رفتن به مطلب
niko

اضافه کردن دکمه +۱ گوگل در جوملا

پست های پیشنهاد شده

به تازگی گوگل امکان استفاده از دکمه گوگل +۱ به وبمسترها برای استفاده در سایت خود داده است. برای اضافه کردن دکمه +۱ گوگل به سایت خود که توسط سیستم مدیریت محتوای جوملا ( Joomla ) آن را ساخته اید کافیست در قالب سایت جوملایی خود تغییرات جزئی انجام دهید تا تمامی بازدید کنندگان شما بتوانند به راحتی مطالب سایت شما را با دیگر دوستان خود در موتور جستجوگر گوگل به اشتراک بگذارند و این امکان باعث افزایش بازدید سایت شما و محبوب تر شدن سایت شما می شود. در این مطلب به چگونگی انجام این کار می پردازیم.

گوگل +۱ چیست و چرا باید به سایت جوملا خود آن را اضافه کنم ؟

دکمه گوگل +۱ ( Google +1 button ) یکی از امکانات جدید گوگل است که در آن کاربران اینترنتی می توانند صفحات مورد علاقه خود را با دیگر مخاطبان ، دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند. به این صورت که اگر شما بر روی دکمه +۱ یک صفحه کلیک بکند و دوست شما در گوگل جستجویی مرتبط با مطلب آن صفحه انجام دهد در نتایج نمایش داده به او اطلاع داده می شود که این صفحه توسط شما مطلب خوبی ارزیابی شده است و به او پیشنهاد می کنید که آن صفحه را بخواند و با توجه به افزایش احتمال نمایش صفحات +۱ شده توسط افراد در صفحات اول نتایج موتور جستجوگر گوگل ( SERP ) این امکان گوگل از لحاظ بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر ( SEO ) و افزایش بازدید یک صفحه خیلی مهم است و وبمستر ها می توانند از این امکان به خوبی استفاده کنند.

چگونگه دکمه گوگل +۱ به سایت جوملا خود اضافه کنم ؟

برای اضافه کردن دکمه +۱ گوگل به صفحات سایت خود که با سیستم مدیریت محتوای رایگان جملا آن را ایجاد کرده اید کافیست دو مرحله زیر را انجام دهید تا دکمه گوگل +۱ در صفحات سایت شما نمایش داده شود.

۱. اضافه کردن فراخوان جاوا اسکریپت به قالب خود : در این مرحله شما باید کد زیر را به قسمت سرآیند ( Head ) قالب خود اضافه کنید. برای اینکار کافیست فایل index.php که در آدرس ( /templates/YourTemplate/ ) می توانید آن را پیدا کنید باز کنید و کد زیر را قبل از بسته شده سرآیند صفحه خود ( قبل از کد ) کپی کنید و فایل مورد نظر را ذخیره کنید.

[align=LEFT]

[/align]

2. اضافه کردن کد نمایش دکمه گوگل +۱ : بعد از انجام مرحله یک شما می توانید در هر جای قالب خود کد زیر را کپی کنید و در همانجا در هنگام نمایش صفحات شما دکمه گوگل+۱ نمایش داده می شود. اما برای اینکه این دکمه فقط در صفحات مطالب نوشته شده توسط ما نمایش پیدا کند می توانید فایل default.php که معمولا در شاخه ( /templates/YOURTEMPLATE/html/com_content/article/ ) قرار دارد ویرایش بکنید و کد زیر را در جای مورد نظر خود مثلاً در پایین مطالب درج کنید.

[align=LEFT]

منبع:تورتک[/align]

منبع:تورتک

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2. اضافه کردن کد نمایش دکمه گوگل +۱ : بعد از انجام مرحله یک شما می توانید در هر جای قالب خود کد زیر را کپی کنید و در همانجا در هنگام نمایش صفحات شما دکمه گوگل+۱ نمایش داده می شود. اما برای اینکه این دکمه فقط در صفحات مطالب نوشته شده توسط ما نمایش پیدا کند می توانید فایل default.php که معمولا در شاخه ( /templates/YOURTEMPLATE/html/com_content/article/ ) قرار دارد ویرایش بکنید و کد زیر را در جای مورد نظر خود مثلاً در پایین مطالب درج کنید.

آقا من مسیر دومی رو نمیتونم پیدا کنم!

