رفتن به مطلب
bahrambaba

فارسي كردن قالب هاي rtl

پست های پیشنهاد شده

مي خواستم بدونم فارسي كردن قالب هائي كه خودشون rtl رو ساپورت ميكنن چه جوري هستش؟

فرقي با فارسي كردن قالبهاي ltr دارن. ؟

يكي از كار بلد ها كمي توضيح بده لطفا .:D

----------------------------در مورد فارسي كردن قالب هاي 1.6 هم اموزش وجود داره؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز اسپم نکنین...فکر نکنم کسی بتونه جواب بده چون جوابی نداره تا اونجا که من یادمه rtl همون فارسی شده هست...فقط من خودم وقتی از قالب های تجاری جوملاآرت استفاده میکنم rtl هستش اما فونتش یه جورایی نشون میده که با تغییر فونت اصلی بدنه(عموما به tahoma) درست میشه...مفهوم rtl همون فارسی شده هست...

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز قالبی که Rtl رو ساپورت کنه نیازی به فارسی سازی نداره.فقط شما باید اونو در حالت Rtl قرار بدین.

موفق باشید

لینک به ارسال

قالبي كه rtl ساپورت هست نيازي به فارسي سازي نداره ولي اگر درجايي تغييراتي لازم داره بايد ببينيد در كدام فايل بايد تغيير دهيد.براي ترجمه هر قالب فرق ميكند و بستگي به قالب داره براي قالب هاي معمولي فايل xml قالب رو بايد ويرايش كنيد تا پارامترها ترجمه شوند و گاهي نياز است تصاوير هم ويرايش و جايگزين شود.

شما بهتر است قالب مورد نظر خود را در صورتي كه تجاري نيست معرفي كنيد تا دوستان راهنمايي كنند.

لینک به ارسال

خيلي ممنون از دوستان كه جواب دادن.

فقط من خودم وقتی از قالب های تجاری جوملاآرت استفاده میکنم rtl هستش اما فونتش یه جورایی نشون میده که با تغییر فونت اصلی بدنه(عموما به tahoma)

اين مورد رو نميدونستم. چك مي كنم.

دوست عزیز قالبی که Rtl رو ساپورت کنه نیازی به فارسی سازی نداره.

پس چرا وقتي خود قالب اصلي رو نصب ميكنم مورد دار هستند ولي مثلا همون قالب رو كه ميگن فارسي كرديم نصب ميكنم درست ميشه.

احتمالا يه جاهائي رو دستكاري كردن و تغيير دادن ديگه !

من همون موارد رو ميخوام بدونم. يعني معمولا چه قسمت هائي رو تغيير ميدن . تا ارادتش حل بشه.

ببخشين كه تو كار بزرگان دخالت ميكنم ... :D

شما بهتر است قالب مورد نظر خود را در صورتي كه تجاري نيست معرفي كنيد تا دوستان راهنمايي كنند.

چون متاسفانه اكثر قالب هائي كه خودشون در اصل rtl رو ساپورت ميكنن تجاري هستن پس نمي شه اينجا روشون بحث كرد. پس مي خوام روش كلي رو (استارت اوليه ) رو ياد بگيرم بعد برم خودم تستش كنم.

متشكر از دوستان عزيز و پاسخ هائي كه ميدن و خواهند داد.

لینک به ارسال

درود ،بحث در مورد امکانات تجاری اشکالی نداره منتهی قراردادن لینک و معرفی سایت برای دانلود افزونه های تجاری خلاف قوانین است

لینک به ارسال

بله راست میگین بعضی از قالب شرکت ها همچون yootheme و حتی shape5 این معایب را در فارسی سازیش دارن ... آره یه کوچولو دستکاری نیاز داره...اکثرا در منوی بالا،موقعیت مسیر یاب rtl نیستن...

لینک به ارسال

اصولا برای اینکه قالبی باب میل آدم در بیاد باید یه سری تغییرات رو به صورت دستی تو اون پیاده کرد هر چند به صورت پیش فرض 2 زبانه باشه

لینک به ارسال

درسته معمولا قالب هاي تجاري rtl ساپورت چند گزينه را از قلم اداختند كه با ويرايش فايل سي اس اس ميتوان درست كرد.معمولا وقتي بسته هاي نصبي اين قالب ها رو نصب ميكنيد از ايرادات كمتري برخوردار هستند.

در كل اينگونه قالب ها رو اگر ماژول هاشون رو حذف كنيد متوجه ميشويد كه گرافيك بالايي ندارند البته 95 درصدشون و قالب هاي ايراني معمولا داراي گرافيك بهتر و زيباتري هستند چون در ايران كمبود ماژول هاي اختصاصي و دلخواه رو با گرافيك جايگزين ميكنند ولي سايت هاي خارجي براي زيبايي قالب از افزونه هاي مختلف استفاده ميكنند.

نكته ديگر اينكه اكثرا با اينترنت اكسپلورر 6 مشكل دارند و از پايه براي اين مرورگر بهينه نشده اند و بخشي از ترجمه اين قالبها بهينه سازي براي اين مرورگر است.

