رفتن به مطلب
hassan_shahi

تغییر فونت این قالب

پست های پیشنهاد شده

سلام به تمام دوستان

من فونت خیلی از قالب هارو تغییر دادم اما هر کاری میکنم فونت این قالب تغییر نمیکنه

http://alamdarbabol.ir

این آدرس وبسایته کد مربوط به تغییر فونت که از آموزش های دوستان تو انجمن گرفته بودمو تو خیلی از قالب ها جواب گرفتم رو تو فایل template.css اضافه کردم و پوشه فونتی تو این قالب نبود پوشه ایجاد کردم فونت هارو ریختم تو پوشه اما فونت تغییر نکرد ممنون میشم راهنمائیم کنید

---------------------------------------------------------------------------------------------

باید چیکار کنم؟

---------------------------------------------------------------------------------------------

فونت رو به B homa تغییر دادم اما ی مشکلی هست اینه که فونتش باید تو پوشه فونت کامپیوترم باشه تا تغییر فونت رو نمایش بده باید چیکار کنم؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فونت رو به B homa تغییر دادم اما ی مشکلی هست اینه که فونتش باید تو پوشه فونت کامپیوترم باشه تا تغییر فونت رو نمایش بده باید چیکار کنم؟

سلام.

قالب باید این قابلیت رو داشته باشه که بتونه فونت رو با خود سایت لود کنه، یعنی فونت ها رو توی پوشه ای روی سرورتون ذخیره کنه و اگر کاربری فونت رو نداشت بتونه اون رو از سرور شما لود کنه. البته میشه از سایت هایی مثل awebfont.ir هم استفاده کرد تا نیازی نباشه فونت رو روی سرورتون داشته باشید و از سرور awebfont فونت لود بشه (awebfont مثل کاری که google fonts میکنه رو برای فونت های فارسی داره). نمونه ی این قالب ها، قالب یوتم warp7 هست که با اضافه کردن یه خط کد که همون لینک فونت توی awebfont هست، فونت لود میشه.

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام.

قالب باید این قابلیت رو داشته باشه که بتونه فونت رو با خود سایت لود کنه، یعنی فونت ها رو توی پوشه ای روی سرورتون ذخیره کنه و اگر کاربری فونت رو نداشت بتونه اون رو از سرور شما لود کنه. البته میشه از سایت هایی مثل awebfont.ir هم استفاده کرد تا نیازی نباشه فونت رو روی سرورتون داشته باشید و از سرور awebfont فونت لود بشه (awebfont مثل کاری که google fonts میکنه رو برای فونت های فارسی داره). نمونه ی این قالب ها، قالب یوتم warp7 هست که با اضافه کردن یه خط کد که همون لینک فونت توی awebfont هست، فونت لود میشه.

موفق باشید

برای این کار کافیه که در هاست در این پوشه

/templates/tak_abaabdelah/

یه فولدر به اسمه فونت (fonts) بسازید 

و فونت های Bhoma  رو به 3 یا 4 فرمت

eot , ttf , woff , svg

داخل آدرس فوق بریزید .

پیروز باشید.

لینک به ارسال

برای این کار کافیه که در هاست در این پوشه

/templates/tak_abaabdelah/

یه فولدر به اسمه فونت (fonts) بسازید 

و فونت های Bhoma  رو به 3 یا 4 فرمت

eot , ttf , woff , svg

داخل آدرس فوق بریزید .

پیروز باشید.

اضافه کردن پوشه فونت کافی نیست. باید توی قالب هم به این فولدر آدرس داده بشه که این فونت ها همراه با لود شدن سایت، لود بشن.

لینک به ارسال

سلام دوستای عزیز من این کارهارو انجام دادم اما وقتی فونت رو از روی سیستمم پاک میکنم تغییرات روی سایت انجام نمیشه خودتون چک کنید یک بار

لینک به ارسال

درود بر شما

اگر از صحبت درستی کد مطمئن هستید پس تو ادرس دهی ها مشکل دارید یا تو تغیر دادن فونت یک عنصر

برای تغیر فونت یک عنصر اگر زبان سایت روی فارسی هست توی فایل سی اس اس rtl شده تغیر بدید

باز هم توجه کنید که احتمالن باید ادرس دهی ها مشکل داشته باشه

لینک به ارسال

اضافه کردن پوشه فونت کافی نیست. باید توی قالب هم به این فولدر آدرس داده بشه که این فونت ها همراه با لود شدن سایت، لود بشن.

