رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان عزیز.

من یک سوال از خدمتون داشتم. امیدوارم بتونید کمکم کنید.

من یک مرکز آموزشی دارم و دوره هایی رو برگزار می کنم. این مرکز آموزشی دارای دوربین مدار بسته و . . . هستش. می خواستم این دوره ها رو به صورت آنلاین در سایتی که توسط جوملا درست کردم نمایش بدم. آیا کامپوننتی هستش که بتونم به صورت حرفه ای و با کیفیت بالا برای این منظور استفاده کنم؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

متاسفانه جوملا اینطور امکانی رو بصورت حرفه ای ارایه نمیده کامپوننت های همچون Dokeos ممکن هست به دردتون بخوره.

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام و درود

در مورد امکان پخش آنلاین قبلا در انجمن بحث هایی شده... ابتدا جستجو کنید و اگر به نتیجه نرسیدید در همین تاپیک پیگیر باشید...

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

گشتم ولی به جای نرسیدم.

اگه می شه عنوانشو بگید تا search کنم.

با موضوعات مختلفی جستجو کردم ولی متاسفانه به جایی نرسیدم.

لینک به ارسال

سلام آقای تهرانی

من زیاد رو این مساله کار کردم اسکریپتها تجاری هستند اگر خواستید بگید خدمتتون میگم

لینک به ارسال

البته ما قبلا در این مورد کلی بحث کردیم ولی متاسفانه تجاریش هست در تاپیک زیر در ارسال دوم من افزونه تجاری رو معرفی کردم

http://forum.joomina.ir/thread-2089.html

متاسفانه نسخه رایگانی هنوز یافت نشده

لینک به ارسال

اگر امکان آموزش آنلاین هم داشته باشه که عالیه هرچند دارای محدودیت هایی باشه

اگر لینک دانلود دارید بفرستید

البته بیشتر منظور استفاده از الحاقات جوملاست

لینک به ارسال

مسله کنفرانس زیاد مهم نیست چون ابزارهای رایگان زیادی داره متاسفانه وایت برد رایگان نیست

لینک به ارسال

سلام

این ها هم هست البته هر کدوم یه مزایایی داره و یه نواقصی

man ino emtehan kardam zabane farsi ro ham dar

Dokeos is an Open Source elearning and course management web application translated in 34 languages and helping more than 1.000 organisations worldwide to manage learning and collaboration activities.

www.atutor.ca

ATutor is the first fully inclusive LCMS, complying with the W3C WCAG 1.0 accessibility specifications at the AA+ level, allowing access to all potential learners, instructors, and administrators, including those with disabilities who may be accessing the system using assistive technologies. Conformance with W3C XHTML 1.0 specifications ensures that ATutor is presented consistently in any standards compliant technology.

ATutor has also adopted the IMS/SCORM Content Packaging specifications, allowing content developers to create reusable content that can be swapped between different e-learning systems. Content created in other IMS or SCORM comformant systems can be imported into ATutor, and visa versa. ATutor also includes a SCORM 1.2 Runtime Environment (LMS RTE3) for playing and managing SCORM based Sharable Content Objects (SCOs).

www.interactlms.org

Interact is an open source Learning Community Environment. It could also be called an LMS (Learning Managment System), a CMS (Course Management System), or a VLE (Virtual Learning Environment).

It is flexible enough to be used for building online communities or communities of practice in any environment, not just education.

www.moodle.org

Moodle is a course management system (CMS) - a free, Open Source software package designed using sound pedagogical principles, to help educators create effective online learning communities. You can download and use it on any computer you have handy (including webhosts), yet it can scale from a single-teacher site to a 40,000-student University.

siteatschool.sourceforge.net

Site@School is a Content Management System (CMS) to manage and maintain the website of a primary school. It is Open Source Software, licensed under the General Public license.

منبع : مجید آنلاین

لینک به ارسال

این هایی آفای تهرانی فرمودنند LMS جداگانه هست و کامپوننت جوملا نیستند و در بعضی از اونا مثل moodle تلاشهای ناقصی برای اینتگریت شدن با جوملا انجام شده.

موفق باشید

لینک به ارسال

بله شما درست میفرمایید در توضیحاتش هم نوشته شده اما برای moodle ،خیلی خوب هم با جوملا یکپارچه میشه اما سرعت سایت را پایین میاره

لینک به ارسال

حق با شماست ولی چند مدت پیش تو یه سایت که lms ها رو مقایسه کرده بود که البته MOODLE هم اول بود تو رنکینگ تا اونجایی که یادمه گفته بود سازگاریش با جوملا چنگی به دل نمیرنه

من خیلی درگیر این مساله بودم اگر شما صلاح بدونید یه تیم تشکیل بدیم و روی ایجاد یه سیستم یکپارچه کار کنیم.

