رفتن به مطلب
i.from_iran

طراحی های جومینا

پست های پیشنهاد شده

سلام

این سوال خیلی جوابش برام مهم هست لطفا تو پاسخ دریغ نکنید! 70 درصد سایتایی که جومینا طراحی کرده از لحاظ رنگبندی اونقدر قوی هست که اگر از نظر موقعیت های قالب هم ضعیف عمل شده بود اون رنگبندی همه اینارو چشم پوشی کرده!

روانشناسی رنگهارو مطالعه کردم اما هیچ جوره نتونستم باز انالیز کنم که چطور مثل جومینا رنگبندی ایجاد کنم!

در مورد رنبگبندی قسمت ها و نوع رنگبندی ها میشه دوستان بحث کنند ؟ مطمئنا این بحث بدرد خیلی ها میخوره

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

یه قانونی میگه وقتی شما به تنهایی فکر میکنی به اندازه یه نفر میتونی فکر کنی اما وقتی دو نفر میکنید میتوانید اندازه 11 نفر کنید

.

به نظرم اگه از چند نفر همزمان نظر بخوای خیلی کمکت میکنه

در ضمن ما ایرانی ها یکی از متنوع طلب آدم های روی زمین هستیم و این کار رو یکم سخت تر میکنه

اگه سایتی داری که بازدید کننده ها مدت زیادی باید در اون بمونن و مطالب رو مطالعه کنند ، نباید از رنگ های تند و خسته کننده برای چشم استفاده بشه

در سایت جومینا اکثرا از رنگ سبز یا آبی استفاده میشه

راستی آقای تهرانی این قالبی که روی سایت جومینا هست، دو ماه نشد که انتشارش بدین؟

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز در طراحی فقط دونستن روانشناسی رنگها مهم نیست بلکه مهمتر این هست که چطوری این رنگ ها رو در کنار هم بهکار ببریم . و ....

و چیز دیگه ی هم که هست اینکه رنگ بندی سایت با موضوعات سایت تغییر پیدا میکنه و ....

و...

---------------------

صبور باشید زمان انتشار اینم مثل قبلی ها فرا میرسه :)

یا حق

لینک به ارسال

نگاه کنید یک واقعیتی اینجا نهفته به نام تجربه یک گرافیست که استفاده از نرم افزار ها و استفاده از ذهن گرافیست هست

انقدر رنگ ها تغییر کرده با طراحی های مختلف که دیگر می دونند چی با چی می یاد و کمی هم اطلاعات عمومی

در مورد اینکه چرا موقعیت بندی ضعیف هست :

بیایید اینجوری فکر کنمی : جومینا یک سایت پزشکی می گیرد و مختص به نیاز همان پزشک موقعیت های را طراحی می کند نه زیاد نه کم ولی یک پکیج که شرکت های مشهور می زنند می یاینند جنبه موضوع رو عمومی می گیرند و موقعیت های زیادی رو طراحی می کنند چون می خواهند در کلوپ هاشون به فروش بره ولی جومینا مختص به همان سایت می زنند منم در موقع اینکه گرافیستم داشت می زد PSD سایتم رو

می گفتم تو ذهنم الان باید 40 تا موقعیت داشته باشیم خدا شاهده رفتیم تو طراحی ساخت PSD دیدیم که کلا 10 تا موقعیت هم بدرد منن

می خورد چون کار من با همین 10 موقعیت انجام می شود و الانم راضی هست این دلیل موقعیت بندی یک قالب می شود بخاطر همین!!!

و حالا سجاد شیخی عزیز رو کاملا نمی دونم ولی بیشتر گرافیست ها اول با کانتنت وسط شروع می کنند به ساخت که اولین رنگ باعث می شه رنگ های دیگری که به روی قالب می یاد زده بشه و بعضی ها از هدر شروع می کنند و پیکره سایت رو با متناسب با هدر سایت می زنند

ولی بازم می گم همه تجربه یک گرافیست هست و دیدین نمونه کار اگر دوست داشتی به من یک پیغام خصوصی بده من چندتا پی اسدی نشون بدم بهت

تشکر شهریار جون

لینک به ارسال

بقول

ecomp.ir عزیز ما ایرانیا تنوع بیشتری داریم و من وقتی با 2 و 3 نفر نشون میدم یک طرح رو خیلی بیشتر گیج میشم!

اقای شمسی اینکه بشه بعضی قسمت هارا چه نوع رنگی گذاشت باید دقیقا چه سبکی ایجاد کرد؟ بنظرم ریز ترین نقاط سایت باعث جذابیت بخشیدن میشه!

شهریار جون الان پیغام فرستادم. مثلا همین سایت برای یک دکتر که گفتید از لحاظ نوع رنگ بندی و... که یک نوع سایت با ایده های ایرانی باشه چطور باید باشه؟ البته از قالبای خارجی میخوا استفاده کنم

:Dموقعیت بدم بهش و ..

لینک به ارسال

با سلام

ببینید اینکه من بیام برای شما رنگ مشخص کنم زیاد جالب نیست ... بله نقاط ریز باعث جذابیت میشن ... ولی بعضی چیز ها هم هستند که از نقاط ریزتر هم مهمتر هستند .!!! (نظر شخصی من)

برای مثال شما همین فروم خودمونو در نظر بگیرید مثلا برای بک گران اصلی از رنگ قرمز استفاده میشد یا رنگ های آبی موجود به رنگ سیاه بودند یا .... دقت کنید ها من نمیگم رنگ قرمز و رنگ سیاه رنگ های خوبی نیستند ولی تو این سایت برای این کارهای که گفتتم مناسب نیستند ...شاید جایی باشه که برعکس این ....

