رفتن به مطلب
masi_b

مشکل با هک شدن جوملا 1.5.23

پست های پیشنهاد شده

در حال حاضر با آخرین نسخه جوملا 1.5 کار میکنم و مرتب ه-ک می شود با رعایت مسایل امنیتی . سولم اینه که باید به نسخه 1.6 یا 1.7 ارتقا بدم؟؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

شما ابتدا قالب مناسبی که سازگار با جوملا 1.6 یا 1.7 باشد تهیه کنید سپس از سازگاری افزونه هایی که در حال حاضر استفاده میکنید مطمئن بشید که با جوملا 1.6 یا 1.7 هم سازگار هستند یا نه که با یه سرچ تو سایت رسمی جوملا میتونید این کار رو انجام بدید

برای ارتقا هم به این تاپیک مراجعه کنید

http://forum.joomina.ir/thread-5324.html

موفق باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

سلام باید ببینید هکر از چه راهی شما را ه-ک می کند, ممکن است مشکل از امنیت سرور باشد

لینک به ارسال

با سلام

شما ابتدا قالب مناسبی که سازگار با جوملا 1.6 یا 1.7 باشد تهیه کنید سپس از سازگاری افزونه هایی که در حال حاضر استفاده میکنید مطمئن بشید که با جوملا 1.6 یا 1.7 هم سازگار هستند یا نه که با یه سرچ تو سایت رسمی جوملا میتونید این کار رو انجام بدید

برای ارتقا هم به این تاپیک مراجعه کنید

http://forum.joomina.ir/thread-5324.html

موفق باشید

یا حق

ممنون از توجهتون ، نظر شما اینه که با همین ورژن کار کنم و مشکل رو دوباره بررسی کنم یا برم سراغ نسخه بالاتر .

سلام باید ببینید ه-ک ر از چه راهی شما را ه-ک می کند' date=' ممکن است مشکل از امنیت سرور باشد

[/quote']

ممنون از توجهتون ، نظر شما اینه که با همین ورژن کار کنم و مشکل رو دوباره بررسی کنم یا برم سراغ نسخه بالاتر

لینک به ارسال

مشکل شما می تونه از یک افزونه باگ دار باشه. که از طریق آن هکر به سایتتون نفوذ می کنه.

شما از افزونه های امنیتی استفاده کردید؟ (تغییر مسیر، رمزنگار، ضد ه-ک و ...)

آیا سایت دیگه ای هم روی این سرور این مشکل داشته؟

مقاله های امنیتی را بخوانید

در انجمن های امنیت عضو شوید

بعد از این کار دیگه ه-ک شدن درصدش کم می شود

لینک به ارسال

من با نظر دوستمون موافقم .. شما بهتره جوملاتون رو به 1.7 ارتقا بدین .. مطمئنا در آینده نزدیک برای به روز رسانی هسته جوملا و ماژول ها با جوملا 1.5 به مشکل میخورید پس بهتره کم کم با رعایت نکاتی که فرمودند (پیدا کردن قالب مناسب - افزونه های سازگار) جوملاتون رو به 1.7 ارتقا بدین ..

راستی شما پرمیشن هاتون رو هم تست کنید + سایر نکاتی که دوستان فرمودند...

لینک به ارسال

صد در صد از یک کامپوننت و یا یک افزونه دارید ه-ک میشید اون و پیدا کنید و یا یک شلی و چیزی شبیه آن در هاستتون آپلود شده ،در نتیجه فایلها رو چک کنید ،در ضمن اینطوری نمیشه کار کرد تا یک اتفاقی بیفته شما ناچار بشید تا ارتقا بدید مثلا شما برای سایتی 3 ماه (حتی 3 ماه نه بیشتر) زحمت کشیدید حالا می خواهید ارتقا بدید ماژول ها و پلاگین و کامپوننت مشابه برای 1.7 نیست باید چی کار کنید؟

از افزونه های امنیتی استفاده کنید ،هاست مطمئن بخرید مطمئنا دیگه ه-ک نمیشید

ببینید مشکل چیه به کسی که در این زمینه تخصص داره بگید (اطلاعات هاست و سایتتون را برام پیغام خصوصی کنید ببینم مشکل چیه که ه-ک میشید)

لینک به ارسال

اگر بنظر خودتون جوملا مشکلی نداره و سطح دسترسی ها و مشخصات ورودی ادمین رو تغییر دادین و قالب های اضافی رو پاک کردین و کامپوننت نال و یا مشکل دار نصب نکردید قطعا شل تو هاستتون هست یا سرور امنیت کافی رو نداره.

پیشنهاد میدم فایل های جوملاییتون رو دونه دونه بررسی کنید و هرچی فایل غیر جوملا بود حذف کنید

اگر نسبت به این کار دانایی کافی رو ندارید به بنده اطلاع بدید با ایمیل almashostir@gmail.com تا براتون انجام بدم

ممکن شل از قدیم بوده باشه، اگر شل پاک بشه و دوباره شل ریخته و ه-ک بشید قطعا از سرور هست.

ارادت:heart:

اضافه کنم که سایت اصلی جوملا.ای ار ه-ک شده، پس نتیجه میگیریم که امنیت فقط مربوط به جوملا نیست

ارادت:heart:

لینک به ارسال
ممنون از توجهتون ، نظر شما اینه که با همین ورژن کار کنم و مشکل رو دوباره بررسی کنم یا برم سراغ نسخه بالاتر .

masi_b جان نظر سایر دوستان هم تاحد زیادی درسته .

اما پیشنهاد من اینه که قبل از هر کاری یک Backup کامل از سایت و دیتابیستون بگیرید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی امکان Restore کردن داشته باشید

همانطورکه دوستان اشاره کردند خود جوملا و افزونه هایی را که نصب کرده اید بررسی کنید تا باگی وجود نداشته باشه

از آخرین ورژن افزونه ها استفاده کنید شاید مشکل حل بشه

اگه درست نشد موضوع رو با ادمین سرورتون در میان بگذارید تا مطمئن بشید ایراد از هاست هستش یا نه

اگه ایراد از هاست باشه باید به فکر یه هاست که امنیت و پشتیبانی خوبی داشته باشه باشید

ارتقا جوملاتون به ورژنهای بالاتر را به عنوان آخرین گزینه در نظر بگیرید

هر چند همیشه توصیه شده که از آخرین ورژن جوملا برای امنیت بالاتر و پشتیبانی بهتر و ... استفاده کنید اما قبلش باید از سلامت سایتتون مطمئن باشید

مثالی میزنم :

فرض کنید ویندوزتون ویروسی شده و شما ناچار به تعویض ویندوز هستید . در این صورت چه کار میکنید ؟

اگر بخواهید ویندوز را Repaire کنید که باز همون آش و همون کاسه هست

اگر بخواهید هارد رو فرمت کنید باید قید یکسری اطلاعات مهم که انتقالش به درایو دیگه ممکن نیست رو بزنید

پس بهترین گزینه استفاده از یک آنتی ویروس خوب است که ویروسها را حذف کند . که در اینجا ما خودمان در نقش یک آنتی ویروس ظاهر میشویم تا باگها را پیدا کنیم

در آخر امیدوارم مشکلت هر چه زودتر حل بشه

موفق باشید

یاحق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...