رفتن به مطلب
دفاعی

نمایش خواص CSS3 در IE 6 و 7 و 8

پست های پیشنهاد شده

[align=CENTER]logo.png

[align=RIGHT]

[align=RIGHT]CSS3 خواصی دارد که کار طراحی وب سایت رو خیلی ساده میکنه و خروجی کار خیلی تمیزتر در میاد. مثلا خواص border-radius برای گرد کردن گوشه های باکس‌ها باعث میشه تا دیگه نیازی به استفاده از عکس برای گوشه های گرد باکس‌ها و منوها نباشد. اما مشکلی که وجود دارد این است که مرورگرهای اینترنت اکسپلورر 6 و 7 و 8 از سی اس اس نسخه 3 پشتیبانی نمی کنند و متاسفانه 50 درصد کاربران سایت های فارسی زبان، از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده میکنند.

اجرای CSS3 در مرورگرهای IE6 , 7 , 8

یک سایت بنام CSS3pie وجود داره که یک فایل htc برای مرورگر اینترنت اکسپلورر طراحی کرده و یه جورایی مرورگر IE رو مجبور می کنه که برخی از خواص پر استفاده ی CSS 3 رو نمایش بده. برای دریافت این فایل و آموزش نحوه ی استفاده ی این فایل به www.css3pie.com مراجعه کنید.

[/align]

با استفاده از این کامپوننت، خاصیت های border-radius و box-shadow و linear-gradiant در مرورگر IE فعال می شوند.

[align=RIGHT]نکته : هنگام استفاده از این کامپوننت ، خطی که behavior را شامل می شود باید در آخرین خط تعریف خواص سی اس اس های یک کلاس نوشته شود. همچنین اگر فایل css و فایل htc در یک پوشه هستند یادتون باشه که اون اسلش قبل از pie.htc را حتما حذف کنید.

یک فایل htc یک نوع کامپوننت اچ‌تی‌ام‌ال است که شامل کدها و اسکریپت های Dynamic html است و معمولا برای تغییر دادن رفتار مرورگر اینترنت اکسپلورر از آنها استفاده میشود. فایل های htc در مرورگر IE5 به بالا کار میکنند و با استفاده از خواص htc است که میتوان مرورگر اینترنت اکسپلورر را مجبور کرد که گوشه های گرد را نمایش دهد.[/align]

منبع : ماکرومدیا ایکس

[align=RIGHT]موفق باشید

[/align]

[/align][/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ممنون از مطلب شما

ولی این رو هم در نظر بگیرید که این کامپوننت سرعت لود رو پایین میاره

چون مرورگر باید این فایل رو لود کنه، که این فایل هم حجم کمی نداره و حدود 100 کیلو حجم داره!

ولی مرورگرهایی ساپورت میکنه نیازی به لود این فایل ندارن

باید استفاده از مرورگر ie تحریم بشه!:D

در پناه حق...

لینک به ارسال

با سلام .. دوستان من چرا تحریم؟

این فایل رو مایکروسافت نوشته و میتونید از سایت مایکروسافت دریافت کنید .

این فایل برای ie9 و گاهی 8 پاسخگوست ... و به این شکل نیست که اگر آپلود کنید مشکل حل بشه . شما باید ه-ک های اکسپلورر را از سایت مایکروسافت دریافت کنید برای css3 سپس این فایل رو آپ کنید و اول در template.css قرار بدید .. باید لینک بدید در css تا بخونه ... بدون اون ه-ک ها امکانش نیست .. سرعت لود رو اصلا پایین نمیاره و تاثیر نداره ... فرض کنید شما یک صفحه php ( که سنگینتر از سی اس اس هست ) ساختید و در صفحه خودتون include میکنید . حالا همین کار رو با css میکنید و صفحه htc رو ایمپورت میکنید ... تغییری ایجاد نمیکنه دوستان ....

موفق باشید . یا علی

لینک به ارسال

با سلام

نیما جان ه-ک ها هم مشکلات مخصوص خودشونو دارند !

به نظر من هم اگه بشه کاری کرد که مردم این IE رو تحریم کننده خدایش طراحی یه حال دیگه ی پیدا میکنه !

- دیگه فکر این نیستی که از این دستور استفاده کنم -نکنم...!

درضمن تو ایران هنوز ie7 تش جا نیوفتاده شما میگید ie8-ie9...

حالا فقط مثله ie8-9 بود یه چیزی ولی مجبوریم طرح حرحهامونو با ie6 هم سازگار کنیم

یا حق

لینک به ارسال

بله سعید جان . من میگم htc برای IE9 گاهی 8 هست ..

