رفتن به مطلب
Texima

کوچ از جوملا 1.5 ← 2.5

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان گرامی من میخواستم جوملای خودم رو از 1.5 به 2.5 ارتقا بدم واسه همین میخواستم ببینم میشه از اطلاعات فعلی جوملا بکآپ گرفت و توی جملای 2.5 بازیابی کرد؟؟؟چطوری؟؟

سوال دیگه ای هم داشتم که اینه من یه قالب خریداری کردم اما اونو با فایل نصبی جوملا گرفتمش میخواستم ببینم چطوری میتونم قالب رو از درونش بکشم بیرون؟ آخه روی لوکال تست کردم پوشه قالب رو انتقال دادم اما کا رنکرد:(

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

در مورد ارتقا از 1.5 به 2.5 ، قبل از هر کاری از سایت و دیتابیستون بک آپ بگیرید . برای قالب که باید یک قالب جدید تهیه کنید ، چون قالبهای جوملا 1.5 با ورژنهای بالاتر جوملا سازگار نیست و همچنین در مورد افزونه ها هم میتونید نام افزونه هایی را که هم اکنون در حال استفاده هستید را در سایت رسمی جوملا جستجو کنید تا از صحت سازگاری آنها با ورژنهای بالاتر جوملا مطمئن بشید

در مورد قالب نصب شده هم خدمت تون عرض کنم که میتونید پوشه قالب را زیپ کنید و بعدش میتونید مانند یک بسته نصبی آن را نصب کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

در مورد ارتقا از 1.5 به 2.5 ، قبل از هر کاری از سایت و دیتابیستون بک آپ بگیرید.

درست میفرمایید میخواستم ببینم میشه واسه انتقال اطلاعات از دیتابیس بک آپ بگییرم و همونا رو انتقال بدم؟؟؟پسوند جداولشون مهم نیست؟؟؟کاری دیگه میشه کرد؟؟

برای قالب که باید یک قالب جدید تهیه کنید ، چون قالبهای جوملا 1.5 با ورژنهای بالاتر جوملا سازگار نیست و همچنین در مورد افزونه ها هم میتونید نام افزونه هایی را که هم اکنون در حال استفاده هستید را در سایت رسمی جوملا جستجو کنید تا از صحت سازگاری آنها با ورژنهای بالاتر جوملا مطمئن بشید

درمورد قالب درست میفرمایید باید کاری کرد تا با جوملا 2.5 سازگار شد و درمورد افزونه ها دلنگرونی ندارم خوشبختانه میشه تهیه کرد تنها قالب هست که میخواستم بدونم چطوری میشه با جوملا 2.5 سازگارش کرد؟؟

در مورد قالب نصب شده هم خدمت تون عرض کنم که میتونید پوشه قالب را زیپ کنید و بعدش میتونید مانند یک بسته نصبی آن را نصب کنید

بله دوست عزیز این کار رو کردم (روی لوکال) و قالب هم نصب کرد هرچند که توی نصب فایل زبانش رو نداشت و به صورت دستی انتقال دادم اما باز وقتی قالب رو انتخاب میکردم واسه باز شدن سایت خطا میداد

البته ناگفته نمونه قالب دارای کد لایسنس هم هستا

لینک به ارسال

با سلام

درست میفرمایید میخواستم ببینم میشه واسه انتقال اطلاعات از دیتابیس بک آپ بگییرم و همونا رو انتقال بدم؟؟؟پسوند جداولشون مهم نیست؟؟؟کاری دیگه میشه کرد؟؟

ببینید بطور کلی برای ارتقا از 1.5 به 2.5 باید ابتدا به 1.7.5 ارتقا بدید و بعدش به از 1.7.5 به 2.5 ، برای اینکار میتونید از افزونه jupgrade برای ارتقا به 1.7.5 استفاده کنید

کلا" سبک ارتقا از 1.7.5 به 2.5 عوض شده و دیگه مثل سابق نمیشه با اکسترکت بسته ارتقا این کار را انجام داد بلکه باید مانند نصب یک افزونه جوملا را از 1.7.5 به 2.5 ارتقا بدیم

درمورد قالب درست میفرمایید باید کاری کرد تا با جوملا 2.5 سازگار شد و درمورد افزونه ها دلنگرونی ندارم خوشبختانه میشه تهیه کرد تنها قالب هست که میخواستم بدونم چطوری میشه با جوملا 2.5 سازگارش کرد؟؟

