رفتن به مطلب
daneshpars

مشکل اتفاقی سایت با پایگاه داده

پست های پیشنهاد شده

با سلام.

نمیدونم هر دو ساب دامین چه بلای بر سرشون اومده . آخه دیروز مشکلی نداشتن . اما امروز به جای نشان دادن سایت این پیغام رو نشان میدهد .

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

و من فایل کانفینگ و htaccess.txt و ایندکس رو نگاه کردم و به نظرم مشکلی نداشتن.

همچنین فایل زیپ جوملا رو دوباره آنزیپ کردم و اخرین صفحه نصب رو نشان داد و بعد از پاک کردن پوشه نصب باز هم سایت نشان داده نشد. و جالب این هست که هر دو ساب دامین با هم به این صورت شدند اما دامین اصلی مشکلی نداره .

خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنید که چه فایلی رو باید درست کنم .

:thankyou:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

هر چه هست مشکل از دیتابیستون هست و یا فایل کانفیگ که اطلاعات دیتابیس درش درست ست نشده باشه...

با توجه به اینکه خودتون تغییراتی اعمال نکردید با ادمین سرورتون صحبت کنید ببینید تغییری روی سرور اعمال کردند یا خیر... (احتمال داره از طرف سرور باشه...)

با آرزوی موفقیت

لینک به ارسال

سلام

اگه از درستی تنظیمات مطمئن هستید یه بار دیتابیس تون رو repair کنید

اگه درست نشد با ادمین سرورتون تماس بگیرید

لینک به ارسال

سلام

به 2دلیل این مشکل بوجود میاد

1- ایراد در اطلاعات ورودی توسط شما باشه(که میفرماین درست هست)

2- mysql سرور down میشه که اگر خودتون مدیر سرور هستید میتونید با ورود به ssh و با زدن دستور

service mysqld start

یا

service mysqld restart

مشکل رو برطرف کنید یا به مدیر سرور بفرمایید این کار را انجام بدن

ارادت:heart:

لینک به ارسال

با سلام

هر چه هست مشکل از دیتابیستون هست و یا فایل کانفیگ که اطلاعات دیتابیس درش درست ست نشده باشه...

با توجه به اینکه خودتون تغییراتی اعمال نکردید با ادمین سرورتون صحبت کنید ببینید تغییری روی سرور اعمال کردند یا خیر... (احتمال داره از طرف سرور باشه...)

با آرزوی موفقیت

من فایل کانفینگ رو دوباره چک کردم و متوجه شدم که رمز هاست رو که عوض کردم در ساب دامین ها عوض نشده و همان قبلی می باشد . و بعد از قرار دادن رمز های جدید به جای قبلی هر دو ساب دامین دست شدند . اما متاسفانه بعد از اینکه به قسمت مدیریت سایت می رفتم و رمز و یوزر مدیریت رو میزنم صفحه رفرش میشود و به صفحه ی بعد منتقل نمیشود یعنی دوباره همان صفحه یوزر و رمز نشان داده میشود حتی اخطار هم نمیدهد که رمز یا یوزر اشتباه هستند.

در ضمن در یکی از تاپیک های انجمن یکی از مشکلات یکی از کاربران هم مانند من بوده .

http://forum.joomina.ir/thread-2287-page-2.html

البته در تاپیک آخر نوشته شده که رمز پایگاه داده رو باید بگذارید در صورتی که من رمز هاست یا همون سی پنل رو گذاشته بودم به همین خاطر فایل کانفیگوریشن رو باز کردم و رمز پایگاه داده مربوطه رو به جای رمز سی پنل قرار دادم که متاسفانه دیگر سایت نشان داده نشد. یعنی حتی اخطار و یا پیغامی هم نشان داده نشد. و من دوباره فایل کانفینگ را باز کردم و رمز سی پنل رو به جای رمز پایگاه داده گذاشتم که حتی دیگر همانند قبل سایت را نشان نمیدهد یعنی فقط یک صفحه ی سفید را نشان میدهد.

