رفتن به مطلب
JAFX

روش لینک کردن منو با طراحی Dreamweaver cs6

پست های پیشنهاد شده

سلام و درود خدمت همه عزیزان.

من سایتم رو با دریم ویویرcs6 طراحی کردم.. فقط مشکلی رو دارم که اگه برطرفش کنید ممنون میشم.

مشکل من اینه...

در زیر هدر سایت ،من تعدادی منو دارم. مثل.. خانه... تماس با ما.... راهنما.... و ...

حالا سوالم اینه..برای رفتن به صفحه مثلا راهنما.. آیا باید در طراحی ام از freamset استفاده کنم...

یا میتونم جداول و هدر و چیزهایی که در همه صفحات باید باشند را در صفحات مختلف کپی کنم و قسمت مثلا توضیحات راهنما رو اضافی کنم..

امیدوارم توضیحاتم واضح بوده باشه..

مرسی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از توجهتون ممنونم...

سوالم جور دیگه ای عرض میکنم ...

من همه صفحات رو طراحی کردم.. مثل صفحه اصلی... صفحه راهنما... صفحه ارتباط با ما... صفحه کنترل پنل و صفحات دیگر...

صفحه اصلی شامل هدر-جدول سمت راست و جدول سمت چپ و مرکز صفحه ... می باشد

من میخواهم وقتی که در منوی بالا گزینه صفحه راهنما رو کلیک کردم... صفحه راهنما در قسمت center مرکز صفحه اصلی. نمایش داده بشه.. حالا

الآن سوالم دقیقا اینه که.. برای ایجاد این امکان معمولا در طراحی به چه صورتی اقدام می شود..

1- آیا طراحان از صفحه main چند تا کپی میکنند و یک بار صفحه ارتباط با ما رو در قسمت centerطراحی میکنند.. و این کار را برای صفحات دیگر تکرار میکنند

2-یا هنگام طراحی از frame set ها استفاده میکنند. و هدر - جداول کنارین و center رو مجزا صفحه بندی میکنند...

.................

من هر دو روش رو انجام دادم تا به الآن.. مشکلاتی که دارم به این ترتیبه...

ابتدا روش دوم رو میگم.. frame set

وقتی که از frame set استفاده میکنم مشکل سایز صفحه رو دارم.. یعنی مثلا center همراه با اسکرول نمایش داده میشه... که این زیاد جالب نیست..

روش اول هم که می خوام بدونم آیا طراحان این کار رو انجام میدن یا خیر...

مرسی

منتظر پاسختون هستم

لینک به ارسال

چند نکته:
1- frameset دیگه تو html5 پشتیبانی نمیشه پس بهتره فراموشش کنید .
2-اگه درست فهمیده باشم شما می خواید در صفحه اصلی بخش راهنما باز شه و درست وسط صفحه باشه در حالی که صفحه اصلی را به عنوان بکگراند داریم ؟ [/size]

لینک به ارسال

سایتتون استاتیکه؟

نخیر.. کاملا داینامیک طراحی شده

----------------------------------------------------------------------------------------------

متاسفانه مجوز ویرایش نداشتم دوباره ارسال میکنم

چند نکته:

1- frameset دیگه تو html5 پشتیبانی نمیشه پس بهتره فراموشش کنید .

2-اگه درست فهمیده باشم شما می خواید در صفحه اصلی بخش راهنما باز شه و درست وسط صفحه باشه در حالی که صفحه اصلی را به عنوان بکگراند داریم ؟ [/size]

بله کاملا درسته...

من frame set ها رو در دریم ویویر cs5 دیده بودم.. خودم از cs6 استفاده میکنم.. و میتونم frame set رو دستی انجام بدم..

ولی یک جایی دیده بودم که بعد از طراحی قالب توسط دریم... اون رو با عنوان های مختلف save می کردند.. و موارد اضافی رو در هر صفحه به center یا جای دیگه اضافی میکردند..

من میخواستم بدونم که اصول طراحی داینامیک برای همچین کاری دقیقا چیه...

خوشبختانه منظور من رو متوجه شده اید...

