رفتن به مطلب
عبدالله عصمتی

ماژول منوی آبشاری جومینا

پست های پیشنهاد شده

سلام

سلام خدمت تمامی اساتید و دوستان جومینایی

بنده یکی از کاربران جوملایی هستم که الان حدود به یک هفته است دنبال منوی آبشاری میگردم روزی 12 ساعت در این زمینه سرچ کردم و خیلی هم خسته شدم به طوری که آرتروز گردن گرفتم حالا اینا به کنار....

از بحثمون منحرف نشیم من امروز قصد دارم یه ماژول منوی آبشاری رو که شرکت راک تم اونو انشار داده در اختیار شما قرار بدم تا زحمت ترجمه اش و تست روی قالبها رو انجام بدید اگر این کارو انجام بدید بنده به سرچ خودم ایمان پیدا میکنم و مثل همیشه جومینا رو یکی از بهترین سایتهای دیزاین میشناسم.این ماژول امکانات فراوانی داره یعنی 15 استایل فقط برای باز شدن زیر منوها داره این فوق العاده است.exclamation.gif

ولی جون من و برای بقاء جوملا بین کاربران این ماژول رو فارسی سازی کنید...

این هم لینک ماژول از سایت راکت تم : http://www.rockettheme.com/extensions-do...1/download

و این هم دموی انگلیسی این ماژول : http://demo.rockettheme.com/extensions/?...roknavmenu

به خدا حیفه!sad.gifsad.gif

راستی منظور من از فارسی سازی این نیست که تنظیماتش فارسی بشه منظورم اینه که توی قالب فارسی بشه و زیر منوهاش به سمت چپ باز بشن از طرفی این ماژول روبعد از فارسی سازی بی زحمت حتما روی قالبهای آرتیستر امتحان کنید تا اشکالی نداشته باشه.

در ضمن من این ماژول رو برای جوملای 1.5 میخوام.

منم حوصلم سر رفته بود اومدم این رو فارسیش کردم.خیلی سخت بود چون متنهای انگلیسی هم در xml بود و هم ini و من هم نمی دونستم که این طوری هست.برای همین کلی وقتم را گرفت.بعد از اینکه فارسی سازی بخش مدیریتش تموم شد.باز اومدم تو فولدر theme تا قالب هاش را راست چین کنم.قالب دوم (که خیلی هم از قبلی بهتر است)چون css داشت خیلی راحت بود اما قالب اول (که خیلی هم بد قواره بود)هیچی فایل css نداشت فقط چندتا فایل php داشت که هرچی داخل اونا گشتم هیچی عایدم نشد.دست به یک کار عجیب زدم اومدم دستور direction:rtl را ریختم داخل فایل html . مطمئن بودم جواب نمیده اما با تعجب روی لوکال نصب کردم دیدم جواب داد.یک توضیح در مورد این ماژول بدم که در قالب دومی تنظیمات css را روشن بزارید.بعد هم این ماژول فقط قالب را دارای منوی آبشاری می کند و برای منو هم قالب می گذارد.برای آبشاری کردن منو باید این کار ها را بکنید که خودم هم از سایت شاهرخ دیزاین یاد گرفتم:

مرحله اول :[/align] [align=RIGHT]به مدیریت سایتتون یا همون ادمین جوملا برید و روی منوی مورد نظر کلیک کنید که به عنوان مثال من اینجا این کاررو توی منوی اصلی انجام میدم.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]

m2.jpeg[/align] [align=RIGHT]مرحله دوم :[/align] [align=RIGHT]روی منوی اخبار کلیک میکنم و یا اینکه تیک جلوش رو میزارم و دکمه ویرایش رو میزنم.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m3.jpeg[/align] [align=RIGHT]مرحله سوم :[/align] [align=RIGHT]وقتی وارد صفحه شدیم به قسمت پایین صحه میریم و دنبال گزینه والد : میگردیم.ما فقط با این گزینه وکادر جلوش کار داریم پس این اسم رو به ذهنتون بسپارید.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m4.jpeg[/align] [align=RIGHT]مرحله چهارم :[/align] [align=RIGHT]همونطور که توی این عکس و فلش قرمز رنگ میبینید گزینه ای به اسم بالا وجود داره که به صورت پیشفرض انتخاب شده و به رنگ ابی هست.شما برای اینکه بتونین منوی مورد نظرتون که توی این اموزش منوی درباره ما هست رو زیر مجموعه منوی صفحه اصلی کنید لازمه که با موس یکبار برروی منوی مورد نطر کلیک کنید تا اون منو به رنگ ابی در بیاد.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m5.jpeg[/align] [align=RIGHT]بعد از این کار دکمه ذخیره رو میزنید و به صفحه اصلی سایت میرید و یکبار Ctrl+F5 رو میزنید تا هم صفحه رفرش بشه و هم اینکه کش پاک بشه.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m6.jpeg[/align] [align=RIGHT]همونطور که توی عکس میبینید به همین راحتی منوی درباره ما زیر مجموعه منوی صفحه اصلی شد و به صورت بازشونده یا همون کشویی در اومد.[/align][align=RIGHT]این آموزشم تموم شد.[/align][align=RIGHT]اما واقعا این ماژول خیلی بهتر از کامپیونت swmenu است.[/align][align=RIGHT]در ضمن برای این منوتون می تونید یک قالب بسازید که بهتر است از قالب دوم کمک بگیرید[/align][align=RIGHT]حالا بگذریم لینک دانلود در پایین هست