* به نظر شما من باید رمز سی پنل را در قسمت

= var $password

می گذاشتم یا همون طور که در تاپیک نوشته شده رمز دیتابیس یا همون پایگاهخ داده مربوطه به ساب دامین رو . ؟؟؟؟

چون حداقل رمز سی پنل رو که گذاشته بودم سایت رو نشان میداد فقط به قسمت مدیریت سایت وارد نمیشد.

خواهش میکنم من را راهنمایی بفرمایید.:thankyou:

----------------------------------------------------------------------

من فایل کانفینگ رو یک بار دیگه آپلود کردم و رمز پایگاه داده مربوطه رو در اون گذاشتم و سایت درست شد و بالا میاد فقط مشکل ورود به ادمین رو دارم. یعنی صفحه بارگذاری میشه ولی به صفحه ی بعد منتقل نمیشه.

-------------------

و جداول دیتابیس رو هم انتخاب و ریپیر ( مرمت کردن ) انجام دادم ولی باز هم درست نشد.

یک بار دیگر فایل جوملا رو هم آنزیپ کردم ولی باز هم درست نشد.

کد مربوطه برای تغییر رمز هم در جدول jos_users هم وارد کردم و تنظیمتاتش رو هم چک کردم

block=0

sendEmal=0

gid=25

بود اما باز هم درست نشد.

لینک به ارسال

با سلام

بنده الان دقیقا نمی دونم شما چه کردید! چون بحث اول تاپیک مشکل دیتابیس بود و حالا مشکل ورود به ادمین سایت! مشکل ورود به ادمین هم بعد از خطای دیتابیس پیش آمده؟ با وجود اینکه پسورد کنترل پنل رو به جای بانک اطلاعاتی در فایل کانفیگ وارد کرده بودید سایت بالا میامده!!!؟

حالا از این بحث ها بگذریم شما افزونه ای نصب یا حذف نکردید یا فعال و غیر فعال نکردید!؟

با آرزوی موفقیت

لینک به ارسال

با سلام

بنده الان دقیقا نمی دونم شما چه کردید! چون بحث اول تاپیک مشکل دیتابیس بود و حالا مشکل ورود به ادمین سایت! مشکل ورود به ادمین هم بعد از خطای دیتابیس پیش آمده؟ با وجود اینکه پسورد کنترل پنل رو به جای بانک اطلاعاتی در فایل کانفیگ وارد کرده بودید سایت بالا میامده!!!؟

حالا از این بحث ها بگذریم شما افزونه ای نصب یا حذف نکردید یا فعال و غیر فعال نکردید!؟

با آرزوی موفقیت

سلام.

خوب اول اخطار دیتابیس رو میداد . و من اول متوجه نشدم ولی بعدا در فایل کانفیگوریشن متوجه شدم که رمز قبلی سی پنل وجود داره در صورتی که من صبح رمز سی پنل رو تغییر داده بودم. برای همین فکر کردم که اگر رمز جدید سی پنل رو در فایل کافیگوریشن اصلاح کنم سایت درست میشه برای همین رمز رو در فیلد پاسورد زدم و اتفاقا سایت درست شد یعنی سایت به راحتی بالا اومد اما در صفحه ادمین سایت وقتی که یوزر و رمز ادمین رو میزنم به جای اینکه وارد قسمت مدیریت سایت بشه صفحه مجددا رفرش میشه .

بعد به طور اتفاقی یکی از تاپیک های انجمن رو دیدم که اونجا هم بعد از اصلاح فایل کانفیگوریشن مشکل ورود به ادمین سایت وجود دارد .

و در پست آخر همون تاپیک دیدم یکی از اعضا نوشته که باید در فیلد پسورد فایل کانفیگوریشن رمز پایگاه داده مربوط به ساب دامین رو بزنم. من فایل کانفیگوریشن دو باره ویرایش کردم . اما بعد از اون سایت به صورت یک صفحه سفید نشان داده میشد. و خلاصه بعد از دوباره ویرایش کردن متوجه شدم که یوزر پایگاه داده رو در فایل قبلی کانفیگوریشن تغریباً کامل نیست برای همین اون رو ویرایش کردم و دیدم که سایت درست شد اما باز قسمت ادمین مشل دارد .

