رفتن به مطلب
nawab

مشکلی عجیب

پست های پیشنهاد شده

با سلام من به یک مشکل عجیب برخوردم و اون اینه که من یک سری سایت دارم که شبیه هم هستند و فقط هدر اونا با کمی تغییرات عوض می شه برای صرفه جویی یک سایت را کامل آوردم بالا بعد در ساب دومین های دیگه کپی کردم دیتا بیس اونا رو هم تغییر دادم و یکی نیست ولی برای بارگذاری تصاویر مخصوصا" هدر میره و از همنون اولی بارگذاری می کنه هر چه تو فایل اس کیو ال یا تنظیمات خود جوملا گشتم چیزی پیدا نکردم و همه چی درست بود و اگر درست نبود اصلا" سایت ها آمارش یی می شد و یا لینک ها یکی می شد ولی اینطور نشده و فقط تصاویر رو می ره از نسخه اصلی بارگذاری می کنه

نسخه اصلی http://gorgan.ecitizens.ir

نسخه کپی http://ecitizens.ir

ممنون می شم یکی کمکم کنه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز

مسیر هدر یک قالب درون فایلهای قالب شما ست یا فایل index و یا درون css اگر شما ادرس را در سایت اصلی قبل از کپی بصورت کامل وارد کردید مثلا : http:///aaaaaaa.com/template/image/11.jpg حالا توی کپی ها نیز از هاست اصلی استفاده میکند ؟؟؟

آیا شما تغییر خاصی درون کدها داده اید ؟؟

لینک به ارسال

بعضی وقتها ممکنه مال مرورگر هم باشه . من معمولاً وقتی از دیالاپ استفاده می کنم اینطوری میشه .

Ctrl+F5 را بزن اگر نشد توی یک مرورگر دیگه هم امتحان کن اگر نشد تمام کوکی ها و حافظه مرورگر را پاک کن .

لینک به ارسال

در خصوص فرمایش آقا مهدی باید عرض کنم نه من هیچ تغییری تو فایل ها ندادم و قبلا" هم این کارو کرده بودم که پس از کپی محتوا فایل کانفیگ رو هم با دیتا بیس ست می کردم و مشکل برطرف می شد الان هم همه چیز درست کار می کنه الا هدر سایت.

در خصوص فرمایش آقای سمیع عادل هم باید با عرض پوزش بگم این توصیه شما به من کمی برخورد این توصیه های شما رو هر وبمستری بصورت خودکار انجام میده و سایتش رو چک می کنه مشکل من نه کوکیه نه کش به هر حال ممنون از اینکه وقت گذاشتین ولی مشکل من همچنان پابرجاست

ضمنا" من فایل index و css ها را هم چک کردم همه چیز درسته نمی دونم مشکل چیه؟

لینک به ارسال

به هر حال در جایی یک اشتباه کوچک رخ داده و دوستان سعی در کمک کردن به شما دارند.

ولی مطمئنا از یک تصویر استفاده کردید یا در جایی اشتباه کوچکی رخ داده.برای اینکه دوباره مطمئن شوید تصاویر قالب ها رو تو سیستم چک کنید و دوباره نصب کنید.

لینک به ارسال

ممنون جناب گنجی ولی مشکل من همچنان باقیست رفتم کل قلب رو حذف کردم دوباره اینستال کردم حتی تو اینستال جدید هم هدر سایت اول رو نشون می داد نه کش هست نه کوکی والا موندم اگه کانفیگم اشتباه باشه ل سایت باید یا به هم بریزه یا مثل سایت اول باشه ولی انطور نیست موقعیت ماژول ها حتی آمار بازدی نشون می ده که کانفیگ با دیتا بیس درست مچ شده و کلیه مسیرها درست کانفیگ شدن اگه اشکال تو یکی از فایل های قالب بود که اونم من خذف کردم و دوباره نصب کردم واقع" مخم جواب نمی ده دیگه

کجا رو برم جستجو کنم یا تغییر بدم

لینک به ارسال

قصد جسارت نداشتم لینک سایت هایتان را ندیده بودم .

اینطوری که من متوجه شدم شما یک cms مثلاً جوملا روی سایت به همراه الحاقات و قالب را نصب کردید و آن را در سابدامین دوم کپی کردید . و فایل دیتابیس ساختید و فایل کانفیگ دومی را تغییر داده اید .