مرحله اول :[/align] [align=RIGHT]به مدیریت سایتتون یا همون ادمین جوملا برید و روی منوی مورد نظر کلیک کنید که به عنوان مثال من اینجا این کاررو توی منوی اصلی انجام میدم.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m2.jpeg[/align] [align=RIGHT]مرحله دوم :[/align] [align=RIGHT]روی منوی اخبار کلیک میکنم و یا اینکه تیک جلوش رو میزارم و دکمه ویرایش رو میزنم.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m3.jpeg[/align] [align=RIGHT]مرحله سوم :[/align] [align=RIGHT]وقتی وارد صفحه شدیم به قسمت پایین صحه میریم و دنبال گزینه والد : میگردیم.ما فقط با این گزینه وکادر جلوش کار داریم پس این اسم رو به ذهنتون بسپارید.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m4.jpeg[/align] [align=RIGHT]مرحله چهارم :[/align] [align=RIGHT]همونطور که توی این عکس و فلش قرمز رنگ میبینید گزینه ای به اسم بالا وجود داره که به صورت پیشفرض انتخاب شده و به رنگ ابی هست.شما برای اینکه بتونین منوی مورد نظرتون که توی این اموزش منوی درباره ما هست رو زیر مجموعه منوی صفحه اصلی کنید لازمه که با موس یکبار برروی منوی مورد نطر کلیک کنید تا اون منو به رنگ ابی در بیاد.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m5.jpeg[/align] [align=RIGHT]بعد از این کار دکمه ذخیره رو میزنید و به صفحه اصلی سایت میرید و یکبار Ctrl+F5 رو میزنید تا هم صفحه رفرش بشه و هم اینکه کش پاک بشه.[/align] [align=RIGHT] [/align] [align=CENTER]m6.jpeg[/align] [align=RIGHT]همونطور که توی عکس میبینید به همین راحتی منوی درباره ما زیر مجموعه منوی صفحه اصلی شد و به صورت بازشونده یا همون کشویی در اومد.[/align][align=RIGHT]این آموزشم تموم شد.[/align][align=RIGHT]اما واقعا این ماژول خیلی بهتر از کامپیونت swmenu است.[/align][align=RIGHT]در ضمن برای این منوتون می تونید یک قالب بسازید که بهتر است از قالب دوم کمک بگیرید[/align][align=RIGHT][align=RIGHT]http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13034902841.zip

[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

منوهاش به سمت راست باز ميشه يعني راست به چپ نشده شايد در قالبي كه شما استفاده كرديد اين مشكل وجود نداشته ولي در ساير قالب ها مشكل داره

لینک به ارسال

سلام

شما اگه قالبتون فارسی باشه و لیستتون راست چین باشه

این ماژول مشکلی نداره و به صورت راست به چپ باز میشه

اگه جواب نداد با قالب دیگه ای امتحان کنید

لینک به ارسال

شما در قسمت تنظیمات ماژول سمت راست menu theme رو گزینه Defult fusion انتخاب کنید

و load css, enable javascript رو بله انتخاب کنید.

