رفتن به مطلب
shervin63

جوملا 1.5 یا 1.7 مسئله این است ( جوملا 2.5 فعلا نه )

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت همگی دوستان ، یک راست می رم سراغ اصل مطلب

جوملا 1.5 یا 1.7 مسئله این است ! جوملا 2.6 فعلا نه ( چرا ؟؟؟ چون هنوز خیلی افزونه ها و خصوصا اون هایی که من با هاش کار می کنم یا نسخه سازگار

با 2.5 ندارند یا نسخه سازگار با 2.5 شون پولی هست پس فعلا 2.5 نه !) انتخاب بین 1.7 و 1.5

مبنای مقایسه

- استفاده کمتر از منابع سرور ( خصوصا کمتر بودن فشار به دیتابیس )

- پایداری

- امنیت ( مشکل بودن نفوذ و اختلال در آن )

- سازگاری ( خصوصا با افزونه های امنیتی )

در ضمن برای یک سایت دو زبانه به نظر شما جوملا 1.5 با جومفیش یا جوملا 1.7 بدون جومفیش و استفاده از قابلیت خود 1.7 و چرا ؟

میخوام با تغییر زبان قالب هم عوض بشه و بعضی ماژول ها فقط در زبان فارسی و برخی دیگر فقط در انگلیسی نمایش داده شوند

چرا نمی خوام از قالب دو زبانه استفاده کنم ؟ چون به طور مثال میخوام در هر زبان هدر متفاوتی داشته باشم اما اگر بشه بعضی ماژول ها رو فقط در یک زبان خاض نمایش داد با قالب دو زبانه هم مشکلی نیست یک کاریش می کنیم

باز هم با سپاس

-

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

در ومورد انتخاب جوملا 1.5 یا 2.5 بهترین توضیحات رو آقای تهرانی تو مطلب کوچ از 1.5 به 2.5 دادند که معایب و مزایا رو شرح دادند کهمیتونید تصمیم گیری کنید که از 1.5 استفاده کنید یا 1.7 و2.5

شاد باشید-بدرود

لینک به ارسال

سلام.

از جوملا 2.5 استفاده کنید. دلایلمو در یک تاپیک کامل توضیح دادم. مهمترین دلیلش اینه که جوملا 1.5 دیگه پشتیبانی نمیشه (البته تا چند هفته دیگه پشتیبانی میشه بعدش دیگه نه) یعینی دیگه افزونه ای ساخته نمیشه(یا حداقل کم) و اگر مشکل امنیتی ای در این نسخه 1.5 کشف شود ، دیگه پیگیری نخواهد شد. پشتیبانی فقط برای جوملا 2.5 خواهد بود.

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام.

از جوملا 2.5 استفاده کنید. دلایلمو در یک تاپیک کامل توضیح دادم. مهمترین دلیلش اینه که جوملا 1.5 دیگه پشتیبانی نمیشه (البته تا چند هفته دیگه پشتیبانی میشه بعدش دیگه نه) یعینی دیگه افزونه ای ساخته نمیشه(یا حداقل کم) و اگر مشکل امنیتی ای در این نسخه 1.5 کشف شود ، دیگه پیگیری نخواهد شد. پشتیبانی فقط برای جوملا 2.5 خواهد بود.

موفق باشید.

من اصلا برام مهم نیست پشتیبانی بشه یا نه - فقط افزونه های فعلی مهم است افزونه هم براش ساخته نشه مهم نیست

مهم اینه که فقط 1.5 یا 1.7 --- اصلا نمی تونم به 2.5 برم نمیشه هزینه بسیاری در بر خواهد داشت چیزی بیش از 600 -700 هزار تومان

به علت کامپوننت های مورد استفاده و دیگر اجبار به خرید نسخه ای از آرتیستر که 2.5 را ساپورت کند پس فقط انتخاب بین 1.5 یا 1.7

هر چند در آینده امکان خرید لایسنس ها و حتی پرداخت جهت پشتیبانی جوملا 1.5 یا 1.7 وجود خواهد داشت

لینک به ارسال

سلام.

شما باید ابتدا ببینید چه افزونه هایی لازم دارید و اون ها برای 2.5 هستند یا نه. البته بگم 99 درصد چیز های 1.7 بر روی 2.5 قابل نصب هست. ولی یک سری افزونه هایی هستند که هنوز با جوملا 1.7 یا 2.5 سازگار نشده اند.(البته کم هستند و معمولا مشکلی به وجود نمی آید.)

اما منظورتون چیه که 600-700 تومن هزینه می برد؟چی؟ ارتقا از جوملا 1.7 به 2.5؟!!!! نه بابا آموزش این کار در انجمن هست و کاملا رایگان.

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام

با این مواردی که گفتید(شرایط شما) از بین 1.5 و 1.7 من 1.5 رو پیشنهاد میکنم. به دلیل اینکه پایداری 1.5 بالاست و از این به بعد روی 2.5 متمرکز میشن تا 1.7. هم از لحاظ امنیت هم از لحاظ پیشرفت پروژه

با احترام-بدرود

لینک به ارسال

دوست عزیز شما که می فرماید پشتیبانی برایم مهم نیست اگر جوملا پشتیبانی نشود و مشکل امنیتی پیدا شود به راحتی سایت شما ه-ک خواهد شد .

