رفتن به مطلب
Alireza

فعال سازی htaccess. در لوکال هاست

پست های پیشنهاد شده

سلام
در زیر راهنمایی استفاده از htaccess در آپاچی تحت ویندوز (لوکال هاست) است. این آموزش بسیار کاربردی است. مثلا با این کار شما می تونید بهینه سازی جوملا رو برای لینک هاتون (sef) در لوکال داشته باشید. قبل از هر کاری هم از فایلی که تغییر می دهید، پشتیبان بگیرید.
من از appserv نسخه 2.5.10 استفاده می کنم. این نسخه از AppServ از آپاچی نسخه 2.2 بهره می گیرد. (این مورد برای برنامه wamp تست نشده ولی احتمالا برای آن نیز به همین صورت هست!)

ابتدا آپاچی رو متوقف (stop) کنید.

فایل پیکربندی آپاچی httpd.conf رو باز کنین، این فایل در پوشه Apache2.2\conf جایی که appsev رو نصب کردین هست. توش دنبال این خطوط به‌صورت جداگونه بگردین و با چیزی که زیرشون نوشته شده تغییر بدید.

این خط:

#LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

جایگزین شود با:

LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

این خط:

AccessFileName .htaccess

جایگزین شود با:

AccessFileName ht.access

این خط:

<FilesMatch "^\.ht">

جایگزین شود با:

<FilesMatch "^ht\.">

هرجا این خط زیر رو دیدن:

AllowOverride None

جایگزین کنین با:

AllowOverride All

(سه جا احتمالا مشاهده می کنید!)

حالا شما می‌تونین از امکانات htaccess. توی آپاچی تحت ویندوز استفاده کنین٬ فقط به‌جای htaccess. باید اسم فایلتون ht.access باشه.

بعد از اتمام این مراحل آپاچی رو start کنین!

یا علـــــــــــــی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

البته به کمک یکی از کامپوننت های مدیریت فایل که تو انجمن هم معرفی شده به راحتی از طریق خود سایت میتونید این کار رو بکنید.

http://forum.joomina.ir/thread-2283.html

لینک به ارسال

سلام

البته به کمک یکی از کامپوننت های مدیریت فایل که تو انجمن هم معرفی شده به راحتی از طریق خود سایت میتونید این کار رو بکنید.

http://forum.joomina.ir/thread-2283.html

سلام

همانطور که گفتم این آموزش، آموزش قابلیت

استفاده از htaccess در آپاچی تحت ویندوز (لوکال هاست) است.

و می توان موقع طراحی سایت در لوکال هاست، قابلیت sef رو هم داشت. این آموزش با چیزی که شما لینک دادید کاملا متفاوت است! (دو مقوله جدا هستند!)

(از تغییرات فایل های خود پشتیبان بگیرید!)

یا علی

لینک به ارسال

سلام مجدد

ظاهرا متوجه منظور بنده نشدید:blush:

وقتی جوملا رو روی لوکال (تحت ویندوز) نصب کنید و بخواهید از تنظیمات سئوی جوملا هم استفاده کنید ، برای تغییر نام فایل htaccess.txt به .htaccess از طریق خود ویندوز نمیتونید اقدام کنید چرا که ویندوز از حذف نام فایل و باقی گذاشتن پسوندش جلوگیری میکنه.

برای رفع این مشکل شما یک راه خیلی عالی پیشنهاد دادید که هم یکم پیچیدس و هم ممکنه روی غیر AppServ و wamp جواب نده

من هم پیشنهاد دادم افزونه ی معرفی شده تو این تاپیک رو دانلود و نصب کنید و بعد از طریق اون اقدام به تغییر نام فایل htaccess.txt کنید.

:thankyou:

لینک به ارسال

یک سوال برام پیش اومد مثلا اگه من به جای دوتا روشی که داخل این تاپیک بحث شد بیام فایل زیر رو توی پوشه جوملام بریزم اشتباهه؟

http://dl.joomina.ir/file.php?file=cbb38cfac2d251a47732cf4b9fc08781

لینک به ارسال

سلام مجدد

اگه محتویاتش درست باشه مشکلی پیش نمیاد.

البته توجه داشته باشید در صورت وجود فایل .htaccess دیگر فایل htaccess.txt نباید موجود باشد (حذف کنید)

لینک به ارسال

سلام مجدد

ظاهرا متوجه منظور بنده نشدید:blush:

وقتی جوملا رو روی لوکال (تحت ویندوز) نصب کنید و بخواهید از تنظیمات سئوی جوملا هم استفاده کنید ، برای تغییر نام فایل htaccess.txt به .htaccess از طریق خود ویندوز نمیتونید اقدام کنید چرا که ویندوز از حذف نام فایل و باقی گذاشتن پسوندش جلوگیری میکنه.

برای رفع این مشکل شما یک راه خیلی عالی پیشنهاد دادید که هم یکم پیچیدس و هم ممکنه روی غیر AppServ و wamp جواب نده

من هم پیشنهاد دادم افزونه ی معرفی شده تو این تاپیک رو دانلود و نصب کنید و بعد از طریق اون اقدام به تغییر نام فایل htaccess.txt کنید.

سلام به دوستان

روشی که آقای هادیان گفتند درست.ولی با خود ویندوز و با استفاده از cmd هم میشه فایل رو به راحتی تغییر داد و نیازی دیگه به این کارا نیست!

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

روش cmd و... رو اطلاع داشتم، ولی اونم گاهی نمی شه!

ولی خُب این راه من هم جدیده و هم سریع و هم مشکلی برای انتقال فایل ها و ساخت سایت شما ایجاد نمی کنه، (زیرا فایل ht.access همون قابلیت رو htaccess. رو در سرور خواهد داشت.)

با این کار شما می تونید با cms ها دیگه با رینیم ساده انجام بدید.

ضمنا مرتب استفاده از cmd هم وقت بر هست.

این تنها یک پیشنهاد هست!

یا علی

لینک به ارسال

ببخشید من این کار رو انجام دادم البته اون قسمت که مربوط به کد AccessFileName ht.access میشه رو تو فایل کانفیگ پیدا نکردم و همین خط رو اضافه کردم ولی ارور 500 میده و وقتی اون خط رو پاک کردم درست شد ولی خوب دیگه سئو کار نمی کنه

البته من روی ومپ کار میکنم

لطفا راهنمایی فرمایید

ممنون

:blush::shy::D

البته ببخشید منظورم از کد

AccessFileName ht.access

منظورم کدی هستش که این کد را جایگزین آن می کنیم است

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...