آیا برای عکس هدر سایت از ماژول استفاده کرده اید یا عکس مربوط به قالب است ؟

- اگر در قالب است ، آیا چک کرده اید که در پوشه تمپلیت سابدامین شما عکس جدید با عکس اولی جایگزین شده است ؟ ممکن است آپلود فایل دوم انجام نشده باشد !

- اگر از ماژول استفاده می کنید ممکن است مسیر عکس داخل ماژول تغییر نکرده باشد یا مجبور باشید کش داخل جوملا مربوط به ان ماژول را پاک کنید !

لینک به ارسال

با تشکر از شما عادل عزیز نه ماژول نیست عکس خود قالبه و همونطور که در بالا گفتم من کلا" قالب رو حذف کردم و دوباره نصب کردم یعنی اگر فایلی تو قالب قبلی بود پاک شده و دوباره ریخته شده بعد هم اگه متوجه شده باشید در سایت www.ecitizens.ir موقع لود کردن هدر سایت در نوار پایین نشون می ده که داره از http://gorgan.ecitizens.ir هدر را بارگذاری می کنه اینه که واسه من عجیبه هر چی فایل index و css و config بود هم چک کردم همه چیز درسته اصلا" مسیر gorgan تو هیچ قسمتی ست نیست حتی در sql اگر هم بوده درست کردم برای همینه که می گم دیگه موندم چی رو چک کنم.

لینک به ارسال

آقا شرمنده ام ولی پاک آبروم رفته مشکلم حل نشده وقت زیادی هم ندارم یکی نیست کمک کنه یکی از اساتید شاید این مشکل بعدها هم برای کسی اتفاق بیافته

لینک به ارسال

دوست عزیز شما این دوتا تست رو هم انجام بدید ببینید چه نتیجه ای میگیرن

1- قالب سایت دوم رو عوض کنید ببینید هدر سایت اول دوباره لود میشه ؟؟

2- اسم پوشه قالب سایت اول رو عوض کنید ببینید باز عکس هدر از سایت اول لود میشه ؟

موفق باشید

لینک به ارسال

آقا مهدی من هردوتوصیه شما رو انجام دادم در خصوص مورد اول خیر اگر قالب را عوض کنم دیگه از سایت اول بارگذاری نمی شه.

در خصوص مورد دوم وقتی اسم پوشه سایت اول رو عوض کردم علاوه بر به هم ریختگی سایت اول سایت دوم هم رفت قالب پیش فرض جوملا را بارگذاری کرد اون قالب آبیه

این هر مشکلی هست از این قالبه ولی کجاش رو نمی دونم چون خط به خط فایل اونو خوندم

لینک به ارسال

دوست عزیز

اسم قالب سایت اول رو عوض کنید و بعد از توی مدیریت قالب سایت دوباره قالب رو انتخاب کنید چون با تغییر نام پوشه سیستم فکر میکنه قالب انتخابی حذف شده بخاطر همین قالب پیش فرض رو نمایش میده

فکر کنم اینطوری مشکل حل بشه

موفق باشید

لینک به ارسال

انشاالله که با کمک آقا مهدی مشکل حل شده باشه و در صورت رفع مشکل در اینجا هم نتیجه کار را ذکر کنید تا در صورت بروز همچنین مشکلی دوستان دیگر استفاده کنند.

لینک به ارسال

آقا یافتم یافتم حالا می فهمم ارشمیدس بوده کی بوده تو وان حموم می گه یافتم یافتم چی یافته و چه حالی داشته.

مشکل بصورت وحی بر من نازل شد و در بررسی فایل اس کیو ال فهمیدم که سایت برای تسریع از پلاگینی اسستفاده می کنه به نام System - CDN for Joomla! که خودم قبلا نصب کرده بودم و اونجا بهش مسیر داده بودم gorgan.ecitizens.ir این پلاگین نفهمم هم برایاینکه وظیفشو درست انجام بده می رفت و از اون مسیر استفاده می کرد.

من جا داره از آقا مهدی که خیلی زحمت کشیدن و وقت گذاشتن هم تشکر کنم و این انجمن با داشتن این اعضای دلسوز و متعهد همیشه بهترین خواهد بود.

ما رفتیم

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...