از جوملا 2.5 اسفاده کنید زیرا 90 ٪ افزونه های جوملا 1.7 با جوملا 2.5 سازگار هستند و هر روز شاهد افزونه های بیشتری هستیم .

موفق باشید

لینک به ارسال

دوست عزیز شما که می فرماید پشتیبانی برایم مهم نیست اگر جوملا پشتیبانی نشود و مشکل امنیتی پیدا شود به راحتی سایت شما ه-ک خواهد شد .

از جوملا 2.5 اسفاده کنید زیرا 90 ٪ افزونه های جوملا 1.7 با جوملا 2.5 سازگار هستند و هر روز شاهد افزونه های بیشتری هستیم .

موفق باشید

منظورم این بود ابتدا که سایت را می خواهم راه اندازی کنم فعلا صرفه جویی در هزینه ها مطرح است

اول هزینه های زمانی که کرده ام بر روی جوملا 1.5

و دوم هزینه های مالی

چرا که بعضی از افزونه ها وارز هستند و نسخه 2.5 شون تجاری - پس اینجا 1.5 به صرفه تر است و همچنین بعضی از افزونه ها برای 1.5 نسخه مجانی دادن

ولی نسخه سازگار با 2.5 شون تجاری هست و این هزینه ها را به شدت بالا می برد اما شاید راه اندازی با 1.5 و سپس هزینه های خرد انجام دادن

حتی اگر مجموع آن هزینه های خرد بیش از هزینه یکباره باشد - راحت تر خواهد بود

اما بسیار از راهنمایی شما سپاسگزارم آیا به نظر شما اگر جوملا 1.5 استفاده شود و به همراه آن افزونه های امنیتی نیز به کار گرفته شود

خوب است ؟؟؟؟ و اینکه کدامیک از این سه مورد منابع کمتری از سرور مصرف می کند و فشار کمتری به دیتابیس می آورد؟

1.5 - 1.7 یا 2.5؟؟؟؟؟

سپاسگزار....

لینک به ارسال

یقینا 1.7 و 2.5 بهتر است ولی من خودم 1.5 رو ترجیح میدم چون افزونه های زیادی به صورت رایگان براش هست که همه نیاز ها رو برطرف میکنه!

لینک به ارسال

سلام.

من 2.5 را ترجیح می دهم. دلایل:

1.دنیا روز به روز در حال پیشرفت است و جوملا 2.5 انعطاف بیشتری نسبت به جوملا 1.5 دارد و در نتیجه اگر تکنولوژی جدیدی به وجود آید دیگر با جوملا 1.5 این تکنولوژی قابل استفاده نیست و باید ایند تکنولوژی را روی جوملا 2.5 پیاده کرد.(چون جوملا 2.5 ساپورت میشه ، قطعا بروز رسانی هم میشه.)

2. چون که جوملا 2.5 انعطاف بیشتری دارد ، افزونه های بیشتر و جدیدی می توان برایش طراحی کرد.

3. جوملای جهانی دیگر برای 1.5 افزونه نخواهد ساخت.(مگر این که کسانی دیگری افزونه ای برای جوملا 1.5 بسازند که البته با هزینه هست.) و قطعا افزونه های جدید برای 2.5 خواهد بود.

4. با توجه به پشتبانی جوملا 2.5 ، اگر مشکل امنیتی ای در جوملا 2.5 پیش بیاید سریعا رفع می شود ولی 1.5 خیر.

5.قدرت هسته ی جوملا 2.5 نسبت به 1.5 بیشتر شده است.

6.اگر شما مشکلی با جوملا 1.5 پیدا کنید ، دیگه نمی دونم چه کسی راهنمایی تون می کنه. جوملای جهانی که دیگه پشتیبانی نمی کنه و جومینا را نمی دونم. شاید پشتیبانی کنه.

7.و ...

این ها مهم هاش بودند.

این هم بگم فعلا جوملا 1.5 تنها مزیتی که داره اینه که همه ی افزونه ها برایش ساخته شده است ولی اینو بگم که برای جوملا 2.5 خیلی از افزونه ها سازگارند و بزودی تقریبا همه سازگار می شوند...

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام.

من 2.5 را ترجیح می دهم. دلایل:

1.دنیا روز به روز در حال پیشرفت است و جوملا 2.5 انعطاف بیشتری نسبت به جوملا 1.5 دارد و در نتیجه اگر تکنولوژی جدیدی به وجود آید دیگر با جوملا 1.5 این تکنولوژی قابل استفاده نیست و باید ایند تکنولوژی را روی جوملا 2.5 پیاده کرد.(چون جوملا 2.5 ساپورت میشه ، قطعا بروز رسانی هم میشه.)

2. چون که جوملا 2.5 انعطاف بیشتری دارد ، افزونه های بیشتر و جدیدی می توان برایش طراحی کرد.

