رفتن به مطلب
وحید حاجی پور

پلاگین codecitation 1.3.1 برای نمایش کد در جوملا ساده و کاربردی

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان می خواستم یه پلاگین رو معرفی کنم شاید دوستان قبلا معرفی کرده باشند ولی من جستجو کردم ولی موردی رو پیدا نکردم

خوب بریم سر اصل مطلب .

کار این پلاگین تو سایت هایی مثل سایت هایی که آموزش برنامه نویسی می دن و کدهای برنامه نویسی رو تو صفحه به نمایش می زارن نمود بیشتری پیدا می کنه .

مثلا شما کدی را به یکی از زبان ها ی زیر می نویسید

C#, C++, CSS, Delphi, Diff, Groovy, JavaScript, Java, JavaFX, Perl, PHP, Plain Text, PowerShell, Python, Ruby, Scala, SQL, Visual Basic, XML, HTML, XSLT

و دوست دارید که مانند یک editor زبان برنامه نویسی مثل ویژوال استادیو کدها داخل سایت شما نمایش داده شوند . خوب یا باید اونها رو به صورت دستی رنگ بندی کنید که اگر کد بلند باشه به مشکل میخورید و یا کلا تک رنگ بنویسید ولی با کمک این پلاگین می تونید این کار رو به صورت اتوماتیک انجام بدید .

می تونید نمونه کارش رو اینجا ببینید.

در ضمن می تونید این پلاگین رو با کامپوننت RokCandy ترکیب کنید و کار رو خیلی ساده تر کنید . البته یک پلاگین نیز به همراه RokCandy باید نصب بشه. که همه رو ضمیمه خواهم کرد. این پلاگین شما رو در اضافه کردن کد مخصوص کمک می کنه البته اگر ترکیب کنید .

کامپوننت RokCandy به همراه پلاگین

پلاگین codecitation

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان یه مطلبی یادم رفته بود عرض کنم اونم کدی بود که باید کد رو در میان اون می نوشتید

[align=CENTER] {codecitation width="100%"} {text} {/codecitation}

[align=RIGHT]

اگر در کد دقت کنید زبان مورد نظر رو باید در جلوی کلمه brush بنویسید .

و کدی که شما می خواهید بنویسید باید به جای {text} قرار بگیرد باز هم به خاطر ناقص بودن پست اول خیلی عذر می خوام [/align][/align]

سلام دوستان یه مطلبی یادم رفته بود عرض کنم اونم کدی بود که باید کد رو در میان اون می نوشتید

[align=RIGHT]

و کدی که شما می خواهید بنویسید باید به جای {text} قرار بگیرد باز هم به خاطر ناقص بودن پست اول خیلی عذر می خوام [/align][/align]

کد دقیقا نمایش داده نمیشه من هم هر وقت مطلب ارسال می کنم اجازه ویرایش ندارم بازم ببخشید به جای واژه calss از این cl@ss استفاده می کنم دوستان خودتون حرف a رو جایگزین کنید

{codecitation width="100%"} {text} {/codecitation} 

[align=RIGHT]

کد دقیقا نمایش داده نمیشه من هم هر وقت مطلب ارسال می کنم اجازه ویرایش ندارم بازم ببخشید به جای واژه calss از این cl@ss استفاده می کنم دوستان خودتون حرف a رو جایگزین کنید

{codecitation cl@ss="brush: php; gutter: true;" width="100%"} {text} {/codecitation} 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...