-* نکته ی جالب این بود که وقتی رمز سی پنل رو به جای رمز پایگاه داده ساب دامین زدم باز هم سایت بالا آمد و تنها مشکلش مدیریت است . البته در خود سایت هم نمیشه با یوزر و رمز وارد شد. و با رمز دیتابیس هم باز به همان صورت بود.

حالا مشکل من ورود به ادمین است. و من هیچ افزونه ای نصب نکردم و همان طور که گفتم در دامین اصلی هیچ مشکلی وجود ندارد فقط در دو ساب دامین این مشکل وجود دارد .

* یعنی بعد از تغییر دادن رمز سی پنل این مشکل برای من به وجود آمد . که تغییر رمز خواست خودم نبود . بلکه وقتی که قصد ورود به سی پنل را داشتم پیغام خطا میداد که 90 روز گذشاته و باید رمز سی پنل را تغییر دهید.

راستی جوملایی که من چند ماه پیش نصب کرده بودم به جای قرار دادن یوزر و رمز پایگاه داده مربوطه من یوزر و رمز سی پنل رو زده بودم .

و برای همین اول با رمز پایگاه داده مشکل داشت چون من در قسمت یوزر - یوزر سی پنل رو زده بودم ولی وقتی که یوزر پایگاه داده و رمز پایگاه داده رو زدم سایت نشان داده شد.

نتیجه میگیریم که سایت هم با یوزر و رمز سی پنل و هم با یوزر و رمز پایگاه داده بالا میایید. فقط مشکل من رفرش شدن قسمت ادمین هست.

و اگر اجازه دهید من یک تاپیک با رفرش شدن قسمت مدیریت در انجمن بزنم . البته این مشکل تا حالا در بعضی از انجمن ها عنوان شده ولی هیچکس تاکنون جواب درست اون رو پیدا نکرده. چون من قبلا خیلی واسم اتفاق افتاده بود ولی بعد از اینکه فایل جوملا رو آنزیپ میکردن ورود به ادمین درست میشد. اما این دفعه فکر میکنم یک مشکل دیگه به وجود اومده باشه.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

من در موقعیت مشابه شما فایل کانفیگ رو بکلی عوض کردم و مشکل رفع شد! شما میتونید فایل کانفیگ رو از جوملای دیگری برداشته و تنها یوزر پس رو ادیت کنید و جایگزین فایل کانفیگ جوملای دارای مشکل کنید. بعد از رفع اشکال مشخصات رو از پیکربندی جوملا ادیت کنید.

احتمالن اشکال برطرف می شه... :s

لینک به ارسال

وای دیگه فکر کنم بیچاره شدم. زحمت چند ماهم از بین رفت.

آخه فایل کانفیگوریشن دیگه هم گذاشتم ولی باز هم درست نشد.

برای همین در یکی از ساب دامین ها که خیلی روش کار کرده بودم فایل کانفیگوریشن رو حذفش کردم و بسته جوملا رو انزیپ کردم . و مراحل نصب جوملا از اول شروع شد. البته من همون اطلاعات پایگاه داده مربوط به خودش رو بهش دادم ولی بعد از نصب متوجه شدم که اطلاعات قبلی به کل نشون داده نمیشه -یعنی نه افزونه ها - نه مطالب. البته همه فایل ها هم در مدیریت فایل ساب دامین - و هم در پایگاه داده هستند .

و راستی مشکل ورود به ادمین هم حل شد.

خواهش میکنم بگید که چه طور میتونم افزونه ها رو دوباره برگردونم. البته همینطور که گفتم هم پایگاه داده و هم فایل منیجر مشکلی ندارن.

:thankyou:

لینک به ارسال

سلام و درود

در صورت امکان راه کار حل مشکل رو بیان کنید تا دوستانی که به این مشکل مشابه بر می خورند با این محبت شما مشکلشون مرتفع شه...

برای همین در یکی از ساب دامین ها که خیلی روش کار کرده بودم فایل کانفیگوریشن رو حذفش کردم و بسته جوملا رو انزیپ کردم . و مراحل نصب جوملا از اول شروع شد. البته من همون اطلاعات پایگاه داده مربوط به خودش رو بهش دادم ولی بعد از نصب متوجه شدم که اطلاعات قبلی به کل نشون داده نمیشه -یعنی نه افزونه ها - نه مطالب. البته همه فایل ها هم در مدیریت فایل ساب دامین - و هم در پایگاه داده هستند .