شما باید نسبت به موضوع و مخاطبت رنگ سایت رو طراحی کنی با همون مثال بالا رو در نظر بگیرید منی که روزانه حدودا 5-6 ! ساعت اینجا هستم اگه بک گراند قرمز بود باز هم میتونستم به این آرامی پشت پی سی بشینم ؟‍ چون اینجا سایتی هست که کاربرش نیاز با احساس امنیت و آرامش داره و مدت زیادی رو هم در سات چرخ میزنه پس اون رنگ به هیچ وجه جواب نمیداد ... و ...

وقت کردین بیشتر به سایت های که در مورد رنگ بندی کار میکنند سر بزنید .

* در ضمن همونطوری که شهریار خان هم فرمودند تجربه یه چیزه دیگست و بالتر از علمه !

موفق باشید

یا حق

لینک به ارسال

جوملا به سبک ایرانی ارائه ای از جومینا هست

ببینید دوستان همنشینی رنگها بحث گسترده ای هست

چندین کتاب برای این موضوع هست

پشنهاد من این هست که اول رنگهای سرد و گرم را از هم تفکیک کنید

یعنی در هر قالب یک گروه از رنگها!!!!

خصوصیات روانشناختی رنگها را هم مطالعه نمایید

حالا میرسیم به همنشینی رنگها که این هم باید مطالعه بشه

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

در کنار اساتید منم چند تا مطلب عرض کنم خدمتتون

دوست عزیز شما برای اینکه بتونید توی قضیه رنگ بندی به تجربه برسید باید و باید! طرح ببینید

با این کار حافظه تصویری شما یه ذهنیتی از رنگ بندی و طرح ها پیدا میکنه

و شما وقتی میخوایید کاری رو طراحی کنید این ذهنیات گذشته شما رو کمک میکنه تا طرح جدید ایجاد کنید.

در دنیای طراحی امروز خلاقیت خیلی مهمه یعنی شما طرح جدید باید ایجاد کنید

و این خلاقیت با ترکیب خلاقیت های گذشته با کمی خلاقیت جدید از خودتون بدست میاد.

شما باید در زنگ بندی سایت به کنتراست رنگ ها هم خیلی توجه کنید

یکی از زیبایی های سایت رنگ های فونت هست

شما باید از رنگ هایی استفاده کنید که چشم رو خسته نکنه و کنتراست رنگ فونتتون با پس زمینه طوری باشه

که کاربر نخواد به چشم فشار بیاره برای خوندن متن!

روانشناسی رنگ هم خیلی تاثیر داره روی کاربرا

در ضمن اینو یاتون باشه که مانیتور با چاپ خیلی فرق میکنه

شما در مانیتور خیلی محدودیت دارید

در حالی که اگه به طرح های کارت ویزیت یا چاپ بنر نگاه کنید میبینید که چه تنوع رنگی استفاده میشه

و چقدر دست باز هست برای استفاده از رنگ ها

در آخر شما باید از رنگ های سایت های دیگه الهام بگیرید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

مرسی از همه دوستان بابت راهنماییاشون

این سایتو یه نگاه بندازین ( http://iraniangraphic.com/ ) بنظرم جز بهترین سایتای ایرانی هست که بهترین رنگ بندی رو داره و خودم یه مدت زمان داخلش بودم اما خسته نشد چشام با اینکه درصد اصلی رنگاش مشکیه!

بنظرتون وقتی یه قسمت مثل بک گراند که بیشتر نمای رنگیو داره رنگ میدیم بهتره از همون نوع زنگ داخل قسمت های دیگه استفاده بکنیم یا نه ؟

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز این سایت قالب زیبایی داره

ولی یه نظرم خیلی تیره کار شده

به غیر از بکگراند زمینه مطالب و رنگ مطالب زیاد منو راضی نمیکنه

به این سایت نگاه کنید که از بیشتر رنگ ها با ترکیب خوبی استفاده کرده

http://www.cmsnews.ir/

این سایت کاربر پسندتره به نظر من

من زیاد سایت دیدم ولی این مدل سایت ها بیشتر مورد پسندن.

قالب با پس زمینه مشکی به درد سایت های پربازدید نمیخوره

و بیشتر برای سایت های شرکتی معرفی محصول میخوره که بازدید زیادی ندارن ولی زیبایی دارن.

موفق باشید.

لینک به ارسال

خب الان یک راهنمایی

اگر در بک گراند مثلا از آبی استفاده شد در قسمت های دیگه مثل بعضی جاهای منو و... همین آبی را بکار ببریم خوبه یا بده؟ و اینکه بهتره سایتو با هدر ست کنیم یا هدرو با رنگ بندی سایت؟

لینک به ارسال

با سلام

بله گرافیک و رنگ بندی اولین حرف رو در طراحی یه اسکین میزنه ولی باید به ابزار های استفاده شده

در چیدمان آن هم دقت کرد

به نظرم این سایت ها خوب طراحی شدند

http://region13.tehran.ir/

http://www.eiportal.ir/

http://www.andisheh-samacollege.ir/

http://www.sanatenaft.ir/portal/

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...