رفتن به مطلب
hamid80

مشکل در نصب کامپونت پلاگین مازول در جوملا

پست های پیشنهاد شده

سلام من می خواهم در جوملا یک ماژول یا کامپونت یا پلاگین یا قالب نصب کنم این اروری که در عکس می ده را نشان می ده دوستان ممنون می شوم راهنمایی بکندد این خطا به خاطر چی هست

zhwqduqgfwn96gw3rmut.jpg

http://www.pic.iran-forum.ir/images/zhwqduqgfwn96gw3rmut.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

منظورتان این هست

1- امکان داره فایل شما پوشه تو پوشه شده باشه ، یعنی برای نصب اول باید پوشه رو از حالت فشرده خارج کنید و بعد فایل داخل بسته رو نصب کنید

2- امکان داره فایل شما با جوملا سازگار نباشه و فایل XML وجود نداشته باشه

3- امکان داره فایل XML تکرار شده باشه

4- در بعضی از مواقع که به علت ناقض بودن فارسی سازی یا عدم فارسی سازی درست

5- امکان داره فایل شما برای نسخه های قدیمی جوملا باشه و حتی با فعال بودن پلاگین ارث بری هم نصب نشه

6- پسوند فایل فشرده رو هم چک کنید که درست باشه ZIP,Tar و ... )پسوند RAR رو نمیشه نصب کرد )

7- .....

خوب حالا بریم سراغ خطای معروف عدم جابجایی و نصب نشدن الحاقات ، این نکات رو در نظر بگیرید :

1- دسترسی پوشه ها رو چک کنید که قابل نوشتن باشن ، برای چک کردن میتونید تو منو "راهنما" از مدیریت جوملا، گزینه "اطلاعات سیستم" رو بزنید و از تب "سطح دسترسی فهرست" دسترسی پوشه ها رو ببینید و در صورت لزوم می تونید از سی پنل پرمیشن های پشه ها رو عوض و 777 کنید و دوباره چک کنید که تمام پوشه ها قابل نوشتن باشن و تو تنظیمات اصلی چک کنید که FTP روی خیر باشه.

خطا در جابجایی فایل - فایل XML را نمیتواند بیابد

2- مسیر پوشه کش ، TMP رو چک کنید تو فایل CONFIG ، مثل var $log_path = 'C:\\wamp\\www\\joomla\\logs'; و

var $tmp_path = 'C:\\wamp\\www\\joomla\\tmp';

من از ومپ سرور استفاده می کنم و تو پوشه joomla نصب کردم.

وقتی در سرور جوملا را نصب میکنید مسیر پوشه tmp باید درست باشد در غیر اینصورت فایل به سرور منتقل نمیشود . تصویر نمایانگر 2 مسیر مهم برای این مورد است

خطا در جابجایی فایل - فایل XML را نمیتواند بیابد

در صورتی که تا بحال نتیجه نگرفته اید سایر مراحل را دنبال کنید

3- تو تنظیمات اصلی FTP رو بله کنید و تنظیماتشو انجام بدید

فعال بودن FTP = بله

هاست FTP = اسم سایت مثلا Yahoo.com

پورت FTP = 21

نام کاربری FTP = نام کاربری که برای ورود به سی پنل استفاده می کنید

رمز عبور FTP = رمز ورود به سی پنل

ریشه FTP = اگر ادرس در سی پنل و در ریشه هست = public_html

البته بهتره گزینه آخر رو تنظیم نکیند ، چون خود سیستم به صورت اتوماتیک پیدا می کنه

4- تو فایل CONFIG چک کنید که اطلاعات FTP درست وارد شده و var $ftp_enable برابر 1 باشد و اطلاعات درست باشد

درج مشخصات FTP در فایل config.php برای شما مشکل امنیتی ایجاد میکند لذا تا زمانی که مجبور نیستید این کار را انجام ندهید

5- فایل CONFIG رو از روت جوملا دانلود کنید و اون رو از هاست پاک کنید ، تو سیستم چک کنید و دوباره آپلود کنید

6- در مواقعی که FTP روی خیر یعنی غیر فعال است از طریق فایل Config یک بار اون رو فعال کنید و البته با دانلود و اپلود مجدد و بعد تو تنظیمات اصلی دوباره اون رو غیر فعال کنید !!

