رفتن به مطلب
iranianbe

آموزش جابجایی هاست

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

میخواستم بدونم که چطوری و با چه برنامه ای میتونم جابجایی هاست را انجام بدهم ، من هاست خود را عوض کردم و الان مشکل در جابجایی دارم که اگر راهنمایی کنید ممنون میشم...

هاست قدیمی من با cpanel کار نمیکند و هاست جدید با cpanel کار میکند و این کار من را سخت کرده که احتیاج به راهنمایی دارم...

با تشکر

یا حق

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خوب دوست عزیز شما می تونید فایل های جوملای خودتون رو فشره کنید و دانلود کنید و می تونید از دیتا بیس خودتون هم یک بک اپ بگیرید و هر دو رو به سرور جدید منتقل کنید

مشکلی نباید پیش بیاد بعد از فشرده کردن که می تونید با برنامه های دانلود منیجر اون رو دانلود کنید و برای اپلود هم می تونید از سی پنل یا از برنامه های مدیریت اف تی پی استفاده کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

خوب دوست عزیز شما می تونید فایل های جوملای خودتون رو فشره کنید و دانلود کنید و می تونید از دیتا بیس خودتون هم یک بک اپ بگیرید و هر دو رو به سرور جدید منتقل کنید

مشکلی نباید پیش بیاد بعد از فشرده کردن که می تونید با برنامه های دانلود منیجر اون رو دانلود کنید و برای اپلود هم می تونید از سی پنل یا از برنامه های مدیریت اف تی پی استفاده کنید

موفق باشید

البته دوست عزیز، بیشتر هاستها اینکا رو رایگان انجام میدن فقط کافی یوزر و پاست هاست قبلی رو بهش بدی

لینک به ارسال

موفق باشید

البته دوست عزیز، بیشتر هاستها اینکا رو رایگان انجام میدن فقط کافی یوزر و پاست هاست قبلی رو بهش بدی

درسته دوست عزیز و هاست من هم گفته بود که این کارو میکنه و وقتی خریداری کردم گفت در مدت ۳۰ روز این کار را میکند که این مدت برای من طولانی هستش.

لینک به ارسال

من در مورد انتقال هاست Plesk به Cpanel مشکل داشتم که به کمک آقای طالبی عزیز تونستم مشکلم را حل کند اما در مورد Cpanel به Cpanel کار خیلی راحت تره . فکر نمی کنم این کار بیشتر از یک روز زمان ببره .

1- تمام محتویات هاست قبلی خود را در Cpanel ( که حاوی جوملا و فایلهای آن است را ) به صورت فشرده ( Zip ) در آورید .

2- Rapidleech را از اینجا دانلود کنید و روی هاست جدید خود آپلود و بعد اکسترکت و سپس نصب نمایید . قبل از نصب پرمیشن پوشه files را روی 777 قرار دهید )

3- مسیر فایل فشرده موجود در هاست قبلی را در Rapidleech وارد کنید تا به سرعت محتویات سایت قبلی شما وارد سایت جدید شود . ( محتویات هاست شما داخله پوشه file انتقال می یابد . ) به غیر از پوشه file بقیه پوشه ها و فایل ها را پاک کنید .

توضیح : اگر نتوانستید با Rapidleech انتقال را انجام دهید کل فایل زیپ را دانلود کنید و روی هاست جدید آپلود نمایید .

4- بروید داخل PHPMyAdmin هاست قبلی و از دیتابیس خود یک خروجی بگیرید . ( روی هارد شما دانلود می شود ) برای خروجی گرفتن در تنظیمات هیچ تغییری ندهید و فقط گزینه zip را از پایین انتخاب کنید . ( بعد از دانلود شدن آن را اکسترکت کنید )

5 - یک دیتابیس در هاست جدید با همان نامی که در هاست قبلی داشتید بسازید .

6 - کابری با همان نام و پسورد قبلی برای دسترسی به آن دیتابیس بسازید .

7- یک جوملای بی مشکل روی هاست خود آپلود نمایید و نصب آن را انجام دهید ( با همان دیتابیس و کاربری که اکنون ساختید )

8- وارد PHPMyAdmin دیتابیس جدید شوید و در قسمت ورود دیتابیس دانلود شده را وارد نمایید و منتظر بمانید که جداول دیتابیس انتقال یابد ( اینکار ممکن است زمانبر باشد )

9- فایل زیپ موجود در پوشه file را اکسترکت کنید و فایل configuration.php را از داخل آن پاک نمایید ( البته پاک کردن این فایل بستگی به هاست شما و تنظیمات آن دارد در بعضی از مواقع نیاز نیست ) و سپس محتویات اکسترکت شده را را از پوشه file به روت هاست خوت انتقال دهید .

کار تمام است .

اکنون می توانید جوملای قبلی خود را از هاست جدید فراخوانی کنید !

لینک به ارسال

من در مورد انتقال هاست Plesk به Cpanel مشکل داشتم که به کمک آقای طالبی عزیز تونستم مشکلم را حل کند اما در مورد Cpanel به Cpanel کار خیلی راحت تره . فکر نمی کنم این کار بیشتر از یک روز زمان ببره .

1- تمام محتویات هاست قبلی خود را در Cpanel ( که حاوی جوملا و فایلهای آن است را ) به صورت فشرده ( Zip ) در آورید .

