رفتن به مطلب
mojtabapordel

افزونه مدیریت پیشرفته ماژول ها (AdvancedModuleManager 1.16.5) - فارسی

پست های پیشنهاد شده

سلام

افزونه ای که می خوام معرفی کنم، یه افزونه بسیار ارزشمند مدیریتیه.

افزونه مدیریت پیشرفته ماژول ها (AdvancedModuleManager)، افزونه ایه متشکل از یک کامپوننت (مدیریتی) و دو پلاگین که همگی با هم نصب میشه و کارش اینه که امکانات بسیار زیادی به بخش مدیریت ماژول های جوملا اضافه می کنه.

در حالت عادی، تو مدیریت ماژول های جوملا، کار زیادی با ماژول ها نمیشه کرد! نهایت این که اون ماژول رو فعال / غیرفعال کنین. به گزینه های منو ها اختصاص بدین، مکان و سطح دسترسیشو تعیین کنین.

اما وقتی این افزونه رو نصب میکنین، مدیریت ماژول ها از این رو به اون رو میشه!

1) وقتی وارد بخش مدیریت ماژول ها میشین، یک آیکن پارامترها به نوار ابزار اضافه میشه که میشه تنظیمات سراسری این افزونه رو انجام داد که خیلی هم مفصله.

2) 2تا قیلطر جدید به فیلترهای انتخاب ماژول ها اضافه میشه. یکی قیلطر براساس سطح دسترسی و یکی هم براساس تخصیص گزینه منو (یعنی مثلا ماژول هایی که فقط به گزینه منوی اخبار از منوی اصلی اختصاص داده شده اند، نمایش داده شود)

3) مرتب کردن ماژول ها بر اساس رنگ!!! تو مدیریت هر ماژول می تونین به اون ماژول یه رنگ خاص اختصاص بدین. مثلا همه ماژول های موقعیت right رو به رنگ نارنجی دربیارین. اینجوری پیدا کردنشون تو لیست ماژول ها خیلی راحت میشه.

4) کنار اسم هر ماژول یه دکمه اضافه میشه که با کلیک کردن روی اون، پنجره تنظیمات ماژول به صورت لایت باکس نمایش داده میشه و نیازی نیست برای تنظیمات اون ماژول به صفحه جدید برین.

اما وقتی وارد تنظیمات ماژول میشین؛

در پنل سمت راست، دوتا آپشن اضافه شده. یکی شرح ماژول که میتونین برای ماژول شرحی رو بنویسین و یکی هم رنگ ماژول که درموردش توضیح دادم.

در پنل سمت چپ، علاوه بر تب های پارامترهای ماژول و پارامترهای پیشرفته، یه تب هم اضافه شده به نام تخصیص ماژول که تنظیمات خیلی جالبی داره. با این تنظیمات میتونین یه مدیریت کامل بر روی نحوه نمایش ماژول و مکان نمایش اون داشته باشین (یعنی اینکه نمایش ماژول به چه قسمت هایی از سایت تخصیص داده بشه) که در اینجا توضیح میدم:

1) گزینه های منو: میتونین تعیین کنین که ماژول تو کدوم گزینه های منو (Menu Items) نمایش داده بشه (که قبلا هم وجود داشت، اما حالا آمده اینجا و پیشرفته تر شده). میتونین تعیین کنین که تو همه گزینه های منوها نمایش داده بشه، یا فقط تو گزینه های زیرمنوها، یا هردو. یا اینکه تو گزینه هایی که انتخاب میکنین نمایش داده بشه، یا تو گزینه های غیر از موارد انتخابی.

2) محتوا: خیلی جالبه! میتونین تعیین کنین که ماژول تو یه مطلب، یه مجموعه و یا یه بخش خاص نمایش داده بشه (حتی اگه تو منوها، به اون مطلب، مجموعه یا بخش لینک نداده باشین و براش گزینه منو نساخته باشین). حتی مطالب را با استفاده از کلید واژه ها هم میتونین تعیین کنین. مثلا ماژول تو صفحاتی از سایت نمایش داده بشه که مطالب اون صفحات مثلا دارای کلیدواژه "جوملا" هستن!

3) کامپوننت ها: می تونین تعیین کنین که ماژول مورد نظر تو صفحات مربوط به کامپوننت هایی خاص نمایش داده بشه. مثلا کامپوننت جستجوی جوملا! یعنی فقط، وقتی ماژول نمایش داده بشه که صفحه جستجو یا نتایج جستجو باز بشه. یا هر کامپوننت دیگه ای.

