رفتن به مطلب
mh2002ir

همفکری در شخصی سازی استاندارد تابناک 4

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان و اساتید محترم

ضمن تشکر از آدمین و مدیران محترم فروم و سایت جومینا ........

استاد عزیزمان جناب آقای تهرانی بزرگوار تابناک 4 را منتشر کردند و من نیز در نیوزیاب بارگزاری و فعال کردم

حالا از دوستان و عزیزان درخواست می کنم که همکاری و راهنمایی کنند تا این قالب رو به صورت حرفه ای شخصی سازی کنند

قدر مسلم با انتظارات من از نیوزیاب ، در صورت تحقق ، برای پروژه ها و قالب های بعدی جناب تهرانی و تیم جومینا هم موثر خواهد بود.

با سپاس

اولین درخواست : الگوی چاپ :

در قالب های فعلی عموما قالب چاپ غیر استاندارد است .

( یک نمونه الگوی چاپ استاندارد ضمیمه می کنم )

1 - صفحه سیاه و سفید و تک رنگ

2- دارای لوگو خبرگزاری

3- فاقد عکس ( عکس دار بودن یا نبودن می تواند سلیقه ای باشد )

4 - ابعاد استاندارد کاغد مثلا آ 4 عمودی

5- دارای زیرنویس تاریخ و ساعت انتشار

حال برای اولین شخصی سازی تابناک 4 ، با چه کدی می توان این موضوع را به قالب افزود.

با تشکر

نمونه پیشنهادی :

download.php?imgf=13143569141.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

برای اینکار باید یک Css برای دستور print نوشته بشه

البته تو همین انجمن یکی از کاربران در همین زمینه آموزشی رو گذاشته بود

کمی جستجو کنید پیداش می کنید

لینک به ارسال

با تشکر از این دوست عزیز

برای این کار ماژول LogoPrint معرفی شده است .....

...... درخواست های من ادامه دار است ....

سلام مجدد

ماژول خوبی است ولی همان طور که گفتین نیاز به کد نویسی هم دارد .

کسی هست که کمک کنه ......

لینک به ارسال

پلاگین حرفه ای نمایش تیر و سر تیتر خبر را نوشتم اگه نیاز داری می تونید در خواست خرید بدید

موفق باشید

برای امکانات اختصاصی دیگه هم میشه براتون آماده کنیم

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

برای این کار من یه قالب آماده کردم که توش دو تا موقعیت در بالا و پایین متن خبر داره.

یعنی صفحه ای با این قالب باز بشه ، دیگه هیچ css یا عکسی غیر از مطالب و عکس های خود خبر نمایش داده نمیشه.

در بالا و پایین خبر ، دوتا موقعیت گذاشتم که میشه در بالایی لوگو سایت خبری رو گذاشت و هر توضیحات دیگه... و در پایینی امضاء و مسائلی مثل کپی رایت رو گذاشت...

حالا فقط می مونه نحوه استفاده از این قالب : (متاسفانه لازمه برای استفاده از این روش ، یک مقدار مختصر در هسته جوملا دست ببریم)

1- قالب رو از این لینک دانلود کنید و در سایت خودتون نصبش کنید.

2- فایل زیر رو به وسیله ادیتور باز کنید:

JoomlaRoot\components\com_content\helpers\icon.php

+ در خط 140 ، عبارت A رو با B عوض کنید :

A:

$url .= '&id='.$article->slug.'&tmpl=component&print=1&layout=default&page='.@ $request->limitstart;

B:

$url .= '&id='.$article->slug.'&template=PrintTemplate&print=1&layout=default&page='.@ $request->limitstart;

3- حالا کار انجام شده...:idea:

+ فقط ممکنه به وسیله cpanel یا ftp نتونید فایل icon.php رو ویرایش کنید ، احتمالا برای این کار لازم باشه جوملا رو در روی لوکال اصلاح کنید و بعد به هاست منتقلش کنید.

+ اساتیدی که با ویرایش قالب و ادیت css آشنایی دارن ، خودشون می توانند قالب پرینت رو توسعه بدن. یعنی بهش کادر بدن یا هر چیز دیگه...

+ دوستانی که از "قالب پرینت" استفاده می کنند و می خواهند در موقعیت های قالب ماژول قرار بدن ، توجه داشته باشن که بهتره عرض ها رو براساس درصد در نظر بگیرند ، چون هر عرضی که شما تنظیم کنید ، آخر در موقع پرینت و کاغذ A4 ممکنه تغییر کنه ولی تجربه من نشون داده عرض هایی که براساس درصد هستند بهتر جواب میدن.

+ پیشنهاد می کنم یه نیگاهی به این صفحه بندازید.

این صفحه رو قبلا(چند سال پیش) من به وسیله asp نوشتم ولی الگوی چاپ در قالب بالا مثل همین صفحه است.

موفق باشید و سربلند

یا علی

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز و ممنون بابت راهنمایی جامع و اساسی

فرمودید باید قالبی رو دانلود کنم ولی متاسقانه لینکی نبود .

باز ممنون

لینک به ارسال

با سلام و تشکر .

برادر ستار عزیز ، سایت را به یک جایی برسونم حتما مزاحم شما میشم .... ممنون .

در خصوص نیوزیاب باید عرض کنم که نمی دونم چه ماژولی رو باید کجا بگذارم

الان یک عکس می گذارم و ضمن اینکه دوستان نیز می تونند قبول زحمت کنند و سری به اینجا بزنند .

و اما سوالات :

از چه ماژول هایی باید استفاده کنم : در سمت midle از منوساز استقاده کردم ولی منوساز گویا کادر نداره .

از ماژول گلوبال برای نمایش خبر استفاده کردم ولی الگوی فعلی زیاد جالب نیست به خصوص نام نویسنده .

در نمایش اخبار استاندارد که زیر گلوبال است هر دفعه باید تنظیمات اندازه عکس اعمال بشه .

در midle و زیر منوساز ، یک منو ساخته ام و از خبرخوان حرفه ای برای نمایش خبرهای سایت سما و شهر استفاده کرده ام که اتفاقا سما rss نداره و از سایت های کمکی استفاده کرده ام سوال اینکه چه کنم خبر در داخل لیست نباشه و مستقیم توی اون باکس بره و دوم اینکه چه کنم که هر صفحه ای ارجاع میخوره ، لوگو . یا نشانه ای از سایت ما هم ادن صفحه داشته شه ، مثل قطره

[align=center]<a  href=download.php?imgf=13143898361.jpg' alt='

ضمنا یادم رفت که بگم ، اون نام سایت که زیر گلوبال ( اسکرولر ) است رو چطور مخفی کنم ، به نظر نباشه بهتره .....

( با علامت * مشخص شده )

لینک به ارسال

از چه ماژول هایی باید استفاده کنم : در سمت midle از منوساز استقاده کردم ولی منوساز گویا کادر نداره .

از ماژول گلوبال برای نمایش خبر استفاده کردم ولی الگوی فعلی زیاد جالب نیست به خصوص نام نویسنده .

دوست عزیز

در باب راه اندازی سایت خبری با جوملا و گلوبال نیوز در تاپیک پارسا گلوبال نیوز توضیحات مفصلی دادم، ضمن اینکه در همان تاپیک استایل های متنوعی برای گلوبال نیوز معرفی شده. نتیجه ی کار رو در هنر ایرانی ببینید. البته فعلا در فایرفاکس

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...