مشکل همین هست که شما جوملا رو مجدد روی اون اطلاعات قبلی نصب کردید!!!

راه کار: اگر دایرکتوری ها و پوشه های قبلی سر جاشون هستند(مربوط به افزونه های قبلی) شما فقط بک آپ دیتابیس قبلی رو جایگزین دیتابیس جدید کنید حل می شه...

اگر هم دیتابیس و هم دایرکتوری ها از بین رفتند بهتر این هست که اگر خودتون بک آپ کامل ندارید به ادمین سرورتون بگید تا جدیدترین بک آپ قبل از بروز مشکل رو براتون ریستور کنند...

با آرزوی موفقیت

لینک به ارسال

سلام و درود

در صورت امکان راه کار حل مشکل رو بیان کنید تا دوستانی که به این مشکل مشابه بر می خورند با این محبت شما مشکلشون مرتفع شه...

مشکل همین هست که شما جوملا رو مجدد روی اون اطلاعات قبلی نصب کردید!!!

راه کار: اگر دایرکتوری ها و پوشه های قبلی سر جاشون هستند(مربوط به افزونه های قبلی) شما فقط بک آپ دیتابیس قبلی رو جایگزین دیتابیس جدید کنید حل می شه...

اگر هم دیتابیس و هم دایرکتوری ها از بین رفتند بهتر این هست که اگر خودتون بک آپ کامل ندارید به ادمین سرورتون بگید تا جدیدترین بک آپ قبل از بروز مشکل رو براتون ریستور کنند...

با آرزوی موفقیت

مرسی از شما.

مشکل ورود به ادمین به خاطر نصب دوباره جوملا حل شد.

اما من اصلا حواسم نبود که از دیتابیس بک آپ بگیرم. البته تمام جداول قبلی دیتابیس هنوز سر جاشون هستن ها.

و به نظرتون اگر بکاپ پایگاه داده رو داشته باشم میتونم با import کردن بک آپ سایت رو به حالت قبل برگردونم.

لینک به ارسال

خواهش می کنم

یعنی در حال حاضر تیبل های افزونه های قبلی رو هم در دیتابیستون دارید!!!؟

با توجه به توضیحاتتون احتمال زیاد دایرکتوری ها و فایلهای افزونه های قبلی باید مونده باشند ولی پایگاه داده دچار مشکل شده... با توجه به باقی بودن پوشه ها و فایلهای افزونه ها شما اگر تنها بک آپ از پایگاه داده قبلی داشته باشید می تونید اطلاعات رو برگردونید... (ایمپورت کردن بک آپ پایگاه داده قبلی در پایگاه جدید...)

با آرزوی موفقیت

لینک به ارسال

خواهش می کنم

یعنی در حال حاضر تیبل های افزونه های قبلی رو هم در دیتابیستون دارید!!!؟

با توجه به توضیحاتتون احتمال زیاد دایرکتوری ها و فایلهای افزونه های قبلی باید مونده باشند ولی پایگاه داده دچار مشکل شده... با توجه به باقی بودن پوشه ها و فایلهای افزونه ها شما اگر تنها بک آپ از پایگاه داده قبلی داشته باشید می تونید اطلاعات رو برگردونید... (ایمپورت کردن بک آپ پایگاه داده قبلی در پایگاه جدید...)

با آرزوی موفقیت

واقعا مرسی.

بله تمام جداول کامپوننت ها در پایگاه داده هستند.

میدونید من هیچوقت اینقدر واسم مهم نبود چون قبلا هر وقت تا یک مشکل کوچیکی پیدا میکرد سریع همه اطلاعات و فایل ها و پایگاه داده رو پاک و از اول نصب می کردم. اما این دامین خیلی واسم مهمه .