اما باید بگریدم .. این همه سایت هستند که بدون مشکل روی IE نمایش دارند ... راه های جالبی وجود داره .. فقط IE نیست .. chrome هم مشکل داره . در اصل این ها باید خودشون رو به روز کنند . نه اینکه ما سلیقه مردم رو بخوایم تغییر بدیم ... میتونیم با یک کد جاوا سایت رو در برابر IE بن کنیم .. اما کار بیهوده ای هست ... چون کاربر به خاطر یه بازدید از سایت نمیاد یه fiefox دانلود کنه ... میره سایت های مشابه رو میبینی و کارش راه میفته ... درست میگم؟

لینک به ارسال

با سلام

من نگفتم ما ie رو تحریم کنیم گفتم " اگه بشه کاری کرد که مردم این IE رو تحریم کنند" یعنی با میل خود مرورگرشونو انتخاب کنند ولی این انتخاب ie نباشه ! ...

منم نگفتم که سایت ها بدون مشکل نمیان بالا ولی بعضی از این سایت ها که میبینید به این خشگلی میان بالا تو ie پدر طراحشونو در آوردن ... مثلاینه ! نه اون! ;)

در ضمن این دور از انصافه که شما مشکلات کروم رو با مشکلات ie مقایسه کنید . ! این کجا و آن کجا! / بله حتی خود FF هم در بعضی موارد مشکل داره .... ولی این ک...

یا حق

لینک به ارسال

من با جناب شمسی موافقم

دنیا داره به سمتی پیش میره که همه چیز آسون میشه

این نظم نوین جهانی که داره پدر ملت رو در میاره کاش اینجا اجرا میشد

واسه تیم بزرگی مثل مایکروسافت کاری نداره IE رو سازگار کنه اما نمیخواد

خیلی خود خواهانه برخورد میکنه

فقط به فکر سود بیشتر نه رضایت مشتری

این همه طراح وب تو دنیا باید به خاطر تفکرات این گروه عذاب بکشن که چی بشه

آقا دوست نداره به خودش زحمت بده

مایکروسافت که IE رو مجانی گذاشته رو ویندوزش

این همه کپی برداری هم از firefox و opera کرده

لا اقل یه مرورگر متن باز و سازگار بسازه و بذاره رو ویندوز تا خیال همه راحت بشه

css یه استاندارد جهانیه من نمی فهمم مایکروسافت چرا انقد خودخواهه

به امید روزی که اتفاقی که برای netscape افتاد واسه IE هم بیافته

خدانگهدار

مثلا ببینید یه افزونه واسه فایرفاکس هست که سایت هایی که با IE سازگارند رو در محیط داخلی فایرفاکس باز می کنه

اسمش فک کنم IE tab بود

خوب مایکروسافت هم همین کارو کنه

شبیه اون چیز مسخره ای که جلوی نوار ادرس میذاره که میگه این سایت سازگار نیست

که با کلیک روی اون در حالت compatible باز همون جوری نمایش میده

یه امکان درست و حسابی بذاره که اگه سایتی باهاش سازگار نیست

تو یه حالت دیگه درست نمایش داده بشه

لینک به ارسال

سلام

برای نمایش CS33 در IE ها یه راه آسون وجود داره :x (25):

در این روش استفاده از ه-ک به اون نحوی که مطرح هست لازم نیست . انشا الله وقت کنم آموزشش را مینویسم

لینک به ارسال

سلام

برادر من جناب "امیررضاتهرانی" یا یه چیزی رو نگو یا اگه میگی عمل کن!

بلدم میگم و.. اگه وقت شد و ..این تعارف ها رو بذار کنار ، مردونه بگو چیکارکنیم.

این پست رو شما برج 4 سال 90 گذاشتید..آیا هنوز وقت نکردید آموزش بذارید؟!!(حتما یادتون رفته) :001:

به هر حال ممنون میشم اگه آموزش را بنویسید:toyou:

لینک به ارسال

به نظر من اصلا نیازی نیست نگران سازگاری سایتمون با مروگر ie یا چیز دیگه باشیم!

هر کسی که سایتی میزنه 100% اگاهی داره که مخاطبان سایتش چه کسانی هستن!

99/9% کسایی که از ie6 استفاده میکنن خوب افراد مبتدی در نت هستند...

(و دلیلشم اینه که روی ویندوز های سرویس بک2و2001 ie6 نصب هست...)

و فردی که چندین مدت در دنیای اینترنت کار کرده باشه خودش متوجه میشه فرق ها روو سریع اقدام به ارتقاع مرورگر خود میکنه...

به عنوان مثال میگم من یه سایتی دارم که واسه دوستام و رفیقام تقریبا ساختم ...و اونها هیچ گونه اطلاعات خاصی از دنیای نت ندارند

پس 100% باید سایت رو تحت عنوان مرورگر ie بیارم بالا........

سایت جومینا میدونه مخاطبانش افرادی هستن که خودشون دارای سایت هستن پس نیازی نیست نگران سازگاری اون با ie6 باشه...

چون افراد که سایت دارن به نتیجه رسیدن ie....:x (7):

لینک به ارسال

و ما همچنان منتظریم که آقای تهرانی وقت کنن

اگر ما توی این فاصله طرح عوض کردن خانه به خانه اینترنت اکسپلورر 6 رو انجام داده بودیم احتمالا الان دیگه آخراش بود

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...