رفتن به مطلب
محمد رزاقی

کار ترجمه آیات کامپوننت قرآن تمام شد

پست های پیشنهاد شده

سلام بچه ها

تو تاپیک زیر خیلی بحث سر ترجمه کامپوننت قرآن شده بود.

http://forum.joomina.ir/thread-566.html

و به این نتیجه رسیده بودیم که ما در حد و اندازه ترجمه قرآن نیستیم.

اما الان من باید بگم که متن آیات این کامپوننت رو با یه سری دستورات SQL به فارسی ترجمه کردم.

در واقع من متن قرآن رو با سه ترجمه آقایان مکارم شیرازی و حسین انصاریان و الهی قمشه ای از سایتهای اسلامی گرفتم و با برنامه ای که به زبان php نوشتم اونا رو برای این کامپوننت آماده کردم.

یعنی الان ما می تونیم با این کامپوننت قرآن رو با سه ترجمه در اختیار دیگران قرار بدیم.

من با این کامپوننت امتحانش هم کردم و درست بود.

حالا فقط مونده ترجمه رشته های کامپوننت. و فارسی سازی اینترفیس.

اگه آقای تهرانی صلاح بدونن کامپوننت رو تو جومینا منتشرش کنیم چون رایگان هم هستش.

خلاصه من فایل های دیتابیس آمادش رو دارم و هر وقت دوستان بخوان می تونم آپش کنم.

اینم یه عکس از آیات ترجمه شده:

quran.png

یا علی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز

کامپوننتی که معرفی کردی ماله جوملا 1 هست.وباید پلاگین ارث بری رو فعال کنی.

کامپوننت alforqan دقیقا همینه ولی ماله جوملا 1.5 به علاوه این که من کامل فارسیش کردم.

لینک به ارسال

دوست عزیز

کامپوننتی که معرفی کردی ماله جوملا 1 هست.وباید پلاگین ارث بری رو فعال کنی.

کامپوننت alforqan دقیقا همینه ولی ماله جوملا 1.5 به علاوه این که من کامل فارسیش کردم.

سلام

دوست عزیز خسته نباشی من فقط خواستم این کامپوننت را هم معرفی کنم چون همین کامپوننت الان در حال فروش است.:thankyou:

لینک به ارسال

با سلام

کامپوننت " کامپوننت قرآن فارسی " برای عموم کاربران در سایت جومینا منتشر شد

هزینه کامپوننت صلوات و دعا برای محمد رزاقی

موفق باشید

یا علی

لینک به ارسال

سلام

واقعا خسته نباشید ممنون:thankyou:

ولی وقتی روی مشاهده ترجمه کلیک می کنم این خطا را میده:

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/nrpira58/domains/iranwebkar.com/public_html/coa/components/com_alfurqan15x/controller.php on line 896

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/nrpira58/domains/iranwebkar.com/public_html/coa/components/com_alfurqan15x/controller.php on line 899

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/nrpira58/domains/iranwebkar.com/public_html/coa/components/com_alfurqan15x/controller.php on line 902

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/nrpira58/domains/iranwebkar.com/public_html/coa/components/com_alfurqan15x/controller.php on line 905

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/nrpira58/domains/iranwebkar.com/public_html/coa/components/com_alfurqan15x/controller.php on line 908

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/nrpira58/domains/iranwebkar.com/public_html/coa/components/com_alfurqan15x/controller.php on line 911

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/nrpira58/domains/iranwebkar.com/public_html/coa/components/com_alfurqan15x/controller.php on line 917

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/nrpira58/domains/iranwebkar.com/public_html/coa/components/com_alfurqan15x/controller.php on line 920

برای مثال:

http://coa.iranwebkar.com/index.php?surano=1&ayatno=1&action=display&option=com_alfurqan15x

لینک به ارسال

سعید جان شما لطف دارید نسبت به من.

این کامپوننت مطعلق به همه جومینایی هاست و ثوابش هم به همه اعضای جومینا می رسه انشاء ا..

