رفتن به مطلب
shahryar warez

سرعت سایت و عوامل کمبود در این زمینه

پست های پیشنهاد شده

همیشه می دیدم که در انجمن بحث شده هست و بحث می شود که چیکار کنیم خوب منم یک اطلاعات ناقصی دارم که می تونید کمی از اون کمک بگیرید و این پست رو نیز هر دفعه اضافه تر می کنم اگر خدا یاری کند

ببنید چی نوشتم یک سایت رو چک بگیرید یک بارم از اون سایتی که دادم

http://forum.joomina.ir/thread-3573-post...l#pid19714

اگر واقعا می خواهید برید تو خط سرعت از این حرفا یک عالمه مطلب دارم برای شما

از زیپ کننده های css باید شروع کرد

نگاه کنید همه ما ها از یک دیتیکت و پشت اون یک vps داریم هاست می گیریم پس شد 2 تا واسطه

یعنی دتیکت یک رم داره 8 گیگ و بعد یک ویپی اس می ده با رم 256 که سپیوشم شر هست

بعد شما می رید از این 256 یک هاست می گیرید خوب ببنید چقدر سرعت پایین اومده

همش عوض کردن یک هاست نیست باید واسطه ها رو کم کرد مثل بازار ایران

برای جلوگیری ار گونه کم بود سرعت باید ریدایرکت ها رو کم کرد

باید لینک ها رو کوچیک کرد

برای کاربران ایرانی باید سرور های ایرانی گرفت

چون تمام سرور های ما داریم ازشون هاست می گیریم همشون از آلمان کانادا هستند

پس خودکار پینگشون در ایران می شه 200 به بالا

اگر از ایران بگیریم مثل پار آنلاین و افرانت با شاتل که به هرکسی نمی ده شاتل

پینگ خودکار دوستان می شه 70 ببنید چقدر فرق کرد

من الان 6 تا سرور گیم دارم که روشون بازی می کنند ایرانی ها از بهترین جای خارجی یعنی iweb خریدم پینگم بود 200 ولی مجبور شدم از ایران بخرم پینگ بازیکن باشه 90

هرکاری بکنید چون جنس پینگ ما با پینگ کشورد خارجی فرق می کنه این مشکلات هست

در مورد قالب باید بگم که واقعا باید به css بالایی برسید که بتونید کامل بهینه کنید چند کلاس رو تبدیل به یک کلاس بکنید بیاد هرجا اضافه هست رو بردارید

جوملارت و .... شرکت های بزرگ در زیمنه جوملا قبلا افزونه هایی برای فشرده کردن دادیند

یکی دیگر seo نبودن سایت ما هست لینک های اضافه و تکراری هست می گید چه ربطی داره

مثلا ببنید لینک سایت یک طرفی به این جوری هست

wwww.soso.com/ahgduhjhdjashdj.itujed kj'ejijrkjejrkjeuery/qkjerwejrkejw

خوب با کوتاه کردن این به این واژه

..../ss

خوب هم امنیت شما کامل می شه هم لینکاتون کوتاه زیبا و سریع می شه و جلوی ریدایرکت رو می گیرید

بعضی از افزونه های ما نیز این کارو می کنند که هم سنگین می کنند هم سبک

مثل کلیه کامپوننت های و پلاگین های امنیتی ما که راها رو می بنندن

بستن پرومیشن های ما که برای امنیت بیشتر

بستن پرومیشن های که سرور برای امنیت پیشتر می بنده

خیلی از موارد دیگر که یک پست کامل می شوند

نتیجه آزاد سازی جوملا و بردن بالا سرعت سایت باید واسطه ها رو کم کرد

و جوملا رو آزاد کرد از هر افزونه ای که نمی شه و پرمیشون ها رو آزاد کرد که نمی شه

فایر وال ویپی اس رو خاموش کرد که نمی شه پس یک سایت تا حدی می تونه بره بالا

و سایت های ما که php بلندی دارند چنین کار های براشون سخته دیدید که سایت هایی که دستی ساخته شده عکس هاشون بیهنه شده و تیکه تیکه شده چیجوری بالا می یاد خوب رندر می شه

آدم حال می کنه چون css های کمی نوشته شده براش چون سازندنه به هرچیزی که نیاز داشتید

