایطی بهتر است در پوشه tmp یک پوشه بسازید و بسته نصبی یا آپدیت را در آن اکسترکت کنید سپس در مدیریت افزونه ها از طریق نصب از پوشه آدرس دهی کنید و نصب کنید

اون اخطارهای فارسی هم جنبه راهنما دارند و موردی نیست و فقط توضیح داده شده که در هنگام بروز چنین مشکلاتی چکار کنید

با نصب از طریق پوشه دیتابیس هم بروزرسانی خواهد شد . لذا قبل از انجام هر کاری از فایلها و دیتابیستون بک آپ بگیرید!!!

برای اطمینان از اینکه از چه نسخه ای استفاده میکنید از منوی سایت گزینه اطلاعات سیستم را انتخاب کنید در سربرگ سیستم نسخه نگارش را بررسی کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

دوست عزیز از طریق پوشه هم نصب کردم و پیام داد که "فايل با موفقیت نصب شد " اما متاسفانه گزینه های انتشار اضافه نشد

الان توی بخش نصب حذف ----} دیتابیس -----} اطلاعات بیشتر، پیام های زیر رو داده:

ساختار دیتابیس (in #__schemas): 2.5.4-2012-03-19.

نسخه بروزرسانی شده (in #__extensions): 2.5.4.

درایور دیتابیس: mysql.

63 تغییر در دیتابیس با موفقیت انجام شد.

23 تغییرات دیتابیس برای ایجاد جدول یا فیلد جدید موفق نبود و قطع شد.

من که دیگه فکرم به جایی قد نمیده

این سایت یه سایت قرآنی هست و خیلی برام نحوه کارش مهمه

برای آیندش میخواد برنامه ریزی بشه و اگه کسی بتونه کمک کنه و این مشکل رو حل کنه که خیالم راحت بشه سیستم سایت مشکلی نداره هزینه اش رو در خدمت هستم...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...