رفتن به مطلب
mhamid

مشکل با دوزبانه کردن لوگو

پست های پیشنهاد شده

سلام من از قالب sj_business استفاده می کنم یک مشکلی که دارم میخواهم لوگوش را برای یک سایت دو زبان تنظیم کنم که اگر فارسی بود یک لوگو نمایش داده بشه اگرم انگلیسی بود یک لوگوی دیگه حالا نم یدانم کدی که دارم کجای فایل php قرار بدمکه هم لوگوی قبلی نمایش داده نشه هم بشه برای دو زبانه امده اش کرد هر چی گشتم تو فایل index.php و template.css نفهمیدم کجا لوگو فراخوانی شده

کد

<div id="logo-position">
    <jdoc:include type="modules" name="mylogo" />           
</div>

دمو

http://demo.smartaddons.com/#sj-business

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

یکی از راههای انجام این کار اینه که کلاس ماژول برای موقعیت مربوطه تعریف کنید

یعنی دو تا کلاس تعریف میکنید و از هر کدام در زبان مربوطه استفاده میکنید

در باره کلاس ماژول قبلا جناب انگوتی آموزشی رو قرار دادند که میتونید در تالار جستجو کنید

البته راههای دیگری هم هست که مربوط به اصول طراحی فوق حرفه ای قالب میشه که فکر نکنم اینجا جاش باشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام اگر منظورتان این تاپیک هست مشکل داره می زنه فایل موجود نیست در واقع من مشکلی با کد ندارم نمی دانم این کد کجا بگذارم که هم عکس لوگوی قبلی نمایشض داده نشه و هم موقعیت جدیدی که من تعریف کردم جای اون را بگیره

http://forum.joomina.ir/topic/11997-%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D8%9F/

لینک به ارسال

درود بر شما

گفتم که نظر بنده هم بدونید

کاری که من می کنم اینه که یه کلاس مربوط به لوگو را می گیرم و در template_rtl دوباره به لوگوی فارسی آدرس دهی می کنم

این جوری زمانی که زبان سایت فارسی و جهت rtl بشه لوگو از template_rtl فراخوانی میشه!

نمیدونم منظور جناب صفرعلی این بود یا نه!!!!

لینک به ارسال

سلام

از چه کدی باید استفاده کنم و این کد کجا باید جایگزین کنم ممنون می شوم دمو را به بینید و راهنمایی بیشتر کنید

لینک به ارسال

درود بر شما

دمو که برای سایت سازنده هست!

شما دمو از سایت خودتون بذارید خیلی راحت تر میشه راهنمایی کرد

فقط اینطوری بگم که با کدی که برای لوگو در فایل css اصلی هست همان را کپی کنید در template_rtl و در دادن آدرس همان لوگوی فارسی را قرار بدید

مشکل حل میشه

لینک به ارسال

با سلام

دموی سایت سازنده نشون میده که لوگو در یک موقعیت قرار نداره و بصورت Inline یا از تنظیمات قالب فراخوانی میشه

بهترین کار اینه که یک موقعیت جدید ایجاد کنید و لوگوهاتون رو در اون موقعیت انتشار بدید

بعد در تنظیمات ماژول میتونید هر ماژول رو برای یک زبان تنظیم کنید تا با تغییر زبان سایت فقط یکی از ماژولها نمایش داده بشه

این یه راه ساده تر دیگه بود و دیگه به کلاس ماژول هم نیازی نیست

برای ایجاد موقعیت در این نوع از قالبها بهتره به کدنویسی سایر موقعیتها دقت کنید اینطوری راحتتر متوجه میشید

قالبهای شرکتی یه کم کدنویسیشون پیچیده تر هستش

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

دوست عزیز به شرطی که قالب شما امکان مدیریت لوگو رو داشته باشه این کار خیلی ساده تر از این ها است و در حد آب خوردن انجام می شه...

فقط کافیه وارد مدیریت قالبتون بشید و یک کپی از قالبی که استفاده می کنید بگیرید و حالا باید وارد منوی صفحه اصلی هر زبان شده و قالب مخصوص اون رو انتخاب کنید که می تونید بدون اینکه نیازی به کد نویسی باشه خیلی راحت یکی از قالب ها رو چپ به راست و قالب کپی شده دوم را هم راست به چپ تنظیم کنید.

