رفتن به مطلب
rahajan

چگونگی نصب دو جوملا بر روی یک هاست

پست های پیشنهاد شده

با سلام .

می خواستم بدونم چه طوری میشه روی یک هاست دو تا سایت جوملایی داشت.

اصل قضیه اینه که من یک هاست دارم می خوام با این هاست یک سایت اصلی و یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنم اما نمی دونم چه طوری این کارو بکنم .

برای اتصال دامنه و نصب جوملا برای فروشگاه اینترنتی به مشکل بر خوردم ممنون میشم بتونید کمکم کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

داخل هاستتون یه ساب دامین ایجاد کنید بعد از ایجاد ساب دامین (subdomain) پوشه ای داخل روت (پوشه اصلی ) ایجاد میشه که میتونید جوملای دومی رو داخل اون نصب نصب کنید

در نتیجه آدس سایت جدیدتون مثلا این میشه a.yoursait.com

لینک به ارسال

درود

همان طور که دوستمان درج کردند می توانید ساب دومین ایجاد کنید و بعد از ایجاد ساب دومین یک پوشه در فایل ها هاست شما بنام ساب دومین ایجاد میشود که می توانید یکی از جوملا ها را در ان نصب کنید .

که روش ادرس دهی به شرح زیر میباشد :

subdomin.sitename.com

یک روش دیگر در روت هاست خود یک پوشه ایجاد کنید و جوملای خود را در ان نصب کنید که روش ادرس دهی به این شکل میباشد

www.sitename.com/folder

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

و راه سوم استفاده از قسمت Addon Domains که میتونید بواسطه اون فارغ از حالت ساب دامین و پوشه با یک دامنه دیگر یک سیستم مدیریت محتوای جداگانه رو در یک هاست واحد نصب و استفاده کنید...

با آرزوی موفقیت

لینک به ارسال

با سلام و سپاس فراوان از دوستان کرامی خصوصا مدیر محترم جناب فرحزادیان

جسارتا عرض شود که شما هرچند تا جوملا یا هر سیستمی که بخواهید می تونید رو هاستتون نصب کنید

به دو مورد نیاز دارید

1- آدرسی که نشانی اون جوملای جدید رو باید نشون بده (جوملا یا هر سیستم دیگه ای)... که به سه طریق که دوستان گرامی فرمودند میتونید انجام بدید...

که اگه هاستتون لینوکس و سی پنل11 باشه iragxs0zevg9g8nkf8mg.jpg

مورد دوم بحث پایگاه داده و نام کاربری متصل به اون هست که این موضوع هم با توجه به امکانات هاستتون در ایجاد دیتابیس و غیره از پنل هاست قابل مدیریت هستش

نکته ی دیگه اینکه اگه تو همون پایگاه داده که جوملای اصلی نصب شده می خواهید جوملای دومتون رو هم نصب کنید مشکلی نیست فقط پیش فرض جداول برای هر سیستم توجه کنید...

در ضمن اگه برای هر جوملا دامنه مجزا تهیه فرمودید میتونید با تنظیم dns های اون دامنه به سرور هاستتون و سپس پارک اون دامنه تو پوشه جدیدی که توی فایل منیجرتون ساخته میشه اینکار رو انجام دهید

موفق باشید

لینک به ارسال

با تشکر از آموزش خوبتون

سوالی که برای من پیش اومده سایت مجزای دوم را در هست باید در home directory باید ایجاد کرد یا web root?

لینک به ارسال

با سلام

روشهای مختلف ایجاد جوملای دوم در پستهای شماره 2 و 3 و 4 بطور کامل توضیح داده شده . با دقت بیشتری مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

شما می تونید از فروشگاه ساز virtumart استفاده کنید که واسه خود جوملاست . به نظر من این کامپوننت از همه اسکریپت های فروشگاه ساز قویتره! اینطوری دیگه نمی خواد دو تا سایت رو یه هاست ایجاد کنی

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...