چون افزونه هایی که روش نصب بود واقعا عالی بودن. مثل جومسوشیال به صورت کاملا فارسی - سیستم ایزی بلاگ ( جدیدترین نسخه با فارسی سازی ) - انجمن کیونا . آفایوزر پوینت ( جدیدترین نسخه ) - جی دانلود - آزمون آنلاین - کتابخانه - سیستم ارسال کارت پستال - افزونه های درج اگهی - تبلیغات - و ..... اولش یک بسته خارجی بود با قالب حرفه ای. ( که البته با هزار مکافات از یکی از سایت های خارجی دانلود کردم ) . چون من خیلی واسه ی ساختن این دامین که به عنوان یک کلوب هست زحمت کشیدم آخه روزها سر کار بودم مجبور بودم شب ها تا دیر وقت بیدار بمونم و قصد داشتم تا چند روز آینده معرفیش کنم.

حالا از پشتیبانی هاست درخواست کردم که یک بک آپ از دیتابیس بهم بدن نمیدونم دارن یا نه.

باز هم واقعا مچکرم.:thankyou:

لینک به ارسال

خواهش می کنم

بله پایگاه دادتون دچار مشکل شده...

با این حال برای محکم کاری بیشتر حالا که درخواست بک آپ می خواهید بکنید درخواست بک آپ فول (دایرکتوری + دیتابیس. جدیدترین بک آپ قبل از بروز مشکل) رو درخواست کنید که اگر احیانا دایرکتوری ها هم دچار مشکل بودند بشه از اون بک آپ فول سالمشون رو برگردوند... (البته معمولا ادمین سرور بک آپ فول رو در اختیارتون می زاره تا استفاده کنید با این حال...)

نکته: می تونید از ادمین سرور بخواهید برگردوندن بک آپ رو هم خودشون انجام بدند و در واقع شما شخصا بک آپ رو نگیرید و ریستور نکنید.

با آرزوی موفقیت

لینک به ارسال

خواهش می کنم

بله پایگاه دادتون دچار مشکل شده...

با این حال برای محکم کاری بیشتر حالا که درخواست بک آپ می خواهید بکنید درخواست بک آپ فول (دایرکتوری + دیتابیس. جدیدترین بک آپ قبل از بروز مشکل) رو درخواست کنید که اگر احیانا دایرکتوری ها هم دچار مشکل بودند بشه از اون بک آپ فول سالمشون رو برگردوند... (البته معمولا ادمین سرور بک آپ فول رو در اختیارتون می زاره تا استفاده کنید با این حال...)

نکته: می تونید از ادمین سرور بخواهید برگردوندن بک آپ رو هم خودشون انجام بدند و در واقع شما شخصا بک آپ رو نگیرید و ریستور نکنید.

با آرزوی موفقیت

باز هم مرسی.

والله اگر این هاستی که من میبینم بک آپ از دیتابیس بهم بدن واقعا شاهکار کردن.

البته فکر نمیکنم فایل ها مشکل داشته باشن. چون همون موقع هم مشکل از فایل ها نبود. فقط مشکل با این رمز عوض کردن سی پنل و بعد هم فایل کانفیگوریشن به وجود اومد. که من مجبور شدم فایل کانفیگوریشن قبلی رو پاک و جوملا رو بعد از آنزیپ روی همون پایگاه داده نصب کنم.

حالا من یک درخواست از بک آپ فایل ها هم میدم . البته فکر نمیکنم که خودشون ریستورش کنن . چون قبلا به خاطر پشتیبانی خودشون کل پایگاه داده از بین رفته بود یعنی ه-ک شده بود و با این وجود حاظر نشدن یک بک آپ بهم بدن چه برسه خودشون ریستور کنن.

و برای اینکه من رو راضی کنن یک هاست دیگه بهم دادن. البته این دفعه حرفه ای بود و خداییش دیگه مشکل ه-ک یا تغییر رمز ورود رو نداشتم .

باز هم مرسی از راهنمایی هاتون.

لینک به ارسال

سلام.

بلاخره سایتم درست شد.

یعنی پشتیبانی سرور خودشون کل فایل ها و کل دیتابیس رو ریستور کردن. و حالا برگشتم به همون موقع که رمز سی پنل رو عوض کردم.

و راستی مشکل ورود به ادمینم هم حل شده. و دیگه ادمین رفرش نمیشه.

و از اعضا و مدیران انجمن به خصوص از آقای فرحزادیان سپاسگذارم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...