7- در بعضی از مواقع سیستم پلاگین ارث بری رو فعال کنید.

این ها دلایل عمومی بود که باعث میگردد یک افزونه روی جوملا نصب نگردد

باور کنید الان پنج ماه هست در گیر نصب پلاگین یا ماژول در سایتم هستم موفق نشدم درستش کنم

لینک به ارسال

دوستان ایشان کلاً نمی توانند اینها را نصب کنند ببین دوست عزیز شما اول بگو سایت را خودتون راه اندازی کردید یا کسی دیگری پوشه نصب شما بسته است با راه انداز تماس بگیرید براتون درست کنند

لینک به ارسال

با سلام

در انجمن جستجو کردید!؟ همانطور که جناب گنجی اشاره کردند پیرامون مشکل عدم نصب افزونه ها خیلی در انجمن بحث شده که احتمال زیاد با جستجو مشکلتون حل می شه...

بعنوان مثال بسته به نوع کنترل پنل هاستتون ممکنه بعنوان مثال مسیر tmp و logs اشتباه داده باشید یا...

کنترل پنل هاستتون چیست!؟

سلامت باشید

لینک به ارسال

با سلام من خودم سایتم را نصب کردم ومشکلی نداشتم تا زمانی که تغییر هاست دادم الان از وقتی هاست خودم را عوض کردم به مشکل برخوردم و نمی توانم هیچ افزونه نصب کنم من چند تا لینک را گشتم ولی اگر شما در این مورد در انجمن بحث کردین یا گفتگو خاصی مد نظرتان هست لینک اون را بگین تا باز بررسی کنم به ببینم مشکلم حل می شه با تشکر یا اگر یکی از دوستان مدیریت انجمن این زحمت را می کشه من یوزر و پسورد سایت در اختیارش قرار بدم تا خودش بررسی کند با تشکر

لنوکسی هست پنلش ولی سی پنل نیست

لینک به ارسال

فکر کنم منظورتون پلسک هست. به نظر من با مدیر هاست تماس بگیرید مشکلتون را بگید بهتره چون مشابه این قبلا برای من هم پیش اومده بود و مشکل از هاست بود.

لینک به ارسال

نه پنلم لینوکسی هست با مدید هاست ارتباط برقرار کردم روش کار کرد گفت مشک ل از نسخه جوملا هست حالا راست و دروغش نمی دانم کار کرد یا نه الان می خواهم به ببینم اگر نمی شه درستش کرد از نو جوملا را نصب کنم

لینک به ارسال

اگر یکبار فایلهای جوملا را روش اکسترکت کنید و پوشه installation را حذف کنید فکر کنم بهتر باشه، البته اگر مطالب روی سایت دارید و روی سایتتون کار کردید. ولی اگر نمی خواهید به نظر من نسخه مامبولرن را از نو دانلود کنید و نصبش کنید، ان شاء ا.. که حل میشه

لینک به ارسال

اتفاقا جوملا نسخه مالبرن هست و جوملام اب دیت کردم الان 1.5.23 هست ولی باز ارور زیر می ده اگر در این مشکل قبل در این انجمن بحث شده چند تا لینکش را معرفی کنید به ببینم دوستان چی کار کردن برای رفع این مشکل شاید دقیق کارهای که باید انجام می دادم ندادم

لینک به ارسال

با سلام

در صورت امکان اطلاعات کنترل پنل هاست + کنترل پنل ادمین سایت + لینک این تاپیک رو برام پیام خصوصی کنید بررسی کنم...

سلامت باشید

لینک به ارسال

با سلام

مشکل بررسی و مرتفع شد..

همانطور که عرض کردم بسته به نوع کنترل پنل هاست مسیر پوشه های tmp و logs فرق می کنه و در مورد شما این قضیه صدق می کرد...

نوع کنترل پنل شما eXtend هست که مسیر 2 پوشه فوق در تنظیمات کلی سربرگ های: سرور و سیستم (یا فایل configuration.php ) به صورت زیر باید باشه:

/home/sites/نام کاربری هاستتون/public_html/logs

/home/sites/نام کاربری هاستتون/public_html/tmp

سلامت باشید

لینک به ارسال

واقعا مرسی باور کنید 5 تا 6 ماه هم بیشتر بود که در گیر این مشکل بودم براتون ارزوی موفقیت می کنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...