رفتن به مطلب
madadii

نصب جوملا تحت شبکه

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان . من میخواهم جوملا را در یک سیستم نصب کنم و سیستمهای دیگر شبکه بتوانند بر روی جوملا کار کنند .

مثلا من خودم قبلا این کا را کرده بودم به این صورت که 4 تا کامپیوتر رو با هاب سوئیچ شبکه کرده بودم و جوملا را در یک سیستم نصب کرده بودم و پوششه htdocs در آپاچی وب سرور را شر کرده بودم و دیگر کلاینتها با وارد کردن آی پی سیستمی که جوملا توش نصب بود ( البته تو خود سیستمهای کلاینتها هم ومپ سرور نصب بود ) میتونستن وارد سیتم جوملا بشن و ازش استفاده کنند . ولی الان نمی دونم باید چیکار کنم . قاطی کردم .

مثل این که جوملا رو تو هاست آپلود کرده و چند نفر همزمان توش وارد شدن .

دوستان اگه می تونند نحوه ی دقیق این کار را بگویند . :thankyou:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

فکر می کنم قبلا در انجمن در این مورد بحث شده... لطفا ابتدا جستجو کنید و اگر به نتیجه نرسیدید در همینجا پیگیر باشید...

موفق باشید

لینک به ارسال

دوست عزيز

همونطور كه آقاي فرحزاديان گفتن قبلا مفصل بحث شده

اين كاري كه شما انجام داده بوديد كاملا اشتباهه و چون براي ارتباط با سايت جوملايي موارد ديگري رو درگير ميكنه كه غير ضروريه

فقط بطور خلاصه

يا بايد روي يكي از سيستم ها Apach and php ana Mysql نصب كنيد و جوملا رو توي اون نصب كنيد و بقيه با ايپي دسترسي دارند بدون نياز به شر كردن پوشه و ....

راه اسونتر هم هست كه نياز به نصب و كانفيگ تك تك اين نرمافزارها نباشه و اون استفاده از وب سرور هاي مثل ومپ هست اما نكته اينجاست كه دسترسي به وب سرور ومپ يا ... از سيستم ديگه يه راحتي امكانپذير نيست يعني نميشه از بيرون به فايلهاي درون وب سرور ومپ رو فراخواني كرد مگر بعضي از اين وب سرور ها كه اين خصوصيت رو دارن مثل : WOS

شما بهتره بجاي ومپ از نرمافزار WOS استفاده كني و در تنظيماتش گزينه اي هست كه با تنظيم اون ميتونيد اجازه دسترسي به بقيه سيستم ها براي فراخواني اون رو بديد كه با ايپي يا نام سيستم در شبكه انجام ميشه

موفق باشيد

لینک به ارسال

دوست عزيز

همونطور كه آقاي فرحزاديان گفتن قبلا مفصل بحث شده

اين كاري كه شما انجام داده بوديد كاملا اشتباهه و چون براي ارتباط با سايت جوملايي موارد ديگري رو درگير ميكنه كه غير ضروريه

فقط بطور خلاصه

يا بايد روي يكي از سيستم ها Apach and php ana Mysql نصب كنيد و جوملا رو توي اون نصب كنيد و بقيه با ايپي دسترسي دارند بدون نياز به شر كردن پوشه و ....

راه اسونتر هم هست كه نياز به نصب و كانفيگ تك تك اين نرمافزارها نباشه و اون استفاده از وب سرور هاي مثل ومپ هست اما نكته اينجاست كه دسترسي به وب سرور ومپ يا ... از سيستم ديگه يه راحتي امكانپذير نيست يعني نميشه از بيرون به فايلهاي درون وب سرور ومپ رو فراخواني كرد مگر بعضي از اين وب سرور ها كه اين خصوصيت رو دارن مثل : WOS

شما بهتره بجاي ومپ از نرمافزار WOS استفاده كني و در تنظيماتش گزينه اي هست كه با تنظيم اون ميتونيد اجازه دسترسي به بقيه سيستم ها براي فراخواني اون رو بديد كه با ايپي يا نام سيستم در شبكه انجام ميشه

موفق باشيد

البته خودم پیدا کردم و ممنون از جواب دوستان .

اتفاقن با ومپ راحتره و به این صورت که ومپ رو تو یک سیستم نصب و مجوملا رو هم نصب می کنیم و در در این قسمت ومپ

C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.11\conf

فایل httpd.conf

را با نت پد باز و در خط 234 عبارت

Allow from 127.0.0.1

را به

Allow from all

تبدیل میکنیم و بقیه کلاینتها به راحتی میتونن با دادن آی پی سیستمی که توش جوملا نصبه وارد جوملا بشن . :D

لینک به ارسال

دوست عزيز

بله به اين صورت هم امكانپذيره

اما شما در پست اول گفته بوديد كه پوشه htdocs رو شر كرديد و من بخاطر همين گفتم از يه نرمافزار ديگه استفاده كنيد

و پوششه htdocs در آپاچی وب سرور را شر کرده بودم و دیگر کلاینتها با وارد کردن آی پی سیستمی که جوملا توش نصب بود ( البته تو خود سیستمهای کلاینتها هم ومپ سرور نصب بود ) میتونستن وارد سیتم جوملا بشن و ازش استفاده کنند .

thankyou:

در ضمن نرم افزارهايي كه وب سرور مجازي ايجاد ميكنن توان پاسخگويي به ترافيك بالا رو ندارن كه بهتره نرم افزارها تك تك نصب و كانفيگ بشه مگر اينكه براي سه يا چهار تا سيستم بيشتر نخوايد استفاده كنيد

موفق باشيد

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

فکر می کنم قبلا در انجمن در این مورد بحث شده... لطفا ابتدا جستجو کنید و اگر به نتیجه نرسیدید در همینجا پیگیر باشید...

موفق باشید

سلام میشه تاپیکهایی که در مورد این موضوع صحبت شده رو معرفی کنید 

خیلی نیاز دارم جستجو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...