رفتن به مطلب
shervin63

نیاز به توضیح مختصر کار با جومفیش

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

خب دیگه از عنوان مشخص هست از تمامی دوستانی که تجربه ی کار با این افزونه یا تسلط کامل بر آن را دارند خواهش می کنم لطفا اطلاعاتی

هر چند اندک بدهند و راهنمایی کنند چطوری میشه با این کار کرد

ممنون و با سپاس بی پایان

ایرانی باشید و سرفراز

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جومفیش یه افزونه واسه دو زبانه کردن سایته!

البته باید قالبتون هم rtl و هم ltr رو پشتیبانه کنه!

با این افزونه تمام مطالب، منوها، ماژول ها و... رو میتونین به زبان دومتون ترجه کنین و مطابق آدرس دهی سایتتون هم زبان رو تعیین میکنه مثلا:

www.yoursite.com/fa

یا

www.yoursite.com/en

یا علی/

لینک به ارسال

جومفیش یه افزونه واسه دو زبانه کردن سایته!

البته باید قالبتون هم rtl و هم ltr رو پشتیبانه کنه!

با این افزونه تمام مطالب، منوها، ماژول ها و... رو میتونین به زبان دومتون ترجه کنین و مطابق آدرس دهی سایتتون هم زبان رو تعیین میکنه مثلا:

www.yoursite.com/fa

یا

www.yoursite.com/en

یا علی/

ممنون از پاسخ شما - ببخشید من عرض کردم " که اطلاعاتی هر چند اندک در مورد اینکه چه جوری میشه باهاش کار کرد ؟؟ "

می دونم برای دو ربانه کردن سایت هست هر چند که قالبم هم با انگلیسی سازگار نیست ولی خب قالب رو بالاخره میشه دو زبانه اش کرد

هر چند که تو این فکرم که چطوری میشه در جومفیش دو قالب یکی برای انگلیسی و یکی برای فارسی استفاده کرد

ولی الان مسئله قالب نیست مسئله اینه که نمی دونم بعد از نصب افزونه که یک کار عادی هست بعد چه تنظیماتی را باید انجام دهم ؟؟؟

زبان ها رو چطوری تعریف کنم ؟؟؟؟

ترجمه ها را کجا وارد کنم ؟؟؟؟

این گزینه های داخل افزونه هر کدوم کاربرد و کارکردش چیه ؟؟؟

ترجمه ماژول ها ، منو ها ، مطالب و ... رو کجا باید وارد کنم ؟؟؟

آیا جومفیش قابلیت ترجمه اتوماتیک هم داره ؟؟؟ ( هر چند به ترجمه اتوماتیک نیاز ندارم )

امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه و آشنایی دارند بگن چی کار باید کرد؟؟؟؟

مرسی ، ممنون

خوش باشید......

لینک به ارسال

سلام

من تجربه زیادی ندارم ولی چند تا سایت دو زبانه برای کارایه خودم درست کردم. توضیحات کوتاهی می دم شاید به دردتون بخوره.

1- ابتدا باید فایل زبان دوم رو از طریق قسمت Install نصب کنید. (مثلاً 1- انگلیسی 2- فارسی)

2- به قسمت کامپوننت ها رفته و کامپوننت جومفیش را انتخاب نمایید.

3- در کنترل پنل جومفیش به قسمت Language Content برید.

4- زبان نصب شده را با علامت تیک در قسمت Active فعال نمایید.

5- در قسمت کنترل پنل جومفیش قسمتی به نام Translation یا ترجمه وجود دارد.

6- وارد قسمت ترجمه شوید.

7- صفحه جدیدی که باز می شود خالیست ولی در قسمت سمت راست و بالای، دو پنجره انتخاب به نام های Language و Content Element موجود است.

8- از گزینه اول زبان خود را انتخاب نمایید. (مثلاً زبان فارسی)

9- در گزینه دوم (یعنی Content Element) تمامی قسمت های جوملا و کامپوننت های نصب شده بر روی جوملا که از جومفیش پشتیبانی می کنند موجود است. (مانند منوها - تماس خود جوملا - مطالبی که در قسمت مطلب وارد کردید و . . . ). برای مثال در اینجا می خواهیم منو ها را فارسی کنیم. یعنی از گزینه دوم گزینه منوها و یا Menus را انتخاب می نماییم.

