رفتن به مطلب
mahdifza

مشکل چند لینک بودن یک مطلب در جومولا و حل آن با canonical تگ

پست های پیشنهاد شده

افزایش سئوی جومولا به دلیل مشکلات ساختاری که داره خیلی مهمه و یه طراح وب باید خیلی حرفه ای باشه تا بتونه یه سایت جومولایی با سئوی مناسب بسازه من وقتی به سایتهای موجود نگاه میکنم اکثراً هدینگ ها رو رعایت نمیکنن و این یکی از موارد مهمه و دومین مورد مهم چند لینکی بودن یک مطلب هستش که گوگل با این مورد مشکل داره و توی Webmaster Tools

گوگل یه بخش هست که به شما لینکهای 

duplicate title tags

رو گزارش میده و شما باید این موارد رو بهبود ببخشید ولی راه حل چیه

برای حل این مورد من میگم کدی رو باید اضافه کنیم به آدرس اصلی مطلب که به گوگل بگه این مطلب اصلی آدرسش اینه و بقیه آدرسها نا معتبر هستن البته باید قبل از این که منوهایی که در حال نمایش هستن رو به یک منوس اصلی ربط داده باشید یعنی شما فقط یک منوی اصلی داشته باشید و بقیه منوها در کل به منوی اصلی مربوط باشن وخودشون آدرس جدید نداشته باشن

خوب حالا به فرض ما این آدرس رو داریم

<link rel="canonical" href="http://www.SITE.nl/nieuws/algemeen-nieuws/<article_id>-<article-alias>"/>

ما میخوایم به شکل زیر باشه:
<link rel="canonical" href="http://www.SITE.nl/nieuws/algemeen-nieuws/<article_id>-<article-alias>"/>

برای این کار کافیه کد زیر رو در مسیر 

components/com_content/views/article/tmpl/default.php

یا در صورتی که تم شما پوشه HTML داره در مسیر زیر کوپی کنید:

templates/<jouw-template>/html/com_content/article/default.php

خوب پس به default.php میریم و دقیقاً زیر عبارت

$user = JFactory::getUser();

کدر زیر رو کپی میکنیم:

$document =& JFactory::getDocument();

$url = JURI::root();
$sch = parse_url($url, PHP_URL_SCHEME);
$server = parse_url($url, PHP_URL_HOST);
$canonical = $this->escape($this->item->readmore_link);
$document->addCustomTag('<link rel="canonical" href="'.$sch..$server.$canonical.'"/>');

حالا اگه به صفحات مطالب برید از روی منوی اصلی یه آدرس اصلی دارید که متورهای جستجو اون رو برای آدرس اصلی مطلب در نظر میگیرن و بقیه رو حذف میکنن

البته منوی ثابت خیلی مهمه و نباید چند منو با چند آدرس داشته باشید چون اونوقت چند آدرس اصلی برای مطلب خواهید داشت

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

آموزش خوبی یود . اما در مورد معرفی لینک استاندارد به گوگل قبلا" در سایت جومینــــــا افزونه ای قرار داده شده که علاوه بر رفع موردی که در آموزش فرمودید امکانات دیگری هم در باب سئو داره که همگی این موارد رو بطور خودکار انجام میده

جزئیات بیشتر را میتوانید در لینک زیر ملاحظه فرمایید

http://www.joomina.ir/seo-tools/655-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-2-5.html

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

آموزش خوبی یود . اما در مورد معرفی لینک استاندارد به گوگل قبلا" در سایت جومینــــــا افزونه ای قرار داده شده که علاوه بر رفع موردی که در آموزش فرمودید امکانات دیگری هم در باب سئو داره که همگی این موارد رو بطور خودکار انجام میده

جزئیات بیشتر را میتوانید در لینک زیر ملاحظه فرمایید

http://www.joomina.ir/seo-tools/655-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-2-5.html

موفق و پیروز باشید

یا حق

درسته من نمیدونستم ولی خوب به نظر من در کل اگه افزونه ای برای سئو نصب نشه بهتره و به نظر من باید تک تک با تغیر کدها به صورت دستی این کار انجام بشه

حتی تو کاهش css هم اگه دستی عمل بشه بهتره و دلیلش هم اینه که اگه بخوای یه سایت مناسب که به سرور هم فشار نیاره داشته باشیم بهتره کمترین افزونه ها نصب باشه بخصوص افزونه های بهینه ساز که در هر در خواست سرور برای بهینه کردن سورس پروسس میکنن واگه قرار باشه سایت شلوغ بشه همه...بعلاوه توی آپدیت کردن هم مشکل پیدا میکنم برای مثال آپیدیت به جومولا 3 اگه قرار باشه کل لینکها سئو رو یه دفعه از دست بدن ...پس بهتره برای سئو هرگز افزونه ای نصب نشه

لینک به ارسال

با سلام

موردی که فرمودید درسته اما در این مورد سلایق یکسان نیست چرا که برخی حاضرند برای بهبود سئو از افزونه ای هم استفاده کنند که امکانات بیشتری هم در اختیارشون قرار میده

جوملا با همه انعطافش در برخی موارد کاستی هایی هم داره که در چنین شرایطی میشه با نصب یک افزونه جایگزین اون خلاء رو پر کرد

اینی هم که خدمتتون عرض میکنم از روی تجربه است چون خیلی ها هستند که به حل مشکل با تغییرات در کدها راضی نمیشن و همیشه دنبال یک راه حل ساده تر مثل یک افزونه ای که کارشون رو راه بندازه هستند و خیلی ها هم هستند که به کدنویسی آشنایی ندارند و قدرت جستجوی خوب هم ندارند . به همین دلیل بود که گفتم سلایق یکسان نیست

البته این مواردی رو که گفتم چیزی رو از ارزش آموزشی که قرار دادید کم نمیکنه

ممنون از فعالیت مفیدتون

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

برای اینکه سایت با یک آدرس باز بشه چی؟

یعنی فقط با

نشون بده

لینک به ارسال

سلام

برای اینکه سایت با یک آدرس باز بشه چی؟

یعنی فقط با

نشون بده

با سلام

سوال جدید در تاپیک جدید . قوانین...!

هرچند درباره این موضوع ، هم بحثهای زیادی صورت گرفته و هم مقاله ای در این باب قرار داده شده

لطفا" قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، بحث canonical مربوط به معرفی لینک اصلی از بین چند لینک یک مطلب به گوگل میباشد و نحوه رفع اون هم مطابق این آموزش و یا استفاده از افزونه ای که در سایت جومینــــــا قرار داده شده انجام میشه

ولی مشکل شما مربوط به قفل کردن www روی دامین میباشد که نیاز به چند خط کدنویسی در فایل htaccess دارد

پس نتیجه این میشه که این دو بحث با هم کاملا" متفاوتند

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...