با تشکر

لینک به ارسال

سلام دوستان

ممنون که برنامه هایی رو معرفی کردید.

برای کاری که من در نظر دارم مهم نمایش آنلاین هستش. یعنی احتیاج به وایت برد و . . . ندارم. مهم نیست که اسکریپت جداگانه باشه یا افزونه جوملا.

لینک به ارسال

دوست عزیز من یه نرمافزار دیدم که برای وب کم ها یا دوربین های مدار بسته

بستری رو ایجاد میکرد که میشد تحت وب یا شبکه

تصاویر وب کم یا دوربین رو دید

فکر کنم بتونی از اونا استفاده کنی

یه سرچ کن

موفق باشی

لینک به ارسال

حق با شماست ولی چند مدت پیش تو یه سایت که lms ها رو مقایسه کرده بود که البته MOODLE هم اول بود تو رنکینگ تا اونجایی که یادمه گفته بود سازگاریش با جوملا چنگی به دل نمیرنه

من خیلی درگیر این مساله بودم اگر شما صلاح بدونید یه تیم تشکیل بدیم و روی ایجاد یه سیستم یکپارچه کار کنیم.

با تشکر

سلام چرا خوب هم یکپارچه میشه منتها از ifram استفاده میکنه خیلی هم کار سختی نیست

لینک به ارسال

با اجازه مدیران سایت

چون نمی دونم معرفی نرم افزار هم مجاز هست یا نه ؟

دوست عزیز شما میتونید از این نرم افزار برای ارسال تصاویر کلاس درس استفاده کنید و از طریق یک ifram در وب سایت خود نمایش دهید

مهمترین قابلیت نرم افزار کار کردن برنامه به صورت زنده (real-time) می باشد

البته یادمه یه نرم افزار هم دیدم که همزمان با تصویر صدا رو هم ارسال میکرد که متاسفانه پیداش نکردم

توضیحات بیشتر

نام نرم افزار: WebcamXP Pro 5.3.4.095

نسخه ویرایش شده: WebcamXP Pro 5.3.4.095

حجم فایل: 5 MB

سال تهیه: 2009

مدیریت وب کم ها و دوربین های مدار بسته با نرم افزار عالی WebcamXP Pro 5.3.4.095

1241762614_webcamxp_pro.png

WebcamXP وب کم قدرتمند و مدیریت دوربین های مدار بسته برای استفاده شخصی و حرفه ای می باشد. ویژگی های منحصر به فرد و استفاده آسان و بی نظیر به شما اجازه انتشار و مدیریت چندین منبع ویدئویی در کامپیوتر را می دهد. این برنامه با تکان خوردن کوچکترین اشیاء در دید خود به کار می افتد و آژیر را به صدا در می آورد و از آن محیط فیلم و عکس گرفته و آن ها را ذخیره می نماید. همچنین شما با تنظیم کردن این برنامه می توانید عکس ها و فیلم های خود را به صورت زنده بر روی سرور آپلود کنید و یا به ایمیل شما فرستاده شود. توسط این نرم افزار می توانید بدون نیاز به وب سرور از طریق سرورهای Http و Ftp با سایر افراد ارتباط ویدئویی برقرار کنید. این برنامه علاوه بر ایجاد ارتباط ویدئویی مستقیم قادر به پخش فیلم ضبط شده برای طرف مقابل می باشد. از این برنامه علاوه بر استفاده به عنوان چت ویدوییُ می توانید به صورت یک مرکز کنترل امنیتی که تا ده دوربین مدار بسته را تحت پوشش قرار می دهد استفاده نمایید.