منتظر پاسختون هستم

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

پیشنهاد من به شما به شرط آشنایی با کلاس های جوملا:

1- طراحی قالب سایتتون در حالت دیفالت
2- ایجاد یک Div  در قالبتون و ترجیحا فرزند body 
3-  اختصاص استایل مناسب به Div  مورد نظر (position,z-index, ...., display:none)
4- اختصاص دستوری کلاینت ساید با جاواسکریپت یا جی کوئری به دکمه ی راهنما جهت نمایش Div و تغییر Diplay ب Block!
5- اگر مطلب راهنما به صورت ماژول بود تبدیل Div  به یک position  با استفاده از کلاس های از پیش تعریف شده ی جوملا jdoc.....
6- اگر هم خواستید می تونید مستفیم اطلاعات راهنما رو توی Div صدا کنید که البته اصولی نیست ....
پیروز باشید.

ویرایش شده توسط محمدرضا اسدالهی فرد

لینک به ارسال

واقعا ممنونم..

دقیقا اون چیزی رو که میخواستم و پاسخ دادین...

یا علی

لینک به ارسال

مجددا برای پاسخ شفافتون ممنونم....

میشه این مورد رو با یک مثال بفرمایید...

من در body یک div ایجاد کردم.. و همچنین یک کلاس با مشخصات و تنظیماتی که فرمودین...

ولی نتونستم کارایی که میخوام رو ازش بگیرم...

لطفا کمی جزء جزء تر توضیح بدین...

ممنون میشم

لینک به ارسال

مجددا برای پاسخ شفافتون ممنونم....

میشه این مورد رو با یک مثال بفرمایید...

من در body یک div ایجاد کردم.. و همچنین یک کلاس با مشخصات و تنظیماتی که فرمودین...

ولی نتونستم کارایی که میخوام رو ازش بگیرم...

لطفا کمی جزء جزء تر توضیح بدین...

ممنون میشم

کدوم فسمت مبهم هست ؟ 

لینک به ارسال

منظورم اینکه من با کلیک روی منو می خواهم صفحه ای رو  در قسمتی از صفحه اصلی سایتم بیارم...

ارتباط بین صفحه طراحی شده مثل(راهنما.... ثبت نام.... در باره ما... ) با لینک درج شده در منو با صفحه اصلی چیه

قسمت مبهم بنده همینه...

مرسی

منتظر پاسختون هستم

لینک به ارسال

منظورم اینکه من با کلیک روی منو می خواهم صفحه ای رو در قسمتی از صفحه اصلی سایتم بیارم...

ارتباط بین صفحه طراحی شده مثل(راهنما.... ثبت نام.... در باره ما... ) با لینک درج شده در منو با صفحه اصلی چیه

قسمت مبهم بنده همینه...

مرسی

منتظر پاسختون هستم

دوست عزيز منظور شما از اينكه مي خوام صفحه اي رو در قسمتي از صفحه اصلي سايتم بيارم يعني چي ؟

با ذكر مثال بگيد !

من فكر ميكنم ذهنيت شما از جوملا همانند ذهنيت از سايت با صفحات استاتيكه ؟

شما مي خواهيد وقتي روي منو راهنما كليك ميشه با حفظ ظاهر سايت يا همون قالب اطلاعات وسط صفحه لود بشه درسته؟

----------------------------------------------------------------------------------------------

با توجه به مطلبي كه گفتين توضيح ميدم

ارتباط بین صفحه طراحی شده مثل

دوست عزيز اينها صفحه نيستند منوهايي هستند كه به يك مطلب لينك شده اند شما ابتدا مطالب را ايجاد مي كنيد سپس بوسيله يك منو به مطلب و يا مجموعه آن مطلب مي تونيد لينك بديد وزماني كه شما كليك مي كنيد مطلب در قسمت كانتنت فراخواني ميشه

لینک به ارسال

سلام و درود... ببخشید اگه دیر پاسخ میدم...
بله منظور من اینه که بعد از کلیک کردن روی عنوانی از منوی بالای صفحه....بتونم مطلبی رو که مد نظرم هست رو در مرکز صفحه بیارم.... با حفظ استایل صفحه اصلی... در صورت امکان با ذکر کد بفرمایید
و اینکه من سایتم رو با دریم ویویر طراحی کردم... و از جوملا برای طراحی استفاده نکرده...
ممنون و تشکر از پاسخگوییتون پیشاپیش

