رفتن به مطلب
shs1366

درخواست راهنمایی برای نسخه پشتیبانی گرفتن از سایت

پست های پیشنهاد شده

درخواست راهنمایی برای نسخه پشتیبانی گرفتن از سایت برای جوملا 1.7:

دوستان لطفا یک ماژول خوب برای بک آپ گرفتن معرفی و لینک دانلود بذارین

من کلا از سایتم بک آپ نگرفتم

میترسم نابود بشم

کمکم کنید

لطفا نحوه ی استفادشم بنویسین ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در این آموزش قصد داریم به روشی سریع و آسان طریقه انتقال جوملا از لوکال به هاست را آموزش بدهیم .

برای اینکار لازمه که شما دو آموزش قبل یعنی نصب جوملا در لوکال و نصب جوملا در هاست را مطالعه کرده باشید

ما فرض می کنیم که شما جوملا را در لوکال نصب و تغییرات لازم را انجام داده اید و در حال حاضر آماده انتقال به سرور اصلی می باشد . خوب برای این کار مراحل زیر را انجام میدهیم

در ابتدا باید از دیتابیس خود بکاپ تهیه کنیم . برای این کار بر روی آیکن wampserver کلیک می کنیم و گزینه phpmyadmin را انتخاب می کنیم . بعد از اینکه وارد محیط آن شدیم از گوشه سمت چپ دیتابیس خود را انتخاب می کنیم و از منوهای بالا بر روی گزینه export کلیک می کنیم

در این مرحله تمام جداول را از قسمت export انتخاب می کنیم و برای اینکار بر روی گزینه Select All کلیک می کنیم .

در قسمت data تیک گزینه Complete inserts را بر می داریم تا از حجم فایل خروجی کاسته شود . بعد از قسمت Save as file گزینه gzipped را انتخاب می کنیم . این فرمت کاملا فشرده می باشد و برای انتقال دیتابیس های حجیم بسیار مناسب است . در انتها بر روی دکمه go کلیک و فایل خروجی را ذخیره می کنیم

خوب تا اینجا موفق شدیم تا از دیتابیس جوملا بکاپ کامل تهیه کنیم . در این مرحله باید به مسیر نصب جوملا برویم . به صورت پیش فرض بر روی سیستم ما به این صورت می باشد : C:wampwwwtjoomla

تمام فایل ها و پوشه ها را انتخاب و تبدیل به فایل zip می کنیم .

در این مرحله وارد کنترل پنل هاست می شویم و طبق آموزش نصب جوملا بر روی هاست دیتابیس را می سازیم و بسته فشرده شده را آپلود و درپوشه روت هاست از حالت فشرده خارج می کنیم

در صفحه اول کنترل پنل بر روی گزینه phpmyadmin کلیک می کنیم تا وارد محیط آن بشویم .

دیتابیس ساخته شده را انتخاب می کنیم و بر روی تب import کلیک می کنیم . گزینه browse را انتخاب و فایل دیتابیس را که در مراحل قبل خروجی گرفتیم را انتخاب می کنیم . دقت کنید که انکدینگ بر روی UTF8 باشد . بعد از انتخاب بر روی گزینه Go کلیک می کنیم . همانطور که می بینید بعد از چند لحظه جداول کامل ایجاد می شوند

خوب تا اینجای کار ما تونستیم فایل ها و دیتابیس را منتقل کنیم . تنها کار باقی مانده تغییرات فایل configuration.php می باشد . خوب به قسمت file manager می رویم و از لیست فایل های موجود فایل configuration.php را انتخاب و از گزینه های بالا بر روی ادیت کلیک می کنیم . خطوط ذکر شده در پایین را با توجه به اطلاعات ساخته شده در هاست تغییر می دهیم :

Line Var log path : مسیر فایل log در سرور

Line Var tmp path : مسیر فایل tmp در سرور

Line User Var : شناسه کاربری دیتابیس در هاست

Line Var db : نام دیتابیس جدید در هاست

Line Var password : پسورد کاربری دیتابیس در هاست

بعد از تغییر این موارد بر روی save change کلیک می کنیم . توجه داشته باشید برای اینکه فرمت نوشتاری نوشته های فارسی از حالت استاندارد خارج نشود انکدینگ را بر روی UTF8 قرار بدید .