4) URL: میتونین آدرس هایی رو تعیین کنین برای این که ماژول ها فقط تو صفحات مرتبط با اون آدرس ها نمایش داده بشه

5) مرورگرها!!! : این یکی خیلی جالبه. میتونین تعیین کنین که ماژول مورد نظر فقط تو مرورگر خاصی باز بشه. مثلا اگه کاربری سایت رو با IE مشاهده می کنه، اون ماژول براش نمایش داده نشه. مرورگرهای کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، اپرا، سافاری و خیلی مرورگرهای دیگه، ساپورت میشه.

6) تاریخ و ساعت: میتونین تعیین کنین که ماژول مورد نظر در فلان تاریخ ها یا فلان ساعت ها نمایش داده بشه یا نشه.

7) فصل ها!!! : می خواین ماژول مورد نظرتون تو کدوم فصل سال نمایش داده بشه؟!!! حتی می تونین نیمکره ای رو هم که سایتتون در اون توسط کاربران بازدید می شه، تعیین کنین!

8) ماه ها: تخصیص ماژول مورد نظر به ماه (هایی) خاص. مثلا تو 5 ماه اول سال نمایش داده بشه!

9) روزهای هفته: تو روزهایی که میخواین، ماژول مورد نظر نمایش داده میشه!

10) ساعت: تو چه ساعت هایی از شبانه روز، ماژول باید نمایش داده بشه؟! (تو مورد شماره 6، ساعت به همراه تاریخ بود. یعنی فلان روز، فلان ساعت)

11) کاربران: ماژول مورد نظر برای کدوم کاربران و یا گروه های کاربری در دسترس باشه؟!

12) زبان ها: تو کدوم زبان سایت، ماژول مورد نظر، نمایش داده بشه؟

13) قالب ها: تو کدوم قالب سایت، ماژول مورد نظر نمایش داده بشه (برای سایت هایی که از چند قالب استفاده میکنن).

* این مورد رو میشه با پلاگین انتخاب قالب بر اساس مرورگر جومینا، ادغام کرد. مثلا شما قالبی دارین که رو IE درست نشون نمیده. حالا میاین یک قالب ساده تر که با IE ست باشه رو نصب میکنین، بعد با اون پلاگین جومینا، تعیین میکنین که وقتی کاربر سایت رو با IE باز کرد، قالب دومی نمایش داده بشه. حالا اگه این دو قالب موقعیت های ماژول هاشون با هم یکسان نباشه، ممکنه خیلی از ماژول ها تو یک قالب نمایش داده بشه، تو یکی نمایش داده نشه. یا اینکه تو یکی از قالب ها تو موقعیت مناسبی نمایش داده نشه. مثلا تو یه قالب، ماژول جستجو رو تو موقعیت user4 گذاشتین که واسه نمایش ماژول جستجو بهینه شده. اما تو قالب دیگه، موقعیت user4، اصلا برای ماژول جستجو مناسب نیست و باید مثلا تو موقعیت search نمایش داده بشه. خوب میتونین دوتا ماژول جستجو ایجاد کنین و یکی رو تو موقعیت user4 و دیگری رو تو موقعیت search بذارین. بعد با استفاده از این افزونه، تعیین کنین که هرکدوم از این ماژول های جستجو تو کدوم قالب نمایش داده بشه.

خوب، همونطور که ملاحظه فرمودین، این افزونه فوق العاده پیشرفته است و مدیریت ماژول ها رو واقعا حرفه ای میکنه.

این افزونه ساخت http://www.nonumber.nl هست و توسط Peter van Westen نوشته شده. این Web Developer خوش سلیقه و حرفه ای، افزونه های حرفه ای زیادی رو نوشته که از میون اون ها پلاگین تب سازش (Tabber) هم معروفه.

نسخه 1.16.4 رو قبلا فارسی کرده بودم و براش فرستادم. حالا (سه روز پیش)، نسخه 1.16.5 رو هم ریلیز کرده و ترجمه فارسی من هم تو لیست ترجمه هاش به چشم می خوره. توضیحات مفصل و اسکرین شات های افزونه رو تو این لینک ببینین:

http://www.nonumber.nl/extensions/advancedmodulemanager

لینک دانلود نسخه فارسی:

http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13035797671.zip

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خدا قوت آقای پردل

افزونه ی بسیار ارزشمندی هست، ای کاش برای آقای شمسی یا تهرانی می فرستادین در جومینا متشر می شد تا دوستان بیشتری ازش بهرمند بشن.

لینک به ارسال

خدا قوت آقای پردل

افزونه ی بسیار ارزشمندی هست، ای کاش برای آقای شمسی یا تهرانی می فرستادین در جومینا متشر می شد تا دوستان بیشتری ازش بهرمند بشن.

سلام

ممنون

چطوری باید براشون بفرستم؟! (من هنوز نتونستم ارتباط با مدیران جومینا رو یاد بگیرم!!!)

