رفتن به مطلب
ssima

مشکل چپ‍ چین کردن زبان انگلیسی در قالب فارسی شده

پست های پیشنهاد شده

با سلام

قالبی که من باهاش کار میکنم قالب فارسی شده‌ی joomlage0056-designcanvas هستش، اما مشکلی که من دارم اینه که برنامه‌نویسی بلد نیستم و وقتی سایت رو دو زبانه کردم از قالب یه کپی گرفتم برای زبان دوم ولی باز هم نمامی مطالب انگلیسیم راست‌چین شده، خود قالب گزینه‌ای برای اینکار نداره.

در حال حاضر نمی‌دونم بخش انگلسی زبان سایت رو چطوری چپ چین کنم، اگر کمکم کنین ممنون می‌شم

قالب انگلیسی اش رو هم ریختم اما روی قالب فارسی ریخت و دوتاشون رو باهم merge کرده!!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شما داخل فایل index.php قالبتون بررسی کنید اگر فارسی بود استایل فارسی و اگر انگلیسی بود استایلی دیگه رو وارد صفحه کنید

if($this->direction == 'ltr')
    $document->addStyleSheet("templates/templateName/css/ltr_complete.css");
elseif($this->direction == 'rtl')
    $document->addStyleSheet("templates/templateName/css/rtl_complete.css");
endif;

لینک به ارسال

شما داخل فایل index.php قالبتون بررسی کنید اگر فارسی بود استایل فارسی و اگر انگلیسی بود استایلی دیگه رو وارد صفحه کنید

endif;

سلام منظورتون رو متوجه نشدم

این بخش رو به php باید اضافه کنم؟ فرقی نداره کجای اون قرار بگیره؟

متوجه این بخش از کلامتون هم نشدم؟ "اگر فارسی بود استایل فارسی و اگر انگلیسی بود استایلی دیگه رو وارد صفحه کنید"

امکانش هست خودتون یه نگاهی به php بندازین:

<?php

/*================================================================================*\

|| # Copyright © 2012  Joomlage.com Nexus Framework. All Rights Reserved.       ||

|| # license - PHP files are licensed under  GNU/GPL V2                           ||

|| # license - CSS - JS files are Copyrighted material                            ||

|| # Website: http://www.joomlage.com                                             ||

\*================================================================================*/

defined('_JEXEC') or die;

// JPlugin::loadLanguage( 'tpl_SG1' );

JHTML::_('behavior.mootools');

define( 'nexus', dirname(__FILE__) );

require( nexus.DS."php/config.php");

require( nexus.DS."php/variables.php");

?>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >

<head>

<jdoc:include type="head" />

<?php include (nexus.DS . "php/styles.php");?>

<?php include (nexus.DS . "php/scripts.php");?>

<?php echo ($head_custom_code); ?>

</head>

<body>

<div id="container_header" class="container"><div class="wrapper960">

<?php require( nexus.DS."php/layouts/header.php"); ?>

</div></div>

<?php if ($this->countModules( 'showcase' )) : ?>

<div id="container_slideshow" class="container"><div class="wrapper960">

<?php require( nexus.DS."php/layouts/slideshow.php"); ?>

</div></div>

<?php endif; ?>

<?php if ($this->countModules('top-1a') || $this->countModules('top-1b') || $this->countModules('top-1c') || $this->countModules('top-1d') || $this->countModules('top-1e') || $this->countModules('top-1f') || $this->countModules('top-2a') || $this->countModules('top-2b') || $this->countModules('top-2c') || $this->countModules('top-2d') || $this->countModules('top-2e') || $this->countModules('top-2f')) : ?>

<div id="container_top_modules" class="container"><div class="wrapper960">

<?php require( nexus.DS."php/layouts/top_modules.php"); ?>

</div></div>

<?php endif; ?>

<?php if ($this->countModules( 'breadcrumb' )) : ?>

<div id="container_breadcrumb" class="container"><div class="wrapper960">

<?php require( nexus.DS."php/layouts/breadcrumb.php"); ?>

</div></div>

<?php endif; ?>

<div id="container_main" class="container"><div class="wrapper960">

<?php require( nexus.DS."php/layouts/main.php"); ?>

</div></div>

<?php if ($this->countModules('bottom-1a') || $this->countModules('bottom-1b') || $this->countModules('bottom-1c') || $this->countModules('bottom-1d') || $this->countModules('bottom-1e') || $this->countModules('bottom-1f') || $this->countModules('bottom-2a') || $this->countModules('bottom-2b') || $this->countModules('bottom-2c') || $this->countModules('bottom-2d') || $this->countModules('bottom-2e') || $this->countModules('bottom-2f')) : ?>