مشکل حل میشه

لینک به ارسال

سلام

حالا بگذریم لینک دانلود در پایین هست[/align][align=RIGHT]

http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13034902841.zip

دوستان اگه میشه لینک کمکی قرار بدین متاسفانه من نمیتونم این لینک رو باز کنم:(

مرسی:thankyou:

لینک به ارسال

سلام

http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13034902841.zip

دوستان اگه میشه لینک کمکی قرار بدین متاسفانه من نمیتونم این لینک رو باز کنم:(

مرسی:thankyou:

http://up.vasva3.com/Upload/jomina-boroog-menusaz.zip

لینک به ارسال

سلام

دو سوال از آقای تهرانی

1-الان دیدم یک منوی آبشاری در سایت زده شده.به نظرم خیلی شبیه به این بود.می خواستم بدونم که از همین ماژول استفاده شده یا نه؟:idea::huh:

2-این ماژول در حد اون نیست که در سایت جومینا منتشر بشه؟:D

لینک به ارسال

آقا من یه کم مشکل دارم باهاش :afro:

این عکسو ببینید :

t0eujyrjl2plbj0mehm4.jpg

این رنگ قرمز رو که در کادر سبز مشخص کردم چطور میشه تغییر داد؟:dodgy:

و اینکه زیر منو ها چرا چپ چین میشه؟:at:

رو سایتم هست

:heart::thankyou:

لینک به ارسال

آقا من یه کم مشکل دارم باهاش :afro:

این عکسو ببینید :

t0eujyrjl2plbj0mehm4.jpg

این رنگ قرمز رو که در کادر سبز مشخص کردم چطور میشه تغییر داد؟dodgy.gif

و اینکه زیر منو ها چرا چپ چین میشه؟:at:

رو سایتم هست

:heart::thankyou:

سوال اولتون:باید قالب رو که در پوشه theme هست رو تغییر بدهید

سوال دومتون:من الان روی لوکال نصب کردم مشکلی نداشت و راست به چپ بود ببینید تنظیمات css را فعال کردین تو تنظیمات اگه درست نشد یک یوزر بسازید و به من پ خ بزنید تا مشکلش را ببینم

لینک به ارسال

سلام

چند تا از دوستان یک مشکل داشتند با راست چین شدن منوها

منم تو یک قالب امتحان کردم دیدم همین طور هست

باز سعی کردم درست کنم تو این قالبها اما نشد

برای همین دنبال یک منوساز دیگه گشتم که خیلی از این یکی بهتر است . تو 5 قالب متفاوت هم امتحان کردم درست بود.

این ماژول توانایی آرکادئون ، آبشاری ، سفارشی نمودن css و خیلی چیزای دیگه رو داره

اینم نسخه دوم ماژول منوی آبشاری جومینا

http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13035632591.zip

لینک به ارسال

از لطف شما سپاسگذاريم!

لطفا چند مورد رو در هنگام معرفي افزونه ها رعايت كنيد تا در صورت مشكل در دانلود افزونه مشكلي خاصي به وجود نيايد!

نام افزونه

سايت سازنده

در صورت امكان دمو افزونه

با تشكر از شما

نام منو : Superfish Dropdown Menu

دمو افزونه از سايت سازنده

لينك معرفي در جوملاي جهاني

لینک به ارسال

سلام

چند تا از دوستان یک مشکل داشتند با راست چین شدن منوها

منم تو یک قالب امتحان کردم دیدم همین طور هست

دوست عزیز با تشکر از زحماتت خواهشا قبل از ارسال پست این تست ها رو انجام بده!!!

اینطوری میخواستین این افزونه رو جومینا انتشار بده؟!؟!

و اینکه بهتره یه افزونه جدید رو در یه پست جدید ارسال کنید

:thankyou:

لینک به ارسال

با سلام

يك مشكلي كه تو اين منو باهاش برخورد داشتم اينه كه توي تنظيماتش تعريف نشده كه اگر منو سمت راست باشه زير منوها به سمت چپ باز بشه .

دوم اينكه اگر در جايي كه تعريف شده ماژول ديگه اي با كد جاوا باشه با اون هم تداخل پيدا ميكنه . و بعضي وقتها كاري به جاوا بودن اون نداره و عنوان اون ماژول ميفته زيرش .

سوم هم اينه كه وقتي براي زير منو ، زير منوي ديگري تعريف كنيد درست نشون داده نميشه و ميره زير قالب .

حالا چطوري ميشه اين مشكلات رو برطرف كرد .

براي مشاهده ميتونيد سايت رو ببينيد : http://www.mtmohr.ir/

با تشكر

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز شما این ماژول رو با قالب پیش فرض جوملا هم تست کنید ببینید درست کار میکنه

به احتمال زیاد این ماژول راست چین رو ساپورت نمیکنه

و باید css اون دستکاری بشه و راست چین بشه(منظورم از راست چین هم فونت هست و هم باز شدن زیرمنو ها)

موفق باشید.