البته ناگفته نمونه قالب دارای کد لایسنس هم هستا

من که خدمتتون عرض کردم ، باید یک قالب جدید تهیه کنید چون کلا" ساختار کدهای قالب در ورژنهای بالاتر جوملا 1.5 خیلی تفاوت کرده . ولی اینکه میگید کد لایسنس دارید یعنی قالب را خریداری کردید ، خب از پشتیبانی جایی که قالب را خریدید ببینید ورژن بالاتر قالب را ساپورت میکنند یا نه . در غیر اینصورت به فکر یک قالب جدید باشید فکر نکنم امکان سازگار شدن قالب جوملا 1.5 به ورژنهای بالاتر باشه اگر هم باشه خیلی دردسر داره

بله دوست عزیز این کار رو کردم (روی لوکال) و قالب هم نصب کرد هرچند که توی نصب فایل زبانش رو نداشت و به صورت دستی انتقال دادم اما باز وقتی قالب رو انتخاب میکردم واسه باز شدن سایت خطا میداد

چه پیام خطایی میداد ؟

موفق وپیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام.

برای ارتقا 1.5 به 2.5 همونطور که دوست عزیز گفت نمی شود که بک آپ گرفت و به جوملا 2.5 انتقال داد بلکه باید از کامپوننت jupgrade استفاده کرد.

در مورد قالب هم تغییرات زیادی در قالب ها اعمال نشده است و فقط شامل چند کد php و css می شود. نیازی نیست که قالب عوض شود و آموزش های زیادی برای ازتقا قالب به جوملا 2.5 وجود دارند.

برای این که قالب را ار بسته نصبی بردارید باید این کار ها رو بکنید:

1 به آدرس زیر در هاست بروید: public_html/templates/yourtemplate/

yourtemplate ، نام قالب شماست.

2. هرچی فایل این جاست را زیپ کنید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

برای ارتقا 1.5 به 2.5 همونطور که دوست عزیز گفت نمی شود که بک آپ گرفت و به جوملا 2.5 انتقال داد بلکه باید از کامپوننت jupgrade استفاده کرد.

ببینید بطور کلی برای ارتقا از 1.5 به 2.5 باید ابتدا به 1.7.5 ارتقا بدید و بعدش به از 1.7.5 به 2.5 ، برای اینکار میتونید از افزونه jupgrade برای ارتقا به 1.7.5 استفاده کنید

کلا" سبک ارتقا از 1.7.5 به 2.5 عوض شده و دیگه مثل سابق نمیشه با اکسترکت بسته ارتقا این کار را انجام داد بلکه باید مانند نصب یک افزونه جوملا را از 1.7.5 به 2.5 ارتقا بدیم

مرسی از شما دوستان گرامی ولی در مورد ارتقا اینو بگم که منظورم من این نبود که پله پله ارتقا بدم منظورم این بود که میخوام یکدفعه برم جوملا 2.5 واضح تر بگم اینه که یعنی من جوملا 2.5 نصب کنم و مطالب و اطلاعات (بغیراز افزونه ها) رو از 1.5 انتقال بدم به اون میخواستم ببینم امکان این انتقال وجود داره یا نه؟

در مورد قالب هم تغییرات زیادی در قالب ها اعمال نشده است و فقط شامل چند کد php و css می شود. نیازی نیست که قالب عوض شود و آموزش های زیادی برای ازتقا قالب به جوملا 2.5 وجود دارند.

من که خدمتتون عرض کردم ، باید یک قالب جدید تهیه کنید چون کلا" ساختار کدهای قالب در ورژنهای بالاتر جوملا 1.5 خیلی تفاوت کرده . ولی اینکه میگید کد لایسنس دارید یعنی قالب را خریداری کردید ، خب از پشتیبانی جایی که قالب را خریدید ببینید ورژن بالاتر قالب را ساپورت میکنند یا نه . در غیر اینصورت به فکر یک قالب جدید باشید فکر نکنم امکان سازگار شدن قالب جوملا 1.5 به ورژنهای بالاتر باشه اگر هم باشه خیلی دردسر داره

درمورد قالب کداماشون درسته :D:D:D

درسته من این قالب رو خریدم و گارانتی ارتقا مادام العمر داره اما درصورتی که شرکت سازنده اصلی ارتقا رو منتشر کرده باشه:( قال برو برای این میگم اگه شرکت سازنده ارتقا نداده بود چطوری میتونم واسه 2.5 سازگارش کنم؟؟؟:(

برای این که قالب را ار بسته نصبی بردارید باید این کار ها رو بکنید:

1 به آدرس زیر در هاست بروید: public_html/templates/yourtemplate/

yourtemplate ، نام قالب شماست.

2. هرچی فایل این جاست را زیپ کنید.