لینک به ارسال

با سلام

ابتدا وارد قالب مورد نظر بشید و بعد مسیر زیر رو طی کنید و فایل default.php رو ویرایش کنید:

html/com_content/article

موفق باشید

لینک به ارسال

با تشکر از شما

دوست عزیز پوشه html در تمامی قالب ها موجود نیست

که می تونید این کد را در این مسیر وارد نمایید

component/com_content/article

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

ممنون از آموزش خوبتون و مورد نیاز

دوستان من می خوام بدون نصب ماژول مربوطه با همین کد ها داخل یکی از موقیعت های قالبمکه از ماژول اچ تی ام ال ساده استفاده کردم کنار بقیه آیکن هام مثل آر اس اس ، این رو هم اضافه کنم . بخش اول کد رو به فایل ایندکس اضافه کردم . حالا در ماژولی که عرض کردم میشه کد دوم رو قرار داد تا اونجا کنار بقیه آیکن ها نمایش داده بشه . ممنون میشم کامل راهنمایی کنید . سپاس

لینک به ارسال

سلام

ممنون از آموزش خوبتون و مورد نیاز

دوستان من می خوام بدون نصب ماژول مربوطه با همین کد ها داخل یکی از موقیعت های قالبمکه از ماژول اچ تی ام ال ساده استفاده کردم کنار بقیه آیکن هام مثل آر اس اس ، این رو هم اضافه کنم . بخش اول کد رو به فایل ایندکس اضافه کردم . حالا در ماژولی که عرض کردم میشه کد دوم رو قرار داد تا اونجا کنار بقیه آیکن ها نمایش داده بشه . ممنون میشم کامل راهنمایی کنید . سپاس

بله میشه.

اگر فراخوان جاوا اسکریپت فعال باشه ، این امکان وجود داره.

لینک به ارسال

اگر فراخوان جاوا اسکریپت فعال باشه ؟؟

منظورت رو متوجه نمیشم و میشه توضیح بدید

لینک به ارسال

اگر فراخوان جاوا اسکریپت فعال باشه ؟؟

منظورت رو متوجه نمیشم و میشه توضیح بدید

منظور همون قرار دادن کد زیر قبل از

لینک به ارسال

سلام

کد دوم رو کجای فایلی که باز کردم قرار بدم؟

چه سطری؟

نمی دونم انتهای مطلب که گفتین کجاس.

مرسی

لینک به ارسال

مسیری که من رفتم برای قراردادن گوگل+1 درون مطالب این مسیر بود

components/com_content/views/article/tmpl

لینک به ارسال

این کدی را که دوست عزیزمون niko فرمودن را استفاده کردم

با مرورگرهای کروم ، IE8 ، اپرا مشکلی نداره ولی در مرورگرهای IE7 ، فایرفاکس 3 نمایش داده نمیشه

مشکل از کجاست؟

با تشکر

لینک به ارسال

سلام

من هم مراحلی رو که گفتید رفتم و تمام مسیر ها رو پیدا کردم ولی مرحله دو رو که گفته بودی انتهای مطالب من اون کد رو در آخرین خط فایل مورد نظر قرار دادم و وقتی که سایتم رو رفرش کردم و داخل ادامه مطالب رفتم ارور داد بعد رفتم و اون کد رو پاک کردم و ادامه مطلبم باز شد ولی بدون هیج دکمه گوگلی.

درضمن من روی لوکال کار میکنم. راستی این جاوا اسکریپ که گفتن قضیش چیه؟؟؟

لینک به ارسال

سلام

من هم مراحلی رو که گفتید رفتم و تمام مسیر ها رو پیدا کردم ولی مرحله دو رو که گفته بودی انتهای مطالب من اون کد رو در آخرین خط فایل مورد نظر قرار دادم و وقتی که سایتم رو رفرش کردم و داخل ادامه مطالب رفتم ارور داد بعد رفتم و اون کد رو پاک کردم و ادامه مطلبم باز شد ولی بدون هیج دکمه گوگلی.

درضمن من روی لوکال کار میکنم. راستی این جاوا اسکریپ که گفتن قضیش چیه؟؟؟

اولا که دقت کنید تو اون فایل مربوط وسط دستورای اصلی نذارین کد رو

دوما چون کتابخونه از اینترنت فراخونی میشه باید به اینترنت وصل باشید

سوما جاوا اسکریپت یه زبان اسکریپت نویسی است که باهاش میشه با کاربر تعامل کرد

بیشتر توضیح میخواید تو اینترنت بگردید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...