قابلیت های کلیدی نرم افزار :

- نصب آسان نرم افزار

- پشتیبانی از بیش از 10 منبع در هر کامپیوتر

- امکان کار با همه وسایل USB

- قابلیت آشکار سازی حرکت با راه های ممکن

- توانایی مدیریت یکپارچه

- سیستم مکالمه یکپارچه

- پشتیبانی از پورت های http server و ftp upload برای ارسال تصاویر ضبط شده

- امکان ذخیره بر روی کامپیوتر و ارسال آن به ایمیل شما

- امکان به اشتراک گذاشتن فیلم ها و عکس ها به صورت گالری

- استفاده از رمز عبور و آی پی خاص برای امنیت بالای برنامه

- پشتیبانی از کارت های کپچر چند ورودی، آنالوگ و تلویزیون

- قابلیت پشتیبانی از (windows medis streams (ASF

- پشتیبانی از دوربین های مداربسته JPEG ،MJPEG ،MPEG4

- پشتیبانی از Usb Webcam

- اضافه کردن نوشته بر روی تصاویر

- گزینه های جاسازی شده موجود مانند javascript ،MJPEG ،ASF

- کار کردن برنامه به صورت زنده (real-time)

- کنترل مدیران سیستم با سرور HTTP

- امکان چت کردن در شبکه

- پشتیبانی از فایل های ویدئویی مانند AVI ،WMV ،MP4 ،MOV

- پشتیبانی از متن پیشرفته، Gif های انیمیشن و ویرایش تصویر در تصویر

- امکان ضبط صدا بر روی فیلم با وجود داشتن میکروفون

- پشتیبانی از ویندوز های ۹۸ ، XP و 2000، ۲۰۰۳ سرور و ویستا

- پشتیبانی از DirectX 9 یا 10

- و...

توی اینترنت یه سرچ کنید لینک دانلودش هست و من بخاطر قوانین انجمن نتونستم لینک دانلود روبزارم

موفق باشید

لینک به ارسال

این هایی آفای تهرانی فرمودنند LMS جداگانه هست و کامپوننت جوملا نیستند و در بعضی از اونا مثل moodle تلاشهای ناقصی برای اینتگریت شدن با جوملا انجام شده.

موفق باشید

البته کامپوننت jfusion این اسکریپت رو با جوملا پیوند میدهد و لیست اسکریپت هایی که این کامپوننت ساپورت میکند در زیر برای اطلاعات بیشتر درج میکنم که e-Front هم جزو آنهاست و این افزونه در جومینا نیز قبلا معرفی شده البته ورژن های پایینتر این کامپوننت قبلا فارسی شده و من نمیدونم که آیا اون ورژن هم این دو اسکریپت رو با جوملا پیوند میدهد یا نه ولی در آخرین ورژن که همین همین الان نگاه کردم این امکان وجود دارد

در مورد تلاشهای ناقص که شما گفتید من متوجه نشدم که از چه افزونه یا روشی استفاده شده اگر میتوانید در اینجا نیز ذکر کنید.

لیست اسکریپت های پشتیبانی شده توسط jfusion

[align=left]vBulletin 3.8.0

phpBB 3.0.x

MyBB 1.4

SMF 1.1.8

Magento

Moodle

Gallery2

dokuwiki

Elgg

Oscommerce 2.x' date=' 3.x, XT, Zen, Max, SEO

e-Front

[/align']

البته بد نیست که این کامپوننت در لیست انتظار ترجمه های جومینا قرار بگیرد و در صورت بروز رسانی کامپوننت ترجمه ها نیز بروز رسانی شود.چون معمولا اگر یک افزونه توسط گروهی ترجمه شود دیگر گروه ها آن را ترجمه نمیکنند و معمولا هم در همان ورژن STOP میخورد و ورژن های جدید با ترجمه بروز رسانی نمیشوند.

لینک به ارسال

آقا رضا متاسفانه جوملا و مودل نمیتونند نیازهای کامل یه پرتال آموزشی رو براورده کنند به همین دلیل تمامی جاهای معتبری که من سراغ دارم به adobe روی آوردن که قیمت بالایی هم داره!

انشاالله که ضعفهای موجود برطرف بشه و Opensource اینجا هم به دادمون برسه;)

لینک به ارسال

بله خوب مسلما اسکریپت ها و ابزار تجاری دارای امکانات بیشتری هستند و به خاطر هزینه های بالا در مراکزی که دارای پشتوانه مالی خوب هستند استفاده میشوند ولی برای وب سایتهای شخصی که در مقایسه با مراکز آموزشی بزرگ مانند دانشگاه ملی دارای کاربران محدودی هستند میتوان از اپن سورس کمک گرفت.

لینک به ارسال

بله حق با شماست و همین Opensource ها در خیلی از جاها استفاده میشن خیلی از سایتهای دانشگاهای معتبر !ولی فقط جهت کابردهای خاص،من همچنان دنبال این مساله هستم چون برای یکی از مشتریهامون باید یه LMS راه اندازی بکنم،به مطلب با ارزشی رسیدم جهت اطلاع دوستان عرض می کنم

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...