دوست عزیز من با توجه به شرایط ایشون این توضیح را دادم!

بهتر است نگاهی به فایل سی اس اس سایت ایشون بندازید تا متوجه شوید که قبلا در سی اس اس آدرس فونت ها ایمپورت شده است، حال خواسته یا نخواسته!

سلام دوستای عزیز من این کارهارو انجام دادم اما وقتی فونت رو از روی سیستمم پاک میکنم تغییرات روی سایت انجام نمیشه خودتون چک کنید یک بار

فایل template.css را ویرایش کرده در خط 937 که آخرین خط هم می باشد کلیه خط را تا انتها پاک کنید >>از @font-face

و سپس در ابتدای فایل فوق متن زیر را فرار دخید درست می شود!

@font-face {
  font-family: 'Arial';
  src: url('fonts/BHoma.eot?#') format('eot'),  
       url('fonts/BHoma.woff') format('woff'),  
       url('fonts/BHoma.ttf') format('truetype'); 
}

برای یافتن فایل فوق به آدرس

مدیریت > مدیریت قالب > استایل > نام قالب

بروید.

دوست عزیز با تغییراتی که دادید و من الان دیدم کمی داستان فرق کرد.

شما الان 2 مشکل دارید

1- آدرسی که فونت ها باید لود شودغلط است.(با پست بالا درست می شود)

2- اگر می هواهید که ایراد جدیدی هم که با تغییرات جدید دادیدقبل از مواجه با آن رفع شود در پست اول بجای

font-family: 'Arial';

تایپ کنید

font-family: "B homa";

دقت کنید که در آدرس دهی فاصله بی معناست و برای رفع این ایراد از دابل کتیشن استفاده کردن راهیست اصولی ...

پیروز باشید...

لینک به ارسال

مشکل حل نشد باز فونت رو که از تو پوشه فونت های سیستمم پاک میکنم سایت فونتش عوض میشه

لینک به ارسال

با سلام

خب اینطور که من دیدم شما چند تا اشتباه رو انجام دادید

اول اینکه در کدنویسی بهینه ، اصل بر اینست که دستور font-face در ابتدای فایل قرار بگیرد که شما ابتدا اومدید برای تگ body فونت رو معرفی کردید بعد انتهای فایل تازه اومدید دستور رو تعریف کردید . شاید در عمل تفاوتی نداشته باشه ولی در مبحث سئو بسیار مهم است

شما دستور font-face رو به صورت زیر تعریف کردید که بازم اشتباهه

@font-face {  font-family: 'B homa';  src: url('fonts/BHoma.eot?#') format('eot'),         url('fonts/BHoma.woff') format('woff'),         url('fonts/BHoma.ttf') format('truetype'); }

اولین اشتباهتون اینه که اگر پوشه fonts رو در روت قالبتون قرار دادید میبایست url ها با /.. شروع شوند که شما این مورد رو فراموش کردید

دومین اشتباهتون اینه که برای فرمت eot از علامت # استفاده کردید که نباید قرار میدادید

و اما سومین اشتباهتون در خط زیر برای تگ body میباشد

font-family: B homa, Arial, "Times New Roman";

وقتی یک فونت تزئینی رو معرفی میکنید میبایست نام آن فونت را بین تک کوتیشن قرار دهید که این کار رو هم انجام ندادید . درستش بصورت زیر میباشد

font-family: 'B homa', Arial, Times New Roman;

حالا این مواردی که گفته شد رو انجام بدید و کش مرورگرتون رو هم پاکسازی کنید بعد ببینید تغییری حاصل میشه یا نه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

آقا مصطفی ببینید الان این کد مشکلی داره؟

@font-face { font-family: 'Arial'; src: url('../fonts/BKoodakBold.eot'); src: url('../fonts/BKoodakBold.eot?#iefix') format('embedded-opentype'), url('../fonts/BKoodakBold.woff') format('woff'), url('../fonts/BKoodakBold.ttf') format('truetype'), url('../fonts/BKoodakBold.svg#JournalRegular') format('svg'); font-weight: normal; font-style: normal; }

من این کد رو تو css کپی کردم اما بازم مشکل حل نشده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...