رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام

امیدوارم سوال بنده به این بخش انجمن ارباط داشته باشد!

دوستان من مودم maxnet دارم که 4 پورته می باشد.

حال بنده دو کامپیوتر دارم که میخواهم با یک مودم به هردو با اینترنت وصل بشوم.

باید چه کاری انجام دهم؟

ضمنا من با کابل به هردو سیستم را به مودم وصل کردم ولی متاسفانه وقتی یک کامپیوتر را به اینترنت وصل میکنم کامپیوتر دیگر وصل نمیشود.

؟؟؟

:1:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

هر چند سوالتون ربطی به انجمن جومینا نداره... !

به هر حال شما باید برای سیستم دوم ip رو تغییر دهید (از ip که برای سیستم اول استفاده کردید استفاده نکنید) و یکسری تنظیمات دیگر تا در عین واحد از هر دو سیستم بتونید وصل بشید...

بهترین کار اینه که با isp تون تماس بگیرید تا دقیقا راهنماییتون کنن...

پیروز باشید

لینک به ارسال

دوست عزيز اگر توي هر دو سيستم آي پي ها رو بزاري رو ي تنظيم آي پي به صورت آتوماتيك خود مودم براي هر سيستم يك آي پي در نظر ميگيره. بعد اگر تنها كانكشن روي يكي از سيستم هات قرار داره اينتر نت اون رو "شر"(اشتراك)ميكني.

موفق باشي

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

خوبه که مشکلتون حل شد

لطفا برای به نتیجه رسیدن تاپیک راه حل مشکلتون رو بیان کنید

تجربه دوستان بیشتر می شه

موفق باشید

:thankyou:

لینک به ارسال

فقط جهت به نتیجه رسیدن تاپیک

اکثر مودمهای ای دی اس ال قابلیت ست کردن یوزر و پسورد رو بر روی خودشون دارن و بعد از این کار وقتی مودم روشن میشه خودش به اینترنت وصل هست.

همه مودمهای ای دی اس ال دارای dhcp داخلی هستن که بطور اتوماتیک تنظیمات مربوط به کارت شبکه رو به سیستم متصل شده به مودم براش ارسال و تنظیم میکنه.

اگر مودم شما چند پورت داشته باشه کافیه از هر پورت به یه سیستم وصل بشه اینطوری سیستمها بدون هیچ تنظیم خاصی دارای اینترنت هستن

در صورتی که مودم دارای یک پورت بیشتر نباشه باید مودم به یک سوییچ وصل بشه و بقیه سیستم ها به سوییچ وصل بشن.

در صورتی که مودم قابلیت ست کردن یوزر و پسورد بر روی خودش رو نداشته باشه باید بر روی یکی از سیستم ها دو کارت شبکه نصب بشه و از nat برای انتقال اینترنت به سیستم ها استفاده کرد.

امیدوارم توضیحات کافی باشه

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

ابتدا بر روی my computer کلیک راست میکنیم سپس manage رو انتخاب .حال از سربرگ computer name اسم هردو کامیپوتر رو تغییر میدی به هر اسمی که دلتون میخواد فقط نباید اسم هر دو کامپیوتر یکی باشد سپس wokgroup هر دو کامیپوتر رو به یک اسم در می آوری به عنوان مثال هردو کامیپوتر workgroup.

حال تمام کارهایی که در زیر توضیح میدهم باید به همین ترتیب در دو کامیپوتر انجام دهید:

سپس به control panel و network connection می روید و بر روی local area collectin راست کلیک کرده و propertise انتخاب میکنیم.

حال در همان سربرگ general و در قسمت the connectin uses the following items آخرین گزینه یعنی internet protocol را انتخاب میکنیم.

پنجره ای باز میشود که شما باید به ترتیب کارهای زیر را انجام دهید:

1- انتخاب گزینه use the following ip address

2-در قسمت ip address عدد 1 . 0 . 168 . 192

3-در قسمت subnet mask عدد 0 . 255 . 255 . 255

حال ok می کنید.

سپس هر دو کامیپوتر را ری استارت میکنید .بعد از اینکه بالا آمدند کار تمام میشود.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

موفق باشید:thankyou:

فیلمش رو هم گیر آوردم برین حالش رو ببرید

http://up.iranblog.com/images/85qipi2by93t4k0v76.rar

لینک به ارسال

دوست عزيز همونطور كه در ست قبل اشاره كردم در مودم هاي جديد نيازي به آدرس دهي آي پي به ضورت دستي نيست.

تنها كافه آي پي آدرس رو روي اتئماتيك تنظيم كني تا همه مراحل به صورت خودكار صورت گيرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...