لینک به ارسال

با سلام

من با قالب ديفالت جوملا هم امتحان كردم وقتي سمت راست صفحه باشه زير منوها از كادر ميزنه بيرون .

من فكر كردم ماژول فارسي و راست چين شده .

البته از همين منو ميشه در حالت ديگرش كه مثل منوهاي آكاردئوني است استفاده كرد در اين حالت راست چين ميشه و زيرمنوها به سمت چپ باز ميشن . اما زير منوها ميرن زير قالب .

حالا من دوبار منوساز swmenu رو امتحان ميكنم اگر به جواب نرسيدم باز ميام مزاحم ميشم .

با تشكر

لینک به ارسال

با سلام

يك مشكلي كه تو اين منو باهاش برخورد داشتم اينه كه توي تنظيماتش تعريف نشده كه اگر منو سمت راست باشه زير منوها به سمت چپ باز بشه .

دوم اينكه اگر در جايي كه تعريف شده ماژول ديگه اي با كد جاوا باشه با اون هم تداخل پيدا ميكنه . و بعضي وقتها كاري به جاوا بودن اون نداره و عنوان اون ماژول ميفته زيرش .

سوم هم اينه كه وقتي براي زير منو ، زير منوي ديگري تعريف كنيد درست نشون داده نميشه و ميره زير قالب .

حالا چطوري ميشه اين مشكلات رو برطرف كرد .

سلام. این تاپیک رو ببین:

http://forum.joomina.ir/thread-5152.html

لینک به ارسال

با سلام

من امروز از این منو استفاده کردم منوی بی درد سر و عالی هست فقط برای زبان فارسی باید کمی به سی اس اس دست بزنیم.

در تنظیمات این ماژول باید Menu theme: Fusion رو انتخاب کنیم. و در مسیر زیر modules\mod_roknavmenu\themes\fusion\css فایل fusion.css رو باز کنید و تغییرات رو برای راست چین شدن و راست باز شدن انجام بدهید. اگر هم حوصله اش رو نداشتین کد سی اس اس زیر رو دقیقا جایگزین سی اس اس فایل fusion.css خودتان بکنید و منو بدون مشکل کار می کند.

body {font-family:tahoma,Arial,sans-serif;font-size:12px;}

/* CORE */

.menutop,.menutop * {margin:0;padding:0;}
.menutop {float:right;position:relative;padding-bottom:2px; with:930px;}
.menutop li {list-style:none;position:relative;width:100%;height:25px;float:none;}
.menutop li a.item {cursor:pointer;}
.menutop li span.item {cursor:default;outline:none;}
.menutop li .item {display:block;float:left;display:block;margin:0;height:25px;line-height:25px;}
.menutop li li .item, 
.menutop li .item, .menutop li.active li .item {display:block;margin:0;text-decoration:none;float:none;}
.menutop li .fusion-submenu-wrapper, .menutop li ul {float: none;left: -999em;position: absolute;z-index: 500;}
.menutop li:hover li ul, .menutop li.sfHover li ul {top: -999em;}
.menutop li:hover ul, .menutop li.sfHover ul {top: 0;}
.menutop li li {position:relative;float:right;}

/* Drop Downs */
.menutop ul {width:175px;position:relative;}

/* Level 1 */
.menutop li .item {text-decoration:none;display:block;padding:0 15px;background:#FFF; border-color:#eee #ccc #ccc #eee;border-style:solid;border-width:1px;color:#333333;text-decoration:none;}

.level1 .f-mainparent-itemfocus .item {background:#FFF 100% 100% no-repeat;border-color:#ddd #bbb #bbb #ddd;border-style:solid;border-width:1px;}

.menutop li:hover > .item {background-color:##FFF;border-top:1px solid #ddd;border-left:1px solid #ddd;border-right:1px solid #bbb;border-bottom:1px solid #bbb;}
.menutop li:hover > .daddy:hover {background-image:url(../images/top-light.png);background-position: 100% 100%;}

/* Level 2 */
.menutop .level2 li > .item {background:##FFF;border-color:#ddd #bbb #bbb #ddd;border-style:solid;border-width:1px;}
.menutop .level2 li:hover > .daddy, .menutop .level2 li > .daddy {background-image:url(../images/level2-parent.png);background-position:100% 50%;background-repeat:no-repeat;}