10- با انتخاب منو، تمامی منوهایی که در جوملا ایجاد کردید در وسط صفحه نمایان می شوند.

11- حال منویی که می خواهید فارسی شود را انتخاب نمایید.

12- با انتخاب منوی مورد نظر صفحه جدیدی باز می شود که شما در جاهای خالی باید ترجمه مورد نظر خود را وارد نمایید.

پارامترهای تنظیم هم برای هر دو زبان در کنار هم آمده است که می توانید برای زبان دوم نیز تغییر دهید.

13- پس از اتمام کار بر روی گزینه Published علامت تیک را بزنید و ذخیره نمایید.

14- برای تمامی منوها و قسمت های مختلف سایت و مطالب مراحل 10 الی 13 را تکرار نمایید.

لینک به ارسال

سلام

من تجربه زیادی ندارم ولی چند تا سایت دو زبانه برای کارایه خودم درست کردم. توضیحات کوتاهی می دم شاید به دردتون بخوره.

1- ابتدا باید فایل زبان دوم رو از طریق قسمت Install نصب کنید. (مثلاً 1- انگلیسی 2- فارسی)

2- به قسمت کامپوننت ها رفته و کامپوننت جومفیش را انتخاب نمایید.

3- در کنترل پنل جومفیش به قسمت Language Content برید.

4- زبان نصب شده را با علامت تیک در قسمت Active فعال نمایید.

5- در قسمت کنترل پنل جومفیش قسمتی به نام Translation یا ترجمه وجود دارد.

6- وارد قسمت ترجمه شوید.

7- صفحه جدیدی که باز می شود خالیست ولی در قسمت سمت راست و بالای، دو پنجره انتخاب به نام های Language و Content Element موجود است.

8- از گزینه اول زبان خود را انتخاب نمایید. (مثلاً زبان فارسی)

9- در گزینه دوم (یعنی Content Element) تمامی قسمت های جوملا و کامپوننت های نصب شده بر روی جوملا که از جومفیش پشتیبانی می کنند موجود است. (مانند منوها - تماس خود جوملا - مطالبی که در قسمت مطلب وارد کردید و . . . ). برای مثال در اینجا می خواهیم منو ها را فارسی کنیم. یعنی از گزینه دوم گزینه منوها و یا Menus را انتخاب می نماییم.

10- با انتخاب منو، تمامی منوهایی که در جوملا ایجاد کردید در وسط صفحه نمایان می شوند.

11- حال منویی که می خواهید فارسی شود را انتخاب نمایید.

12- با انتخاب منوی مورد نظر صفحه جدیدی باز می شود که شما در جاهای خالی باید ترجمه مورد نظر خود را وارد نمایید.

پارامترهای تنظیم هم برای هر دو زبان در کنار هم آمده است که می توانید برای زبان دوم نیز تغییر دهید.

13- پس از اتمام کار بر روی گزینه Published علامت تیک را بزنید و ذخیره نمایید.

14- برای تمامی منوها و قسمت های مختلف سایت و مطالب مراحل 10 الی 13 را تکرار نمایید.

اول سپاس فراوان دوم خودم هم قبل از اینکه شما پاسخ بدید با کلی صرف وقت و انرژی یک چیز هایی دریافته بودم سوم اینکه این orphans چی هست؟؟

چهارم چطور میشه به حای استفاده از قالب دو زبانه از دو قالب مجزا برای فارسی و انگلیسی استفاده کرد و اگر چنین چیزی مقدور نیست چطور می توان کاری کرد که با تغییر زبان -- هدر هم عوض شود و خب باید توجه داشته باشید که هدر من در قالب تعریف شده است و دارای موقعیت نیست

در هر صورت از تمامی دوستان سپاسگزارم

----------------------

آزاد و سر فراز ، ایران

لینک به ارسال

فکر کنم Orphan وقتی مورد استفاده قرار می گیره که اگه شما مثلاً یه منو داشتید و با کمک جومفیش ترجمش کرده بودید حالا اصل منو رو پاک کرده باشید و ترجمشو پاک نکرده باشید در قسمت orphan نمایش داده می شه.

