رفتن به مطلب
3bita

تنظیمات پیکربندی در جوملا2.5

پست های پیشنهاد شده

سلام بر همگی

از اساتید در خواست دارم که بیشتر توضیح بدن

------------------------------------------------

در تب سایت

آدرس های بهینه برای موتورهای جستجو باید برروی بلی قرار بگیره باعث بهینه شدن ادرس وبسایت شما به موتورهای جستجو

نام مستعار یونیکد باید روی بلی قرار بگیره با فعلا سازی این گزینه دیگر احتیاجی نیست که نام مستعار را پر کنید جوملا خود اینکار بصورت اتوماتیک انجام میده و در نهایت باعث بهتر شناخته شدن ادرس و لینک های شما به موتورهای جستجو می شود

افزودن پسوند به آدرس ها اگر فعال باشد به اخر ادرس سایت شما

.html

اضافه خواهد شد

گزینه mod_rewrite

کسانی که اشنایی دارن رو بلی قرار بدن انشاالله اساتید بیشتر توضیح میدن البته باید از هاستی که استفاده میکنید این قابلیت داشته باشه (آپاچی

-------------------------------------------

تب سیستم

ذخیره ساز: باید رو بلی قرار بگیرید یا خیر؟

یه توضیح مختصر در موردش بدم این گزینه باعث سریعتر شدن وبسایت شما میشه به این شکل که سایتتون نگاه کنید برخی از ماژول ها و ..در همه صفحات یکسان هستن این گزینه باعث میشه که اون امکاناتی که یکسان هستن نیازی به بارگزاری دوباره ندارن کش میشن در واقع

اگه درست مفهوم رسونده باشم

که میتونید زمان و نوع رو هم براش تنظیم کنید

البته نوع بصورت پیش فرض تو 2.5 فایل

طول عمر جلسه

در واقع خروج خودکار کربر بصورت خودکار در صورتی که هیچ فعالیتی تو این زمان وارد شده نداشته باشد پیشفرض رو 15دقیقه ست

--------------------------------------------

تب سرور

فشرده ساز Gzip

اگر هاست شما پشتیبانی میکرد یعنی مدیر هاست فعالش کرده بود میتونید از این گزینه استفاده کنید باعث افزایش سرعت بارگزاری میشه .

فکر کنم اصلا کاری ها همینا بودن که خیلی ها میخوان در موردش بدون بقیه گزینه ها چیزه خاصی نداره

سوالم بیشتر در مورد ذخیر ساز که باید فعالش کنم یا نه؟

فعاله بشه بهتر نیست چرا این گزینه پیش فرض غیر فعاله ؟

و اینکه اگه فعال کنیم رو ذخیره ساز سنتی قرار بدیم یا ذخیره سازی پیشرفته؟

در ضمن من این میخواستم تو قسمت تنظیمات سایت جوملا 2.5 ثبت کنم نشد

شما اجازه دسترسی به این صفحه را ندارید . این خطا ممکن است به خاطر یکی از دلایل زیر باشد:

:thankyou:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام.

به نظر من بهتره که از cash یا همون ذخیره ساز استفاده نکنید! من توی جوملا 1.5 وقتی این گزینه را فعال می کردم ، دیگه کامپوننت نظر سنجی کار نمی کرد!

البته شاید چنین مشکلاتی در ذخیره ساز پیشرفته حل شده باشد!

استفاده از ذخیره ساز سرعت سایت را بالا می برد. شما فعالش کنید ولی اگر با فعال کردن مشکلی پیش اومد ، غیر فعالش کنید.

یا علی

لینک به ارسال

با سلام

در مورد mod_rewrite اولا این مورد رو بایستی سرورتون ساپورت کنه و در صورتی که از لحاظ سرور مشکلی نبود میتوانید آن را فعال کنید و سپس وارد هاستتون بشید و فایل htaccess.txt را به htaccess. تغییر نام دهید . مورد استفادش هم برای بهبود سئوی لینکهای سایت میباشد بدین صورت که لینکها معنادار میشوند ، تقریبا" کوتاه تر میشوند و عبارت index.php هم از وسط آدرس ها حذف میشود و بدین صورت لینکها حالت دوستانه تری برای موتورهای جستجو پیدا میکنند

در مورد ذخیره ساز یا همون کش من هم با نظر آقا مهدی کاملا" موافقم و استفاده از کش را توصیه نمیکنم . مخصوصا" اگه جزء اون دسته از افرادی باشید که دائما" در حال تغییرات زیادی در سایت هستید

در مورد Gzip هم باز این مورد رو هم بایستی سرورتون ساپورت کنه و نکته مهم اینه که اگه سرورتون ساپورت نکنه و شما هم اونو فعال کنید ممکنه به مشکل بربخورید و دیگه سایتتون بالا نیاد . پس ابتدا از ساپورت شدن این مورد اطمینان حاصل کنید

در مورد کلام آخرتون هم تصمیم با خودتونه . فقط این رو بدونید که همانقدر که سودمنده ، همانقدر هم میتونه مشکلاتی رو ایجاد کنه . باز اگه اصرار به استفاده اش را دارید فعال کنید ، اگه به مشکلی برخوردید ، غیرفعالش کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

سلام

ممنون از پاسخ هایتان

سوال اول اگه سرورم mod_rewrite ساپورت کنه فقط باید این گزینه رو فعال کنم و از داخل هاست نام فایل را به این صورت در بیارم htaccess.

نمی خواد تغییراتی داخلش بدی ؟یعنی داخل این فایل کدها که نباید تغییر کنه؟

لینک به ارسال

با سلام

خیر . نیازی به تغییر نیست . اگر احیانا" بعد از این تغییر نام سایتتون بالا نیامد برای رفعش فایل htaccess. را باز کنید و در حدود خط 19 عبارت

Options +FollowSymLinks

را به صورت زیر تغییر دهید

# Options +FollowSymLinks

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

ممنون از پاسختون

یه توضیحی در مورد

تنظیمات کوکی

دامنه Cookie

مسیر Cookie

میدید؟

لینک به ارسال

ممنون از پاسختون

یه توضیحی در مورد

تنظیمات کوکی

دامنه Cookie

مسیر Cookie

میدید؟

سلام من هم همين مشكلو دارم وقتي اينارو تنظيم ميكنم نمي تونم به مديريت وارد بشم

تنظیمات کوکی

دامنه Cookie

مسیر Cookie = ؟؟؟

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز برای آشنایی با بحث کوکی ها بهتر است کتاب ارزشمند آموزش جوملا 2.5 را مطالعه فرمایید

در صفحه 67 در این مورد توضیح داده شده که برای چی کاربرد داره

http://forum.joomina.ir/thread-15048-post-78515.html#pid78515

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...