رفتن به مطلب
reza1078

چطور می تونم زیر منوها رو در مدیریت جوملا تغییر بدهم(ویرایش کنم)

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستانه جومینایی

می خواستم بدونم چطور می تونم زیر منو ها رو در مدیریت جوملا ویرایش کنم.

البته:بعضی از زیر منوها در فایل ماژول منوهای مدیریت است(مثل مدیریت جوملا،مدیریت کاربران و...)که از اون طریق میشه ویرایش کرد

اما من می خوام کامپوننتی که قبلا نصب کردم و الان تو سایت است رو ویرایش کنم(در ضمن می دونم که قبل از نصب اگر فایل xml را ویرایش کنیم می تونیم اینجا منوی مورد نظر خودمون رو داشته باشیم اما بعد از نصب کامپوننت حتی با ویرایش فایل xml زیر منو به چیزی که می خواهیم تغییر پیدا نمی کند13.gif من امتحان کردم نشد که نشد )

الان سوالم اینه چطور می تونم منوی مربوط به یک کامپوننت رو طوری تغییر بدهم که در زیر منوی قسمت مدیریت بیاد

مرسی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 10 دقیقه وقت بزارید آموزش های مربوز به منو را مشاهده نمایید

http://joominalearn.ir/index.php?option=com_seyret&task=videodirectlink&Itemid=21&id=27

لینک به ارسال

بیشتر از 10 دقیقه وقت گذاشتم جواب من در این قسمت نیست این قسمت آموزشهای بسیار مبتدیانه ای رو گفته که اصلا ربطی به سوال من نداره

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز علاوه بر فایل xml باید نام فایل رو در بسته zip تغییر بدید،انصافا سوالتون رو واضح مطرح نکردید.

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام به همه

من فکر می کنم سوال این دوستمون اینه

اما من می خوام کامپوننتی که قبلا نصب کردم و الان تو سایت است رو ویرایش کنم

ایشون می خواهند تو قسمت مدیریت سایت ویرایش داشته باشند

و منوی این کامپوننت رو زیر مدیریت (تو بخش مدیریت قرار بدن)

نه تو منوهای قالب سایت

البته کلامشون یه کم گنگه23.gif

موفق باشید

لینک به ارسال

در هر صورت به سادگی می تونند نام فایل رو در xml و هاست عوض کنند

موفق باشید

لینک به ارسال

وافعا ممنونم که جواب می دهید من فکر می کردم سوالم واضحه ،خوب ولی مثل اینکه اینطور نیست

بر طبق شکل زیر من می خواهم مثلا jdownloads را به مرکز دانلود تغییر بدهم(در ضمن قبلا xml رو ویرایش کردم ولی تغییر نکرده ،لازم به ذکر است که قبل از نصب اگر ویرایش کنم مشکلی ندارد ولی بعد از نصب حتی ویرایش فایل xml مشکل رو بر طرف نمی کند؟!!!!!!!!!!!)

12955395671.jpg

لینک به ارسال

من که نفهمیدم شما چی گفتین ولی اگر می خواین اسم هر کامپوننت رو تغییر بدین باید در فایل لنگویجش برین 2 تا فایل هست که می توانی یکی رو برای فارسی کردن کل کامپوننت و یکی هم اسم خودکامپوننت رو تغییر می ده امید وارم همین باشه چون جی دانلود رو مثال زدید

لینک به ارسال

یا خدا

شهریار جونه عزیز منظورم تمام زیر منو های منوی کامپوننت ها است که یک نمونه اش jdownload است و سیستم کلمات کلیدی ،پرسش و پاسخ،پیغام خصوصی و ... (بر طبق شکل)هم شاملش میشه اما در مورد دو فایل languge من همیشه سوالی که میپرسم قبلش complate همه چیز و چک می کنم با ویرایش فایل زبان هم مشکل حل نمی شود من حدس می زنم باید در یک فایلی چیزی باشه این زیر منو ها، که موقع نصب از فایل xml می خونه و در یک فایلی یا در دیتا بیس ذخیره می کنه(من دیتابیس و زیر رو کردم نبود) نمی دونم ؟

با تشکر از دوستان

لینک به ارسال

دوست عزیز من خودم کامپوننت جی دانلود و کامپوننت های دیگر رو فارسی کردم می تونی در سایت ببنی