و اما خطایی که گفتین:

دوست عزیز شما اگه همه جداول رو تو دیتابیست import کنی مشکلت حل میشه.

اونم بخاطر اینه که این کامپوننت خوب و درست برنامه نویسی نشده.و آپشنی برای غیر فعال کردن ترجمه به زبان های دیگر نذاشته.

شاید اگه وقت کنم بتونم این امکان رو بهش اضافه کنم.اما قول نمی دم.

لینک به ارسال

و اما خطایی که گفتین:

دوست عزیز شما اگه همه جداول رو تو دیتابیست import کنی مشکلت حل میشه.

اونم بخاطر اینه که این کامپوننت خوب و درست برنامه نویسی نشده.و آپشنی برای غیر فعال کردن ترجمه به زبان های دیگر نذاشته.

شاید اگه وقت کنم بتونم این امکان رو بهش اضافه کنم.اما قول نمی دم.

بابت زحماتتون خیلی ممنون...

در ارتباط با اون مشکلها... باید بگم که منم همچین فکری کردم... اما وقتی که تمامی زبان ها رو به بانک منتقل کردم متوجه شدم که دلیل اونهمه ارور این نبوده و بازم ارورها وجود داشتن...

البته باید بگم که من رو لوکال امتحان کردم...

لینک به ارسال

با سپاس از زحمات شما اما ظاهرا تو بسیاری از قسمتها متن آیه با ترجمه نمیخونه

به عنوان مثال

http://coa.iranwebkar.com/index.php?option=com_alfurqan15x&action=viewayat&surano=48

یا

http://coa.iranwebkar.com/index.php?option=com_alfurqan15x&action=viewayat&surano=20

البته این 2 رو مثال زدم چون متن عربیش راحته و به راحتی شه متوجه شد ترجمه همخوانی نداره ممنون میشم بررسی کنید

لینک به ارسال

ممنون که گفتید

من ترجمه رو بر اساس شماره آیات مرتب کردم.

6236 تا آیه تو قرآن داریم و من بر اساس دیتابیسی که بر اساس ترجمه فارسی آقای مکارم شیرازی گرفتم اونا رو با هم مجتمع کردم.

الان که نگاه کردم تو موردی که شما مثال زدید خود ترجمه اصلی هم مشکل داره.

آدرس وبسایت دیتابیس:

qurandatabase.org

باز هم ممنون که گفتید.

من بررسی می کنم که ترجمه های دیگه و از سایت های دیگه هم مشکل دارن یا نه.

لینک به ارسال

ممنون که گفتید

من ترجمه رو بر اساس شماره آیات مرتب کردم.

6236 تا آیه تو قرآن داریم و من بر اساس دیتابیسی که بر اساس ترجمه فارسی آقای مکارم شیرازی گرفتم اونا رو با هم مجتمع کردم.

الان که نگاه کردم تو موردی که شما مثال زدید خود ترجمه اصلی هم مشکل داره.

آدرس وبسایت دیتابیس:

qurandatabase.org

باز هم ممنون که گفتید.

من بررسی می کنم که ترجمه های دیگه و از سایت های دیگه هم مشکل دارن یا نه.

ممنونم قبول دارم کار سنگینیه اگر کاری از دست ما بر میاد بگید تا مشارکت کنیم

لینک به ارسال

دوست عزیز کاری خیلی جالبی بود

من اینو نصب کردم ولی سایت از سمت چپ کیش میاد هر کاری کردم درست نشد

لطفا کسی می تونه راهنمایی کنه ، در ضمن ترجمه ها هم که صحیح نشده ، آقای رزاقی خیلی از زحمات شما مشتکریم ولی بنظر بنده بهتر تا تطبیق ترجمه با متن اینو از روی دانلود بردار خوبیت نداره هرچه باشه قرآنه ( ببخشید هیجگونه قصد جسارتی ندارم ) ولی خوب قرآن یکخورده حساسه

http://www.qurany.net/cgi-bin/islamkit/islamkit.cgi

ماژول های سمت جپ رو هم غیر فعال کردم بازم فایده نداشت

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...