رفتن به مطلب
mr.lvlrf

تغییر فونت پیش فرض جوملا

پست های پیشنهاد شده

درود ، وقتتون بخیر

می خواستم فونت های پیشفرض در جوملا که در Editor پیشفرضش جوملا مورد استفاده قرار می گیرد رو تغییر بدم ، ممنون میشم راهنمایی کنیید.

ب غیر از تغییر دادن CSS که فقط برای نماییش هست نمیشه جور دیگر فونت ها رو تغییر داد؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود ، وقتتون بخیر

می خواستم فونت های پیشفرض در جوملا که در Editor پیشفرضش جوملا مورد استفاده قرار می گیرد رو تغییر بدم ، ممنون میشم راهنمایی کنیید.

ب غیر از تغییر دادن CSS که فقط برای نماییش هست نمیشه جور دیگر فونت ها رو تغییر داد؟

سلام. کاره سختی نیست. شما یک داخل فولدر template سایت . یه فولدر بساز اسمش رو بذار css بعد داخل اون یک فایل بساز اسمش رو بذار editor . حالا اونجا میتونی استایل های متفاوت درست کنی. امیدوارم منظورت رو درست فهمیده باشم.

بعد هر استایلی رو که بسازی تو لیست استایل های ادیتور میاد.

لینک به ارسال

سلام. کاره سختی نیست. شما یک داخل فولدر template سایت . یه فولدر بساز اسمش رو بذار css بعد داخل اون یک فایل بساز اسمش رو بذار editor . حالا اونجا میتونی استایل های متفاوت درست کنی. امیدوارم منظورت رو درست فهمیده باشم.

بعد هر استایلی رو که بسازی تو لیست استایل های ادیتور میاد.

درود تیر داد عزیز

ممنون از راهنمییت.

با این کاری که گفتی نیازی نیست دیگه به ادیتور بگم که این استایل ها رو از اینجا فراخوانی کنه؟ یعنی خودش میاد و استایل رو اجرا میکنه؟

-----------------------------------------------------------------------------------------------

درود بر شما

این لینک رو ببینید : http://kvcodes.com/2013/10/how-to-add-different-fonts-in-tinymce-editor/

درود

ممنون آقای میری. من یه چند تا سوال داشتم ممکنه که این آموزش برای وردپرس باشه و بعضی از فایل هاش توی جوملا با اسم متفاوت باشن؟ چون من این پوشه رو پیدا نکردم editor_template_src بعد همه ی فایل های با فرمت js رو چک کردم که ببینم theme_advanced_fonts را داره که بهش برای فونت های دیگه رو اضافه کنم که پیدا نکردم فقط editor_template بود اون متوجه نشدم

theme_advanced_fonts : "fontname;"

که کجا باید اضافه کنم. بعد شرمنده من

font-family: 'Conv_coda';

src: url('coda.eot');

src: local('?'), url('coda.woff') format('woff'), url('coda.ttf') format('truetype'), url('coda.svg') format('svg');

font-weight: normal;

font-style: normal;

} برای همه ی 42 فونتم درست کردم و فایل استایل اون رو داخل پوشه فونت گذاشتم حالا از کجا به ادیتور بگم که این فونت رو با این استایل از این پوشه فراخوانی کنه؟

لینک به ارسال

درود تیر داد عزیز

ممنون از راهنمییت.

با این کاری که گفتی نیازی نیست دیگه به ادیتور بگم که این استایل ها رو از اینجا فراخوانی کنه؟ یعنی خودش میاد و استایل رو اجرا میکنه؟

بله، فقط اگر می خواید این استایل ها توی قالب هم اعمال بشه . اونجا هم توی فایل قالب باید نوشته بشه این استایل ها

لینک به ارسال

سلام تيرداد جان

آقا پست شماره 2 رو بيشتر توضيح ميديد لطفا

اول اينكه كاري كه قراره انجام بشه رو بگم كه شايد درست متوجه نشده باشم

قراره با اين كارا استايل هاي كه در فايل css درست مي كنيم به اديتور جوملا اضافه بشه. من اينو متوجه شدم.

و اينكه داخل پوشه template ي كه در داخل پوشه administrator هستش بايد يك فولدر درست كنيم به نام css و داخل اون يك فايل درست كنيم

كه دقيقا اسمش رو متوجه نشدم كه دات بعد از editor عستش يا قبل از اون و پسوند نداره يا داره.

لطفا كمي كامل تر و گويا تر توضيح بدهيد.

با تشكر

لینک به ارسال

سلام تيرداد جان

آقا پست شماره 2 رو بيشتر توضيح ميديد لطفا

اول اينكه كاري كه قراره انجام بشه رو بگم كه شايد درست متوجه نشده باشم

قراره با اين كارا استايل هاي كه در فايل css درست مي كنيم به اديتور جوملا اضافه بشه. من اينو متوجه شدم.

و اينكه داخل پوشه template ي كه در داخل پوشه administrator هستش بايد يك فولدر درست كنيم به نام css و داخل اون يك فايل درست كنيم

كه دقيقا اسمش رو متوجه نشدم كه دات بعد از editor عستش يا قبل از اون و پسوند نداره يا داره.

لطفا كمي كامل تر و گويا تر توضيح بدهيد.

با تشكر

زبان بخش مدیریت را روی  english  بگذارید و در بخش مدیریت پلاگین ها پلاگین tinymce را باز کنید. فیلد Custom CSS classes را پیدا کنید . شند لحظه ماوس را روی label  این فیلد نگه دارید . توضیحاتی نمایش داده می شود که اگر بخوانید متوجه می شوید که چکاری باید انجام دهید.

لینک به ارسال

سلام

فكر كنم بايد تو فولدر CSS قالب يك فايل به نام editor.css ايجاد كنم و كلاسهايي رو كه دوست دارم رو درونش بنويسم.

اما در انتها متوجه نشدم كه بايد در قسمت کلاس های CSS سفارشی درون پلاگين كلاسها رو وارد كنم يا اينكه نام فايل رو وارد كنم.

و اگر قرار است كلاسها رو وارد كنم ، كلاسها رو با چه چيزي از هم جدا كنم، با كاما يا فاصله يا چيز ديگه

متشكرم

لینک به ارسال

سلام

فكر كنم بايد تو فولدر CSS قالب يك فايل به نام editor.css ايجاد كنم و كلاسهايي رو كه دوست دارم رو درونش بنويسم.

اما در انتها متوجه نشدم كه بايد در قسمت کلاس های CSS سفارشی درون پلاگين كلاسها رو وارد كنم يا اينكه نام فايل رو وارد كنم.

و اگر قرار است كلاسها رو وارد كنم ، كلاسها رو با چه چيزي از هم جدا كنم، با كاما يا فاصله يا چيز ديگه

متشكرم

نام پرونده css را باید وارد کنید.

به حدس های خود اطمینان کنید سعی و خطا کنید . خیلی از چیزها را باید تجربه کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...