رفتن به مطلب
Mehi

خطای 403 با اعمال تغیرات در فایل htaccess.

پست های پیشنهاد شده

سلام

در ابتدا لازم به ذکر بیش از 2 ساعت در موتورهای جستجوگر و انجمن جومینا در رابطه با مشکل بوجود آمده تحقیق کردم ولی مشکل حل نشد .

دوستان در نظر دارم دسترسی به برخی فایل ها را محدود کنم . همانطور که آگاه هستید اگر به عنوان مثال یک فایل css در سرور موجود باشد فرد با دانستن محل ذخیره سازی فایل css میتواند به آن دسترسی داشته باشد. پس از تحقیق در سایت های مختلف سرانجام به همین سایت جومینا رسیدم که مقاله ای را در رابطه با امنیت منتشر کرده بود .

http://www.joomina.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C

در بخشی از این مقاله آورده شده است که کد زیر را در فایل htaccess. خود قرار دهید .

deny from all

allow from all

allow from all

با قرار دادن این قطعه کد در فایل مربوطه با پیغام خطای زیر موجه میشوم .

Forbidden
You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

و با حذف کد مشکل از بین میرود ؟

اما میخواهم نخست این مشکل را حل کنم و در ادامه با روش های دیگر ایجاد محدودیت به دسترسی فایل ها و پوشه ها آشنا شوم . به عنوان مثال در بعضی از سایت های طراحی شده با جوملا در صورتی که فردی بخواهد یه یکی از پوشه ها برود با صفحه ای با پیغام خطای The webpage cannot be found مواجه میشود .

پیشاپیش از یکایک دوستان سپاسگزاری میشود.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز

برای اینکه این دستورات در htaccess درست کار کند سرور شما میباید حداقل از PHP 5.2 استفاده نمایید

آیا نسخه php شما درسته؟

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

برای اینکه این دستورات در htaccess درست کار کند سرور شما میباید حداقل از PHP 5.2 استفاده نمایید

آیا نسخه php شما درسته؟

موفق باشید

بله با پشتیبانی سرور تماس گرفتم گفتن پشتیبانی میکنه و وقتی توضیح دادم این کد را اضافه کردم گفتند برای استفاده از این کد حتما باید آی پی هایی را که میخواهید دسترسی داشته باشند تعریف کنید .

حالا سوال اینه چه جوری میشه رنج آی پی برای این کد تعریف نمود ؟

لینک به ارسال

سلام

خوب دوست عزیز طبق این کدی که شما قرار دادید

سایت برای کسی نمایش داده نمیشه

شما باید تعیین کنید که چه کسانی نتونن سایت شما رو ببینن

من پیشنهادم به شما استفاده از افزونه های امنیتی هست

چون کاره شما رو راحتتر میکنه

و به مشکل برنمیخورید.

در پناه حق...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...