من تاحالا از قالب دو زبانه که خودم rtl کردم استفاده کردم. منظور از هدر رو نفهمیدم. منظورتون به این صورت سایت های زیر هست؟

www.irimplant.com

www.tehrandental.com

لینک به ارسال

فکر کنم Orphan وقتی مورد استفاده قرار می گیره که اگه شما مثلاً یه منو داشتید و با کمک جومفیش ترجمش کرده بودید حالا اصل منو رو پاک کرده باشید و ترجمشو پاک نکرده باشید در قسمت orphan نمایش داده می شه.

من تاحالا از قالب دو زبانه که خودم rtl کردم استفاده کردم. منظور از هدر رو نفهمیدم. منظورتون به این صورت سایت های زیر هست؟

www.irimplant.com

www.tehrandental.com

ممنون از پاسخ شما

بله منظورم مثل http://www.tehrandental.com هست راستی این دو تا سایت کار خودتون هست ؟

لینک به ارسال

www.irimplant.com

www.tehrandental.com

ممنون از پاسخ شما

بله منظورم مثل http://www.tehrandental.com هست راستی این دو تا سایت کار خودتون هست ؟

خواهش می کنم.

تم این سایت ها با آرتیستر ایجاد شده و فارسی سازیشو خودم انجام دادم.

برای این که هدرت مثل این سایت بشه باید تم سایت 2 تا css داشته باشه یکی برای فارسی یکی برای انگلیسی.

در css فارسی آدرس عکس فارسی و در css انگلیسی آدرس عکس انگلسی رو وارد می کنی.

البته باید تو فایل index.php کد زیر را وارد کنید که وقتی سایت فارسی شد فایل css فارسی رو اجرا کنه.

<?php if($this->direction == 'rtl') { ?>

<?php }else { ?>

<?php } ?>

لینک به ارسال

www.irimplant.com

www.tehrandental.com

ممنون از پاسخ شما

خواهش می کنم.

تم این سایت ها با آرتیستر ایجاد شده و فارسی سازیشو خودم انجام دادم.

برای این که هدرت مثل این سایت بشه باید تم سایت 2 تا css داشته باشه یکی برای فارسی یکی برای انگلیسی.

در css فارسی آدرس عکس فارسی و در css انگلیسی آدرس عکس انگلسی رو وارد می کنی.

البته باید تو فایل index.php کد زیر را وارد کنید که وقتی سایت فارسی شد فایل css فارسی رو اجرا کنه.

<?php if($this->direction == 'rtl') { ?>

<?php }else { ?>

<?php } ?>

سپاس ، ولی عجب درد سری داره این دوزبانه کردن حالا باید برم همه چی رو یه بار هم چپ چین کنم آخه قالبم فارسی هست هه ههه

بله ، ایده ی خوبی هست ممنون یه وقت هایی حس حماقت می کنم منظورم همون تغییر عکس هدر در css هست البته باید برم باهاش سر و کله بزنم

ببینم چی میشه ؟!

راستی یه سوال ، من برای راست چین کردن تب ساخته شده توسط swmenupro یه سری کد وارد index.php کرده ام حالا این کد ها رو چی کار کنم که

توی حالت انگلیسی سایت اجرا نشه منظورم وقتی هست که سی اس اس هر دو زبان را آماده کردم

مرسی

لینک به ارسال

یک سوال دیگه و اون اینکه چرا وقتی از صفحه اول سایت زبان رو تغییر می دم چیزی تغییر نمی کنه اما وقتی با نام کاربری به سایت وارد شویم تغیییرات

قابل مشاهده است مثلا فرض کنید اسم یک منو در فارسی - بازی و در انگلیسی game باشه که منو به طور کلی با نام بازی در جوملا ساخته شده

اما در جومفیش به game ترجمه شده اما تا وقتی با یک نام کاربری به سایت وارد نشده باشید حتی در صورت کلیک بر روی پرچم انگلیسی باز هم

همان عناوین فارسی منو را مشاهده خواهید کرد آیا این طبیعی است و آیا راهی برای بر طرف کردن آن وجود دارد

با سپاس

لینک به ارسال

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...