کد می نویسه ولی یک قالب عمومی برای همه جنبه ها

استفاده فلش یکی از سمی ترین کار ها نیز در جوملا هست و ریدایرکت نیز ار اون بدتر

اطلاعاتی در مورد چرا سرعت سایت کم می شه

با توجه به اینک فقطه در زمان شلوغ شدن سایت سرعت کم می شه، نتیجه می گیریم دلیلش سنگین بودن صفحات نیست، بلکه کند بودن سرور است. چون شما از یک CMS برای سایتتون استفاده می کنید، هر بار که صفحه بخواد لود بشه (برعکس صفحات HTML) باید یک سری کدهای PHP (یا یه زبان دیگر Server Side) توسط سرور اجرا بشه و زمانی که تعداد بازدیدکنندگان افزایش پیدا کنه، فشار بیشتری بر سرور وارد خواهد شد. اینجاست که تفاوت پلن های ارزان قیمت با پلن های گران قیمت شرکت های هاستینگ مشخص می شه. جدا از اینکه چه مقدار فضا و پهنای باند از شرکت هاستینگ دریافت می کنید، موضوع مهم دیگه اینه که چه مقدار از منابع سیستم به شما اختصاص داده می شه؟ (یعنی سی پی یو و رم) مثلا یک شرکت هاستینگ میاد در پلن های ارزان قیمت، روی هر سرور 500 تا سایت رو قرار می ده. خوب مشخصه که زمانی که ساعات شلوغ روز فرا می رسه، سرور کم میاره. ولی در پلن های بالاتر معمولا تعداد سایت های هاست شده روی یک سرور کمتر هست یا خود سرور قوی تره و شرایط بهتره. 2 تا راه حل وجود داره: راه اول استفاده از Cache (در مورد هر CMS روش کار فرق می کنه... ولی معمولا پلاگین هایی برای Cache کردن صفحات وجود داره. که باید نصب بشن.) در این روش پلاگین مربوطه در بازه های زمانی به خصوص (مثلا هر یک ساعت یک بار) صفحات سایت رو Cache می کنه (یعنی کد های PHP صفحات رو یک بار اجرا می کنه و خروجی رو با فورمت HTML ذخیره می کنه) و در نتیجه هنگامی که بازدیدکنندگان وارد سایت می شن دیگه نیازی نیست برای هر کدام از بیننده ها اون کد های خفن PHP اجرا بشن. بلکه فقط فایل HTML آماده مستقیما برای بازدیدکنندگان ارسال می شه. در نتیجه فشار از روی سرور برداشته می شه. اگر توی هر ساعت 100 تا بازدیدکننده داشته باشید، در حالت عادی صد بار باید کدهای PHP اجرا بشن، ولی با این روش بدون توجه به تعداد بازدیدکنندگانتون در هر یک ساعت فقط یک بار کدها توسط سرور اجرا و ذخیره می شن. اشکال این روش اینه که مثلا وقتی زمان ایجاد Cache زو زوی یک ساعت بذاری، هر تغییری که توی سایتت بدی، 1 ساعت بعد توسط بینندگان مشاهده می شه.

و باید با مدیریت سرور نیز صحبت بشه

می ریم تو بحث بهینه کردن css

در همه جای وب شما میتونین مطالبی در مورد بهینه سازی سایت و افزایش سرعت لود صفحه ببینین . اما هیچ وقت یک مورد عملی ندیدین . من تونستم از جدیدترین متدها برای بهینه سایت استفاده کنم . این تکنیک ها واقعاً موثر هستند : - کاهش تعداد درخواست ها از سرور با تکنیک image sprites - تعیین کش برای عکس ها و فایل ها - کاهش حجم css - بهینه سازی عکس ها و استفاده از فرمت png برای عکس های کوچک قالب - فعال کردن gzip - استفاده از کلاس ها بجای قرار دادن مستقیم عکس و خالی کردن css از کدهای اضافی و عدم استفاده از جاوا اسکریپ و . ..

و می شه از بعضی از نرم افزار ها استفاده کرد برای بهینه کردن که به شما قوانینی رو پیش فرض می دهند تا شما بر اساس اون دست بزنید

page speed

و

YSLOW

شما دوستان نیز می توانید از مطالبی که بعضی از سایت های می دهند نیز استفاده کنید

مانند : http://www.ittutorial.ir/?p=527

نام می برم

موفق باشید

شهریار توکلی سافت آرچیو

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

از مطالب مفیدت تشکر می کنم

در مورد فرق لود شدن عکس یک پارچه و تکه تکه شده بیشتر توضیح بده

متشکر

لینک به ارسال

نگاه کنید مثلا یک سایت داریم که عکس های اون قشنگ و با اسول تیکه تیکه شده در اندازه های مشکخص و براش برنامه نویسی شده ولی بعضی از قالب های رو ببنید می بنیدی که یک سره لود می شند که این سرعت شما رو می گیره سایت هایی که تیکه تیکه لود می شند اگر به سایت هایی مانند جومینا و .... نگاه کنید که قالب اختصاصی دارند متوجه می شید

در مورد این باید برنامه نویسیان عزیز نظر کامل رو بدهند

:thankyou:

لینک به ارسال

عکس های تیکه تیکه بهینه می شوند (حرف من در طراحی های دست ساز هست) و اول عکس می آید و عکس دیگر پشت اون

و اگر یک از یک عکس کامل (کامل که نمی شه کلا یعنی بزگ) بشه در اون موقع سایت تا کامل اون رو لود کنه طول می کشه ;)

البته بیشتر در این مورد نظر نمی دهم تا حرف های من غلط در نیاد ولی این به تجربه سایت هایی که بهینه شدن از عکس ها و سی اس اس ها بسیار سرعت بالا دارند تا سایت آماده ;)

عکسی هست 400 کیلو عکسی هست 2 تا 100 کیلو

باز سوالی بود در خودمتم

تشکر شهریار جون:thankyou:

لینک به ارسال

فرض کن یک عکس 50 کیلویی داری به 5 تکه 10 کیلویی تقسیم می کنی و برایش کد می نویسی

خود این کد باعث کند شدن می شه و دارای حجم هم هست یعنی برعکس صحبت شما، مگر اینکه پشت پرده مسئله دیگری باشد که از آن بی خبریم!

لینک به ارسال

نگاه کنید من یک مدتی رفتم دنبال سی ام نویسی دستی

همیشه کوتاه کردن سی اس اس ها جواب نمی ده بگید چرا ؟

چون شما می یان برای یک عکس بزرگ یک تگ می نویسید و سایت هم در موقع لود اون رو می خونه اون تگ رو!!!

خوب پس تا اون تگ رو کامل بالا نیاوردم با یک عکس بزرگ کامل لود نشه نمی شه !!!

ولی ما می یام برای 2 عکس که تقسیم بندی شده هست 2 تگ می نوسیسم که عکس ها نیز حجم کمتر در این صورت هردو دارند بالا می یان نه اینکه منتظر باشیم یک عکس بزرگ لود بشه

پس 2 عکس با 2 تگ همزمان بالا می یان

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...