رفتن به مطلب
shervin63

مهاجرت از جوملا 1.5 به 2.5 مشکلات و نکته ها

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت همگی دوستان من هم جوملا 1.5 دارم هم 2.5 البته 2.5 رو بصورت آزمایشی تو ساب دامین نصب کردم ببینم چطور هست

و از آرتیستر 3.0 استفاده می کنم

در ضمن اون مقاله آقای تهرانی در رابطه با مهاجرت به 2.5 را نیز خوانده ام

در اینجا وقتی از عبارت قالب استفاده می کنم منظورم همان قالب ایجاد شده با آرتیستر 3 است

- برخی بر این باورند که باید پله ای ارتقا داد از جوملا 1.5 به 1.7 و سپس نصب در 1.7 بصورت یک افزونه و برخی می گویند استفاده از jupgrade و بصورت یکباره

( نظر شما چیست ؟؟؟؟؟ )

- در جوملای 2.5 همچون 1.5 برای منو ها امکان menu image وجود دارد اما در ماژول منو امکاناتی زیادی همچون 1.5 وجود ندارد برای مثال گزینه تصویر منو

در این ماژول وجود نداشته و در نتیجه امکان چپچین یا راستچین کردن تصویر منو وجود ندارد و نیازمند اعمال تغییرات در قالب برای این موقعیت می باشد

( این مشکل من و شاید بسیاری دیگر باشد - یک ضعف - اگر کسی راهکاری داره بگه )

- در جوملای 2.5 استایل منو ی قالب ساخته شده در قالب آرتیستر در موقعیت user3از بین می رود یعنی انگار هیچ استایلی وجود ندارد

البته این را می توان ناسازگاری قالب این نسخه از نرم افزار با 2.5 نامید و مشکل 2.5 شاید نباشد

- نحوه تغییر زبان front end -اگر بخواهیم مثل 1.5 و جومفیش چند تا پرچم زبان در صفحه اول داشته باشیم - نمی دونم این چطوری امکان پدیر است

که یک ماژول جومفیش این کار را در 1.5 انجام میدهد اما در 2.5 نمیدانم چطور باید انجام شود ؟؟؟؟

از دیگر دوستان نیز خواهش می کنم که مشکلات و مسایل و نکته ها ی مهاجرت از 1.5 به 2.5 را اینجا مطرح کنند تا بتوانیم به یک جمع بندی و راهکار های مناسب برسیم

با سپاس...

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...