کدوم فسمت مبهم هست ؟

جزئیات رو اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم....
و ارتباط بین منو _ مطلب مورد نظر _ و اون قسمت از صفحه اصلی که میخوام مطلب مورد نظرم در اونجا نمایش داده بشه....
لطفا توضیحاتتون رو با استفاده از کد ها بفرمایید...
مرسی
منظورم بیشتر روش ایجاد پیوند بین صفحات هست که در صورت امکان کد نویسی رو از طریق دریم ویویر توضیح میخواستم از خدمت اساتید...
که اگر توضیح بدین ممنون میشم.
با تشکر

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام و درود... ببخشید اگه دیر پاسخ میدم...

بله منظور من اینه که بعد از کلیک کردن روی عنوانی از منوی بالای صفحه....بتونم مطلبی رو که مد نظرم هست رو در مرکز صفحه بیارم.... با حفظ استایل صفحه اصلی... در صورت امکان با ذکر کد بفرمایید

و اینکه من سایتم رو با دریم ویویر طراحی کردم... و از جوملا برای طراحی استفاده نکرده...

ممنون و تشکر از پاسخگوییتون پیشاپیش

جزئیات رو اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم....

و ارتباط بین منو _ مطلب مورد نظر _ و اون قسمت از صفحه اصلی که میخوام مطلب مورد نظرم در اونجا نمایش داده بشه....

لطفا توضیحاتتون رو با استفاده از کد ها بفرمایید...

مرسی

منظورم بیشتر روش ایجاد پیوند بین صفحات هست که در صورت امکان کد نویسی رو از طریق دریم ویویر توضیح میخواستم از خدمت اساتید...

که اگر توضیح بدین ممنون میشم.

با تشکر

سلام

دوست عزیز شما باید ابتدا یک قالب کلی یا همون صفجه اصلی را ایجاد کنید با نام ایندکس سپس سایر صفحات را با کپی از روی قالب اصلی یعنی همان قالب اصلی یا صفحه اصلی را ویرایش می کنید و اطلاعات مربوط به صفحه دیگر را در آن قرار می دهید مثلا تماس با ما که فرم و اطلاعات شما در آن قرار میگیره و بعد صفحه را با نام لاتین مثلا کانتکت ذخیره می کنید و در نهایت از داخل صفحه اصلی بواسطه منوهای سایت آن ها را به هم لینک می دهید

ویرایش شده توسط مصطفی صفرعلی
لینکها حذف شدند ! لطفا" قوانین را مطالعه فرمایید !

لینک به ارسال

این روشی که فرمودین.. استاتیکه؟

من با دریم وییور داینامیک طراحی کردم

میشه بیشتر توضیح بفرمایین

لینک به ارسال

این روشی که فرمودین.. استاتیکه؟

من با دریم وییور داینامیک طراحی کردم

میشه بیشتر توضیح بفرمایین

دوست عزیز تقاوت استاتیک و داینامیک را سرچ کنید متوجه خواهید شد !

صرف استفاده از دریم ویور سایت را داینامیک نمیکنه مهم ماهیت سایت است

من ساختار کلی را توضیح دادم در اینجا http://forum.joomina.ir/topic/23734-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%86%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-dreamweaver-cs6/#entry112900

توضیح بیستر در چه مورد؟

لینک به ارسال

این توضیحی که فرمودین مختص سایت های استاتیک هست...

من برای سایت داینامیک میخواستم این مشکل رو برطرف کنم.. البته مشکل که نیست... عدم اطلاعات کافی از جانب من در این زمینه هستش...

من فقط یک توضیح به زبان ساده میخواستم  که بدونم با نرم افزار دریم ویور چطور میتونم مطالب رو به مرکز صفحه بیارم (صفحه عوض کردن)

آیا قسمت های مختلف صفحه اصلی باید کد نویسی بشوند... ؟

توضیحاتی از این قبیل میخواستم.

با تشکر

لینک به ارسال

من همچنان منتظر پاسخم دوستان و اساتید...

ممنون میشم...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...