رفتن به مطلب
amir23

تغيير ويژگي هاي يك قالب

پست های پیشنهاد شده

با سلام.

من جوملا1.6.3 رو نصب كردم و تقريبا يك وب سايت طراحي كردم و الان فقط مونده يك قالب مناسب براش بذارم. ده ها قالب دانلود كردم اما هيچ كدوم از ويژگي هاشون رو نميتونم عوض كنم. مثلا نميتونم حتي يك تصوير رو تغيير بدم. تو Edit Main page template و تو Edit css/styles.css هم كد ها رو تغيير ميدم اما هيچ فرقي نميكنه!!! حتي تمام كد ها رو هم پاك كردم اما سايت بدون هيچ مشكلي بالا مياد!!!!

رفتم كه تصاوير رو از سورسشون تغيير بدم... راست كليك كردم رو يك تصوير كه propertiese رو بخونم و برم اونجا تصاوير رو عوض كنم. آدرسش اين بود: http://localhost/joomla100/templates/beez5/images/fruits.jpg

توجه كنيد كه من از نرم افزار XAMPP استفاده ميكنم و جوملا رو تو يك فولدر كه اسمش رو joomla100 گذاشتم كپي كردم.

حالا مشكل اينجاست كه آدرس اين تصوير رو هيچ جايي تو كامپيوترم پيدا نميكنم. تنها جايي كه سايتم، قالب ها و ساير ويژگي ها ريخته شده اين آدرس هست:

D:\xampp\htdocs\joomla100\templates\beez5\images كه اين تصوير روي كامپيوتر من فقط همين جاست. هرچي هم اينجا عكس ها رو تغيير ميدم قالب هيچ تغييري نميكنه. انگار كه اصلا سورسش اينجا نيست!!! چيكار كنم؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام.

حتي تمام كد ها رو هم پاك كردم اما سايت بدون هيچ مشكلي بالا مياد!!!!

این که نمیشه

احتمالا مرورگر شما از کش قبلی استفاده میکنه که سایتو بالا میاره

و اینکه عکس ها رو تغییر میدی و باز همون عکسای قبلی میمونه بازم کش مرورگرتونه

کش رو خالی کنید احتمالا درست میشه

:1:

لینک به ارسال

من كش رو آخر هر تغييري هي پاك كردم، درست شد!!! براي كد ها هم اول تو word كد مينويسم و بعد كد قبلي رو از تو جوملا كامل پاك ميكنم و كدهاي خودم رو ميذارم. خيلي طول ميكشه اما جواب ميده.

لینک به ارسال

با كمك شما مشكل قبلي من حل شد. اما هنوز يك سوال برام باقي مونده...

من از لوكال هاست XAMPP استفاده ميكنم. وقتي كه كد ها رو عوض ميكنم ميتونم مثلا فلان تصوير رو از قالب حذف يا تغيير بدم. اما حالا يك سوال باقي مونده:

اين تصاوير رو من از توي فايلي كه سورس joomla هست پاك ميكنم ولي اگر كدها رو عوض نكنم باز هم همون عكس پاك شده بدون مشكلي بالا مياد. جوملا اطلاعاتش رو از كجا ميخونه؟؟

مثلا تصوير fruits رو روي سايت راست كليك ميكنم كه آدرسش رو اين نشون ميده: http://localhost/joomla100/templates/beez5/images/fruits.jpg

تنها جايي كه اين عكس روي كامپيوترم هست آدرس زيره كه اون رو از اينجا پاك كردم.

:D:\xampp\htdocs\joomla100\templates\beez5\images

كش رو هم پاك كردم اما هنوز عكس بالا مياد. حالا سوال من اينه كه جوملا فايلهاش رو از كجا ميخونه؟؟

شرمنده آدرس عكس روي كامپيوترم اينه، اشتباها تو پست قبلي سر خندون نشون داده شد!!!

D:\xampp\htdocs\joomla100\templates\beez5\images

لینک به ارسال

در قسمت ابزار ها یبار پاکسازی ذخیره ساز ها رو بزن

یبار هم چک کلی بزن

بعد ببین تغیر نمیکنه؟

:thankyou:

لینک به ارسال

راستش من ميرم تو site / maintenance / clear cache راستش ديگه نميدونم اين كدوم رو پاك ميكنه.

به فارسي هم ميشه: وب سايت / تعميرات / پاكسازي كش!!!!

در قسمت ابزار ها یبار پاکسازی ذخیره ساز ها رو بزن

یبار هم چک کلی بزن

بعد ببین تغیر نمیکنه؟

ممنون دوست عزيز از پاسخ شما. راستش من كنترل پنلم انگليسيه و جوملا 1.6.3 رو دارم. چيزي به اسم tools يا ابزارها تا حالا نديدم. اگه منظورتون همون پاك كردن كش هست اون كار رو هم كردم اما بازم تا كد ها رو عوض نكنم عكسي تغيير نميكنه. نميتونم باز هم تصاوير رو از توي D:\xampp\htdocs\joomla100\templates\beez5\images تغييري بدم.

لینک به ارسال

دوست عزیز شما

اولین مورد باید درنظر بگیرید کش مرورگر هست

شما باید کش مرورگر رو پاک کنید، برای اینکار ctrl+f5 رو بزنید

مرحله دوم اگه درست نشد

شما باید به این مسیر برید:

tools برید

و این موارد را اجرا کنید

global check-in و clean cache و purge expire cache

در پناه حق...

لینک به ارسال

امير حسين عزيز، ممنون از راهنمايي شما. راستش من از opera استفاده ميكردم كه ctrl F5 توش كار نميكرد( راستش نميدونم چطور كش opera رو پاك كنم). با IE كه سايت رو باز كردم و عكس ها رو تغيير دادم و كش رو پاك كردم همه چيز درست شد:shy:. از شما و حامد عزيز به خاطر زماني كه براي پاسخ به پرسش هاي من صرف كرديد بسيار ممنونم.

لینک به ارسال

راستش نميدونم چطور كش opera رو پاك كنم).

سلام امیر جان

فکر کنم اینطوری بتونی کش اپرا رو پاک کنی:

tools >> delet private data >> delete

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...