رفتن به مطلب
مصطفی قلیزاده

اموزش کوتاه کردن لینک

پست های پیشنهاد شده

خیلی از دوستان مشکل لینک های بلند زشت و بهم ریخته رو دارن که ارزوشونه درستش کنن.به همین خاطر کمی از تجربیاتم رو میزارم برین حالش رو برید.

اولا که شما باید هر 3 گزینه سئو رو فعال کنی و فایل htaccess.txt رو به htaccess. تغییر نام بدی.یادت باشه نقطه اول باشه.

بعد از اون میای سراغ ساخت بخش.

موقع ساخت بخش از شما 2 تا چیز اصلی میخواد اول نام بخش بعد هم نام مستعار.شما نام بخش رو به فارسی بزن(البته میل خودته میتونی به انگلیسی یا فینگلیش هم بزنی) ولی نام مستعار رو حتما فینگلیش یا انگلیسی بزن (این دیگه میل خودت نیست و باید حتما داین کاری که میگم بکنی)

بعد میای سراغ ساخت مجموعه اینجا 3 تا چیز ازت میخواد اول نام مجموعه بعد نام مستعار و بعد هم اینکه این مجموعه زیر مجموعه کدوم بخش هست.

شما نام مجموعه رو به فارسی (میله خودته) میزنی و نام مستعار رو به فینگلیش یا انگلیسی میزنی (میل خودت نیست).بعد هم بخش مورد نظر رو انتخاب میکنی و ذخیره میکنی.

حالا میای سراغ ساختن منو.

وقتی میخوای منو رو بسازی چندین حالت داره ولی من بهترینش رو میگم.

شما اول مطالب رو انتخاب میکنی بعد مجموعه و بعد هم مجموعه ثبت وقایع.

اینجا هم یه سری تنظمیات هست که به میل خودت هست ولی 3 تاش هست که باید اینجوری که میگم انجام بدی.

نام منو رو فارسی میزنی و نام مستعار رو فینگلیش یا انگلیسی(حتما این کارور بکن).بعد هم از طرف چپ مجموعه مورد نظر رو انتخاب میکنی.

این تا اینجاش

حالا میایم سراغ لینک مطلب.

شما وقتی میخوای مطلبی رو بنویسی یه عنوان یا تایتل رو ازت میخوام و یک نام مستعار که اینجا نام مستعار رو باید حتما فینگلیش یا انگلیسی وارد کنی.

نتیجه اینکه وقتی مطلب رو باز کنی لینکت کوتاه تروتمیز و همون چیزی میشه که میخوای.

حالا اگه این کارهارو نکنی توی لینک هات معمولا اینجوری میشه که یه سری اعداد و ارقام میاد که وقتی خوب دقت میکنی میبینی که ساعت و تاریخ ساخت مطلب و منو... هست.یعنی

http://www.name.com/254/1388-5012/1388-5-12-2:55

حالا اینا چه فایده ای داره که اینهمه زحمت میکشی.

اگه دقت کنی موقه سرچ توی گوگل اون زیر اسم سایتت یه لینک میده که مربوط به اون مطلب سرچ شدست.با یکم دقت و رویاپردازی میتونی بفهمی که اگه مثلا یکی بیاد بزنه

قالب joomla و تو هم یه منوبه همین اسم یا مطلبی به همین اسم داری اون وقت گوگل عزیز از تو هم یه یادی میکنه و میگه فلانی اون روزا یه همچین لینکی داشت وقتشه یه حالی بهش بدم.

همونطوری که یکی از سایت های خودم در عرض کمتر از 2 هفته بعد از افتتاح سایت روزانه از 200 بازدید 140,150 تا سرچ گوگل 30 تا 40 تا سرچ یاهو و... داره.با اینکه فقط 60 تا مطلب داره.

و سایت دیگم فقط با 5 مطلب روزی 70 تاسرچ گوگل داره.

البته اینارو نمونه گفتم سئو و سرچ و پیج رنک گرفتن به همین راحتیا نیست.همینایی هم که من گفتم بعضی شرکت ها حدودا بین 100 تا 300 هزار تومن ناقابل میگیرن برات انجام میدن.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من یه مشکلی دارم:

وقتی فایل htaccess.txt رو به htaccess. تغییر نام دادم ارور زیر رو داد:

Internal Server ErrorThe server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@site.ir and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request

یه مشکل دیگه هم دارم من وقتی دیدم این ارور رو داد اون فایل رو به نام اولیش یعنی htaccess.txt برگردوندم بعد تمام کارهای بالا رو انجام دادم ولی موقع نمایش مطالب مجموعه این ارور رو میده:

Not Found

The requested URL /akhbar.html was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

.

حالا من چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1::s

کمک :thankyou:

لینک به ارسال

در مورد مشکل دومتون فکر میکنم به دلیل اینه که در تنظیمات اصلی apache را روی بله قرار دادید. اگر رو "خیر " قرار بدید باید مشکلتون حل بشه

لینک به ارسال

مشکل دومم حل شد از شما خیلی ممنونم.

فقط اون مشکل اولیم رو اگه کسی جواب بده دیگه تمومه

لینک به ارسال

ببینید این مشکل از طرف هاستتونه و با روشن شدن apache این مشکل به وجود میاد.با مسوول هاست در میان بذارید. اگه به htaccess.txt برگردونید و apache رو خاموش کنید باید سایت بدون مشکل باشه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...