با تغییر در فایل لنگویج می تونید این اسم هر کامپوننت رو تغییر بدین برای

دوست من کمی می رفتی سرچ می کردی می دید حرف من درست هست نگاه کن به این کد ها

# jDownloads
# Copyright C) 2009 jDownloads.com. All rights reserved.
# License http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html GNU/GPL
# Note : All ini files need to be saved as UTF-8 - No BOM
#
COM_JDOWNLOADS=jDownloads
COM_JDOWNLOADS.CONTROL PANEL=Control Panel
COM_JDOWNLOADS.DOWNLOADS=Downloads
COM_JDOWNLOADS.CATEGORIES=Categories
COM_JDOWNLOADS.LICENSES=Licenses
COM_JDOWNLOADS.LAYOUTS ADMINISTRATION=Layouts Administration
COM_JDOWNLOADS.BACKUP CREATION=Backup Creation
COM_JDOWNLOADS.CONFIGURATION=Configuration
COM_JDOWNLOADS.BACKUP RESTORATION=Backup Restoration
COM_JDOWNLOADS.TERMS OF USE=Terms of use
COM_JDOWNLOADS.SUPPORT=Support

خوب این خط رو نگاه کنید می بینید که می شه اسم مثلا کامپوننت جی دانلود رو عوض کرد

خوب برای تغییر در زیر مجموعه هاشم می تونید از همین روال استفاده کنید اسم و کلیه زیر مجموعه های این کامپوننت ها از فایل لنگوییج فقط بعضی از کامپوننت از هسته می کشن زبان خودشون که باید در هسته اصلی تغییر ایجاد کنید همین کامپوننت رو من خودم برای خودم فارسی کردم

اگه باز اینجوری نیست دیگه یا ما حالیمون نیست یا شما خیلی بد توضیح می دین و کلیه توضیحات شما اصلا به تیتری که انتخاب کردین هم نمی خورد

بازم در خدمتم با تشکر شهریار

لینک به ارسال

بعد از نصب كامپوننت بايد بريد ديتابيس خودتون رو باز كنيد و جدول كامپوننت ها ، از اونجا منو يا زير منوي خودتون رو فارسي كنيد البته اگر منظورتون همين باشه

لینک به ارسال

با سلام

بله همونطور که آقای طالبی عزیز اشاره کردند باید عمل کنید...

این موضوع قبلا هم در انجمن بحث و راه کار ارائه شده بود که نیاز به کمی جستجو داشت...

http://forum.joomina.ir/thread-337.html

موفق باشید

لینک به ارسال

دوست من شما کارت درسته من هیچ وقت منظورم توهین به شما نبود اما برای تغییر دادن این زیر منو همانطور که خودم حدس زدم و آقای Tarantino فرمودند باید از دیتا بیس جدول jos_component رو ویرایش کنیم (من این table رو چک کرده بودم ولی چون در صفحه اولش منوهای فارسی نبود ازش گذشته بودم ولی وقتی دوستان گفتند مسیر همونه دقیق چک کردم و در صفحات دیگر تیبل اصلاحش کردم)

در ضمن آقا مجتبی من سرچ کرده بودم خیلی ولی از آنجایی که کلمات کلیدی مناسبی به کار نبرده بودم این صفحه ای که شما قرار دادید ندیدم

در آخر از شما دوستان تشکر می کنم که وقت می گذارید و جواب می دهید

دوست عزیز من خودم کامپوننت جی دانلود و کامپوننت های مودند بایددیگر رو فارسی کردم می تونی در سایت ببنی

با تغییر در فایل لنگویج می تونید این اسم هر کامپوننت رو تغییر بدین برای

دوست من کمی می رفتی سرچ می کردی می دید حرف من درست هست نگاه کن به این کد ها

# jDownloads
# Copyright C) 2009 jDownloads.com. All rights reserved.
# License http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html GNU/GPL
# Note : All ini files need to be saved as UTF-8 - No BOM
#
COM_JDOWNLOADS.CONTROL PANEL=Control Panel
COM_JDOWNLOADS.DOWNLOADS=Downloads
COM_JDOWNLOADS.CATEGORIES=Categories
COM_JDOWNLOADS.LICENSES=Licenses
COM_JDOWNLOADS.LAYOUTS ADMINISTRATION=Layouts Administration
COM_JDOWNLOADS.BACKUP CREATION=Backup Creation
COM_JDOWNLOADS.CONFIGURATION=Configuration
COM_JDOWNLOADS.BACKUP RESTORATION=Backup Restoration
COM_JDOWNLOADS.TERMS OF USE=Terms of use
COM_JDOWNLOADS.SUPPORT=Support

خوب این خط رو نگاه کنید می بینید که می شه اسم مثلا کامپوننت جی دانلود رو عوض کرد

خوب برای تغییر در زیر مجموعه هاشم می تونید از همین روال استفاده کنید اسم و کلیه زیر مجموعه های این کامپوننت ها از فایل لنگوییج فقط بعضی از کامپوننت از هسته می کشن زبان خودشون که باید در هسته اصلی تغییر ایجاد کنید همین کامپوننت رو من خودم برای خودم فارسی کردم

اگه باز اینجوری نیست دیگه یا ما حالیمون نیست یا شما خیلی بد توضیح می دین و کلیه توضیحات شما اصلا به تیتری که انتخاب کردین هم نمی خورد

بازم در خدمتم با تشکر شهریار

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...