خوب تبریک می گم ، شما می توانید با زدن ادرس دامین خود سایت خود را مشاهده کنید . امیدوارم که این آموزش برای دوستان مفید بوده

لینک به ارسال

سلام

اینم بهترین افزونه برای گرفتن بک آپ از سایت های جوملای

سازگار با همه نسخه های از 1.5 تا 1.7

http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606

فارسی هم هست

لینک به ارسال

سلام

اینم بهترین افزونه برای گرفتن بک آپ از سایت های جوملای

سازگار با همه نسخه های از 1.5 تا 1.7

http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606

فارسی هم هست

من بعد از اینکه این افزونه رو نصب کردم

بک آپ گرفتم

که بک آپ به شش فایل تقسیم شد

وقتی این قسمت هارو میخام دانلود کنم میگه اگه اینطور دانلود کنی فایلا خراب میشه

در شمن بعد از اینکه بک آپ هارو دانلود کردم چطور میتونم ازونا استفاده کنم

آقای تهرانی خوب توضیح دادن ولی من هیچی نفهمیدم

ادمین های عزیز منو راهنمایی کنید من یکم تازه واردم

لینک به ارسال

آنکه آقای دفاعی گفتند فرق داره با روش آقای تهرانی

اولی بصورت دستی هست و دومی با افزونه

شما در تنظیمات پسوند فایل را عوض کنید ببینید درست میشه؟ بهتره زیپ باشه

سپس فایل را روی هاست آپلود کنید و از فشردگی خارج کنید و مانند جوملا نصب میشه

لینک به ارسال

سلام من akeebaرو نصب کردم بک آپ هم تهیه کردم بک آپ رو چطور می تونم دانلود کنم از خود جوملا که دانلود نمیشه میگه اگه اینطور دانلود کنید بک آپ خراب میشه

توی کجای هاست ذخیره میشه بک آپی که نرم افزار میگیره؟

در ضمن این بک آپ رو میشه به یه هاست دیگه نصب کرد؟

و چطور؟

در ضمن میشه من تویه هاست جدیدم جوملارو نصب کنم این فایل هارو بازگردانی کنم؟

لینک به ارسال

پسوند را در تنظیمات بصورت زیپ بگذارید و بکاپ بگیرید

مشکلی هم پیش نمیاد آن را دانلود کنید و در هر جای هارد خواستید می تونید ذخیره کنید. سپس به هاست منتقل کنید. مانند جوملا نصب میشه

روی هر هاستی هم خواستی نصب میشه

نیازی به نصب جوملا ندارید و فقط همین را در هاست باز کنید

لینک به ارسال

سلام دوستان اگه میشه روش انتقال سایت از لوکال به هاست رو با افزونه akeeba توضیح بدین.

من الان با استفاده از این افزونه یه بک آپ از سایتم تو لوکال گرفتم اما وقتی تو هاست import اش کردیم باید چیکار کنم؟؟؟؟

آخه روش دستی رو امتحان کردم اما چون تنظیمات فایل confoguration.php رو بلد نبودم ست کنم جواب نگرفتم.

لطفأ من رو راهنمایی بفرمایید. کارم لنگه:1::-/

لینک به ارسال

ببینید ایمپورت کردن نداره! شما فقط درون هاست فایل را از فشردگی در میارید و سپس آدرس سایتتون را میزنید و مثل جوملا برای این هم دیتابیس می سازید و نصبش می کنید و در مرحله آخر نصب هم ، خود نصاب حذف میشه و سایت طراحی شده در لوکال ،پدیدار میشه

لینک به ارسال

آخه این روشی که شما می فرمایین برای حالتی یه که من بخوام جوملا رو از اول نصب کنم .

اما من یک بکاپ از سایتم گرفتم و این یعنی اینکه فولدر installation رو پاک کردم و همونجوری با akeeba بکاپ ازش گرفتم.

حالا هم فایل زیپشو import کردم رو هاست اما برا نصبش آدرس هاستم رو میدم اما ارور 404 میده.

در ضمن دوستان من تازه کار با جوملا رو شروع کردم و خیلی حرفه ای نیستم:D

:huh::huh::(

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

کسی نمی خواد به من پاسخ بده:(

:dodgy:

لینک به ارسال

دوست عزیز خود این افزونه پوشه Installation می سازه و با جوملا متفاوت هست ولی مراحلش یکی هست

در صورت تمایل اطلاعات را پ.خ کنید تا برای شما انجامش بدهم

لینک به ارسال

دوست عزیز خود این افزونه پوشه Installation می سازه و با جوملا متفاوت هست ولی مراحلش یکی هست

در صورت تمایل اطلاعات را پ.خ کنید تا برای شما انجامش بدهم

سلام من هم از یه سایت دیگه با آکیبا بک آپ گرفتم و حالا میخوام بریزمش روی یه هاست دیگه حالا مشکل پیدا کردم configuration رو طبق دیتا بیسی که ساختم درست کردم اما توی تنظیمات ریستور ازم خطا میگیره نمیدونم مشکلم کجاست ممنون میشم کمکم کنید

Akeeba Backup Installer 3.3.6

لینک به ارسال

درود بر شما

چه خطایی میگیره؟ الان فقط پوشه های موقت شما در دسترس نیست

در صورت تمایل اطلاعات را ارسال بفرمائید تا بررسی کنم

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...