رفتن به مطلب
jafar007

اضافه کردن نام دامنه دوم برای سایت در هاست

پست های پیشنهاد شده

سلام

الان اکثر سایت هایی که درست میکنم چند دامنه میگیرن مثلا .ir و .com برای یک سایت یا با اسم های متفاوت . یه سری مطالب در مورد سئو خوندم که مشکل duplicate شدن آدرس هارو توضیح داده بود که اگر یک مطلب یا سایت چند آدرس مختلف داشته باشه برای سئو گوگل خوب نیست و نمره منفی داره.

حالا میخوام بدونم برای اینکه این آدرس دوم رو تو هاست تنظیم کنم باید از کدوم قسمت این ادرس و بدم . من با تحقیقی که کردم فهمیدم domain alias رو انتخاب کنم ولی وقتی میخوام با دامنه دوم برم تو سایت دامنه دوم به دامنه اول لینک نمیشه یعنی مثلا اگر دامنه اول abc.com باشه و دامنه دوم abc.ir وقتی دامنه دوم رو میزنم کلا همه ادرس های سایت با abc.ir نمایش داده میشه . در صورتی که انتظار دارم وقتی abc.ir رو میزنم تبدیل بشه به abc.com 

حالا نمی دونم دقیقا چه راحی درسته برای آدرس دوم و چطوری باید اضافه کنم من از کنترل پنل cpanel هم استفاده میکنم 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

با توجه به نوع کنترل پنل جهت پارک دامنه از قسمت Aliases و یا Parked Domains باید اقدام کنید

جهت رسیدن به خواسته ای که دارید و عدم مشکل سئو باید پارک دامنه های مد نظرتان را همراه با ریدایرکت انجام دهید

وقتی دامنه را پارک کردید مجدد برگردید به Aliases و یا Parked Domains و روی Manage Redirection کلیک کنید و در فیلدی که مقابل دامنه پارک شده هست نام کامل دامنه اصلی را بنویسید و save کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

خیلی ممنون دوستان . پس park domain و domain alias یکی هستن . و addon domain فرق داره و برای ساخت یک وب سایت جدا به کار میره؟؟

لینک به ارسال

خیلی ممنون دوستان . پس park domain و domain alias یکی هستن . و addon domain فرق داره و برای ساخت یک وب سایت جدا به کار میره؟؟

addon domain: دامنه کاملا کاربردی است که می تواند از پنل شما بوجود بیاید.این دامنه می‌تواند دارای ایمیل باشد و فولدر اطلاعات مربوط به آن در دایرکتوری public_html قرار دارد.آدرس این دامنه مستقل بصورت www.addondomain.com خواهد بود.

Subdomain: زیردامنه بیانگر وابستگی نسبی است، یک زیردامنه خود دامنه ای است که بخشی از یک دامنه بزرگتر می باشد. مانند: sub.domain.com

park domain: دامنه هایی که به یک دامنه اصلی اشاره می‌کنند و محتوای همه دامنه های پارک شده با دامنه اصلی که دامنه ها پارک شده به آن اشاره می‌کنند، یکسان است.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...