2- Rapidleech را از اینجا دانلود کنید و روی هاست جدید خود آپلود و بعد اکسترکت و سپس نصب نمایید . قبل از نصب پرمیشن پوشه files را روی 777 قرار دهید )

3- مسیر فایل فشرده موجود در هاست قبلی را در Rapidleech وارد کنید تا به سرعت محتویات سایت قبلی شما وارد سایت جدید شود . ( محتویات هاست شما داخله پوشه file انتقال می یابد . ) به غیر از پوشه file بقیه پوشه ها و فایل ها را پاک کنید .

توضیح : اگر نتوانستید با Rapidleech انتقال را انجام دهید کل فایل زیپ را دانلود کنید و روی هاست جدید آپلود نمایید .

4- بروید داخل PHPMyAdmin هاست قبلی و از دیتابیس خود یک خروجی بگیرید . ( روی هارد شما دانلود می شود ) برای خروجی گرفتن در تنظیمات هیچ تغییری ندهید و فقط گزینه zip را از پایین انتخاب کنید . ( بعد از دانلود شدن آن را اکسترکت کنید )

7- یک جوملای بی مشکل روی هاست خود آپلود نمایید و نصب آن را انجام دهید ( با همان دیتابیس و کاربری که اکنون ساختید )

8- وارد PHPMyAdmin دیتابیس جدید شوید و در قسمت ورود دیتابیس دانلود شده را وارد نمایید و منتظر بمانید که جداول دیتابیس انتقال یابد ( اینکار ممکن است زمانبر باشد )

9- فایل زیپ موجود در پوشه file را اکسترکت کنید و فایل configuration.php را از داخل آن پاک نمایید ( البته پاک کردن این فایل بستگی به هاست شما و تنظیمات آن دارد در بعضی از مواقع نیاز نیست ) و سپس محتویات اکسترکت شده را را از پوشه file به روت هاست خوت انتقال دهید .

کار تمام است .

ممنون دوست عزیز از راهنمایی که کردین ولی مشکل اینجاست که هاست قبلی من با CPANEL نیست و مشکل در بکاپ گرفتن باهاش دارم که دارم دستی فیلها را زیپ میکنم و روی کامپیوترم دانلود میکنم که بعد انتقال بدم به هاست جدید که امیدوارم اینجوری جواب بده!!

لینک به ارسال

ببشید من فکر کردم هاست قبلی شما با cpanel کار می کنه . پست اولتون رو درست نخونده بودم .

هاست قبلی شما با چی کار می کنه ؟

لینک به ارسال

ببشید من فکر کردم هاست قبلی شما با cpanel کار می کنه . پست اولتون رو درست نخونده بودم .

هاست قبلی شما با چی کار می کنه ؟

هاست قبلی من از DODADDY هستش که از خود سایت شون باید آنلاین بشم و وارده کنترل پنل بشم که کمی عجیب و غریب هستش...

چون ای پی ایران را تحریم کرده مجبور به جابجایی هاست شدم...

لینک به ارسال

با سلام

کنترل پنل هاست قبلیتون از چه نوعه؟(زیاد مهم نیست)

به هر حال شما براحتی می تونید در هاست قبلی از دایرکتوری که پوشه ها و فایلهای جوملا درش هست بک آپ بگیرید و منتقل کنید به هاست جدید و همینطور از دیتابیس جوملا در هاست قبلی بک آپ بگیرید و منتقل کنید به هاست جدید...

از ادمین سرورتون هم می تونید درخواست بک آپ کنید...

اگر موفق به انتقال نشدید توسط پیام خصوصی بک آپتون رو در اختیارم بزارید و اطلاعات هاستتون رو هم بدید تا براتون انجام بدم...

پیروز باشید

لینک به ارسال

کار تمام است .

سلام

لطفا برای جابجایی از Plesk به Direct Admin نیز راهنمایی نمایید

لینک به ارسال

با سلام

برای انتقال سایت از پلسک به دایرکت ادمین ابتدا در کنترل پنل پلسک از بخش websites & Domains گزینه file manager را انتخاب کنید

سایت اصلیتون در داخل پوشه httpdocs قرار داره که میتونید محتویات اون رو فشرده و دانلود کنید

اگر ساب دامین هم دارید که پوشه هاش خارج از پوشه httpdocs قرار دارد که میبایست آنها را هم فشرده و دانلود کنید البته فقط پوشه هایی که نام ساب دامینتون رو دارند

در مرحله بعد برای تهیه بک آپ از دیتابیس اینبار از بخش websites & Domains گزینه Databases را انتخاب کنید

در این بخش روی نام دیتابیس موردنظرتون کلیک کنید و در صفحه بعد روی دکمه webadmin کلیک کنید

در اینجا به تب Export بروید و از دیتابیستون بک آپ تهیه کنید

حالا به کنترل پنل دایرکت ادمین بروید و گزینه file manager را انتخاب کنید

وارد پوشه public_html شوید و محتویات سایت اصلیتون رو اینجا اکسترکت کنید

اگر ساب دامین دارید ابتدا ساب دامینهاتون رو ایجاد کنید و بک آپهای ساب دامینهاتون رو هم در داخل پوشه های مرتبطشون اکسترکت کنید

در انتها  به قسمت MySQL Managment بروید و با کلیک بر روی Create new Database یک دیتابیس ایجاد کنید

و بعد میتونید در همین قسمت با انتخاب گزینه phpmyadmin و سپس انتخاب تب Import بک آپ دیتابیستون رو ریستور کنید

نکته آخر هم اینکه بعد از انتقال سایت فایل کانفیگ جوملا را هم تنظیماتش رو تصحیح کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...