رفتن به مطلب
battle69

ارسال اتوماتیک بکاپ دیتابیس MySQL به ایمیل شما فقط با کمک cpanel

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان.

تو بخش آموزش‌ها که دسترسی نداشتم این تاپیک رو ایجاد کنم.

به همین خاطر در قسمت‌ مشکلات نوشتم.

یه مسئله بسیار مهم که برای همه طراحان و نویسندگان سایت و کلا هر کس که به نحوی با سایت در ارتباط هست قضیه بکاپه دیتابیس هست.

یکی از این افراد هم خود من بودم.

خیلی گشتم که یک کار خوبی که صددرصد قابل اعتماد باشه پیدا کنم.

همون‌طور که میدونید در این زمینه کامپوننت و نرم‌افزارهای تجاری و رایگان فراوونه.

اما معمولا هر کدوم مسائل خاص خودش رو داره

و من به شخصه خیلی تمایل به استفاده از نرم‌افزار یا کامپوننت‌هایی که در خود جوملای اصلی حتی اون‌ها که Popular در زمینه بکاپ هستند ندارم.

شاید برخی دوستان این روش رو بدونند

اما مطمئن هستم که برای خیلی از کاربران ممکنه جدید باشه.

این روش 100% تست شده و مشکلی نداره.

به همین خاطر بمناسبت اعیادی که در اون هستیم و عید بزرگ غدیر که پیش رو داریم تصمیم گرفتم که این مطلب رو در اختیار سایر دوستان جومینایی هم بذارم.

امیدوارم برای شما هم مفید باشه.

معمولا همه برای جوملا سی پنل رو پیشنهاد میدن.

که درستش هم همینه!

به کنترل پنل هاست خودتون که باید CPanel باشه وارد شید.

در قسمت Advanced گزینه‌ای هست به نام Cron Jobs.

در این صفحه در قسمت Command از دستور زیر استفاده کنید:

mysqldump -ce --user=**DB USER** --password=**DB PASS** **DB NAME** | gzip | uuencode **NameOfAttachment**.gz | mail **YourEmailAddress**

mysqldump -ce --user=**DB USER** --password=**DB PASS** **DB NAME** | gzip | uuencode **NameOfAttachment**.gz | mail **YourEmailAddress**

mysqldump -ce --user=**DB USER** --password=**DB PASS** **DB NAME** | gzip | uuencode **NameOfAttachment**.gz | mail

قسمت‌هایی که با رنگ‌های دیگه مشخص شده و با ** شروع و تموم شده باید اطلاعات مربوط به خودتون رو وارد کنید.

سایر قسمت‌های Cron Jobs فکر کنم واضح باشه. فقط کافیه از Common Settings انتخاب کنید که ایمیل‌ها در چه فواصلی ارسال شه. هر یک دقیقه، پنج دقیقه، یک ساعت، هر روز، هر ماه ...

با کمی تغییرات در دستور میتونید این بکاپ‌ها رو در هاست خودتون در یک فولدر مشخص هم ذخیره کنید. اما چه کاریه! این همه کار میکنید یه دفعه هاست‌تون بسته میشه. هـک میشه. و هزار مسئله دیگه. اما ایمیل شما خیلی کم پیش میاد براش مشکلی بوجود بیاد و دسترسی نداشته باشید. اگه از جی‌میل و یاهو استفاده کنید بعیده هیچ وقت به مشکل بخورید.

موفق باشید.

یا علی.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بله یک فاصله بگذارید.

دقیقا کدی که قرار دادم رو کپی کنید و جای **عباراتی که نوشتم** اطلاعات مربوط به دیتابیس خودتون رو بذارید.

در ضمن به جومینا خوش آمدید ! :shy:

لینک به ارسال

آموزش کاربردی و خوبی هست اما برای من این ارور رو میده !:(

Path can not start with "/" and contain alphabet symbols or numbers

مشکل از کجا میتونه باشه"؟

لینک به ارسال

خوب شما جایی از علامت "/" استفاده کردید؟

احتمالا خودتون در ورود اطلاعات اشتباه میکنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...