بدیهی است که اگه قالب شما امکان انتخاب لوگو رو هم داشته باشه می تونید برای هر قالب لوگوی متفاوتی انتخاب نمایید

لینک به ارسال

با سلام خدمت همه دوستاو و عرض تبریک به مناسبت این روز فرخنده و عزیز

جناب صفر علی من هم امدم تو فایل css از این کد ها استفاده کردم چیزی نمایش  داده نمیشه

template_rtl.css
h1.logoa {background:url(../images/cyan/logoFa.png) no-repeat!important;}
template.css
h1.logoa {background:url(../images/cyan/logo.png) no-repeat;}

همون طوری که شما گفته بودین ولی چیزی نمایش دادده نمیشه

هم امدم یک موقعیت جدید ایجاد که جاشو نفهمیدمک کجاست

لینک به ارسال

با سلام

اینو امتحان کنید

#yt_header h1.logo a

راه حل پست شماره 8 هم خوبه ولی چون کپی کردن قالب روی سئوی سایت تاثیر میذاره بهتره به عنوان آخرین راه حل استفاده بشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

یعنی این کد را بگذارم تو فایل index.php 

#yt_header h1.logo a

یا باید تغییر خاصی بدم جناب صفر علی یک مشکل دیگه هم که دارم خدمتان عرض می کنم اینه که من می خواهم یک سایت دو زبانه داشته باشم 

مشکلیکه دارم می خواهم یک سایت دو زبانه داشته باشم که با تغییر زبان سایت موقعیت ها تغییر بکنه که بشه rtl یا ltr ولی الان موقعیت ها ثابت هست و تغییر نمی کنه با توجه به اینکه این سایت دو زبانه طراحی شد است

لینک به ارسال

با سلام

شما از کد زیر در هر دو فایل template.css و template_rtl.css استفاده کنید ان شاءا... نتیجه خواهید گرفت

div.yt-logo {
    background: #000000;
    font-size: 0;
}

در هر فایل میتونید تصویر متفاوتی را با هر نام دلخواهی فراخوانی کنید

فرق این کد با کد قبلی اینه که این یکی یه مقدار عرض بزرگتری هم داره

این کار اگه درست بشه به لحاظ دوزبانگی مشکلی نخواهید داشت

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

ممنون اگر منظورتان این هست که من بیام تو فایل index.php  کد زیر را اضافه کنم

#yt_header h1.logo a

بعداش تو فایل های template.css و template_rtl.css کد زیر را اضافه

div.yt-logo {
} 

اضافه کردم هیچ تغییری نکرد و خدمتان عرض کردم الان مشکلم تنها لوگو نیست یک مشکلم که دارم اینه که وقتی روی زبان سوئیچ می کنم موقعیت ها تغییر نمی کنه یعنی قالب به صورت rtl و ltr تغییر نمیکنه

کنم

لینک به ارسال

دوست عزیز من در پست شماره 8 همین تاپیک، راه حل خیلی آسان  براتون گذاشتم که اصلاً نیازی به هیچ گونه کد نویسی نداره و اگه سایت شما 100 زبان هم داشته باشه با این روشی که بنده گفتم برای هر کدوم یک لوگوی متفاوت بگذارید بدون اینکه نیاز به هیچ گونه کد نویسی باشه.

حتی با این روش برای هر منویی که دوست داشته باشید نیز می تونید لوگوی متفاوتی در حد تیم ملی ایجاد کنید

من این کار رو قبلاً انجام دادم و خیلی راحت در کمتر از چند ثانیه می تونید بدون نیاز به کد نویسی برای زبان های مختلف لوگو های متفاوت بگذارید . اگه نیاز به توضیح بیشتر داشتید ایمیل و موبایلم رو پ. خ  کردم اگه لازم شد خوشحال می شم کمکی کنم

لینک به ارسال

ممنون همون طور که جنبا صفر علی گفتن

راه حل پست شماره 8 هم خوبه ولی چون کپی کردن قالب روی سئوی سایت تاثیر میذاره بهتره به عنوان آخرین راه حل استفاده بشه