دوست عزیز من قالب رو همینطوری برداشتم که دارم میگم کار نکرده:D

چه پیام خطایی میداد ؟

اینم خطای مورد نظر

Site error: the file C:\wamp\www\perfect\templates\ja_social\index.php requires the ionCube PHP Loader ioncube_loader_win_5.2.dll to be installed by the site administrator.

لینک به ارسال

با سلام

مرسی از شما دوستان گرامی ولی در مورد ارتقا اینو بگم که منظورم من این نبود که پله پله ارتقا بدم منظورم این بود که میخوام یکدفعه برم جوملا 2.5 واضح تر بگم اینه که یعنی من جوملا 2.5 نصب کنم و مطالب و اطلاعات (بغیراز افزونه ها) رو از 1.5 انتقال بدم به اون میخواستم ببینم امکان این انتقال وجود داره یا نه؟

ببینید برای اینکه مطالبتون رو از 1.5 به 2.5 انتقال بدید میبایست از جداول مربوط به مطالب در دیتابیستون بک آپ بگیرید . ولی یک نکته را هم در نظر بگیرید که ساختار دیتابیس مطالب در جوملا 2.5 نسبت به 1.5 کمی تغییر کرده و مطمئن نیستم که بتونید بصورت دستی اینکار را انجام بدید ممکنه جواب نده

ولی راه پیشنهادی من اینه که ، شما به همون روشی که در بالا گفتم جوملاتون رو ابتدا به 1.7.5 و بعد به 2.5 ارتقا بدید . بعد وارد دیتابیس جوملا 2.5 تون بشید و از جداول مربوط به مطالبتون که فکر کنم 3 مورد بود رو ازش بک آپ بگیرید . حالا دیتابیس و جوملا تون رو حذف کنید و شروع به ایجاد یک دیتابیس جدید و جوملا جدید کنید و بعد از اتمام تصب مجدد وارد دیتابیستون بشید و بک آپی رو که گرفته بودید ایمپورت کنید . یه نکته را هم به یاد داشته باش ، هنگام نصب جوملای جدید پسوند دیتابیس را همونی انتخاب کن که ازش بک آپ داری

امیدوارم تا به اینجا متوجه منظورم شده باشی

درمورد قالب کداماشون درسته :D:D:D

درسته من این قالب رو خریدم و گارانتی ارتقا مادام العمر داره اما درصورتی که شرکت سازنده اصلی ارتقا رو منتشر کرده باشه:( قال برو برای این میگم اگه شرکت سازنده ارتقا نداده بود چطوری میتونم واسه 2.5 سازگارش کنم؟؟؟:(

در این مورد هم نظرم همونی هستش که گفتم ، اگه امکانش هم باشه خیلی دردسر داره

دوست عزیز من قالب رو همینطوری برداشتم که دارم میگم کار نکرده:D

اینم خطای مورد نظر

Site error: the file C:\wamp\www\perfect\templates\ja_social\index.php requires the ionCube PHP Loader ioncube_loader_win_5.2.dll to be installed by the site administrator.

این پیغام خطا به خاطر اینه که ioncube loader روی سرورتون (لوکال) نصب نیست . معمولا روی هاست این مشکل پیش نمی آید

میتونید به سایت زیر سری بزنید و آن را دانلود کرده و روی سیستمتون نصب کنید

http://www.ioncube.com/loaders.php

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

مرسی از شما دوست گرامی، درست میفرماییدو زیاد هم با آپگرید جوملا دردسر ندارم چون کامپننت jupgrade حتی مستقیم به 2.5 ارتقا میده و مطالب هم یکاریش میکنیم;)اما مهم برا یمن اینه راستش از جوملا 2.5 بیشتر خوشم اومد و باهاش حال کردم واسه همین تنها دقدقه ام اینه قالب رو بتونم سازگار کنم چون از اونجایی که خریدم فکر نکنم واسه 2.5 ارتقاعش بده:(

لینک به ارسال

سلام

از همون جایی که قالب رو خریدن می تونید در خواست کنید تا برای جوملا 2.5 سازگارش کنن

اگه بشه با پرداخت هزینه کمتری می تونن قالب رو سازگار کنن

موفق باشید

لینک به ارسال

والا گفتم قراره یه پلان طراحی کنن که هرکس میخواد از جوملا 1.5 به 2.5 ارتقا بده با پرداخت هزینه بتونه، ولی من دیگه پول ندارم که خرج این سایته کنم:Dالبته هنوز قیمت رو نزدن سایتشون هم نمیدونم چرا قطع شده ولی من فعلا دارم دنبال پیشگیری میگردم:D

چرا اخیرا دکمه ویرایش غیبش زده؟؟؟:exclamation:

ببخشید اشتباه شده اون اولش " گفتن " صحیح هست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...