در ضمن یکی از مدیران لطف کنن عنوان تاپیک رو درست کنن. من عجله داشتم، به جای مدیریت، خورده دیریت!

راستی چرا کسی که تاپیک میزنه، امکان ویرایش پستشو نداره؟!

یه چیز دیگه!

دارم بقیه افزونه های Peter van Westen رو هم فارسی می کنم. خیلی افزونه های ارزشمندیه. اکثرا هم مدیریتیه.

لینک به ارسال

چطوری باید براشون بفرستم؟! (من هنوز نتونستم ارتباط با مدیران جومینا رو یاد بگیرم!!!

قبل از پست در انجمن درپیام خصوصی برای آقای شمسی یا تهرانی بفرستید، اگر نیاز به اصلاح باشه انجام می دن و به نام خودتون منتشر می کنند.

در ضمن یکی از مدیران لطف کنن عنوان تاپیک رو درست کنن. من عجله داشتم، به جای مدیریت، خورده دیریت!

راستی چرا کسی که تاپیک میزنه، امکان ویرایش پستشو نداره؟!

امکان ویرایش پست تا 60 دقیقه بعد از ارسال وجود داره، اگر کلید رو نمی بینید کش و کوکی رو یکبار حذف کنید.

در ضمن آقای پردل، جسارت نباشه، شما که این همه زحمت می کشید چرا چند خط از ترجمه رو لاتین باقی میذارید؟ چندین ترجمه ای که از شما دیدم، تقریبا چند درصدش لاتین باقی مونده.

البته در مورد این افزونه زیاد نبود، چند خطی بود که برای دل خودم ترجمه کردم.

لینک به ارسال

شما به یه چیزی اعتقاد دارین، من به چیز دیگه!

من معتقدم اصالت کلمات و اسامی باید حفظ بشه. هیچ لزومی نداره که بگردیم واسه همه لغات و اسامی معادل پارسی پیدا کنیم. بخصوص اسامی.

یه مثال بزنم. مثلا الان به کامپیوتر میگن رایانه. ولی من 100 سال دیگه هم بگذره میگم کامپیوتر. چرا؟ چون کامپیوتر رو غربی ها اختراع کردن، اسمی رو که دوست داشتن روش گذاشتن. اگه ما می تونستیم قبل اونا بسازیم، خوب ما یه اسم پارسی براش میذاشتیم!

از همه این ها گذشته، بعضی اسامی خاص رو نمیشه ترجمه کرد. مثلا شما عبارت NoNumber! Elements رو چی ترجمه می کنین؟! به هیچ وجه نمیشه براش معادل مناسبی پیدا کرد. چون اسمه. اسمیه که نویسنده اون افزونه ها انتخاب کرده. شاید بشه ترجمه لغت به لغت کرد، ولی اصلا جالب نمیشه.

لینک به ارسال

شما به یه چیزی اعتقاد دارین، من به چیز دیگه!

مجتبی جان

در مورد اسامی درست، هر چند اعتقاد من چیز دیگه ای هست! اما این نوعی شیوس و درش حرفی نیست.

اما در مورد این جمله:

Show Parameter Message

یا این جمله:

Select whether to show the message about the Parameters at the top of the module list.

چی؟

من بیشتر منظورم تمیز کاریه... ترجمه های تو ترجمه های کاملیه، اگر صرفن به دنبال رسوندن منظور بودی حرفی نداشتم، اما وقتی می شینی قشنگ ترجمه می کنی، خوب برادر این چار تا جمله رو هم ترجمه کن دیگه...

انصافن قصدم ارج نهادن به زحماتت هست عزیز، در هر حال امیدوارم پرحرفی نکرده باشم.

ارادت دارم، یاعلی

لینک به ارسال

زود قضاوت کردی عزیز! امکان نداره من جمله ای رو ترجمه نشده بذارم! (این با اسامی و عبارات خاص فرق می کنه)

الان قضیه رو فهمیدم چیه.

همونطور که تو تاپیک اول گفتم، من نسخه 1.16.4 رو ترجمه کردم و واسه Peter فرستادم. تو فایل زبان نسخه 1.16.4، این جملات بصورت توضیح هستند و نیازی به ترجمشون نیست. اما تو نسخه جدید، این دو جمله و عبارت از حالت توضیح دراومدن و تو محیط کامپوننت نمایش داده میشن. خوب پیتر هم همون فایل نسخه قبلی رو به عنوان ترجمه نسخه جدید گذاشته (که البته فرقی هم با هم ندارن، مگر همین یکی دو مورد)

این مورد رو تو سایتش هم به عنوان یک Change Log تو نسخه جدید ذکر کرده.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...