<div id="container_bottom_modules" class="container"><div class="wrapper960">

<?php require( nexus.DS."php/layouts/bottom_modules.php"); ?>

</div></div>

<?php endif; ?>

<?php if ($this->countModules('base-1a') || $this->countModules('base-1b') || $this->countModules('base-1c') || $this->countModules('base-1d') || $this->countModules('base-1e') || $this->countModules('base-1f') || $this->countModules('base-2a') || $this->countModules('base-2b') || $this->countModules('base-2c') || $this->countModules('base-2d') || $this->countModules('base-2e') || $this->countModules('base-2f') || $this->countModules( 'footer-1' ) || $this->countModules( 'footer-2' ) || $this->params->get('copyright') || ($footermenu_onoff == "1")) : ?>

<div id="container_base" class="container"><div class="wrapper960">

<?php require( nexus.DS."php/layouts/base.php"); ?>

</div></div>

<?php endif; ?>

<?php echo ($body_custom_code); ?>

</body>

</html>

لینک به ارسال

همون کد php رو که گذاشتم بین دوتا تگ head وارد کنید، این کد php هست باید بین تگ php قرار بگیره

منظورم همونیه که تو کد گذاشتم

rtl یا ltr که برای فارسی و انگلیسی استفاده میشه

موقعی که زبان فارسی است rtl و موقعی که زبان انگلیسی است ltr می شود جهت متون در صفحه

لینک به ارسال

کاری که گفتین رو انجام دادم اما تغییری ایجاد نشد فقط تو قسمت انگلیسی سایت همین کد بالای صفحه نوشته شده

اینم سایته: www.ahpco.net

میشه ادمین رو براتون پیام خصوصی کنم خودتون یه نگاهی بهش بندازین؟

لینک به ارسال

درود بر شما

احتمالن یه جا اشتباه می کنید

کدهای پی اچ پی نباید در سایت نمایش داده شود

بین این دو تگ قرار دادید؟

<?php

php code

?>

ضمنن باید دقت کنید که آدرس فایل css که میدید درست باشه و فایل های css یاد شده در کد با نام فایل ها یکی باشه

لینک به ارسال

شما عین کل این کدی که پایین گذاشتم رو بین تگ هدتون اضافه کنید، بین تگ هد و تو بلوک کدهای html
دوستمون هم که فرمودن فایل های css مورد نظر رو هم ایجاد کنید و تغییرات رو بدید

<?php
$document = jfactory::getDocument();
?>

لینک به ارسال

سلام ممنونم از اینکه وقت میذارین و جواب منو میدین فقط من اولش هم گفتم برنام نویسی بلد نیستم!!این کد رو هم گداشتم تغییری نکردش

فایل های css قالب توی استایل ها میادش و مشکلی ندارن.من باید چه تغییراتی رو توشون اعمال کنم؟

این نوشته بالای صفحه دیگه نمیره حتی وقتی این کد رو از php پاک میکنم

یکم بیشتر توضیح بدین واقعا ممنون میشم

لینک به ارسال

سلام من هنوز مشکلم پابرجاست

کارهایی رو که دوستان گفتن انجام دادم اما کل سایتم چپ چین شده الان

کسی می‌تونه به من کمک کنه؟ممنون میشم

لینک به ارسال

سلام

من یه راهنمایی بهتون میکنم برای دوزبانه کردن و ... از کتابی که آقای تهرانی نوشتن استفاده کنید

با خوندن 20 صفحه میتونید 2 زبانه کردن و استایل اختصاصی دادن به قالب ها رو یاد بگیرین

شما غیر اصولی کار میکنین بخاطر همین روی این قالب کار نکنید بهتره  (این فقط یه راهنمایی بود)

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام. دیروز این سوال رو همینجا مطرح کردم اما نمی دونم چرا امروز صبح که پاشدم چک کردم نه از سوالم خبری هست نه از پاسخ نه از تنظیمات پروفایل دیروزم

من هم همین مشکل رو دارم. هر دو زبان انگلیسی و فارسی با هم راست چین یا چپ میشن. قالب بطور پیش فرض از چپ چین و راست چین و همچنین از چندزبانه (انگلیسی، فرانسه و المانی داره منم میخوام فارسی رو اضافه کنم) پشتیبانی میکنه. در مورد css هم رفتم فایل ادرس templates/zt_webshop/css رو چک کردم اما فایل های ltr_complete.css و rtl_complete.css وجود نداشت. از قالب ZT Webshop از شرکت Zootemplate  استفاده می کنم. ادرس دمو از شرکت اصلیش http://www.zootemplate.com/demo25/zt_webshop

کل فایل های فولدر css به ترتیب عبارت است از colors_box.css - css3.css - general.css - index.html - k2.css - menu.css - patterns.css - template.css - template.no-responsive.css - template.responsive.css - typo.css - vmart.css - vmframe.css - zt_scroller.css و یک فولدر به نام system داره داخلش system.css هست

لطفا راهنمایی کنید چکار کنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...