3. جوملای جهانی دیگر برای 1.5 افزونه نخواهد ساخت.(مگر این که کسانی دیگری افزونه ای برای جوملا 1.5 بسازند که البته با هزینه هست.) و قطعا افزونه های جدید برای 2.5 خواهد بود.

4. با توجه به پشتبانی جوملا 2.5 ، اگر مشکل امنیتی ای در جوملا 2.5 پیش بیاید سریعا رفع می شود ولی 1.5 خیر.

5.قدرت هسته ی جوملا 2.5 نسبت به 1.5 بیشتر شده است.

6.اگر شما مشکلی با جوملا 1.5 پیدا کنید ، دیگه نمی دونم چه کسی راهنمایی تون می کنه. جوملای جهانی که دیگه پشتیبانی نمی کنه و جومینا را نمی دونم. شاید پشتیبانی کنه.

7.و ...

این ها مهم هاش بودند.

این هم بگم فعلا جوملا 1.5 تنها مزیتی که داره اینه که همه ی افزونه ها برایش ساخته شده است ولی اینو بگم که برای جوملا 2.5 خیلی از افزونه ها سازگارند و بزودی تقریبا همه سازگار می شوند...

موفق باشید.

با سپاس از توجه شما ، از این دید حق با شماست

من هم تلاش دارم تا برای سایت های جدید ام از 2.5 استفاده کنم اما همان طور که قبلا گفتم 1.5 هزینه های راه اندازی را در ابتدا کاهش می دهد

اما در آینده امکان هزینه ساز بودن وجود خواهد داشت اما برای 2.5 هزینه ی راه اندازی بالا می رود و هزینه های آینده پایین خواهد بود

و یک نکته دیگر که یک تاپیک هم براش درست کردم در این آدرس

http://forum.joomina.ir/thread-11489.html

شاید مورد توجه قرار گیرد و در جهت رفع این مشکل اقدام شود - اینکه در بیرون آمدن هر نسخه پایدار و دارای پشتیبانی دراز مدت جوملا هسته

یه طور کل دگرگون می شود و افزونه های نسخه های قبل برای آن قابل استفاده نیست

اینو میخوام بگم اگر ما الان به 2.5 هم بریم باز هم این ریسک وجود داره که بعدا با اومدن جوملا های جدید تر نتوانیم بروز شویم چون هسته عوض می شود این یعنی هزینه ، درد سر ، سردرگمی و مشکل در هر به روزرسانی به نسخه پایدار جدید ....

لینک به ارسال

سلام.

ما نباید کاری به بعدا داشته باشیم که آیا میشه ارتقا داد یا نه. مثلا من تا تا 2 ماه پیش همه ی سایت هایی که بهم داده می شد را با 1.5 طراحی می کردم و الان من باید اون ها را به 2.5 ارتقا بدم؟ قطعا پاسخ خیر است زیرا ما آن سایت ها را تمام کرده ایم. مگر اینکه اون کسی که سایت را بهش تحویل دادیم یک امکان جدید بخواهد که اگر در جوملا 1.5 نبود ، به 2.5 ارتقاع دهیم.

الان هم من تا یک و نیم دو سال دیگه همه ی سایت هایی که می خواهم طراحی کنم را با 2.5 طراحی می کنم بعد که عمر جوملا 2.5 به پایان رسید و بعد از یک مدتی هم از انتشار جوملا 3.5 گذشت دیگه اون سایت ها تمام شده اند و کاری به اون ها ندارم و سایت های جدید را با 3.5 طراحی خواهم کرد.

امید وارم متوجه شده باشید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام.

ما نباید کاری به بعدا داشته باشیم که آیا میشه ارتقا داد یا نه. مثلا من تا تا 2 ماه پیش همه ی سایت هایی که بهم داده می شد را با 1.5 طراحی می کردم و الان من باید اون ها را به 2.5 ارتقا بدم؟ قطعا پاسخ خیر است زیرا ما آن سایت ها را تمام کرده ایم. مگر اینکه اون کسی که سایت را بهش تحویل دادیم یک امکان جدید بخواهد که اگر در جوملا 1.5 نبود ، به 2.5 ارتقاع دهیم.

الان هم من تا یک و نیم دو سال دیگه همه ی سایت هایی که می خواهم طراحی کنم را با 2.5 طراحی می کنم بعد که عمر جوملا 2.5 به پایان رسید و بعد از یک مدتی هم از انتشار جوملا 3.5 گذشت دیگه اون سایت ها تمام شده اند و کاری به اون ها ندارم و سایت های جدید را با 3.5 طراحی خواهم کرد.

امید وارم متوجه شده باشید.

موفق باشید.

بله متوجه شدم --- ولی نمیدونم چی بگم یه جورایی حق با شماست من هم 2.5 رو رد نکردم ولی فکر می کنم هنوز کار داره تا جا بیفته

مگر اینکه توسعه دهنده ها افزونه های رایگان سازگار با 2.5 رو زودتر منتشر کنند تا سریع تر همه گیر شود مثل 1.5

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...