رفتن به مطلب
m4mali

آموزش نحوه استایل دهی به هر صفحه از جوملا به صورت اختصاصی

پست های پیشنهاد شده

درود فراوان به همه جومینایی ها گرامی

یک آموزشی که فکر می کنم به درد دوتان بخوره رو می خوام خدمت تون ارائه بدم. امیدوارم که به درد همه بخوره.

چطور می تونیم برای هر صفحه از جوملا یک استایل متفاوت داشته باشیم ؟

اما برای شروع بذارین با یه  کاره ساده تر شروع کنیم. فقط با عرض معذرت من اینجا تایپ می کنم . نمی تونم عکس بگیرم بذارم. سعی می کنم اضح بگم.

چطور تویه صفحه اصلی یا بعضی صفحات نمایش محتوا یا همون com_content  رو غیر فعال کنیم.

به دو روش من این کار رو بلدم . روش اول که ابداع خودمه. استفاده از ماژول advance HTML .

به اینصورت که شما این ماژول و تویی یه موقعیت از صفحه اصلی قرار میدین. یه جایی که تاثیری نداشته باشه. و قالب رو خراب نکنه . بعد حالا این ماژول رو فقط توی صفحه اول فعال می کنید.

بعد حالا توش یه css  می نویسید که کلاس یا آیدی مربوط به قسمت محتوا جوملا رو مخفی کنه . 
به این صورت :
با فرض بر این که کلاس div  کامپوننت content توی قالب من اسمش . main-content  هست. به این صورت میشه.

.main-content
{
display:none;
}

دیگه اینجا دستتون بازه و هر کاری که بخواین می تونین با css  انجام بدین.

برای هر صفحه هم می تونید ماژول رو فعال کنید تا استایل به اون صفحه اعمال بشه فقط . گزینه important  رو برای استایل دهی مجدد فراموش نشود .

فکر کنم میتونید حتی از دستور load position  خود این ماژول رو تویه artices  ها قرار بدین و توی صفحه اصلی بذارین و خودش خودش رو مخفی کنه. البته اینو امتحان نکردم. شما امتحان کنید

روش دوم که روش اصولی تر و قدرتمند تری هست رو توی پست بعدی می گم.

با سپاس فراوان. امیدوارم که به کار تون  بیاد.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خوب حالا بریم سره آموزش اصلی .
من مطلب پس قبلی رو به روش اصولی میگم. شما می تونید به جای مخفی کردن بهش استایل هم بدین .

ابتدا وارد مدیریت منو بشوید Menu manager ,و یک منو رو انتخاب کنید. مثلا منوی home page حالان توی تنظیمات منو قسمت page display option  رو انتخاب کنید. توی جوملا ترجمه شده دقیق یادم نیست. فکر کنم احتمالا باید تنظیمات نمایش صفحه باشه.

حالا در قسمت Page Class  یک کلاس رو به این صفحه اختصاص بدین. مثلا من اینجا myclass_ رو میدم
منو رو سیو کنین و سایت رو باز کنین.

خوب . حالا چطوری از این استفاده کنیم ؟

بذارین  من یه مثال بزنم. مثلا می خوانم div  مربوط به کامپوننت رو مخفی کنم. یا رنگ background   عوض کنم.

ببینید مثلا توی قالب beez2  قبل از استایل دادن به این شکل بوده

<div class="blog-featured" </div>

اما حالا اینطوری شده

<div class="blog-featured_mystyle" </div>

نکته اینجاست که این استایل فقط توی این صفحه وجود داره و توی صفحه های دیگه به این اون حالت بالاییه.
خوب دیگه از اینجا به بعد رو همتون بلدین

.blog-featured_mystyle
{
display:none;
}

یه نکته ای رو هم بگم. من با استفاده از این روش یادمه که می شد همه اجزای صفحه رو تحت تاثیر قرار داد. اما فکر میکنم یا به قالب سایت مربوطه یا فقط توییه جوملا 3 این کار ممکنه. باید امتحان کنم. اما من توی جوملا 3 این کار انجام دادم . یعنی مثلا میتونین بگین همه table ها یا parageraph  ها و همه class  ها و id  ها از این استایل ارث ببرن.
به این صورت که میاد tag html رو به این صورت در میاره

<html lang="fa-ir" dir="rtl" class='com_content view-featured itemid-101 home mystayle j32'>

امیدوارم که آموزش بدردتون بخوره . و ازش استفاده کنید. اگه سوالی بود در خدمتم.

با سپاس از این که وقتتون رو در اختیار بنده قرار دادین

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...