در بهينه سازي اين قالب ها تغيير فونت ها ، ترجمه پارامترها و توضيحات قالب ، ويرايش مختصر فايل سي اس اس ، بهينه سازي براي مرورگر اينترنت اكسپلورر نسخه هاي قديمي انجام ميشود.شايد موارد ديگري هم مورد نياز باشد.

لینک به ارسال
معمولا وقتي بسته هاي نصبي اين قالب ها رو نصب ميكنيد از ايرادات كمتري برخوردار هستند.

بله درسته. اين قالب ها رو اگه به صورت بسته آماده نصب استفاده بشن بهتر هستن.

در بهينه سازي اين قالب ها تغيير فونت ها ، ترجمه پارامترها و توضيحات قالب ، ويرايش مختصر فايل سي اس اس ، بهينه سازي براي مرورگر اينترنت اكسپلورر نسخه هاي قديمي انجام ميشود.شايد موارد ديگري هم مورد نياز باشد.

پس اول بايد برم سراغ فونت . كه بيشتر دوستان tahoma رو گفتن .

اين سي اس اس بالاخره منو ميكشه.

راستش خودم به شخصه با نفص اينترنت اكسپلورر مخالفم بنابراين تو سايت خودم اصلا برام مهم نيست كه تو اون دست نشون داده بشه يا نه. ولي واسه افراد ديگه بايد اين مورد رو تنظيم كرد. :sleepy:

از امشب شروع ميكنم ببينم چي ميشه.

لینک به ارسال

راستش هنوز قالب مشخصی انتخاب نکردم. تو آرشیو ام باید یکی رو پیدا کنم و استارتش رو بزنم. :D

یا یکی رو دانلود کنم .

لینک به ارسال

اولا اینکه ساخت قالب دستی را یاد بگیرین چون واقعا قابل قیاس نیست..دوم اینکه به ساپورت قالبی که میخواین وقت بزارین دقت کنین...قالبی که خیلی موقع با مرورگرها ساپورت نمیشه و یا قالب شرکت هایی همچون icethem که با adsl هم دیر لود میشه چه برسه به دیال های ایرانی،فکر کنم ارزش وقت گذاشتن ندارن....البته صرفا نظر من بود در هر صورت موفق باشین

لینک به ارسال
اولا اینکه ساخت قالب دستی را یاد بگیرین چون واقعا قابل قیاس نیست..دوم اینکه به ساپورت قالبی که میخواین وقت بزارین دقت کنین...قالبی که خیلی موقع با مرورگرها ساپورت نمیشه و یا قالب شرکت هایی همچون icethem که با adsl هم دیر لود میشه چه برسه به دیال های ایرانی،فکر کنم ارزش وقت گذاشتن ندارن....البته صرفا نظر من بود در هر صورت موفق باشین

راستش درست ميگين. ولي تا وقتي كه بتونم تو طراحي قالب راه بيافتم مجبورم از اين روش ها استفاده كنم.

يه قالب خيلي جالب ديدم كه موارد گفته شده بحث هاي بالا رو توش اعمال كردم . خوشبختانه قالب هم رايگان هست و مشكلي از نظر انتشار تو سايت نداره. از خود سايتش هم ميتونين دانلود كنيد .

با كمي تغييرات به اين شكل در اومده. البته قسمت جستجو و امكانات رو هم به سمت چپ منتقل كردم.

alypb1fbdbmi7v4szymg.png

لینک به ارسال

به نظر من تغييرات كوچك ديگري نياز دارد مخصوصا موقعيت بالت ها يا همون ايكن هاي جلوي منوها كه بايد به سمت راست منتقل شوند.البته در پوشه تصاوير نگاه كنيد شايد با برعكس كردن تصوير درست شود وگرنه با ويرايش سي اس اس اين هم قابل حل است.البته تصوير فلش مانند رو در هر صورت بايد برعكس كنيد تا فلش به سمت چپ نمايش داده شود.

لینک به ارسال
به نظر من تغييرات كوچك ديگري نياز دارد مخصوصا موقعيت بالت ها يا همون ايكن هاي جلوي منوها كه بايد به سمت راست منتقل شوند.البته در پوشه تصاوير نگاه كنيد شايد با برعكس كردن تصوير درست شود وگرنه با ويرايش سي اس اس اين هم قابل حل است.البته تصوير فلش مانند رو در هر صورت بايد برعكس كنيد تا فلش به سمت چپ نمايش داده شود.

راستش اين قالب و بقيه قالبهاي شبيه به اين يه عالمه css دارن بعضي وقتها گيج ميشم و نميدونم كدوم رو بايد تغيير بدم تا قالبم درست بشه. :huh:

يه مشكل ديگه هم هست كه يه قالب رو تغيير ميدم تو لوكال درست نشون ميده ولي تو هاستم همه چي بهم ميريزه ....؟ :(

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...