رفتن به مطلب
حسینی پارسا

آخرین نسخه ی فوکا گالری فارسی انگلیسی برای جوملا 1.5

پست های پیشنهاد شده

[align=JUSTIFY]دوستان سلام

بی شک همه ی دوستان جوملایی کامپوننت قدرتمند فوکا رو می شناسند، توانایی و زیبایی توام، این گالری رو بسیار محبوب کرده...

آخرین نسخه ای که از این گالری فارسی شده بود نسخه ی 2.7.4 بود که توسط دوست عزیز علیرضا از "سی ام اس فا" منتشر شده بود، از اونجایی که من این گالری رو بسیار می پسندم تصمیم گرفتم آخرین نسخه ی اون رو که البته امکانات کامنتی جدیدی بهش افزوده شده رو به فارسی ترجمه کنم.

در این باب از فایل زبان فارسی که " سی ام اس فا " منتشر کرده بود استفاه کردم، چند خط از امکانات نسخه ی جدید بهش افزوده شده بود که ترجمه کردم، البته تا جایی که وقت اجازه داد ایراد های ترجمه ی قبلی رو هم رفع کردم که البته همچنان دارای ایراد های ترجمه ای هست که فرصت رفع اون رو نداشتم ضمن اینکه با توجه به انتشار جوملا 1.6 بنظرم رسید بایست روی نسخه ی مربوط به جوملا 1.6 کار بشه و همین امر انگیزه ی اصلاح ایرادهای ترجمه ای این نسخه رو از بین می برد...

به هر حال نسخه ی فارسی+انگلیسی (دوزبانه) فوکاگالری 2.7.6 تقدیم حضور می شه، طبق روال بهتره دوستانی که از نسخه ی 2.7.4 فارسی یا انگلیسی استفاده می کنند بزودی فوکا گالری خودشون رو با این نسخه بروز رسانی کنند، برای اینکار نیاز به حذف فوکای قبلی نیست و تنها لازم است با مراجعه به منوی نصب و حذف، فایل پیوست این پست رو نصب و پس از دیدن پیام " نصب کامپوننت با موفقیت" روی آیکون " بروز رسانی " کلیک کنند.

با این کار فوکا گالری شما به آخرین نسخه بروز رسانی شده و گالری های سابق شما نیز حفظ خواهد شد.

دانلود از سرور جومینا

دموی فارسی فوکا گالری

ماژول فارسی فوکا گالری ایمیج

یاعلی/ دعای خیر بفرمائید[/align]

گویا آپلود سنتر جومینا ایراد داره، تا زمان رفع اشکال می تونید کامپوننت رو از لینک زیر دانلود کنید

دانلود مستقیم از سرور تکاپو

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان عزیز

نسخه ی 2.7.8 فوکاگالری فارسی+انگلیسی رو آماده کردم، در حال حاظر برای آقای شمسی فرستادم تا بصورت بهتری منتشر کنند.

البته نصب این نسخه هم تا زمان انتشار آخرین نسخه رد نمی شه! چرا که بعدا هم می تونید آخرین نسخه رو دانلود و براحتی بروز رسانی کنید.

یاعلی

لینک به ارسال

سلام

آخرین نسخه فوکا گالری که فارسی شده بود، نسخه 2.7.6 بود که من ترجمه کرده بودم و در انجمن جومفا منتشر کردم. توضیح اینکه تمام نسخه های قبلی (حتی 2.7.4)، خیلی بد ترجمه شده بود (فکر می کنم ترجمه ماشینی بود - توضیحات لازم رو در انجمن جومفا دادم)، که من نشستم و کل 1360 خط فایل زبان کامپوننت رو از اول ترجمه کردم و برای زبان فارسی، css ها رو هم بهینه کردم.

در ضمن جالبه که بدونین فایل زبان این کامپوننت از نسخه 2.7.5 هیچ تغییری نکرده. پس شما چه چیزی رو در این نسخه جدید ترجمه کردین. اگه از اول ترجمه کردین، که خوب دوباره کاری کردین. چون من از اول ترجمه کرده بودم. در ضمن با مقایسه ای که کردم، ترجمه من خیلی بهتر از ترجمه شما بود! چون من تو ترجمه، تمام قواعد نگارش فارسی رو رعایت می کنم و در این زمینه خیلی حساسم.

به هر حال خسته نباشید. ولی بهتره در زمینه ترجمه افزونه های جوملا، دوباره کاری صورت نگیره، تا وقتمون هم بیخودی تلف نشه.