اگر نشد چشم از راه حل شما می روم

به بینید من الان دو تا عکس می گذارم منظورمو دقیق تر می گم به
بینید در زیان فارسی موقعیت منو بالا و غیر به صورت RTL هست و در زبان
انگلیسی موقعیت ها به صورت LTR حالا الان سایت دو زبانه شده من می خواهم
با توجه به زبان سایت موقعیت ها عوض بشه ولی متاسفانه نمیشه با توجه به
اینکه این قالب دو زبانه هست

لینک به ارسال

با سلام

اینم مشکلی نیست

کافیه همون کدی رو که قبلا گفتم یعنی

div.yt-logo {
}

رو در انتهای فایل template.css اضافه کنی و کد زیر را هم در انتهای فایل template_rtl.css اضافه کنی

div.yt-logo {
    float: right !important;
}

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

جناب صفر علی من الان علاوه بر لوگو یک مشکل دیگه هم دارم اینه که قالب هم ددار یموقعیت rtl داره هم ltr ولی با سوئیچ روی زبان موقعیت سایت عوض نمیشه من حتی امددم این کد را هم اضافه کردم ولی مشکلم هنوز حل نشد در صورت امکان من اطلاعات ورد به ادمین براتون ارسا لکنم به بینید واقعا مشکل از کجاست

لینک به ارسال

با سلام

این کد جهت موقعیت رو تغییر نمیده . این css هست که به قالب فرمان میده که چه ظاهری داشته باشه

این کد فقط تعیین میکنه که در صورتی که زبان سایت rtl بود چه فایلی لود شود

کارش فقط لود فایل در صورت درستی شرط هست و نه چیز دیگه

اگر با تغییر زبان چینش سایت تغییری نمیکنه مشکل از اینه که فارسی سازی قالب درست صورت نگرفته

باید css رو از نو بهینه کنید . مثل کد نمونه ای که دید برای لوگو گفتم باید برای سایر قسمتها هم به همین ترتیب کدنویسی کنید و ویرایشهای لازم رو انجام بدید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

جناب صفر علی من کد شما را اضافه کردم ولی اتفاقی نیفتاد به هر حال من اطلاعات ورود به ادمین براتون ارسال کردم محبت کنید نگاه کنید چرا کار کردن بااین قالب انقدر سخته ممنون می شوم و ایا راهی هست برای درست کردنش

لینک به ارسال

من امدم از کد زیر استفاده کردم مشکل لوگو با تغییر زبان حل شد

لینک به ارسال

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/template_rtl.css" type="text/css" />
<?php if($this->direction == 'rtl') : ?>
<link href="<?php echo $this->baseurl ;?>/templates/<?php echo $this->template ;?>/css/template_rtl.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<?php endif; ?>

با سلام

این طرز کدنویسی برای لود فایل css صحیح نیست

به این دلیل که با وجود خط اول دیگر نیازی به وجود یا عدم وجود باقی خطوط نیست

این یعنی اینکه شما ابتدا فایل را بدون هیچ قید و شرطی لود کرده اید پس دیگر در ادامه ضرورتی نداره که شرطی را برای آن تعیین کنید

اگر میخواهید قانون شرط اجرا بشه خط اول رو نباید وارد کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

درود بر شما

تمام مشکلات که گفته شد مربوط به rtl نبودن یا درست rtl نشدن هست

یا بدید براتون راستچین کنند یا از قالب های راستچین شده استفاده کنید

لینک به ارسال

با سلام

قالبهای شرکتی درسته که بعضا" RTL رو هم ساپورت میکنند ولی اگر بخواهیم به لحاظ درصد به این نوع قالبها امتیاز بدهیم ، امتیاز 100% رو نمیگیرند

یکی از دلایلی که شما اغلب در سایتهای مختلف جوملایی میبینید که قالبها بصورت فارسی برای فروش گذاشته میشن رفع این مشکل و سایر موارد احتمالی است

توی پست 18 همین تاپیک هم یک بار به این مورد اشاره کردم که باید CSS از نو بهینه بشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...