.menutop .level2 .f-menuparent-itemfocus .item, .menutop .level2 li:hover .item {background:#bbb;border-color:#ccc #aaa #aaa #ccc;color:#333;}
.menutop .level2 .f-menuparent-itemfocus .daddy, .menutop .level2 li:hover .daddy {background-image:url(../images/level3-parent.png);background-position:100% 50%;background-repeat:no-repeat;}

/* Level 3 */
.menutop .level3 li > .item {background:#bbb;border-color:#ccc #aaa #aaa #ccc;border-style:solid;border-width:1px;}
.menutop .level3 li:hover > .daddy, .menutop .level3 li > .daddy {background-image:url(../images/level3-parent.png);background-position:100% 50%;background-repeat:no-repeat;}

.menutop .level3 .f-menuparent-itemfocus .item, .menutop .level3 li:hover .item {background:#aaa;border-color:#bbb #999 #999 #bbb;color:#333;}
.menutop .level3 .f-menuparent-itemfocus .daddy, .menutop .level3 li:hover .daddy {background-image:url(../images/level4-parent.png);background-position:100% 50%;background-repeat:no-repeat;}

/* Level 4 */
.menutop .level4 li > .item {background:#aaa;border-color:#bbb #999 #999 #bbb;border-style:solid;border-width:1px;}
.menutop .level4 li:hover > .daddy, .menutop .level4 li > .daddy {background-image:url(../images/level4-parent.png);background-position:100% 50%;background-repeat:no-repeat;}

.menutop .level4 .f-menuparent-itemfocus .item, .menutop .level4 li:hover .item {background:#999;border-color:#aaa #888 #888 #aaa;color:#333;}

/* regular hover */
.menutop li:hover .item:hover, .menutop li.active .item:hover  {background-color:#2c87c0;border-top:1px solid #138fdc;border-left:1px solid #138fdc;border-right:1px solid #0d5f92;border-bottom:1px solid #0d5f92;color:#fff}
.menutop li:hover .daddy:hover, .menutop ul li.active:hover > .daddy:hover {background-image:url(../images/hover-parent.png);background-repeat: no-repeat;background-position: 100% 50%;}

/* seperator hover */
.menutop span.item:hover,
.menutop li:hover span.item:hover {background-color:#666;border-top:1px solid #777;border-left:1px solid #777;border-right:1px solid #555;border-bottom:1px solid #555;color:#fff}
.menutop li:hover span.daddy:hover {background-image:url(../images/sep-parent.png);background-repeat: no-repeat;background-position: 100% 50%;}

/* Root Items */
.menutop li.root {width:auto;float:right;height:30px;} 
.menutop li.root > .item {float:left;width: auto;height:30px;line-height:30px;}
.menutop li.root:hover > .daddy:hover {background-image:url(../images/top-light.png);background-position: 100% 100%;}
.menutop li.root > .daddy, .menutop li.root:hover > .daddy {background-image: url(../images/top-dark.png); background-position: 100% 100%; background-repeat: no-repeat;}

/* Active Items */
.menutop li.active > .item {background-color:#EE501C;border-color:#F86134 #D24916 #D24916 #F86134;color:#fff;}
.menutop li.active > .daddy {background-image:url(../images/active-parent.png);background-repeat: no-repeat;background-position: 100% 50%;}
.menutop li.root.active > .daddy, .menutop li.root.active:hover > .daddy {background-image:url(../images/top-light.png);background-position: 100% 100%;}

/* No JS */
.menutop li:hover > .fusion-submenu-wrapper, .menutop li:hover > ul {right:0px;top:0;}
.menutop li.root:hover > .fusion-submenu-wrapper, .menutop li.root:hover > ul {top:32px;left:0;}
.menutop li:hover ul, 
.menutop li.sfHover ul {left: 0;top:32px;}
.menutop ul {width:175px;}
.menutop li li:hover > ul, .menutop li li.sfHover > ul {left:175px;top: 0;}

.menutop .level2 li {position:relative;float:right;width:100%;}

/* Fusion Pill */
.fusion-pill-l {height: 35px;margin:0 0 0 12px;top:6px;width:50px;position:absolute;left:0;}
.fusion-pill-r {margin-left: -12px;height: 35px;}

/* Fusion JS */
.fusion-js-container {display:block;height:0;right:0;overflow:visible;position:absolute;top:0;z-index:600000!important;background:transparent !important;}
.fusion-js-subs {display:none;margin:0 0 0 -2px;overflow:hidden;padding:0 2px;position:absolute;}

لینک به ارسال

احسنت و ختم منو

جای تشکر بسیار زیاد از این منو داره و اینکه براحتی کار میکنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...