لینک به ارسال

سلام

آخرین نسخه فوکا گالری که فارسی شده بود، نسخه 2.7.6 بود که من ترجمه کرده بودم و در انجمن جومفا منتشر کردم. توضیح اینکه تمام نسخه های قبلی (حتی 2.7.4)، خیلی بد ترجمه شده بود (فکر می کنم ترجمه ماشینی بود - توضیحات لازم رو در انجمن جومفا دادم)، که من نشستم و کل 1360 خط فایل زبان کامپوننت رو از اول ترجمه کردم و برای زبان فارسی، css ها رو هم بهینه کردم.

در ضمن جالبه که بدونین فایل زبان این کامپوننت از نسخه 2.7.5 هیچ تغییری نکرده. پس شما چه چیزی رو در این نسخه جدید ترجمه کردین. اگه از اول ترجمه کردین، که خوب دوباره کاری کردین. چون من از اول ترجمه کرده بودم. در ضمن با مقایسه ای که کردم، ترجمه من خیلی بهتر از ترجمه شما بود! چون من تو ترجمه، تمام قواعد نگارش فارسی رو رعایت می کنم و در این زمینه خیلی حساسم.

به هر حال خسته نباشید. ولی بهتره در زمینه ترجمه افزونه های جوملا، دوباره کاری صورت نگیره، تا وقتمون هم بیخودی تلف نشه.

دوست عزیزم

بنده اصراری ندارم که این نسخه رو ترجمه کردم! عرض هم کردم ترجمه ی آقای علیرضا بود از سی ام اس فا که بنده سعی کردم اون رو بهینه کنم و البته بسته ی دو زبانه ی فارسی+انگلیسی رو تقدیم کنم. بله ترجمه ی صورت گرفته کاملا ماشینی بود و من هم به این موضوع اشاره کردم:

چند خط از امکانات نسخه ی جدید بهش افزوده شده بود که ترجمه کردم، البته تا جایی که وقت اجازه داد ایراد های ترجمه ی قبلی رو هم رفع کردم که البته همچنان دارای ایراد های ترجمه ای هست که فرصت رفع اون رو نداشتم ضمن اینکه با توجه به انتشار جوملا 1.6 بنظرم رسید بایست روی نسخه ی مربوط به جوملا 1.6 کار بشه و همین امر انگیزه ی اصلاح ایرادهای ترجمه ای این نسخه رو از بین می برد...

قطعا زحمت شما برای ترجمه ی این کامپوننت ارزشمنده و بنده شما رو تحسین می کنم، ای کاش نسخه ی انتشاری شما رو می یافتم و از اون بهره می بردم، به هر حال بنده ندیده و استفاده نکرده بنا به فرمایشتون با صدای بلند عرض می کنم نسخه ی انتشاری شما قطعا کامل تر از این نسخه است!

ممنون می شم اگر فایل های زبان فارسی که زحمت کشیدید رو برام بفرستید برای بهرمندی...

در هر حال به عنوان یکی از کاربران جوملا از اینکه دسترنج خودتون رو به اشتراک می گذرید از شما ممنونم.

لینک به ارسال

دوست عزیز

عرض سلام و ادب و احترام

باید بگم من هم قصد خودنمایی رو نداشتم خدای ناکرده. این مطلبی که نوشتم، در واقع یک گلایه بود از همه برو بچه های جوملایی، تمام صحبتم اینه که دوباره کاری نکنیم و زحمت دیگران رو هم نادیده نگیریم. خود من قبلا هیچ کدوم از ترجمه هامو به نام خودم منتشر نمی کردم. یعنی اصلا هیچ نام و نشونه ای از خودم تو افزونه ترجمه شده نمی ذاشتم. چون معتقد بودم ترجمه اون افزونه وظیفم بوده، در ازای کمک هایی که از جامعه جوملا گرفتم. اما متاسفانه بعد می دیدم ترجمه ای که من کلی روش وقت گذاشتم و سعی کردم بهترین ترجمه رو با css بهینه شده ارایه بدم، به نام افراد دیگری تو وب منتشر شده! خوب آدم دلخور میشه دیگه. چقد خوبه که زحمات دیگران رو نادیده نگیریم.

بگذریم

فایل های ترجمه رو میتونین از این لینک دریافت کنین:

http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://mppic.persiangig.com/other/Persian%20Language%20for%20Phoca%20Gallery.zip

موفق باشین

لینک به ارسال

خوشبختانه در جومينا اينگونه نيست و افزونه ها به نام مترجم منتشر ميشوند و درصورتي كه اشتباهي صورت بگيرد سريعا اصلاح شده و به نام مترجم اصلي افزونه ها منتشر ميشوند.

چند روزي بود كه كاربران با افزونه فوكا گالري مشكل داشتند و درخواست نسخه جديد رو داشتند كه جناب ماي پارسا زحمتش رو كشيدند ولي خوب بود كه شما زودتر تاپيك ها رو مشاهده ميكرديد و افزونه خود را ارائه ميداديد.الان هم اگر دوستان درحال ترجمه افزونه اي هستند و يا ترجمه شده افزونه رو دارند كه مورد نياز كاربران است ميتوانند اعلام كند.

لینک به ارسال

اما متاسفانه بعد می دیدم ترجمه ای که من کلی روش وقت گذاشتم و سعی کردم بهترین ترجمه رو با css بهینه شده ارایه بدم، به نام افراد دیگری تو وب منتشر شده! خوب آدم دلخور میشه دیگه. چقد خوبه که زحمات دیگران رو نادیده نگیریم.

بگذریم

آقای عزیز

به نظرم رسید ممکنه این فرمایش شما شبهه ایجاد کنه، منظورتون رو واضح بیان کنید تا از ایجاد شبهه جلوگیری بشه.

شما مختارید ترجمه هاتون رو با نام خودتون منتشر کنید و اگر این کار رو نکنید اشکال از خودتون هست، این اقدام علاوه بر شناسنامه دار شدن ترجمه از بد رفتاری هم جلوگیری می کنه چرا که حداقل استفاده کنندگان از ترجمه ی شما می دونند که این افزونه را شما ترجمه کردید و اگر شخص دیگری دست به بدرفتاری بزنه امکان رسوایی بیشتری وجود داره.

مشکل اصلی اینجاست که بانکی فارسی برای انتشار و آرشیو تمامی افزونه های فارسی شده توسط همه ی گروه ها و افراد ایرانی وجود ندارد، منِ نوعی از کجا باید بدونم که شمایِ نوعی چنین افزونه ای رو قبلا ترجمه و منتشر کردید؟ حال آنکه قطعا قبل از اقدام به ترجمه جستجوهای مرتبط رو انجام میدم تا از دوباره کاری جلوگیری بشه و البته وقت خودم هم گرفته نشه...

در هر حال از اینکه لینک فایل ها رو گذاشتید ممنونم، لازمه کلمات لاتین باقی مانده در ترجمه ی صورت گرفته هم فارسی بشه، معتقدم وقتی افزونه ای فارسی می شه باید تمام کلمات حتی عناوین یا برندها نیز فارسی بشن مگر اینکه تابع، کد یا کلمه ای باشه که معادل فارسی نداشته باشه.

با اجازه کلمات لاتین رو فارسی و بسته ی جدید رو با استناد به ترجمه ی شما منتشر می کنم.

ضمنا بنده قبلا هم ترجمه ی ماژول اسلاید شوی ایر سافت رو با ترجمه ی شما ارتقاع داده بودم که در لینک زیر توضیح داده شده:

http://forum.joomina.ir/thread-2844.html

لینک به ارسال

درود

ببینید ذات کد باز اینه که هر کس کار شخص قبلی را کامل کنه منتها باید اسمش را بیاره مثلا برای همین فوکا من از آقا پارسا پرسیدم که آیا شما از ترجمه غلی آقا استفاده کردید که گفتند بله برای همین من اسم سی ام اس فا را هم آوردم گرجه خود علی آقا به من مجوز دادند که از ترجمه های ایشون در جومینا استفاده کنم .

اما اینکه مثلا من یک کامپوننت را ترجمه کنم و شما هم بیایین همون را ترجمه کنید مسلما ترجمه من حق انحصاری برای من تولید نمیکنه مگر اینکه شما از ترجمه من در ترجمه هاتون استفاده کرده باشید .

اما با این نکته 100 درصد موافقم که نباید موازی کاری کرد باید یا کار هم را کامل کنیم و یا انرژیمون را صرف چیزهای جدیدتری بکنیم

لینک به ارسال

نسخه ی جدید با ترجمه ی بهینه شده منتشر شد.

لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:

http://forum.joomina.ir/thread-3676.html

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

در این خصوص بارها و بارها در انجمن بحث و راه کار ارائه شده و با کمی جستجو مطمئنا به نتیجه خواهید رسید... !

این آموزش رو مطالعه و رعایت کنید:

http://www.joomina.ir/%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D8%A7/%D8%AE%D8%B7%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-xml-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AF

اگر قبلا نسخه ای از این افزونه رو نصب کرده بودید حالا چه نصب کامل و چه نصب ناقص ابتدا حذف کامل کنید یعنی بعد از حذف از طریق مدیریت سایت اگر پوشه یا فایلی ازش در هاست باقی بود بصورت دستی حذف کنید و همینطور اگر تیبلی از این افزونه در دیتابیس بود باز هم دستی حذف کنید و بعد اقدام به نصب مجدد این افزونه کنید... (قبل از این کار بک آپ فراموش نشه مخصوصا از دیتابیس)

محتویان پوشه cache و tmp رو به غیر از فایل index.html حذف کنید

از داشتن فضای کافی هاستتون مطمئن بشید

جستجو در انجمن فراموش نشه...

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...